Meditacija, trans...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
pozdrav takoder:) neznam bas koliko ti pametno pocet sa lucidnim sanjanjem i meditacijom u isto vrijeme mene je to znalo malo razj*bat, ali opet to sam ja:) nadam se da ces na ovom forumu naci sve potrebno da pocnes kako spada, probaj meditirati ujutro kada se probudis i malo dodes k sebi cijeli dan ce ti biti bolji:)
 
13.01.2010
25
0
0
33
Hvala na savjetu..inace informirao sam se vec ja..a ne mislim odma na lucid ciljat idem polako,pocet cu zapisivat snove pa sa vremenom ulagat i namjeru na jace i cesce snove,ali meditacija mi je prioritet..
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ja sigurno jesam,nekoliko mokrom krpom udaren....
prevazilazim strah-kontrolisem strah sa koncentrisanjem, punom koncentracijom, dovodi ..me do stanja meditacije...Ko, je nekoliko puta probao,prosti pad-zna o čem pričam..
 
13.01.2010
25
0
0
33
Evo jucer tesko nafuman sam doso kuci..i bas prije sa frendovima dok smo pusili smo pricali o meditaciji..i ugl kad sam doso doma iso sam odma spavat..i odjednom shvatim da imam nevjerovatnu tisinu u glavi.Poceo sam se koncentrirat na disanje i odjednom su me vibracije pocele obuzimat i nekako u daljini sam cuo kao na rubu sluha i osjeta neku vibracisku muziku..i odjedamput sam se kao trgno i "vratio" u tjelo i moju sobu..tesko za opisat..ali onda dalje vise nisam htjeo ici u taj trance jer bi prvo htjeo dozivit normalnom meditacijom da se sam dovedem do tog stanja..jer neznam koliko je vutra dobar vodic..onda nedugo poslje cuo sam tude glasove u glavi za koje sam znao da nisu moji..i cjelo vrijeme sam imao neugodan osjecaj da nisam sam tj. pri kraju prije nego sto sam zaspao..pa evo pitao bi dali zna odprilike sta mi se dogadalo i dali da drugi put idem iako to nisam samovoljno dozivio na meditaciji bez vutre?(ovo da nisam bio sam mislim da znam sta je bilo)
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
Vutra je predobar vodic! Prvu kakvu-takvu astralnu projekciju sam dozivio a da debelo nisam znao nis o tome, upravo zahvaljujuci njoj.. lakse se mogu koncentrirat i osjecat tijelo a da ne pricam o pozornosti opcenito.. samo meditiraj sto vise u kojoj god prilici pa ces i sam vidit ..
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
ja meditiram kako bi si preustrojio percepciju(što je thc započeo pred par godina)
da ostatak dana imam bolji doživljaj stvarnosti i da oslobodim
energiju potrebnu za lucidno sanjenje, astralne projekcije...

i meni je vutra predobar vodič :D kao i većina halucinogena
jer me vodi do nepoznatih svijetova koji mi samom, obično, nisu dostupni.
(kad se spozna stvarnost tih drugih svijetova,
znaš kako je sva usranost ovoga tek stvar vlastitog izbora)
eh, opet ja tariguzinđam :D.
al mislim da si trebao upast u taj trans,prepustit se.
pa poslje meditirat i u sklopu meditacije pokušat ponovit ono što si iskusio napušen.
ovako si samo odgodio to :D.

a, to preustojavanje percepcije znači da energija prestaje curit na gluposti.
poput površnost nastale zbog podređivanja svog iskustva beznačajnim ili umišljenim obvezama
koje ionako možeš pustit da se same od sebe obave, odnosno da ih paralelno izvršuješ dok
si dižeš svijest i zbog smetenosti izgubljenosti sebe bukom šizofrenične civilizacije :p
pomaže da si lociram energiju :D.

evo jedan fora video kako izgleda kad nadimljeno meditiranje :D
baš je identično :D. s tim da se meni ovakav prizor s vremenom izoštri u neku scenu.
[YOUTUBE][/YOUTUBE]
 
13.01.2010
25
0
0
33
hahahah...probat cu ja to sad...samo da se prepusim i zabrijem na tisinu..nego od kud i cije sam glasove cuo taj put?znam da nisu bili moji..
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
kad ih idući put čuješ pitaj ih to...tako ćeš dobit najpouzdaniji odgovor :D.
i probaj odjebat sve osim jednog, ako ih je više.jer nastane zbrka pa se svašta čuje
suicidalne poruke ili uputstva poput onih da si namažem kiticu
s javorovim sirupom pa u dijabetičarskom vrtiću glumim lizaljku :p.
sva sreća da sam redovnik pa nikog ne čude moji pedofliski incidenti
 
30.10.2008
8
9
0
35
kad smo već kod astrala(koji se ne sastoji od samo jedne razine) i toga..i nekim zatrchavanjima (i inače, ne samo astralnim)..evo dio iz knjige život poslije smrti yogi ramacharaka:
Za osobe bez dovoljno iskustva neki su niži slojevi nepoželjni za posjećivanje. Ustvari, oprezan duhovnjak izbjegava koliko je to god moguće ova područja i isto tako preporuča i početniku izbjegavanje te psihičke nečisti poput močvarnih i nezdravih predjela materijalne razine. Mnoge osobe su nepromišljeno pokušale prodrijeti na ove niske razine bez točnog poznavanja njihove prirode. Mnogi su sebi upropastili tijelo i dušu nepromišljeno izazivajući psihička stanja. koja su im omogućila prijelaz i aktivnost na tim područjima. Za slične slučajeve vrijedi stara izreka: Budale se guraju onamo kamo se anđeli plaše poći!


