Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Fahret

Aktivan Član
01.02.2019
122
317
63
28
ne znam di si nasao ovaj podatak ali kad stavis 12/12 imas jos minimalno 70 dana. a to je minimalno. i ne, ne vidi se da je zensko jos, jos je rano.
zelenko sori jer se ubacujem
Naveo sam gore da je sjemenka feminizirana, te sam negdje citao da u biti sa takvim sjemenkama sve bude dosta brze, ispravi me ako se varam pozz
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pa imam prostora koliko god zelim jer je drzim u sobi, ne znam zelio sam tebe pitati sta mi preporucujes, plantella neka ili nesto? Kontam drzati ukupno 50 - 60 dana max u vegetaciji i onda puci na 12/12 nekih znaci jos nekih 25 do 30 dana. Jos pitanje da li ona ovo vec pokazuje da je zenska biljka ?

Ole Fahrete ali 60 dana vegetacije zvuci totalno nerealno u indoru, pa kaj oces da ti probije plafon ?
Generalno, predugo ti to sve traje. Pravilne vegetacije ti je dosta 20-35 dana ako znas kaj delas... pa onda flip na 12/12 pa 7 dana preflowera pa onda jos minimalno 60 dana cvatnje tako da malo razmisli o duljini vegetacije. Plantela ti je cist ok.

ne znam di si nasao ovaj podatak ali kad stavis 12/12 imas jos minimalno 70 dana. a to je minimalno. i ne, ne vidi se da je zensko jos, jos je rano.
zelenko sori jer se ubacujem
Dapače, ukoliko imas pravi odgovor...uvijek je dobrodošao.

Ok, a de mi reci kad ide fosfor + od hseija posto sam i njega nabavio nedavno
Fosfor + ja mislim da ide tek od 4 tj cvjetanja pa nadalje.

Naveo sam gore da je sjemenka feminizirana, te sam negdje citao da u biti sa takvim sjemenkama sve bude dosta brze, ispravi me ako se varam pozz
Ajmo reci da bude malo brze jer znas da imas curu, pa nemioras se bavit utvrdivanjem spola...a sve ostalo je klasika...​
 
16.10.2018
139
88
28
Mentor mi je odustan i na zadnja dva upita ne dobih odgovor. Da li bih mogao dobiti komentar od gospon Zelenika? :)

Moze li komentar na vidjeno? Koliko jos ima do nekog finalnog procesa? Da li treba da radim nesto? Da li su slucajno neki listovi ili manje grancice visak?

Vegetacija 28.11
12/12 rezim od 28.01. - 6 sedmica

Temp 24-26, vlaga oko 55% 100w HPS . Zadnje zalivanje prije 4 dana super vit, power zyme i plantella cvet. Nakon toga u nedjelju zaliveno samo sa supervit.

Bitna napomena da mi je ovo prvi grow, cak sam imao problema i sa korjenom pri presadjivanju kada sam dio otkinuo, pa je proces nesto duzi zbog stresa :)

 
16.10.2018
139
88
28
Puno hvala na odgovoru. Mentor je Barbarosa i zadnji put je imao odgovor na temi u subotu, a prije toga je isto spomenuo da ima nekih poteskoca pa nije odgovarao.

D
 
11.09.2013
11
1
3
Pozz Zelenko, treba mi mali help :) posjedujem box 1x1x2m, hps/mh 400w sa CT, ventilacijskj set grow 125 samo za ispuh zraka iz boxa sa filterom, i poseban vent spojen sa ct koji hladi ct,ph metar, 4 mala usb venta koji prave vjetar u boxu.Zelim ubacit samo dva skunka #1 od sensija da na njima odradim LST i toping, u potovima od 20l, da odradim sto duzu vege barem 45 50 dana jer zelim da testiram koliko max mogu izvuci sa te dvije biljoze i da mi box bude do vrha popunjen. Tj da biljoze prije sisanja budu visoke po 160-170cm sto je za ovu sortu i neki max. Sta mislis da li je ovaj box i oprema ok ? I da od gnojiva imam samo plantelu list i cvijet, ph smanjujem jabukovim sircetom ? Na svako zaljevanje u vege dodavat vodikov peroxid da ato vise kisika dam korijenu. Nisam u mlgucnosti nabavit nista od hesija i nekih slicnih gnojiva. Zemlja terra magma plus stiropor mix ? Unaprijed hvala za svaki savjet
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Sjemenka.je fem, da ga prebacim na 12/12 ili?
Ako smatraš da je popunila biljka prostor onda sa.
Pozz Zelenko, treba mi mali help :) posjedujem box 1x1x2m, hps/mh 400w sa CT, ventilacijskj set grow 125 samo za ispuh zraka iz boxa sa filterom, i poseban vent spojen sa ct koji hladi ct,ph metar, 4 mala usb venta koji prave vjetar u boxu.Zelim ubacit samo dva skunka #1 od sensija da na njima odradim LST i toping, u potovima od 20l, da odradim sto duzu vege barem 45 50 dana jer zelim da testiram koliko max mogu izvuci sa te dvije biljoze i da mi box bude do vrha popunjen. Tj da biljoze prije sisanja budu visoke po 160-170cm sto je za ovu sortu i neki max. Sta mislis da li je ovaj box i oprema ok ? I da od gnojiva imam samo plantelu list i cvijet, ph smanjujem jabukovim sircetom ? Na svako zaljevanje u vege dodavat vodikov peroxid da ato vise kisika dam korijenu. Nisam u mlgucnosti nabavit nista od hesija i nekih slicnih gnojiva. Zemlja terra magma plus stiropor mix ? Unaprijed hvala za svaki savjet
Box i oprema ok. Nabavi si pravi vent da ti radi cirkulaciju unutar. 50 dana vegetacije zahtjeva odredeno znanje. Pa te upozoravam da moze izmac kontroli kod flipa. Plantela bu ok, i ne diraj ph. I zaboravi vodikov peroksid. Teramagma je ok, i stiropor zaboravi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and Jurio
11.09.2013
11
1
3
Ako smatraš da je popunila biljka prostor onda sa.

