Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
18.09.2018
8
2
3
47
A da plantela zelena bi ti bila ok za sada, jedna doza prilikom sljedećeg zaljevanja. Premda ne očekuj nista previše. Pitanje je jel bus uspio zavrsit na prozoru ali ajde.

Pozdrav mentore,

Amnezija posadjena 01.05. uzgajana na prozoru dobila je zute flekice na listovima, savjetovao si mi da je nahranima i primjetio da joj nedostaje svjetlosti.
Ono sto sam poduzeo je da sam ukljucio plantelu za listanje a prije cca 40ak dana za cvjetanje i iznio na krov zgrade da se sunca par dana. Kada sam dosao dozivio sam sok. Vrane su je poderale, izlomile sve grane dok je jos bila u fazi listanja. Zahvaljujuci najboljoj supruzi uspjela je spasiti jednu granu koja se odrzala i mozes vidjeti na slikama sta sam uzgojio. Obzirom da nemam iskustvo a zahvaljujuci forumu i tebi ponosan sam.
Molim te za misljenje, komentar i ako imas neki savjet.
Interesuje me sta mislis kada je vrijeme za sisanje i ovi listovi koji su pozutili?
Takodjer i cvjetovi su dobili neku zuckastu boju pa me interesuje dali se blizi dan D ::grupnjak::

20190804_224143_001.jpg 20190804_224223_001.jpg 20190804_224143_001.jpg 20190804_224223_001.jpg 20190804_224318.jpg 20190804_224511.jpg 20190804_224542.jpg 20190804_224603.jpg 20190804_224625.jpg 20190804_224753.jpg 20190804_224927.jpg
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
A mozes li mi reci sta o led rasveti tacnije koje sijalice da gledam
Sve ovisi koliko novaca mislis potrosit. Možeš sa Hanseve gledat, možeš slagat panel od vtac zarulja, možeš gledat varijacije na ebayu, mozes svasta. Imas podforum led. I tamo škicni.

Dr. Speplic
Počisti to zuto lišće, i jel imas kaj za cvjetanje? Plantela jel?
 
18.09.2018
8
2
3
47
Sve ovisi koliko novaca mislis potrosit. Možeš sa Hanseve gledat, možeš slagat panel od vtac zarulja, možeš gledat varijacije na ebayu, mozes svasta. Imas podforum led. I tamo škicni.

Dr. Speplic
Počisti to zuto lišće, i jel imas kaj za cvjetanje? Plantela jel?

Da Plantela za cvjetanje vec nekih 30-40 dana
 
18.09.2018
8
2
3
47
Nemam. Nabavit cu povecalo u narednih dan-dva pa cu proviriti trihome :)

Nastavljam je tretirati kao i do sada?
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Zdravo mentore zelim da znam jel sve u redu sa ovom malom??Pogledajte prilog 289951
Pa sve je ok. Ali bi joj mogao pomoć u smislu da odklonis ljusku. Pinceta i skalpel i otvori i pomozi kotl. Da se oslobode.

Nemam. Nabavit cu povecalo u narednih dan-dva pa cu proviriti trihome :)

Nastavljam je tretirati kao i do sada?
Daj joj jednom vodu, jednom hranu i tako u krug. Nemoj hranit svaki put.

Da li je ovo normalno, meni izgleda kao da je spaljeno Al opet nisam siguran.. Pogledajte prilog 290106Pogledajte prilog 290107
Pls slika bez leda. S čim si tretirao od hrane?
 
07.08.2019
2
4
3
39
Veliki pozdrav Zelenko,

nov sam na forumu kao i sa hobijem "vutrovanstva" pa sam se odlucio za tvoju grupu jer mi se svidja tvoj alias :) Ukoliko pogresio mesto na forumu molim te da me usmeris kao sto se biljka usmerava ka suncu :)

Imam dugogodisnje iskustvo u konzumaciji nase nam drage ali sam se ove godine po prvi put susreo sa amaterskim uzgajanjem.

Dosta toga sam procitao na internetu i naravno ovde na forumu i odvojio sam desatak semenki od dobre domacice sto bi rekli.

Klasicnom metodom stavljanja povrsinski u zemlju (kupljena zemlja u radnji idealna za uzgoj paradajza i ostalog povrca - barem su mi tako rekli) i posadio semenke i dobro zalivao (kasnije sam video da je bolje bilo da proklijaju u maramici ili u vodi ali nema veze vise).

Negde oko 20 maja, na zalost ili srecu jedna semenka je nikla i tako krece moj put.

U pocetku sam je dosta zalivao vodom (nazalost iz vodovoda, kasnije sam to promenio) a kasnije malo manje.

Nakon mesec dana sam u pricu ubacio tecno gnojivo NPK 7+5+6, jednom nedeljno.

Biljku sam dva puta presadio u vece saksije i drzim je na prozoru i terasi (prepodne je sunce na prozoru a posle podne na drugoj strani gde mi je terasa).

Biljka je fino napredovala i sada je dosta vegetirala. Moje skromno misljenje je da je zenka (raste kao zbun, ima puno lisca i nije visoka) ali naravno samo "mislim" :)

Posto je jedina koju imam, zaista mi je do nje stalo (cak vise nije stvar da sto pre dobije hedove i da je posecem), nekako sam se vezao za nju i zelim joj sve najbolje :)

Molim za misljenje biljke sa slike i imam par pitanja vezana za dalji rad:
- Da li da menjam tecno gnojivo (sa vise PK)?
- Da li da ubacim u pricu i cvrsto djubrivo?
- Da li je dovoljno vegetirala i da li vestacki treba nekako da joj izazovem cvat (tipa da je sklanjam u podrum 12 sati)?
- Na njoj se vide duple iglice na mestima gde se spajaju grane, jel to znaci da je cvat krenuo?
- Da li je dovoljno da premestanjem "jurim sunce" ili ipak moram da uvedem neko svetlo?
- Koliki je rizik to sto je iznosim napolje da je neko komsijsko "kuce" ne oplodi?
- Da li je kasno da radim kloniranje?
- Da li je bolje da joj ne secem grane zbog kloniranja vec da je izguram takvu kakva je?
- Imao sam jos pitanja ali cu ih napisati kasnije kada se setim :)

Unapred zahvalan brat po "oruzju" :)

290194

290195 290197 290198
 
23.05.2019
50
26
18
29
Pa sve je ok. Ali bi joj mogao pomoć u smislu da odklonis ljusku. Pinceta i skalpel i otvori i pomozi kotl. Da se oslobode.


Daj joj jednom vodu, jednom hranu i tako u krug. Nemoj hranit svaki put.


Pls slika bez leda. S čim si tretirao od hrane?
 290208 290209 tretirao sam ih sa plagronom 100% natural nekih mjesec dana i onda sam se prebacio na neki powder feedings 290210
 

Prilozi

  • IMG_20190807_103235.jpg
    IMG_20190807_103235.jpg
    223,4 KB · Pregleda: 5
  • IMG_20190807_103324.jpg
    IMG_20190807_103324.jpg
    134,4 KB · Pregleda: 6
  • IMG_20190807_103246.jpg
    IMG_20190807_103246.jpg
    156,3 KB · Pregleda: 7
  • IMG_20190807_103246.jpg
    IMG_20190807_103246.jpg
    156,3 KB · Pregleda: 5

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Veliki pozdrav Zelenko,

nov sam na forumu kao i sa hobijem "vutrovanstva" pa sam se odlucio za tvoju grupu jer mi se svidja tvoj alias :) Ukoliko pogresio mesto na forumu molim te da me usmeris kao sto se biljka usmerava ka suncu :)

Imam dugogodisnje iskustvo u konzumaciji nase nam drage ali sam se ove godine po prvi put susreo sa amaterskim uzgajanjem.

Dosta toga sam procitao na internetu i naravno ovde na forumu i odvojio sam desatak semenki od dobre domacice sto bi rekli.