Neke niže astralne razine pune su astralnih likova ljudskih bića odijeljenih od tijela, čiji su najviši principi još uvijek povezani uz astralno tijelo i blizinu Zemlje, jer ih materijalni svijet odviše privlači. Na istom području zadržava se također izvjesno vrijeme izrod bez tjelesnoga ljudskog života koji je sputan uz materijalni svijet sa svim zemaljskim privlačnostima, lišen svake želje za višim. Mučno je promatrati ljude, koji se ni za što ne bi htjeli družiti sa sličnim ljudima na Zemlji, kako s užitkom uspostavljaju kontakt baš s takvim ološem astralne razine, posve uvjereni da opće sa lijepim i blagoslovljenim dušama. Lako je razumjeti razočaranja poslije ovakvih dozivanja duhova na spiritističkim seansama kada se uzmu u obzir značajke bića koje nastavaju niže razine. Neki se od tih obješenjaka često zabavljaju predstavljajući se kao rođaci i prijatelji onih koji ih dozivaju i bolno ih iznenađuju.
itd
 
13.01.2010
25
0
0
33
nije prvi put da srecem taj astralni olos u zivotu..no kako da upoznam taj dio astralnog svijeta osim ako ga sam ne iskusim?
 
22.01.2010
14
1
0
35
kanehbosem je napisao(la):
no nisam siguran da li je to bezopasno putovanje
jer ako nekoga interesira odgovor na pitanje u koja su umiješana neka zločesta bića,
možda privuče njihovu pažnju i tako natovari sebi na vrat veilki problem
pripazite na tu perspektivu

kakva zločesta bića?! Zar to putovanje nije samo u našoj svesti? ne znam zašto bi u mojoj, ili bilo čijoj svesti bila neka zločesta bića. Tu sam samo ja, i niko drugi.
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
indian_summer je napisao(la):
aaaa, zakomplicirao sam, pitanje je bilo kaj ako se netko stalno budi iz sna, ali da zna da drugi put nije zaspao, znaci da se probudis 2 puta u jednom danu, s tim da drugi put znas da nisi zaspao,,,neznam kako da objasnim...

jebiga kompliciran sam, vecina ljudi me ne razumije,

ili samo ja neznam komunicirat, nemam pojma

e mislim da sam shvatio sto si htio rec, tj da mi se upravo do dogodilo kada sam iso odrijemati malo popodne, dakle sanjao sam nesto i bio sam svjestan da sanjam i probudio sam sejer me otac gnjavio nest i ja sam ga napado da mi kupi komp novi tako nesto i posvado s njim, i opet sam lego spavat i vratio se u isti san(za koji sam bio svjestan da je san) i tako vise puta me nesto ili neko budio(pas, neki glasni auto vani) i sada kada sam se usto iz kreveta sam shvatio da je i ono sto sam mislio da sam se probudio bio san jer me otac nazvo i reko dace uskoro krenit kuci sa posla i pito me jel hocu nesto da mi kupi za jest. Dakle nadam se da si mislio na to kada se budis iz sna u san? sam sto sam ja vise puta opet iso spavati u tom snu, i vise se puta budio u drugi san koji sam mislio da je stvarnost?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
kad si čiste glave. cilj meditacije je tišina uma i tjela i svega oko tebe i da ti ta tišina i mir proguta svijest i rasprši svemirom. Trava ima brojne utjecaje fizičke i mentalne koje će te vozati kao i obično pa ti neće dati čistog mira koji se traži... iako ona dobro otvara i pojačava sve i ima neke dobre efekte još... a probaj pa vidi, pa ćeš znat
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
al pazi, meditacija ti je vještina koja se gradi i usavršuje praksom, kao npr. vožnja bicikla. neide ti to tako da sad ti sjedneš u lotus u tišini i probaš i iskusiš što meditacija jest, treba puno vježbe da bi se mogao uvest u to stanje uma koje se traži i održat se unutra. nije nemoguće, niti je nešto izrazito teško, već samo treba prakse, strpljenja i discipline a to je jedina i najveća preprika ljudima. a što dobivaš s time, jel vrijedno truda? hm, neznam, ovisi kako ti doživljavaš život, što on za tebe predstavlja, što je svemir za tebe... ako je samo kamenje i stvari i ako si ti neko borbeno biće kojemu je bitno samo da preživi, razmnožava se i stekne neku poziciju u društvu... tad te produkt meditacije neće nimalo interesirati. Ali ako vidiš život, svemir, ljude, događaje, pojave, energiju, svijest, um, dušu... kao nešto nevjerojatno samo po sebi, beskrajno misteriozno i zanimljivo... eh tad bi ti ono što meditacija nudi tvom biću, svijesti, moglo postat nešt neprocjenjivo.