Mentor Opa Cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.02.2023
57
127
33
41
Evo da se javim i zahvalim na mentorstvu. Sve skupa je ispalo 190g suhog. Evo par slika , jos jednom veliko hvala na strpljenju i pozz do sljedećeg growa!
 

Prilozi

  • IMG_5564.jpeg
    IMG_5564.jpeg
    310,8 KB · Pregleda: 84
  • IMG_5546.jpeg
    IMG_5546.jpeg
    301,4 KB · Pregleda: 90
  • IMG_5540.jpeg
    IMG_5540.jpeg
    240,3 KB · Pregleda: 91
  • IMG_5551.jpeg
    IMG_5551.jpeg
    319 KB · Pregleda: 90
18.10.2016
139
242
43
Pozdrav mentore,
Danas je dan za zalijevanje pa me zanima mogu li biljkama dati uz 3ml Sensi bloom A+B i 1ml Nirvane?
Naprednija biljka je već 5 dana u trećem tjednu cvjetanja, a druge dvije danas ulaze u treći tjedan...Plan je da bloom i nirvanu dajem još ovaj i sljedeći tjedan svako drugo zalijevanje, bloom 3ml po litri po tvojoj uputi, a Nirvanu bih dao 1 ml po litri, a od 50-og dana koji pada sljedeći petak bih do kraja growa samo vodu davao da se tlo ispere.
Računam da bi ih mogao sjeći 70. dan, tako piše i u deklaraciji od sjemena.
Jel ok to ili imaš neki drugi savjet?
Najviljša biljka savinuta i lijepo se formira već,lampa mi je od jučer na 75% i držim ju 50 cm od biljaka, temperatura 26-29, vlaga 40-50%, jučer ugasio i odlvaživač u nadi da se spusti temperatura pa ću vidjeti danas jel pomoglo štogod.
Kada ih budem išao danas zaliti bubnem i fotke dase vidi kako to izgleda nakon 40 dana kod mene.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
daj neku sliku :razvaljen::fotku...
Danas je dan za zalijevanje pa me zanima mogu li biljkama dati uz 3ml Sensi bloom A+B i 1ml Nirvane?
mozes
Naprednija biljka je već 5 dana u trećem tjednu cvjetanja, a druge dvije danas ulaze u treći tjedan...Plan je da bloom i nirvanu dajem još ovaj i sljedeći tjedan svako drugo zalijevanje, bloom 3ml po litri po tvojoj uputi, a Nirvanu bih dao 1 ml po litri, a od 50-og dana koji pada sljedeći petak bih do kraja growa samo vodu davao da se tlo ispere.
Računam da bi ih mogao sjeći 70. dan, tako piše i u deklaraciji od sjemena.
sve si odlicno slozio..hoce li biti gotova kako pise na deklaraciji...sumnjam
Najviljša biljka savinuta i lijepo se formira već,lampa mi je od jučer na 75% i držim ju 50 cm od biljaka, temperatura 26-29, vlaga 40-50%, jučer ugasio i odlvaživač u nadi da se spusti temperatura pa ću vidjeti danas jel pomoglo štogod.
Kada ih budem išao danas zaliti bubnem i fotke dase vidi kako to izgleda nakon 40 dana kod mene.

temperatura je odlicna...vlaga je ok..ne vidim problem :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dr. Greeenthumb
18.10.2016
139
242
43
Evo slike, ali bio sam glup jučer i uspio zeznit jednoj sami vrh biljke, nije pukla do kraja, ali sjebana je, te sam pokušao sanirati i privezao ju uz štap da stoji nekako, nadam se da ne propadne vrh, jer na njemu bude najveći prinos.

20230711_192854.jpg 40./41. dan


A evo ispod nesretnice koju sam osakatio, to je ona što je naglo otišla u stretch pa sam napravio na tom vrhu LST kako ne bi bio blizu lampi, te je bilo sve ok dok jučer nisam išao isipavati višak vode iz posuda i zapeo s vrhom za nešto dok sam premještao biljke po boxu (više ništa ne diram, nabavio sam špricu za povući višak vode i ne mrdam ih ni cenat), nisam ni skontao kada je pukla, a kad sam vidio skoro mi pozlilo, uglavnom jbg što je tu je, evo kako to izgleda danas:
puknuta.jpg puknuta 2.jpg puknuta 3.jpg puknuta final.jpg


Ona što je izašla dan prije, po meni jedina koja ima puni potencijal, na ove druge dvije sam skiksao žešće, ali barem znam što ću sljedeći put drugačije.

velika.jpg velika 1.jpg

Evo one najmanje, ne širi se oštećenje dalje, ali je i dalje vidljivo na listovima, razmišljam dal da poskidam sve oštećene listove na njoj?