Klasicnom metodom stavljanja povrsinski u zemlju (kupljena zemlja u radnji idealna za uzgoj paradajza i ostalog povrca - barem su mi tako rekli) i posadio semenke i dobro zalivao (kasnije sam video da je bolje bilo da proklijaju u maramici ili u vodi ali nema veze vise).

Negde oko 20 maja, na zalost ili srecu jedna semenka je nikla i tako krece moj put.

U pocetku sam je dosta zalivao vodom (nazalost iz vodovoda, kasnije sam to promenio) a kasnije malo manje.

Nakon mesec dana sam u pricu ubacio tecno gnojivo NPK 7+5+6, jednom nedeljno.

Biljku sam dva puta presadio u vece saksije i drzim je na prozoru i terasi (prepodne je sunce na prozoru a posle podne na drugoj strani gde mi je terasa).

Biljka je fino napredovala i sada je dosta vegetirala. Moje skromno misljenje je da je zenka (raste kao zbun, ima puno lisca i nije visoka) ali naravno samo "mislim" :)

Posto je jedina koju imam, zaista mi je do nje stalo (cak vise nije stvar da sto pre dobije hedove i da je posecem), nekako sam se vezao za nju i zelim joj sve najbolje :)

Molim za misljenje biljke sa slike i imam par pitanja vezana za dalji rad:
- Da li da menjam tecno gnojivo (sa vise PK)?
- Da li da ubacim u pricu i cvrsto djubrivo?
- Da li je dovoljno vegetirala i da li vestacki treba nekako da joj izazovem cvat (tipa da je sklanjam u podrum 12 sati)?
- Na njoj se vide duple iglice na mestima gde se spajaju grane, jel to znaci da je cvat krenuo?
- Da li je dovoljno da premestanjem "jurim sunce" ili ipak moram da uvedem neko svetlo?
- Koliki je rizik to sto je iznosim napolje da je neko komsijsko "kuce" ne oplodi?
- Da li je kasno da radim kloniranje?
- Da li je bolje da joj ne secem grane zbog kloniranja vec da je izguram takvu kakva je?
- Imao sam jos pitanja ali cu ih napisati kasnije kada se setim :)

Unapred zahvalan brat po "oruzju" :)

Pogledajte prilog 290194

Pogledajte prilog 290195Pogledajte prilog 290197Pogledajte prilog 290198

Pozdrav druže, biljka izgleda super.
Baci oko kako izgledaju muške a kako ženska obilježja biljke. Dok ona ne pokaže, ne znas nis. Pistile, jaja... Itd.
Vjerujem da znas o cem pricam.
Nemoj nista jos mjenjat dok ne krene cvjetanje ukoliko je curka. Teško mi je zumirati, ne vidi se.
Čvrsto djubrivo nemoj koristiti a sta imas na raspolaganju.?
Ukoliko je vani drziš, možeš jurit sunce ako imas mogućnosti. Ne brini na okidaču cvjetanja, priroda ce obavit svoje. 8 mj je debelo krenuo tako ce i ona krenut cvjetati. Rizik uvijek postoji, ne samo od komšije već i km daleko tako da zanemari to. Nemres utjecati na to. Možeš skidati klonove, sa nižeg dijela biljke slobodno skini klona.

Pogledajte prilog 290208Pogledajte prilog 290209 tretirao sam ih sa plagronom 100% natural nekih mjesec dana i onda sam se prebacio na neki powder feedingsPogledajte prilog 290210
Ok, a koliko često si hranio i s kojim dozama?
 
