Mentor Opa Cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
30.06.2015
21
12
3
39
Jesu u vegetaciji,nema naznaka cvetanja.Koristio sam fitofert 20-20-20 i slavol odvojeno.Dobro se pokazalo ali citam na forumu da svi gledaju u fazi listanja malo jaci N.Hvala na brzom odgovoru i cim se snadjem sa forumom okacicu slike.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Aaaaaaaaaaa i goooool. Evo ovako-ekipa proklijala 2.5. u potground h zemlji 8 kom domačice.Presađene na sajt 15-tak dana iza.Rupe mislim po ps-u.Pošto u mene ima dosta kamena i škrta je zemlja prosijo sam zemlju da izvadim veći kamen i dodo otprilike pola rupe pot-a sa zeljom sa sajta..Lijepo su krenule,malo ih papale živine pa su prskane buhačem, duhanom i 24-satnom otopinom koprive,sve to po par puta koliko mislim da je bilo potrebno.Pošto bi želio grow bez umjetnih gnjojiva od 20-tog dana starosti pa na dalje su dobile gnjojivo ovim redom:
otopina plantella organik(otopio šaku brabonjaka u 10 l vode i polio),
tekučina iz kućnog kompostatora u omjeru 1/100,(čito po netu pa reko amo provat),
onda sam im dao kozjeg gnjojiva oko stabljika i pokrio ga sa pot-om i zemljom sa sajta(ideja je da sa poljevanjem vodom dobija i hranu kao druge biljke),
onda su opet dobile otopinu plantelle organik.
E sad,od starta su mi bile super,lijepo napredovale,posto sam par puta u galeriju slike,špica,a sad su mi bljedunjave,jadne nekako,tanke,donji listovi im žute i otpadaju.Odrađivan na nekima toping,na nekima LST,pa sam ih i malo supertopiro,opet ne sve.Imaju sunca između 8 i 10 sati dnevno.Prvi mi je grow,dosta čitam po forumu,ne vodim dnevnik jer jbg.....
Da li bi trebo još pojačat gnjojenje ili ne gnojit ništa?
Kolika je vjerovatnost da sam ih izmaltretiro treningom?
Da li mogu "pohermit" i kako ustvari dolazi do toga?
Evo slikica pa bi te molio neko mišljenje
Unaprijed se ispričavam na ovolikoj čitabi
 

Prilozi

  • Fotografija0750.jpg
    Fotografija0750.jpg
    501,2 KB · Pregleda: 42
  • Fotografija0751.jpg
    Fotografija0751.jpg
    589,7 KB · Pregleda: 39
  • Fotografija0752.jpg
    Fotografija0752.jpg
    557,8 KB · Pregleda: 38
  • rupa.jpg
    rupa.jpg
    581 KB · Pregleda: 38
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Aaaaaaaaaaa i goooool. Evo ovako-ekipa proklijala 2.5. u potground h zemlji 8 kom domačice.Presađene na sajt 15-tak dana iza.Rupe mislim po ps-u.Pošto u mene ima dosta kamena i škrta je zemlja prosijo sam zemlju da izvadim veći kamen i dodo otprilike pola rupe pot-a sa zeljom sa sajta..Lijepo su krenule,malo ih papale živine pa su prskane buhačem, duhanom i 24-satnom otopinom koprive,sve to po par puta koliko mislim da je bilo potrebno.Pošto bi želio grow bez umjetnih gnjojiva od 20-tog dana starosti pa na dalje su dobile gnjojivo ovim redom:
otopina plantella organik(otopio šaku brabonjaka u 10 l vode i polio),
tekučina iz kućnog kompostatora u omjeru 1/100,(čito po netu pa reko amo provat),
onda sam im dao kozjeg gnjojiva oko stabljika i pokrio ga sa pot-om i zemljom sa sajta(ideja je da sa poljevanjem vodom dobija i hranu kao druge biljke),
onda su opet dobile otopinu plantelle organik.
E sad,od starta su mi bile super,lijepo napredovale,posto sam par puta u galeriju slike,špica,a sad su mi bljedunjave,jadne nekako,tanke,donji listovi im žute i otpadaju.Odrađivan na nekima toping,na nekima LST,pa sam ih i malo supertopiro,opet ne sve.Imaju sunca između 8 i 10 sati dnevno.Prvi mi je grow,dosta čitam po forumu,ne vodim dnevnik jer jbg.....
Da li bi trebo još pojačat gnjojenje ili ne gnojit ništa?
Kolika je vjerovatnost da sam ih izmaltretiro treningom?
Da li mogu "pohermit" i kako ustvari dolazi do toga?
Evo slikica pa bi te molio neko mišljenje
Unaprijed se ispričavam na ovolikoj čitabi

Nista im nece biti od treninga ;)
Ali im fali klope..to je problem kod org.uzgoja.Daj im vise ili pojacaj sa necim..koliko dajes Plantele ?
op op opaa da te pitam trebam li brinut ako je fun list pozutio pri vrhu stabljike ?
Zavisi u kojoj si fazi ..ako je na kraju onda je ok a ako je na pocetku cvjetanja onda nije dobro ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Tekuće plantele im ne dam nikako i ne bi,potrudio bi se da ovako izvučem iz njih što mogu.Evo i slikica od danas,nisu poljevane 7 dana,okopnile cijele,dobile po cca 20 litara vode bez ikakvog gnjojenja
Prva
Fotografija0777.jpg Fotografija0776.jpg
Druga
Fotografija0779.jpg Fotografija0780.jpg

Što misliš?
 
21.05.2015
32
3
8
37
Opa Cupa: na gornjoj fotki ovi listici pri dnu, primjecujem da su dobili zute tockice i na ovoj i jos nekoliko biljcica. Znas sto bi moglo biti? Ova ispod, zasto vec na vrhu izbija cvijet, a lampe su jos na 18/6
 

Prilozi

  • 2015-07-08 09.33.36.jpg
    2015-07-08 09.33.36.jpg
    207,3 KB · Pregleda: 37

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Dudek to su tripsi joj,joj a cvijeta jer je auto sorta valjda;)
Jel znas sta si sadio ?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Daj fotku tih listova al malo blize :)
A ovo za biljku ...pa ako je na 18/6 a cvjeta onda je auto sorta ili sam ja nesta propustio :)
 
21.05.2015
32
3
8
37
ajde sutra ti onda listove posaljem.. Nisi nista propustio, jos uvijek je na 18/6. Samo glupo za reci, ali ne kuzim pojam "auto sorta"
 
21.05.2015
32
3
8
37
Procitao i skuzio, ako jesam :) Pustit ih neka cvjetaju i lampe na 18/6?? Sad mi jos reci sto je sa muskima i zenskim biljkama? Kad njih "traziti" i kad ih odvajati, ako ih uopce treba odvajati? Fotka listova stize ispod
 
30.06.2015
21
12
3
39
Cuo li si mozda za djubrivo blumi list i ako jesi kakvo misljenje imas o njemu?Kupio sam malo pakovanje da malo promenim prihranu zalivanjem,kontam da ne moze da skodi.I naravno blumi + slavol dupla doza,vege faza.Hvala unapred!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.