Mentor Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
pozdrav bizz,
nadam se da ces mi pomoci. :)
ako se secas one 4 konoplje sto sam trebao da unistim, e pa jednu sam polio sa plantelom kako si mi rekao i prezivela. xD mozda zato sto je pala kisa nocas, pa je ispralo zemlju...
a evo i biljcica mojih, sad im je zapravo 14 dana od kad su se pojavili listici, ove dve su od ovih sto su odmah u zemlju stavljene, i imaju sunce direktno oko 7 sati samo... imam i u saksiji 2 koje imaju ceo dan sunca, a jos i u tera magmi, medjutim manje su malo od ovih, moguce zbog presadjivanja...
primetio sam na listovima, ovim sa fotografije, po par bas malih crvenih bubica i mrava...jel su to biljne vasi , i da li moram da ih otklanjam i da prskam mozda necim, ili ce ih pojesti mravi?:)
i za koliko da ih zalijem sa plantelom?

 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nece im mravi nista. Te crvene bubice bi vec mogle biti problem. Napraši neopetroidom ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
I po listovima i po zemlji dole. Dobro ju napudraj ;) Nakon kiše ponoviti proceduru. Naravno ako gamadi i dalje ima. Iako kažem ti, mravi joj neće ništa. Odnosno ne bi trebali. Ima i zlih mrava :D
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Mentore samo jedan je automat proklijao do sada i juče sam ga pikno u zemlju i pošpricao vodom. Pošto je malo zahladnilo (14 stepeni, a temp. će padati i do 10), da li da ih unesem sa terase dok malo ne otopli ili da ih ipak ostavim? Ne mogu da vjerujem da sam ovako gadno vrijeme potrefio za klijanje.
 
28.04.2015
1
0
1
42
Pozdrav svima, a posebno mentoru Bizz-u, ja sam novi član i također se pripremam za svoj prvi indoor grow. Imam za mentora jedno pitanje u vezi supstrata i same sadnje. Naime imam Biobizz Light Mix i Biobizz starter pack gnojiva. Zanima me, da li nakon što sjemenke proklijaju i stavim ih u supstrat trebam odmah dodati gnojiva budući da je supstrat Light Mix i sam po sebi nema previše nutrijenata? Na stranici proizvođača piše da se Light Mix gnoji od samog početka. Hvala unaprijed na odgovoru.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Vepre dosta je. Taman. 2 biljke u 25 litara tegle ili 4 biljke u 10 litara. Preporuka 2. Domi, po tablici samo furaj. Nakon prvog gnojenja stavi slike ovdje pa da vidimo kako se ponasaju. Trebalo bi im to sve u kompletu pasati ;)

Lazare 22-24 stupnja je idealna temp za klijanje. Obavezno unesi u kuću...Odakle ti uopce ideja da ih klijas na balkonu?
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Unešeno u petak odmah.:) I nisu klijane na balkonu nego u vati i tamnoj kutijici na idealnoj temp. Nego kada je proklijala u čet. stavljena je u zemlju. Znači već je bila proklijala. Pogrešno si skontao.;) Pošto je u petak zahladnilo pretpostavljao sam da ih treba unijeti, ali ipak da provjerim. Već su mi i drugi rekli da unesem. Sve u redu malena je već juče iznikla.:) Samo me brine ovo vrijeme jer u početnih nekoliko dana neće dobiti nimalo sunca i da neće zaostati u razvoju. Od čokoladnog ništa pošto nije proklijao već sedmi dan(u idealnim uslovima) pa sam sir - borovnicu juče stavio na klijanje. Sve u svemu loše sam vrijeme potrefio, ali šta ćeš.;)
 
22.05.2015
2
0
1
28
izvini mentore jos jedna stvar me muci prije nego sto bi krenio evo da vidis...
tPk8jsc.png

dali bi ovo radilo? vent bi bio postavljen gledajuci ovako s lijeve strane(znaci uduv,sto sam iz dosada pogledanog shvatio da je bolje tako vent stavit nego prije lampe).Hladio bi lampu,na vent van boxa bi bilo jos jedno crijevo na kojem je carbon filtar za mirise.Da li se filtar tako treba postavljati?I dali ova desna cijev potrebna,ili nebi trebala bit tu pa da vent uvlaci zrak u cooltube iz box prostora?I koliko bi taj vent morao biti jak za 1,5 m3 prostorije?Nadam se da sam dobro nacrtao :D
 
25.01.2015
54
14
8
44
Dobro jutro Bizzo :)
Sve sam odradila.Presadila u Potground H zemlju(florabellu sam vratila),topirala i sad bi trebala da je prehranjujem. Biljke napreduju rekla bih odlicno. Stizu slike za dan dva. Sta da kupim za prehranu? Pozz :)
 
20.05.2015
37
13
8
36
E bok zanima jel bi mi pomogao oko auto growa? Uzeo bi 10 sjemenki ali neznam jos sortu najvj Northen lights i zanima me jel mogu njih posadit jednu do druge u rupi (outdoor) od 50l?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
Bizze trenutno nema, pa sam se ukljucio na njegov zahtjev.

@Vepar59
Filter stavi u box sto vislje gore. Turbinu stavi na desnu cijev da vuce zrak van. Ili ju(turbinu) stavi van boxa.
Pogledaj sliku (smjer zraka je prema desno(van))
http://i.ytimg.com/vi/MBr5CxORp3Q/maxresdefault.jpg
Za turbinu uzmi nesto 400m3/h pa na vise. Prvo velis 1x1 box a sad vidm 1.5m2 pa neznam. Uzmi u obzir vrucine koje dolaze pa radije uzet jacu turbinu. Googlaj Blauberg Turbo 150.

@Bojana
Plantella List za vege fazu, kasnije u cvjetanju Plantella Cvet. Kolko sam shvatio presadjujes na sajt u PotH. Prvih cca 2-3 tjedna ne moras gnojit osim ako ne padne neka velka kisha pa ispere zemlju, onda mozes nakon kise pognojit, Ako ce bit samo sunce, onda ne diraj prvo vrijeme osim ako biljke ne pokazu da su gladne. (ako donji fan listovi pocnu bit svijetlo zeleni/zuti, pognoji)

@skyxcc473
Ne mozes jednu do druge. Svaka biljka u svoju rupu i svojih cca 20-30L zemlje. Mozes mijesat sa 50% zemlje sa sajta, osim ako nije neka glina, onda cistu kupovnu, eventualno mijesanu sa perlitom.
Daj svakoj biljci barem 1m2 prostora. Pozeljno i vise.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
20.05.2015
37
13
8
36
15 20 l zemlje? Jer nije puno vece od a puno znaci kad bi roknuo 10biljki i jel se smiju rezat vrhovi listova dok krene u cvat? Da nebude grom negu stabiljka i hedovi okolo
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
Ne razumijem sto pitas.
Sad tek vidm da sadis automatike. Onda ne treba 25L makar nije na odmet. Mozes i 10-15L. Za svaku biljku iskopaj rupu i stavi ajmo rec 15L zemlje. Daj svakoj biljci razmak od 1m ili vise.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
20.05.2015
37
13
8
36
Znaci 15l je dovoljno. pise da ak 47 auto nosi 110-160g po biljci, to se odnosi na suho? I dali je to moguce dostici u rupi od 15l
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
Dovoljno je. To sto pise, neka pise. Vjerovatno u nekim idealnim uvjetima je mozda i moguce. Ne brini za grame, 10 automatika je i vise nego dovoljno trave ako svi uspiju, naravno. I da, misle na suho.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme