Mentor Opa Cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ok.8 tjedana je po deklaraciji...cekas sada da se osusi zemlja i to je to..preporuka nemoj cupkati dok nebude gotovo haha :thumb: odlicno izgleda
 
  • Sviđa mi se
Reactions: unicum
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
pozdrav, jel može pomoć?
prvi mi je put nemam pojma šta radim, ali za sad mi ide ako je za sudit po biljci.
Imam random sjemenku, 52. dan, u vazi lovi sunce po kući od početka. Izbacila je dlačice mislim da je cura iako je moguće da je hermić po ovom što čitam tu, kao ako ih se stresa to se može dogodit. Nikad polijevano nutricijama samo vodom iz špine i to bez popravljanja ph vrijednosti. Što se tiče ph vrijednosti ne znam ni koja je zemlje. Razmišljam, već je dosta vegetirala, čvrsta je i zdrava pa možda prebacit u nekakav box da je stavim pod 12/12? Zanima me što mislite o tom. Također eventualna pomoć u izradi adekvatnog boxa, uložio bih u hsp.

IMG_8670.jpg

IMG_8677.jpg
IMG_8678.jpg
IMG_8679.jpg
IMG_8680.jpg
IMG_8674.jpg

IMG_8672.jpg

sori što upadam ovako bezveze, cijeli sam se ufurao u ovu biljku :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Nemoj ju sada unositi unutra ali moras joj nesta dati za klopu... zali mi se da je gladna :)
Ti si imao u planu u kupaoni raditi box ako se nevaram ??

Za spol moras jos cekati,rano je ali evo mislim da je cura :)
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Za klopu sam kupio nešto pa pol dana guglao da shvatim što sam uopće i na osnovu čega kupio. Negdje sam pročitao da ako je nešto dobro za rajčicu, dobro je i za vutru pa sam kupio fertinu Ca za rajčice i paprike. Na kraju sam se izgubio u moru informacija iz kojih nisam izvukao ništa, pa nisam koristio nikakvo gnojivo...
Osim Fertine imam i FloraVitu piše da je za pelargonije, NPK 777 + mikroelementi.
Imao sam i imam plan raditi toaletbox. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jackhammer

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Fertina Ca ..nisam bas siguran da je ona za rajcicu.
Jabuke ,kruske obicno dobiju one mrlje po sebi (plod)-(gorke mrlje) koje se pojave kada imaju deficit kalcija pa se prije berbe spricaju sa F.Ca spricaju se vise puta ali to nas nezanima.
Tako da moras kupiti nesta drugo.
Ja ti predlazem Plantelu a sto bi drugo.znaci zelena za vegetaciju ona ti treba sada a crvena za cvjetanje tamo u 8 mj.
A sto se tice" toaletboxa" kada odlucis javi pa da sastavimo neku svemirsku postaju :)

edit:
Floravita bi mogla biti "dobra".... mislim da je vec netko koristi pa cu malo pogledati :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Opa fino si ti meni zado domacu zadacu haha,,,jel mogu koristiti đoker zovi :)
Da nelupetam valje,nevalja idem malo pogledati pa ti javim a ti do tada nista nediraj haha
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Pozdrav, sori šta zanovijetam ovako ali bojim se da si u pravu za klopu, treba joj podhitno cijela je obješena a vani prži sunce, lagano puše, ono ne može bolje a ona kao da se suši. Nemam baš neki fotić pa da slikam, ali kao da joj izlaze dlačice na vrhu, jel moguće da je počela cvijetat?

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jackhammer

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ovasj Floravit bi trebao biti u dvije opcije zeleni za vege i crveni za cvjetanje..to bi moglo biti dobro.
Floridor... to gnojivo bi trebalo biti sa guanom ali nisam siguran da je dobro :)

Znaci ako nema Plantele onda floravit...ja bi se jos malo potrudio i pokusao naci plantelu :)
Koliko cesto ju zaljevas i sa koliko vode ?
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Našao sam plantellu u prifizdini nekoj pa naručio, valjda će stić prije nego ova uvene =/ Zalijevam kad osuši zemlja, cca svaku ili svako drugu večer sa cca 1dcl do 2dcl.
Lagani offtopic ali jel pametno da ja ovako stavljam slike bez micanja exifa i to, jer čitam da je neka maloljetnica pala na području Poreča u RH. Evo i link dole, zabrinjava me to što je slika baš ko s nekog foruma, možda čak i ovog.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jackhammer
24.06.2014
23
0
1
46
Pozz, novi sam i nisam sigur jel sta krsim pravila foruma, ako jesam unaprijed izvinjenje, ugl. trebam mentora i volio bi da je to opa cupa :vb_wave: pa ako moze da postavim jedno pitanju odmah na posetku?
Uzeo sam sijalicu 150 hps i kad je upalim ispocetka par sekunda tinja i onda pocme normalno radit, zanima me jeli to tako treba?
Hvala!!!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
ZdravaTrava je napisao(la):
Našao sam plantellu u prifizdini nekoj pa naručio, valjda će stić prije nego ova uvene =/ Zalijevam kad osuši zemlja, cca svaku ili svako drugu večer sa cca 1dcl do 2dcl.
Lagani offtopic ali jel pametno da ja ovako stavljam slike bez micanja exifa i to, jer čitam da je neka maloljetnica pala na području Poreča u RH. Evo i link dole, zabrinjava me to što je slika baš ko s nekog foruma, možda čak i ovog.
Pa dobro ..mozes to gledati i ovako.Vjerovatno su skinuli sliku sa neta da bi docarali kako izgleda jedan "laboratorij za proizvodnju visoko kvalitetne droge"
Mislim da te nemora brinuti forum i slike .Bitno je da je za tebe ,da nedilas i da nitko nezna sta imas a forum te nemora zabrinjavati.

Nego fino ti zaljevas tu curu..kazes 1dcl pa nekada cak i dva a pocela zutjeti!?
Ajd sljedeci put kada se osusi zemlja ..daj maloj 2-3 litre..ustvari sipaj dok dole neprocuri pa da vidimo kako ce mala reagirati ;)

nosfic je napisao(la):
Pozz, novi sam i nisam sigur jel sta krsim pravila foruma, ako jesam unaprijed izvinjenje, ugl. trebam mentora i volio bi da je to opa cupa :vb_wave: pa ako moze da postavim jedno pitanju odmah na posetku?
Uzeo sam sijalicu 150 hps i kad je upalim ispocetka par sekunda tinja i onda pocme normalno radit, zanima me jeli to tako treba?
Hvala!!!
Pozdrav i tebi...sve je u redu sa hps-icom i rado cu ti biti mentor ;)
 
24.06.2014
23
0
1
46
opa cupa je napisao(la):
Pa dobro ..mozes to gledati i ovako.Vjerovatno su skinuli sliku sa neta da bi docarali kako izgleda jedan "laboratorij za proizvodnju visoko kvalitetne droge"
Mislim da te nemora brinuti forum i slike .Bitno je da je za tebe ,da nedilas i da nitko nezna sta imas a forum te nemora zabrinjavati.

Nego fino ti zaljevas tu curu..kazes 1dcl pa nekada cak i dva a pocela zutjeti!?
Ajd sljedeci put kada se osusi zemlja ..daj maloj 2-3 litre..ustvari sipaj dok dole neprocuri pa da vidimo kako ce mala reagirati ;)

Pozdrav i tebi...sve je u redu sa hps-icom i rado cu ti biti mentor ;)

OK hvala velika
 
24.06.2014
23
0
1
46
U planu sam da napravim box dim. 60x60x150, stavi bih 4 pc venta od 120mm,2 upuh 2 ispuh, a unutra bih oblozio kucnom folijom, negdje sam procitao da treba paziti koju stranu okrenuti, pa me zanima koja je "prava" strana i dali su mi ovi ventovi dovoljni? A koristio bih sijalicu hps 150, unutra bi bile 2 biljke (mada ih imam jos ali neznam bili bilo pretrpano). Ima li ikakve razlike ako sijalicu pustim da visi iznad biljaka okomito ili da bude iznad biljaka ali vodoravno (ako me razumjete)? I da li treba da je sijalica sto blize biljkama pa tokom rasta da je podizem kako i biljke rastu? Ugl. totalno sam novi u ovome i svaka sugestija je pozeljna, abice jos i pitanja od mene sigurno :icon_wink:
Hvala!!!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Pa eto skoro pa je to to..jos neki vent.koji bi mjesao zrak unutar boxa.malo ce ti ta folija raditi probleme jer se kida pa ovo pa ono ali moze posluziti..okrenes ju na drugu(krivu) stranu onu koja manje sjaji :)
Moze lampa biti postavljena i okomito ali to zahtjeva poseban reflektor..oblika kao kisobran odprilike ali to ti netreba...vodoravno+neki reflektor i to je to
Lampa priblizis ali ne previse to je vazno...shvatit ces kada sve krene ;)
150w dvije biljke ...ok :)
 
24.06.2014
23
0
1
46
Ok hvala na odgovorima. Bice jos pitanja samo nisam sigur dali ih ovdje postavljam ili tebi porukom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.