Mentor Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.04.2015
3
0
1
29
Pozdrav. Moja preporuka za taj prostor i tu rasvjetu je 4 biljke. Međutim s obzirom da ti imaš Big Buda možeš staviti i 6 komada. Tegla sa zemljom neka ti ne bude manje od 20 litara. SCROG je pametno raditi ako mozes izvesti da svaka biljka ima svoju mrezu. LST metoda + toping također daje dobre rezultate. Jesi pospajao taj boks? Kakve reflektore imas? Imas li kakva gnojiva?

Tako sam i mislio, negdje 5-6 biljcica. :D Nisam jos spojio boks, ovih dana cu, jer sam prezauzet, inace, reflektori treba danas da kupim, duzina 45cm, sirina 30cm. Rece mi covjek da su od Mylar aluminijuma uradjeni, sta znam. Sto se ventilacije tice, jesu li dovoljna 2 ventilatora, jedan od 250m3/h drugi od 100m3/h? Zaboravio sam reci da pojma nemam koje gnojivo je najbolje koristiti, citao sam nesto, ali opet mi nista nije sigurno, tvoje misljenje? :D
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Trebati e ti pokraj tih ventilatora i jedan koji mješa zrak u boksu sigurno. Nisam siguran da ce uspjeti ova dva ohladiti svo to svijetlo ali ako i ne budu lako si pomognes sa stupnim ventom. Nabavi si HESI komplet, biti ces sigurno zadovoljan ;)
 
21.04.2015
3
0
1
29
Pa zar ne moze jedan dovlaciti zrak, drugi da izbacuje i da se tako to mijesa? hahaha :D Koristicu samo jednu lampu u isto vrijeme, tako da se nadam da biljkama nece biti previse toplo, mada skontacemo nesto. :D Kada spojim box, javim ti, pa cemo vidjeti za dalje. Hvala. :3
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Moze, ali je bolje da jedan dodatni mjesa unutar boksa. Svakako jaci stavi na ispuh, upuh mozes ostaviti pasivan ;)
 
Ne bi dobio nista. Biljka bi se samo izduzivala dok opet ne bi dosla do te udaljenosti. Ovaj vent sa slike je xxl izvedba. Imas i manjih. Brate, nije to ovo lubenica pa da mozes uzgajati kako god. Moras osnovne uvjete zadovoljit. Zemlja, zrak, voda, sunce. Ti si zapeo na drugoj, sve ostalo ti djabe ;) Neznam sta bi ti rekao, nekad jednostavno ne ide. Prejaka je to lampa da bi se hladila sama od sebe ili uz dobru volju.

Razumem delimicno to sto kazes, ali mi nije jasno ako je ta povrsina savrsena za 150W koja bi trebala biti na udaljenosti od 30-40cm od vrhova biljaka, a ja sam stavio 250W i ti tvrdis da je potrebna udaljenost i dalje ista?? Zar nije jaca lampa i vise lumena pa samim tim moze i veca udaljenost?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Logika je iza tvoji rijeci. Ali se ne radi to tako. Da stavis jace svijetlo pa da kompenziras to sto nemas ventilaciju kako spada. Biljke ce se svejedno izduzivati.
 
Ok razumeo. Smislicemo nesto bolje... ovaj grow ionako ide u vodu (prvi macici se u vodu bacaju), mozda cu eventualno da napravim jos jedan otvor za jos jedan taj 120mm ventilator koji ce duvati izmedju lampe i biljki, smislicu vec nesto. Ali vec sam previse novca ulozio da bih sad ovde stao... mora da funkcionise i gotovo. Znaci zimi, mislim da ce moci i ovako kako je sada, a za sledece prolece cemo vec napraviti nesto kako valja. Ili novi box ili cu ovaj preraditi i staviti jace ventilatore pa cemo videti kako fercera. A poslacu ti sliku te biljke koja mislim da dobro napreduje pa ces mi reci sta ti mislis. ;) hvalaaa
 
13.01.2015
29
9
8
43
Pozzz Bizzzo, zahvaljujem ti na budućem mentorstvu:)

Ovakva je moja situacija... Tata je operirao rak gušterače te je trošio ulje i dobro se oporavlja, medjutim to je preskupo da bi stalno kupovao, tako da je moj motiv medicinske prirode.

Od opreme imam samo:

Home box 100x100x200

Kupio bi ovog tjedna:

BLT balast 400W (s pojačanje, na 440)
HPS 400W
Cool tube
PK 125 s regulacijom brzine i temp
Karbonski filter
Hessi starter kit
Ph metar
Ec metar
Terra magma
Perlit

1) Kako ti se to čini? Mogao bi uzeti i 600W rasvjetu s obzirom da balast (u tom slučaju od 600W) ima mogučnost rada na 50%, 75%, 100% i 110% snage? Možda bude pretoplo? Ali ako ga držim onda na 75%, to je 450W
Znači moje prvo pitanje je o Wattima.