mala.jpg mala1.jpg mala2.jpg
 
18.10.2016
139
242
43
Mentore jel ok da sutra kada budem zalijevao dam biljkama 0.5 cal/mag po litri i 1 ml Nirvane po litri, te sljedeće zalijevanje 3 ml blooma po litri i 1 ml nirvane? I s time bih završio sa gnojenjem i dodatcima, te dalje samo ide voda sa reguliranim PH. Danas je biljkama 43./44. dan.
Sljedeći grow probam pratiti upute na deklaraciji oko gnojenja, jer ovako non stop moram ispitivati, ali jbg nisam počeo gnojiti na vrijeme pa je ovako ispalo :D
Nego jedno ovako laičko pitanje, kako bi izgledalo uzgojiti biljku bez ikakvih aditiva, da ide samo voda? Ima li smisla to raditi uopće?
Hvala unaprijed na odgovoru :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Nego jedno ovako laičko pitanje, kako bi izgledalo uzgojiti biljku bez ikakvih aditiva, da ide samo voda? Ima li smisla to raditi uopće?
Biljka je zivi organizam o kojem si se odlucio brinuti.Kao sto se brines za kucne ljubimce ,ili druge ljude..to je dio biologije.
Tvoja zadaca je osigurati optimalne uvjete i redovitu prehranu.....pa sada procjeni dali moze !!?? A ako moze..kako bi to uzgajanje nazvao ??
Mentore jel ok da sutra kada budem zalijevao dam biljkama 0.5 cal/mag po litri i 1 ml Nirvane po litri, te sljedeće zalijevanje 3 ml blooma po litri i 1 ml nirvane? I s time bih završio sa gnojenjem i dodatcima, te dalje samo ide voda sa reguliranim PH. Danas je biljkama 43./44. dan.

ja sam siguran da jos imas 4+ tjedna do kraja ,a prestajes sa prehranom zadnji tjedan.
Sada ulazis u fazu kada biljka najvise trosi i na to se fokusiraj..pusti kraj..ima jos do toga
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Gazat
18.10.2016
139
242
43
Biljka je zivi organizam o kojem si se odlucio brinuti.Kao sto se brines za kucne ljubimce ,ili druge ljude..to je dio biologije.
Tvoja zadaca je osigurati optimalne uvjete i redovitu prehranu.....pa sada procjeni dali moze !!?? A ako moze..kako bi to uzgajanje nazvao ??

Razumijem što želiš reći, ali uspoređujem sa ostalim kulturama u kojima ljudi gledaju da bude što više organski sa što manje nekih dodataka, pa me zanima kako bi to izgledalo...pitam ovako bzveze, nije da planiram tako raditi, ali čisto informativno, iako iz tvog odgovra pretpostavljam da ne bi bilo ništa od toga :D

ja sam siguran da jos imas 4+ tjedna do kraja ,a prestajes sa prehranom zadnji tjedan.
Sada ulazis u fazu kada biljka najvise trosi i na to se fokusiraj..pusti kraj..ima jos do toga

I računam da još mjesec dana nejdu pod nož, ali je problem što me neće biti od sljedećeg petka do sljedeće subote, a frend bi ih zalio običnom vodom jednom dok me nema, da mu ne kompliciram još sa gnojivima s obzirom da mi pomaže...jedino ne znam mogu li smućkati gnojivo unaprijed i ostaviti mu u kanti pa da samo zalije s tim, neće skočiti PH, pokvariti se ili nešto? Također me zanima hoće li se stići isprati zemlja od gnojiva u 2 tjedna s obzirom da biljke zalijevam svaki peti dan? Ne bih baš čekao zadnji tjedan za ispiranje, jer mi je flush u planu odraditi kao obično zalijevanje, samo s običnom vodom, ne bih radio pravi flush jer mi je to dosta teško izvedivo s obzirom na uvjete u kojima growam.
Jel ideja sa calmagom i nirvanom za sutra ok ili ne? Nirvanu sam dao prošlo zalijevanje 1 ml po litri zajedno sa 3 ml blooma.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Razumijem što želiš reći, ali uspoređujem sa ostalim kulturama u kojima ljudi gledaju da bude što više organski sa što manje nekih dodataka, pa me zanima kako bi to izgledalo...pitam ovako bzveze, nije da planiram tako raditi, ali čisto informativno, iako iz tvog odgovra pretpostavljam da ne bi bilo ništa od toga :D
Organski ne znaci bez dodataka !!
Pravi organski uzgoj zahtjeva dobar medij u kojem su sve piz..arije koje biljka treba..sporoopustajuce,njezno ,ali nikako bez dodataka+prehranjujes sa organskim gnojivima,ali nikako bez dodataka ..bez dodataka je gerila i naravno da moze i tako,ali su i rezultati takvi !
Također me zanima hoće li se stići isprati zemlja od gnojiva u 2 tjedna s obzirom da biljke zalijevam svaki peti dan? Ne bih baš čekao
ispires soli ,a soli se lako ispiru...zadnje zaljevanje ispres sa malo vecom kolicinom vode i sve 5
Jel ideja sa calmagom i nirvanom za sutra ok ili ne? Nirvanu sam dao prošlo zalijevanje 1 ml po litri zajedno sa 3 ml blooma.
:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dr. Greeenthumb
18.10.2016
139
242
43
Organski ne znaci bez dodataka !!
Pravi organski uzgoj zahtjeva dobar medij u kojem su sve piz..arije koje biljka treba..sporoopustajuce,njezno ,ali nikako bez dodataka+prehranjujes sa organskim gnojivima,ali nikako bez dodataka ..bez dodataka je gerila i naravno da moze i tako,ali su i rezultati takvi !