23.05.2019
50
26
18
29
Pozdrav druže, biljka izgleda super.
Baci oko kako izgledaju muške a kako ženska obilježja biljke. Dok ona ne pokaže, ne znas nis. Pistile, jaja... Itd.
Vjerujem da znas o cem pricam.
Nemoj nista jos mjenjat dok ne krene cvjetanje ukoliko je curka. Teško mi je zumirati, ne vidi se.
Čvrsto djubrivo nemoj koristiti a sta imas na raspolaganju.?
Ukoliko je vani drziš, možeš jurit sunce ako imas mogućnosti. Ne brini na okidaču cvjetanja, priroda ce obavit svoje. 8 mj je debelo krenuo tako ce i ona krenut cvjetati. Rizik uvijek postoji, ne samo od komšije već i km daleko tako da zanemari to. Nemres utjecati na to. Možeš skidati klonove, sa nižeg dijela biljke slobodno skini klona.


Ok, a koliko često si hranio i s kojim dozama?
Svako drugo zalijevanja sa pola doze
 
23.05.2019
50
26
18
29
Prije nekih 10ak dana, 2 tjedna nekon sto sam se prebacio na ovan powder feeding.. Da nebi bilo zabune ovo je autoflower i raste nesto vise od mjesec dana
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ok, malo su se zasitile nista strasno samo nemoj pretjerano jer radije daj vodu ako nisi zicer sta bi. Znaci udri radije 2 x vodu pa onda puna hrana pa bus vidio kako ce reagirati.
 
07.08.2019
2
4
3
39
Pozdrav druže, biljka izgleda super.
Baci oko kako izgledaju muške a kako ženska obilježja biljke. Dok ona ne pokaže, ne znas nis. Pistile, jaja... Itd.
Vjerujem da znas o cem pricam.
Nemoj nista jos mjenjat dok ne krene cvjetanje ukoliko je curka. Teško mi je zumirati, ne vidi se.
Čvrsto djubrivo nemoj koristiti a sta imas na raspolaganju.?
Ukoliko je vani drziš, možeš jurit sunce ako imas mogućnosti. Ne brini na okidaču cvjetanja, priroda ce obavit svoje. 8 mj je debelo krenuo tako ce i ona krenut cvjetati. Rizik uvijek postoji, ne samo od komšije već i km daleko tako da zanemari to. Nemres utjecati na to. Možeš skidati klonove, sa nižeg dijela biljke slobodno skini klona.


Hvala Zelenko na odgovoru,

necu nista menjati, nastavljam ovako.

Mislio sam da kupim neko vestacko djubrivo (nemam kod sebe nikakvo), tako da za sada necu eksperimentisati sa time.

Javljam kako se razvija, postavicu slike u originalnoj rezoluciji pa bi trebalo da vidis bolje.

Hvala jos jednom, veliki pozdrav.

290756
290757
290758
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pozdrav druže, biljka izgleda super.
Baci oko kako izgledaju muške a kako ženska obilježja biljke. Dok ona ne pokaže, ne znas nis. Pistile, jaja... Itd.
Vjerujem da znas o cem pricam.
Nemoj nista jos mjenjat dok ne krene cvjetanje ukoliko je curka. Teško mi je zumirati, ne vidi se.
Čvrsto djubrivo nemoj koristiti a sta imas na raspolaganju.?
Ukoliko je vani drziš, možeš jurit sunce ako imas mogućnosti. Ne brini na okidaču cvjetanja, priroda ce obavit svoje. 8 mj je debelo krenuo tako ce i ona krenut cvjetati. Rizik uvijek postoji, ne samo od komšije već i km daleko tako da zanemari to. Nemres utjecati na to. Možeš skidati klonove, sa nižeg dijela biljke slobodno skini klona.


Hvala Zelenko na odgovoru,

necu nista menjati, nastavljam ovako.

Mislio sam da kupim neko vestacko djubrivo (nemam kod sebe nikakvo), tako da za sada necu eksperimentisati sa time.

Javljam kako se razvija, postavicu slike u originalnoj rezoluciji pa bi trebalo da vidis bolje.

Hvala jos jednom, veliki pozdrav.

Pogledajte prilog 290756
Pogledajte prilog 290757
Pogledajte prilog 290758
Ok.

Bas sam i mislio da je to problem ili cak mozda to da je lampa mozda pre blizu pa je pali zbog vrucine
A na koliko ti je LED od biljke?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.