Mentor Himalaya Gold

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Slabo to africko sunce kad se toliko izduzila
Ako nije pukla mozda i ima spasa,probaj je presaditi i zakopati bar do pola jer izgleda da se toliko izduzila da ne moze sama sebe drzati.
Ili pored nje stavi neki stapis i lagano je svezi za njega ali ta biljka svakako treba vise sunca
 
11.01.2016
14
0
1
38
Aha...

Trenutno dobija 6-7 sati sunca dnevno, dvoriste mi je u krosnjama, tako da ne mogu da uhvatim vise svetlosti. Pokusacu nekako da namaknem jos dva sata.

Njoj ne smeta ako nezno premestam saksiju?

Btw juce je nisam zalio, tupan. Danas kad sam krenuo, ona lezi, ucinilo mi se da je 'pala u nesvest' usled nedostatka vode, posto kada sam je prislonio uz kamen, nakon sto sam joj dao vode, kao da se oporavila.

Sutra cu je vezati uz neki stapic, ako je budem presadjivao, zabrljacu sasvim sigurno.

Doktore hvala Vam, javljamo se sutra.
 
11.01.2016
14
0
1
38
Fali mu sunca u Africi, kakva ironija... :)

Pronaci cu sutra jos sunca...

Osam bi joj bilo optimalno? Ili naprosto sto vise to bolje?
 

McNesto

Aktivan Član
30.03.2016
104
521
93
Pozdrav Himalaya
Eto polako sam krenulo s čitanja na prikupljanje opreme. Planiram napravit tj. već sam čak i nešto počeo sklapati grow box 80x80 to je jedna tuš kada i kupatilo koje nije u funkciji tak da idem iskoristit prostor, sad da te ne davim sa sitnicama bitnija stavka od opreme koju bi uzeo je Hans panel za kojega sam zapeo i nikako da ga kliknem nego čekam da me neko pogura i kaže kupuj nećeš se zahebat :) . Od sjemenki sam uzeo od Mandale fruitylicius i od Nirvane AK48 koje su na put iako sam se vagao da uzmen Ganeshu za koju čitam sve naj naj ali ono prvi grow pa da odma uletim na regular, ne znam možda sam trebao ali kaj sad bit će još prilike. I sad na kraju ono bitno za sve to tražim mentora pa ako si voljan bilo bi mi drago da me vodiš kroz sve ovo, ali po svemu sudeći nebi kretao prije 8-9 mjeseca jer imat ću rupe kad neću moći biti kraj cura a to nebi bilo lijepo od mene. Eto toliko od mene pozz :)
 
Poslednja izmena:

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Mentora imas :)
Sto se tice hansa ja furam prvi grow s njim i tek kad zavrsim mogu nesto konkretno govoriti o njemu. Znaci necu ti reci da valja i da kupujes a isto tako da ne valja,ono sto je u ovom vremenu pokazo je da nije los ali ono najbitnije tek treba pokazati.
O Ganeshu se price mogu pisati,prava kraljica ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: McNesto

McNesto

Aktivan Član
30.03.2016
104
521
93
Eto prve nedoumice, odustao sam od plana da zatvorim tuš kabinu a već su vrata i konstukcija potiplani ali zbog sigurnosnih razloga odustajem od te namjere nego ipak idem na šator kojega u svakom trenutku mogu rasformirat i pospremit bez prevelike pompe :) . Sad bez obzira na sve ja bi uzeo hansa od 180w,blauberg vent. 125, filter probat napraviti ili kupit gotovog to je još upitno. Vidim hvale se air potovi a ima ih u zg 56kn 10l (nadam se da je to dosta ) zemlja terra magma ima je u bauhaus i ostale sitnice (termometar,vlagometar, ph metar ) s ebaya. Sada je pitanje koji šator uzet od ova dva, dali ima neke bitne razlike u kvaliteti ili je to tu negdje. Oba su od sponzora pa mislim da neće biti problem ako ih linkam. https://www.hempatia.si/dark-room.4.5-90x90x185, http://www.headshop-hr.com/product/eco-box-90x90x160/ .Nadam se da i ovo ulazi pod pomoć mentora ako ne briši kaj sad :)
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
ilter probat napraviti ili kupit gotovog to je još upitno.
Nije ga problem napraviti ako zelis usparati koju kintu,kilu dvije aktivnog ugljena,malo zicane mreze i duct tape rade cuda :)
Ja sam kupio gotov i sad samo dokupljujem ugljen kad se potrosi.
Sto se tice zemlje TM ti ne mogu preporuciti kad znam za par grovova koje je ona presudila,pogledaj si CompoSana zemlju ili nekog klasmanna. Moja preporuka je svakako BioBizz kojeg imas nabaviti kod hempatie
Sto se tice satora ja bi iso Jardin jer je visok 185,kvalitetom su vjerovatno tu negdje
 