Jasno ko dan sada :D
Čitao sam malo o organskom uzgoju i sporopropuštajućim gnojivima, ali mi je za prvi grow to bilo malo komplicirano, ali uzmem si vremena preko zime malo proučiti detaljnije o gnojenju općenito i organskom gnojenju da budem na proljeće kada planiram sljedeći grow spreman.

ispires soli ,a soli se lako ispiru...zadnje zaljevanje ispres sa malo vecom kolicinom vode i sve 5

:thumb:

Oprosti ako sam dosadan ali da potvrdim sam sebi nek stvari... onda recimo zadnjih 2 tjedna dajem samo čistu vodu , a zadnje zalijevanje (vjerojatno to bude treće po trenutnom režimu zalijevanja) naspem vode da procurka do vrha tanjurića recimo i ispraznim onda istu da ne ostaje višak vode?
I što se tiče pripremljenog mixa blooma i nirvane, može li stajati par dana tako u kanti ili ne? Do sada sam pravio miks netom prije zalijevanja.
Hvala puno na pomoći, ovaj forum mi zlata vrijedi trenutno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Ako zadnja dva zaljevanja dajes samo vodu..onda je to vec isprana biljka

A mjesavina moze cekati do 5-6 dana ako je na tamnom i hladnom mjestu.
Neki proizvodjaci kazu i do 10 dana,ali samo ako se dobro skladisti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dr. Greeenthumb
18.10.2016
139
242
43
Mentore, veliki zajeb sam napravio da me iskreno sramota i pisati ,ali nemam drugog izbora.
Dakle krivo sam očitavao na menzuri mililitre, te sam sve suplemente davao u 10 puta većoj količini, ukratko ako sam trebao dati 1 ml, ja sam dao 10 ml po litri.
Danas sam skontao gaf i dao im samo vodu.
Sad znam i zašto su listovi oštećeni, kad bolje razmislim odlično i izgledaju s obzirom koliko sam ih nahranio.
Što dalje, hoće li biti ok to u konačnici?
 
14.06.2020
48
94
18
26
Poz mentore 333-555 opet je zapelo trebam pomojem
Kad sam raztvorio jedqn vrh naiso sam na ovo sad neznam dal je to ok ili da secem taj vrh
 

Prilozi

  • 009C35D0-D28D-4ED1-9031-EEE70B2903D3.jpeg
    009C35D0-D28D-4ED1-9031-EEE70B2903D3.jpeg
    422,8 KB · Pregleda: 53
  • B4423930-EC59-4062-996A-A0268EB27F37.jpeg
    B4423930-EC59-4062-996A-A0268EB27F37.jpeg
    380,1 KB · Pregleda: 46
  • EAD12AD9-3D1F-47DF-8CFC-ABA61CD79872.jpeg
    EAD12AD9-3D1F-47DF-8CFC-ABA61CD79872.jpeg
    380,4 KB · Pregleda: 46
  • 69173808-F6FF-4D53-B7B5-AD3BA29EABE3.jpeg
    69173808-F6FF-4D53-B7B5-AD3BA29EABE3.jpeg
    467,5 KB · Pregleda: 52
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
29.06.2023
5
6
3
23
Pozdrav imam koje pitanje ako nije problem odgovoriti ubiti ne znam koji je spol biljke pa ako bi mi mogli odgovorit bio bih zahvalan.. I ako se to moze putem slike prepoznati, koliko jos vremenski bi trebalo da je biljka spremna za branje Snapchat-1279636397.jpg Snapchat-736064743.jpg
 

Prilozi

  • Snapchat-1292731550.jpg
    Snapchat-1292731550.jpg
    453,1 KB · Pregleda: 11

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
241
604
93
IMG_20230905_091526.jpg
Topli pozdravi, evo odlucio sam malo i ovde da se pojavim da vidim sta bi ti meni savetovao kojim koracima treba dalje da idem i sta bi moglo da se promeni...
Jos malo pa ce 40 dana od semena, pocela je pre koji dan da pusta dlacice, zalio sam je sa 2.5 litre i zalivam na svaka 2 dana jer je treci vec sahara... dodajem jos biogrow dok ga imam za koje zalivanje 2ml po litri, dodajem 1ml tnt po litri, i uzeo sam ovaj P+ dajem joj 0.5 na litru cisto da ga namirise.
Nisam tacno merio ph pa sam malo imao problema na vrhovima ali ovi novi vrhovi su sada zeleniji. Nisam jos skidao mnogo listova mozda samo nekoliko komada dole i to je to. Imam jos calmag ionic i green sensation i to je to ali njih trenutno ne dodajem. Hvala unapred.
Da li bih mozda mogao da pojacam nesto ili da pocnem da dodajem ovih dana?
Lampu i dalje ne drzim na 100 nego na 75 procenata i nisam je ni nabio nesto previse na vrhove cini mi se da joj ovaj nivo odgovara.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.