Mentor Opa Cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Bilo bi dobro pricekati bar jos 7 dana iako se nista posebno nece dogoditi za to vrijeme pogotovo ako bude lose..mislim na kisu.
Tako da skidaj..vrijeme je ;)
 
24.06.2014
23
0
1
46
Pozz mentore :)
Ovaj prvi grov sam koliko toliko uspjesno zavrsio.Uz sve probleme koji su me pratili (tripsi,ph...) ja sam zadovoljan. Nebi sada o gramazi jer mi nije ni bitno, bitno je da je MOJA i da sam se navukao na vrtlarstvo :dada Koristio sam neku zemlju florahun ili tako nesto i stiropor, ali u jednoj tegli sam nest vjerojatno zbrljo pa mi je i biljka iz te zemlje bila upola manja nego druga (60cm a druga 120cm).Kad sam radio flush primjetio sam da voda drasticno sporije prolazi kroz ovu teglu gdje manja biljka, tri puta sporije, a i biljka je skoro se izvalila iz zemjle tjekom flusha jer je korjen bio samo pri vrhu zemlje (sto sam vidio kad sam ih sabrao) a u druge tegla je bila puna korjenja. Ugl. sad sam nabavio 3 The doctora i njih kontam sad saditi u tegle od 11l, ali problem je sto sam uspio nabavit samo tri vrece od po 8L substralove terra magme.Pa ako imas neki svoj recept za slozit zemlju volio bih da mi pomognes, ima na netu dosta recepata ali ja bi volio da mi ti das neki tvoj recept. Kad sam kupovao ovu zemlju prodavacica me ubjedjuje da je to samo prehrana da nije zemlja i da uzmem ovu sto sam prije uzimao a ja kao "ma ovu je zena i prije koristila" pa kao zovem zenu na mob da mi potvrdi da joj treba terra magma :rofl:
U jbt sto se raspisa pod utjecajem MOGA proizvoda :joint2:
 
24.06.2014
23
0
1
46
OK ali mislio sam ako sastavljo neki recept npr. stiropor,pjeseak,glinene kuklice... da bi trebale vece tegle. Zato sam te i pitao za neki recept za zemlju :)
jb ga ti
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Stiropor je odlican izolatorski materijal...zato sto ima zatvorene pore i nepropusta vodu i nezadrzavaje ..nikako ;)
ako vec hoces mijesati nesto u zemlju onda koristi perlit iako za TM ti netreba.Pijesak ti sto netreba a ako ga budes koristio obavezno ga prokuhaj .
ja radim sa Hesijem i prije nego sadim uvijek dodam par sitnica.Tako da ti u tom smislu mogu dati neki recept ako te zanima ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Florahum S je dobra i bez TM tako da mozes slobodno sa njom nadopuniti to koliko ti fali :)
Sa cime mislis prehranjivati ?
 
24.06.2014
23
0
1
46
Mentore pitanje. Menke su mi tek probile malo opnu, bile su u vodi, dali da ih stavim odmah u zemlju ili u papir dok jos malo izraste klica?
Hvala!!!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
pusti da klica malo izraste i kada budes stavljao u zemlju pazi da klica ide dole :)
zeleni Asef je ok ..kazu da nema velike razlike izmedju njega i Plantele.
Moja preporuka je nista do cvjetanja i onda Crvena Plantela.
 
24.06.2014
23
0
1
46
Ok hvala velika, kontam pustit da klica izraste 1cm mozda malo manje, e sad kad ju budem sadio hocu li cijelu zakopat u zemlju ili malo ostavit da viri iz zemlje? Ako ju zakopam cijelu u zemlju hoce li biti problema i trebam li joj svijetlo palit prije nego sto izbije iz zemlje? Imam hps 150w i 4 stedne od po 24w 6500k. Ovo pitam zato sto sam prosli put dobio ih vec posadjene u casice ;) ako bude sve ok mozda otvorim i dnevnik.Malo sam jos i prosirio doradio box ali o tom u dnevniku kasnije i u planu sam kupit hps od 400 ili bar 250
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Malo iskopas 1cm ubacis sjemenku i to je to,prekrijes zemljom i klica obavezno dole :)
naravno da treba svijetlo...ja recimo drzim 24/o dok se nepojave i cim se pojave idu na 18/6
 
19.10.2014
5
1
3
Pozrav Cupo sve najbolje. Mozes li mi reci da li su ovo devojcice ili su jajaneri? U dilemi sam makar sto se tice ovih vecih....Hvala FOTOGR~10.jpg FOTOGR~9.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Moras mi to iz malo blizega slikati....Neznam dali je uopce bitno sta su ako ih nemislis prebacivati negdje unutra u nekakav box :)

edit:
da nezaboravim...nemoj pisati post za postom imas dole u kutu opciju edit i editiras(ispravis,nadopunis) post i to je to.
 
19.10.2014
5
1
3
Hvala puno, juce sam se registrovao pa mi treba malo vremena da skontam sve...Ovo je domacica klasicna preko dana su na suncu a uvece unutra pod svetlom, tako da vrv nije ni bitno :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.