McNesto

Aktivan Član
30.03.2016
104
521
93
Nije ga problem napraviti ako zelis usparati koju kintu,kilu dvije aktivnog ugljena,malo zicane mreze i duct tape rade cuda :)
Ja sam kupio gotov i sad samo dokupljujem ugljen kad se potrosi.
Sto se tice zemlje TM ti ne mogu preporuciti kad znam za par grovova koje je ona presudila,pogledaj si CompoSana zemlju ili nekog klasmanna. Moja preporuka je svakako BioBizz kojeg imas nabaviti kod hempatie
Sto se tice satora ja bi iso Jardin jer je visok 185,kvalitetom su vjerovatno tu negdje

-koji Bio Bizz All mix ili light mix (vidim kod tebe light :))
-hoće li biti problem ako uzmem https://www.hempatia.si/pirate-box.101x100x200cm nekako mi se najviše sviđa ali me frka zbog lampe jer je kao max preporuka 100*80 :(
- i koje gnojivo ja sam mislio plantelu ali vidim odgovorio si me od TM pa bi i plantela mogla tako završit ;)
sorry malo sam dosadan ali mi se ne uleće u troškove ko grlom u jagode rađe dva puta pitam nego jednom zaj...
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ako mislis kasnije jos kupovati jedan panel onda mozes ici i sa tom stotkom ali ce sa jednim panelom svakako biti na knap
A koristim i light i all,ovisi kako sam raspolozen za uzgoj. Najbolje ti je uzeti jednu manju vrecu lighta i s njim krenuti i nakon neka 2tjedna presadis u all,to je po pe esu .
Ok ti je plantela :thumb: a mozes baciti oko i na ostale,ajmo reci malo kvalitetnije kao sto su hesi,canna,biobizz,an i ostali
Slobodno pitaj,zato i postoje ovakve teme ;)
 
Poslednja izmena:
10.04.2016
12
3
3
Postovani,
zamolio bih vasu pomoc kroz mentorstvo, prije nego se uputim u uzgajanje. Radi se o outdooru. Pomozite mi odagnati sve te muke :)
 
10.04.2016
12
3
3
E super!

Ovako..
Da prvo rijesimo pitanje vrste. Tabula rasa sam sto se toga tice.. Uzgajao sam indoor prije gotovo 3-4g u familijarno medicinske svrhe, mislim da je bila kombinacija Super Lemon Haze i jedne indice, ali kako se to sve pomijesalo nakon skidanja i vecina isla u bubanj za ulje, ne znam cemu mogu sto pripisati. Ugl, mislim da sam SLH bio prepoznao za razliku od indice, bar po onome sto se za nju kaze po leafly itd, a kako takodjer konzumiram samacki u privatne svrhe, prepoznao sam da mi veoma pomaze oko cestog stresa i u okviru kreativnosti, ili bar onoga sto bi aristotelijanac nazvao sirenjem obzora "potencijalnosti" - mada takve mind-provoking serije mogu ponekad staviti zastor pred "aktualnosti" :D Cesto nemam volje da pokrenem svoje inventivne obzore, pod njom sam imao osjecaj da mi je mozak puno ekstrovertniji, kakti puno više svjesniji "Svijeta Odnosa", rekao bi jedan austrijanac -.-
Mislim, veoma zanimljive stvari i vec se budem ukljucio da cujem misljenja i drugih sto se te domene konzumacije konoplje tice :)
Stoga, trazio bih sativu te vrste.. SLH sjemena su stara takodjer 3-4g od indoor uzgajanja, pokušao sam ih potaknuti na klijanje ali tjedan dana se, ocekivano, ništa ne dešava. Za nabavku sjemena mi je najbolje direktnim putem, npr. skociti do Slovenije - Maribor, a moze i Ljubljana, posto vidim da ondje postoji puno veca ponuda onoga sto bih nacelno tražio. U Mariboru su na ponudi od izrazenijih sativastih sjemena samo BCN Diesel i Kaboom. Vjerujem da ima boljih primjeraka koje mogu nabaviti, pa bih priupitao što biste vi preporučili u vidokrugu sative koju prizeljkujem? Kako mi je ovo prvo outdoor uzgajanje, i nemam bas mnogo prostora za mobilnost oko uzgoja (mislim, zalijevanje i posjecivanje nisu nikakav problem, mnogo prirodnih rijecica je u okolici, ali bi slaganje gnojiva i sve poslove oko uzgoja trebalo obavljati na samoj lokaciji), ne bih ciljao na nista prezahtjevno i problematicno.

Eto, toliko za sada.
Izvinjavam se na litanijama i zahvaljujem na pomoci.
 

