Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.09.2019
14
4
3
45
Vtc
Pozdrav novi sam i trebam mentora, jeste li slobodni?
Sadim travu 3 godine s kakvim takvim rezultatima vani jer imam povoljne uvjete za to. Trenutno imam 7 sorti sjemena jedna obična trava jednu sam dobio a ostalih 5 sam dobio iz Austrije ali ne znam koje su sorte. Sve su razlicite i jako dobre ( bile bi i bolje da su odrane na vrijeme, moram kupoti mikroskop) 2 su visoke grmovite 2 isto grmovi ali nešto niže dok jedna onako visoka s par grana više vuče na stablo. S obzirom koliko ih ima sorata izgubljen slučaj.....
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Novi problem, listovi na dvije grane trule i rapidno propadaju. Šta da radim? 20200302_173233.jpg
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Sadim travu 3 godine s kakvim takvim rezultatima vani jer imam povoljne uvjete za to. Trenutno imam 7 sorti sjemena jedna obična trava jednu sam dobio a ostalih 5 sam dobio iz Austrije ali ne znam koje su sorte. Sve su razlicite i jako dobre ( bile bi i bolje da su odrane na vrijeme, moram kupoti mikroskop) 2 su visoke grmovite 2 isto grmovi ali nešto niže dok jedna onako visoka s par grana više vuče na stablo. S obzirom koliko ih ima sorata izgubljen slučaj.....
Ok, a kakav ti je plan?

Novi problem, listovi na dvije grane trule i rapidno propadaju. Šta da radim?Pogledajte prilog 321760
Jel s te strane ventilator udara po biljci?
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Jeste, posumnjao sam da je do njega pa sam ga podigao. Jesu li ta dva vrha za otpis ili im ima spasa?
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Jbt, kakva biljka, pustiš je iz vida par sati i već imaš havariju :D
 
08.09.2019
14
4
3
45
Vtc
Plan mi je posadit 3 sorte koje su se pokazale najbolje, 3 stabljike meni više ne treba. Tradicionalno sjemenke na vlažnu gazu i kad proklija posaditi. Manje više prvi dio uzgoja mi ide bez problema nego problemi mi se javljaju oko cvatnje kada pocinje propadanje biljke i sušenje a ne znam zašto. Svjetovi budu crni od crva kako su ih probušili.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
A gle, teško je utjecati na vanjske utjecaje kao sto su gusjenice npr. Vlaga..
Kako si rekao vrhovi budu truli... Bas zbog tih gusjenica.. Kad ih obilazis...sjidaj sve sta vidis... Inace se desi to kaj se desi... Neka godina je ok, neka nije... Mozda bi trbal cesce obilazir itd..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443 and Badi
08.09.2019
14
4
3
45
Vtc
A gle, teško je utjecati na vanjske utjecaje kao sto su gusjenice npr. Vlaga..
Kako si rekao vrhovi budu truli... Bas zbog tih gusjenica.. Kad ih obilazis...sjidaj sve sta vidis... Inace se desi to kaj se desi... Neka godina je ok, neka nije... Mozda bi trbal cesce obilazir itd..
Obilazim ih svakodnevno i gledam trebaju li vode a i zaljevam druge biljke. Trgam žute listove i vežem da se ne sruši jer narastu do 4 m. ( vjetar ih zna srušiti) Kako sam napisao u rujnu počinju problemi oko sušenja biljke tako da mi je urod prepolovljen....

Obilazim ih svakodnevno i gledam trebaju li vode a i zaljevam druge biljke. Trgam žute listove i vežem da se ne sruši jer narastu do 4 m. ( vjetar ih zna srušiti) Kako sam napisao u rujnu počinju problemi oko sušenja biljke tako da mi je urod prepolovljen....
Zaboravio sam napomenuti da mi se to s crvima desilo samo prosle godine, možda zato što su bile pregusto posađene. Utjecaj vlage, manje zraka, žuti listovi i to sušenje po vrhovima biljeke....
 
08.09.2019
14
4
3
45
Vtc
Ajde mi pls opiši kako izgleda postupak sušenja.
Nemam problema sa sušenjem ako to misliš ali napisati ću; kad oberem biljku i očistim ju od većeg lista ide na sušenje na oko tjedan dana dok se vlaga ne sposti na oko 65%, tada ju očistim od onog sitnog lišća koje ostavljam za čaj a ostatak pakiram u staklene flaše u kojima redovito mjerim vlaznost uz redovito svakodnevno otvaranje. Kada vlažnost padne ispod 55% flaše otvaram jednom tjedno ( bar bi trebalo tako neke flaše nisam otvotio 2 mjeseca).
 
08.09.2019
14
4
3
45
Vtc
I u takvom postupku se tebi ucrvaju vrhovi ako sam dobro shvatio?
Ne nisi dobro shvatio. Da razjasnimo u postupku sušenja nemam problema to odradim bez problema. Problem se javlja u cvatnji oko kraja kolovoza i početkom rujna ovisi o cvatnji kada se vrhovi suše, žuti list... Mislim najvjerovatnije jer su bile posađene preblizu, probao sam tome doskočiti tako što sam grane malo podrezao ali napravio sam više štete nego koristi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.