Box i oprema ok. Nabavi si pravi vent da ti radi cirkulaciju unutar. 50 dana vegetacije zahtjeva odredeno znanje. Pa te upozoravam da moze izmac kontroli kod flipa. Plantela bu ok, i ne diraj ph. I zaboravi vodikov peroksid. Teramagma je ok, i stiropor zaboravi.
Poslusam savjete za vent, gledao sam kod prijatelja kad im da vodikov peroskid, listovi samo sto ne popucaju od srece, ali ok poslusat cu. A zasto ph ne dirat ne mogu zalit biljku ako mi je ph vode i gnojjva npr 7.5 8 ? Sta da ubacim onda sa zemljom da imam bolju drenazu ? Samo me uputi u to malo za duzi period vege jer da bih postigao vecu kolicinu i visinu treba mi duza vege, jesu li neke teske stvari ili bi mi za to trebao neli mentor ili nesto?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Poslusam savjete za vent, gledao sam kod prijatelja kad im da vodikov peroskid, listovi samo sto ne popucaju od srece, ali ok poslusat cu. A zasto ph ne dirat ne mogu zalit biljku ako mi je ph vode i gnojjva npr 7.5 8 ? Sta da ubacim onda sa zemljom da imam bolju drenazu ? Samo me uputi u to malo za duzi period vege jer da bih postigao vecu kolicinu i visinu treba mi duza vege, jesu li neke teske stvari ili bi mi za to trebao neli mentor ili nesto?
Vodikov peroksid, po meni nije potreban za uspješan grow. Pa ako inace ti pijes tu vodu kojom zaljevas za sto nebi biljkama bila dobra? Ukoliko nema problema prilikom growa, nema potrebe ni štelat ph... Obicno se sranja dese kada kemijas a sve ok. Tako da, nemoras stelat ph. Osim u nekim vanrednim situacijama. Šta se tiče drenaže ja osobno nebi stavljao expand. Glinu jer puno puta napravi djepove u supstratu koji nisu iste vrijednosti u smislu ph pa nastaju problemi ,prije možeš zamješati svoj supstrat ili terramagmu čistu. Stavit s nešto eventualno perlita i kokosa. A jesi li ti ikad odradio grow u indooru? Pitam zato jer, ako nisi malo je nezahvalno očekivati maksimalne brojke. Najbolje bi bilo da kreneš, pa budemo ti u hodu sve objasnjavali na primjeru.
 
23.07.2018
53
111
33
44
Dobar dan Zelenko, dobar dan ljudi. Eto mene opet. I kao sto si i rekao - treca sreca. Na klijanje su stavljene 18.02., proklijale za dva dana, do 04.03. bile su u rasadniku na prozoru (znam da je dugo, ali nisam bila u stanju, jbg), a onda su stavljene pod lampu (18/6) i tada su krenule. Cine mi se sretno i zdravo, a ako su one sretne - i ja sam. Do sada su dobile booster za korijenje od Composane, i dva zaljevanja TNTom. E sada...., u paketu sa hesijem sam dobila vise stvari, pa mi treba pomoc kada i sto koristiti.
 

Prilozi

  • 20190320_114435.jpg
    20190320_114435.jpg
    261,3 KB · Pregleda: 27
  • IMG-20190319-WA0004.jpg
    IMG-20190319-WA0004.jpg
    152,9 KB · Pregleda: 30
  • IMG-20190319-WA0007.jpg
    IMG-20190319-WA0007.jpg
    150,7 KB · Pregleda: 27
  • IMG-20190319-WA0006.jpg
    IMG-20190319-WA0006.jpg
    105,6 KB · Pregleda: 27
11.09.2013
11
1
3
Vodikov peroksid, po meni nije potreban za uspješan grow. Pa ako inace ti pijes tu vodu kojom zaljevas za sto nebi biljkama bila dobra? Ukoliko nema problema prilikom growa, nema potrebe ni štelat ph... Obicno se sranja dese kada kemijas a sve ok. Tako da, nemoras stelat ph. Osim u nekim vanrednim situacijama. Šta se tiče drenaže ja osobno nebi stavljao expand. Glinu jer puno puta napravi djepove u supstratu koji nisu iste vrijednosti u smislu ph pa nastaju problemi ,prije možeš zamješati svoj supstrat ili terramagmu čistu. Stavit s nešto eventualno perlita i kokosa. A jesi li ti ikad odradio grow u indooru? Pitam zato jer, ako nisi malo je nezahvalno očekivati maksimalne brojke. Najbolje bi bilo da kreneš, pa budemo ti u hodu sve objasnjavali na primjeru.
Jesam, radio sam ali bez top i fim tehnika, sad sam dosao na ideju 1 biljoza sa dosta topa i fima da dobijem bas dobar grm i da ubacim scrog da odradim nesto sam kod barbarose citao i svidja mi se ono, mislim da bih se to moglo bas bas dobro izvesti na ovu velicinu boxa i ovu opremu, samo imam problem sa gnojivima ne mogu da nabavim biobizz a ni hesi, a barba je na onom scrog radio sa biobizz tako da bih htio isti proces da odradim. ne znam da li bih sa pllantelom uspio dobiti ono polje kukuruza :D ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.