McNesto

Aktivan Član
30.03.2016
104
521
93
Nova briga na vidiku, zemlju i gnojivo smo riješili sve će ići od Bio Bizza sad samo treba sjest u auto i po to pošto sam malo paranoičan i neće mi se naručivat na kućnu adresu. Čak sam našao onaj šator 90*90 Jardin po ok cijeni i onda naletim na eBayu na kineza koji mi je bio prva opcija leda ali sada po mislim jako dobroj cijeni tako da bi dva ta došla manje od jednog Hansa koji je vjerujem u vrhu po ledu ali opet i ova dva kineza daju zajedno 280w za manje novaca. Znam da je Hans kod tebe još na testiranju i sve čekam da krene neki dnevnik od starta da ga popratim :) ali dali da se zaletm na te kineze (čak kažu i 2 god garancije koje su upitne kako ih realizirati za ne daj bože) ili još malo stisnut uz sve pa uzet Hansa. I naravno ako uzmem kineze vratio bi se na onaj 100*100*200 i ubaciti onda 4 biljke u njega mislim da bi to oni onda pokrili. Mogao sam postavit to pitanje na forumu ali ne znam gdje od silnih tema to stavit a opet da ne zaje..m. Znam i da su moji novci i da će moja biti konačna ali volio bi čuti i drugo mišljenje ipak će ovo biti moj prvi grow pa mi se mi se ništa ne prepušta slučaju. Ove klasične sitnice koje se kupuju na eBayu su na putu a neke već i u kući kao i sjemenke koje su stigle unutar tjedan dana :).
Umalo da zaboravim ovo je ta lampa http://www.ebay.com/itm/29137139547...99&_trkparms=gh1g=I291371395470.N36.S2.R2.TR3
Pozz
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
@Paracelsus
Pa zasto ne uzmes opet SLH ako ti pase i ako takav rad trazis?
@McNesto
A gle,sa takva dva mozes furati veci box i 4 biljke. Ja sam odradio sa kinezom hrpu biljki i bio sam prezadovoljan s njim,imam ga jos uvijek i ne mislim ga prodavati :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: McNesto
10.04.2016
12
3
3
Hm, mozda zato sto u zivotu nisam konzumirao ista drugo od SLH i Tangerine (druga uzgajana, indica), a rado bih probao nesto drugo :) Uostalom, pretpostavljam da se strainovi razvijaju svake godine, trazio sam samo vrstu savjeta ili drugog gledista na potencijalne vrste, a mislim da sam negdje procitao i da je SLH na outdoor ponesto zahtjevnija od ostalih? Imam znanja o svemu u svijetu konoplje samo preko stranih stranica, zato sam htio priupitati mentora da mi podari vlastita znanja iz iskustva, ili me bar usmjeri na druge vrste da ih malo proucim, stvarno je toliko puno vrsti na ponudi :/
Izvinite ako previse trazim.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Onda je to druga stvar ako trazis nesto drugo,malo ti je post dugacak i moram priznati da sam na brzinu sve preletio pa tako da i out mislis raditi
Tesko je naci dobru sativu koja bi kod nas zavrsila do kraja a haze sorte pogotovo tako da ono sto ja konzumiram i sadim gotovo je ne moguce dobiti vani
Jesi mozda razmisljo o nekim auto sortama?
I mozemo preci na Ti,osjecam se staro na Vi ;)
 
10.04.2016
12
3
3
E ovo o tezem outdoor uzgoju sative za nase podneblje nisam znao :) Nesto sam sitno upoznat s auto sortama, ali bih volio dobar urod, mogu se ipak pozabaviti biljkom i osigurati dobro gnojivo, mislim da budem vodio dnevnik uzgajanja pa se nadam i pomoci zajednice. Dobar urod je pozeljan jer iduce recimo 3g se ne bih bas mogao posvetiti uzgajanju, ili bar ne konzistentnom (recimo vikendom jedino), pa bih mozda onda pokusao koju auto sortu ;)
Znaci cilj bi mi trebao pronaci manje sativastu vrstu, s relativno mirnim/lakim uzgojem :/ Uh, uh, komplikacija :D
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Gle,ne moras gledati ni heavy indica strejnove
Recimo mozes ici na neki 60/40 na stranu sative koje imaju dosta dobar rad sative.
Recimo ovako nesto bi vjerovatno islo
MobyDick od Dinafema
Critical + 2.0 Dinafema(imas i automatic)
Trainwreck Humboldt seed
LemonHaze od RQS kratko cvijeta a podnosi dosta dugo biti bez vode ;)
Malo si proguglaj jos,jer je ponuda ogromna i vjerujem da svako moze naci nesto sto mu odgovara
Od automata si pogledaj ovako nesto
Auto Ultimate DP
Auto DurbanPoison DP
Auto Extreme DP
ThinkDifferent DP
DedoverdeHaze Humboldt seed
To su pretezno sativa dominant automati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Paracelsus
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme