Mentor Opa Cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Plava Boksačka Vreća je napisao(la):
Ne vjerujem da mi fali ikakvih metala posto imam zeolit umjesan u zemlju, pa mi nije jasno.
Zeolit....nije dovoljan.On ima u sebi hranjivih elemenata ali mu to nije svrha bar ne u toime smislu da sa njim prehranjujes biljke.Njegova funkcija je da deponira vodu i hranjive tvari iz prirode odnosno iz zemlje to mu je osnovna zadaca a to i radi zbog svoje strukture ima moc upijanja i omogucava nesmetan protok kiskika za razliku recimo od pijeska koji se zbog svoje strukture ljepi za zemlju.
Znaci zeolit je na jedan nacin popravljac lose strukture zemlje i tako ga treba shvatiti..nista vise.
Sta imas od gnojiva ??

Merlin5 je napisao(la):
evo je mala :) (tojest nadam se da je mala a ne mali ;) ) gnojit jos nisam poceo tojest nisam jos nabavio gnojivo ali uskoro cu,a to sto su listovi pognuti je samo zato sto je slika uslikana u 3 ujutro haha :p unesena je unutra samo zbog slikanj
Odlicno je to merlin ..nekakav Indica feno haha fino izgleda.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Stavljaš bloom A i B komponente u omjeru 50/50 do recimo polovice cvjetanja.U drugoj polovici pojacas malo part.B i jos neki booster kada bi imala u drugoj polovici onda bi to bila bomba
 
19.05.2014
11
0
0
Kakav booster? Mozes mi nesto preporuciti? Ovo je meni prvi grow, sve sta sam ti do sada napisala je ono sta znam, i kao sta sam vidis nije bas puno toga...
 
19.05.2014
11
0
0
U redu, cim skupim novce kupujem Big Bud! Hvala :) Iskustvo je indeed neprocjenjivo, pa vec mi je sada achievement to sto su ove u 15 l ostale na zivotu. Stvarno si mi puno pomogo. Jos jedno pitanje, koliko cesto da ih gnojim?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Bile su ti zedne ja sam prvo stekao dojam da si ih spalila sa gnojivom sto nakraju i jesi napravila napocetku .Poslije flusha kojeg si napravila one su prakticno cijelo vrijeme bile zedne i gladne.
kada isperes biljke onda poslije toga logicno ide full doza...dobro je ostaviti poslije flusha i malo duze bez vode .dan,dva pa onda full a ti to nisi nbapravila tako da u principu gladuju.
Sljedece zaljevanje opet obilno ali sa full dozom.Prekjucer si zaljevala ako se nevaram sutra bi vec mogla biuti suha zemlja.najbolje ces znati kada dignes biljku zajedno sa posudom akoje suha bit ce lagana..osjetit ces uglavnom svaki treci-cetvrti dan zaljevaj.
AN ima shemu prehranjivanja i nastavi po tome..imas tablicu ?!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ma od jajana mozes samo ..metlu napraviti.mozda neki hemic u najgorem slucaju.
Da neku sliku da vidimo imali kakvih jaja :)
edit:
totalno si nestrpljiv...vidis da si i dva ista posta zaljepio. ;)
 

BOTARDA

Banned
Banovan
13.08.2014
9
3
3
Pozdrav !!! Ja sam nov :D Proklijao sam 12 semena da li je kasno sad za sadnju vani posto nemam uslova za cuvanje u kuci itd... ? :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Iskreno kasno je....jos uz sve to dolazi i lose vrijeme.Jbg
 
12.07.2013
55
84
18
Pozdrav ,postavila sam pitanje vezano za crveno-smeđe tockice na starijim fan listovima koji su sad vec postali zuti, 90% vjerujem da je problem sa PH zemlje i vidjela sam da mi je PH nizak...kao PH up sam tkđ vidjela da se koristi pepeo od drveta , sad me zanima kako se to dozira, jel se samo pospe oko biljke ili pomijesa sa vodom pa se zalije ili po listovima ( biljka je visoka 1,80cm, tek pocela faza cvijetanja, sorta domaja ) .... ??? Hvala
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
dacamaca je napisao(la):
Pozdrav ,postavila sam pitanje vezano za crveno-smeđe tockice na starijim fan listovima koji su sad vec postali zuti, 90% vjerujem da je problem sa PH zemlje i vidjela sam da mi je PH nizak...kao PH up sam tkđ vidjela da se koristi pepeo od drveta , sad me zanima kako se to dozira, jel se samo pospe oko biljke ili pomijesa sa vodom pa se zalije ili po listovima ( biljka je visoka 1,80cm, tek pocela faza cvijetanja, sorta domaja ) .... ??? Hvala
Soda bikarbona...mama za dizanje ph
 
  • Sviđa mi se
Reactions: golub mira
15.05.2014
1
0
1
35
E,tebra ja imam jedan mali problem. Biljka mi je u fazi cvetanja(bar ja tako mislim) visine je oko 2.5m i tu je stala tj.(stagnira) poslednje 4 nedelje se ne vidi nikakav pomak. Dali trebam da je prehranim i ako treba gde mogu da kupim prehranu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.