Genetika:

Imam slijedeće sjemenke:

Critical kush 1x, Special kush 3x, White widow 3x i Medical mass 3x

2) Ovo pitanje je o broju stabljika? Volio bi sve to pomiješati, s obzirom da imaju različite omjere THCa i CBDa, znači minimum 4 stabljike, a jedan grower mi je savjetovao i 6 komada. Sve su sorte približno iste veličine (60-100cm) i istog trajanja cvjetanja (7-8 tjedana)
1.8. Bi išao na more pa mora biti berba do tada, a s više biljaka bi ih kraće vegetirao, zar ne?
Uglavnom, koliko biljaka?


Hvala:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Boki 69 and Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pozdrav. Prije svega saljem pozitivne vibre u smjeru tebe i starog ti. Pokraj ovakvog sina nema sanse da to sve ne zavrsi pozitivno ;)

400 W ce ti biti premalo za 6 biljaka. Biti ce i 600 W premalo ali radi se samo o mojem misljenju odnosno o nacinu uzgoja koji ja prakticiram. S obzirom da ti je potrebno ulje do 1.8. Imati ces ozbiljnu misiju s obzirom da je sada 28.04. a boks jos nije slozen. Pozuri s tim svakako. Uzmi 600 W ako ti financije dopustaju. Ventilacija je nesto na sto bi stavio naglasak. Biti ce ti potreban jos minimalno jedan oscilirajući koji će ti mješati zrak u boksu. Vrlo vjerovatno jedan dodatni koji ce vuci topao zrak iz boksa s obzirom da pretpostavljam ovaj sto si napisao kačiš na CT?

Kraća vegetacija ( max 10 dana ) i onda switch na 12/12. Ono sto pise kao vrijeme do kada sorta sazrijeva ti je odprilike. Praksa je pokazala da uvijek dodas barem 10 dana. Rijetke su sorte koje ispostuju to sa uputstva. S obzirom da sam malo naduvan sada nisam siguran da li sam ti odgovorio na sva pitanja. Pa pisi dalje ako nisam :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wild Flower
13.01.2015
29
9
8
43
Hvala na potpori i savjetima:)

Kupiti ću onda 600W komplet jer je skuplji možda samo 10% od 400W.
Kupiti ću opremu do petka nadam se.
Krećem s klijanjem do kraja tjedna.
 
25.01.2015
54
14
8
44
Stalno mi pise da je datoteka velika i da je nemoguce pooslati??? Svaki dan su bas vece i vece :) Sto mi nakon dva meseca djeluje nestvarno :)))
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Napravi resize u paintu ili nekom drugom programu na kompu. Limit za velicinu slike je 2 mb.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Bizzo mentore :) evo slike ove jedne s kojom sam zadovoljan

Ovo je od pre 2 dana:
x24579.jpg



Ovo je od danas:
15e9r9c.jpg



Stara je 3 nedelje. Kako to izgleda?
Meni laiku izgleda odlicno, i stabljika je odebljala, lici na drvenastu... Ali da ipak cujem misljenje experta ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
13.01.2015
29
9
8
43
Hej,

danas bi započeo s klijanjem...

Da stavim sjemenke u čašu obične vode preko noći na toplo i onda na mokru salvetu na tanjuru pa kad prokliju u zemlju. Hoćemo tako?
 
13.01.2015
29
9
8
43
Evo 5 od 6 sjemenki je proklijalo, nisam ni sanjao da će biti ovako uzbudljivo:)

Zamolio bi te da me ispraviš ako ovaj slijed nije ispravan....

Da ih držim medju salvetama dok klica ne bude 1-2 cm?

Potom u teglice od 0,5l napunjene terra magmom i perlitom, samo naspem zemlju unutra bez komprimiranja, zalijem prije nego stavim sjemenke dok voda ne procuri na tanjurić, olovkom izbušim rupu od 2 cm, zatim stavim sjemenke pincetom i klicom prema dolje, lagano pokrijem zemljom i opet zalijem.
Sve stavim na toplo i u mrak dok biljčica ne probije zemlju, a tek onda ide pod lampu.

Kada da počnem paziti na pH i EC?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Tek sada sam vidio da si postao ovdje. 1.maj i te sheme znas kako ide. Klice ne moras pustati do 2 cm, ali ako nisi do sada posadio sada ih stavi u zemlju tako kako si rekao. MOzes malo stisniti zemlju da ti se ne slegne nakon prvog zaljevanja bas 3 ili 4 cm. U svakom slucaju ubaci ih u te posude i gore samo povrsinu drzi vlaznom s nekom spricom. PH odmah pazis ;) EC 2 tjedna minimalno nakon presadjivanja u finalni pot.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme