Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Šta mislite da li ima mesta panici ili ne?

- Da li da ih oprskam nekim preparatom i kojim ako treba?

- Raširile su se ove zute tačkice ima ih skoro po celim biljkama... Evo slike

Pogledajte prilog 358527Pogledajte prilog 358528Pogledajte prilog 358529Pogledajte prilog 358530
Budem se konzultirao s kolegama pa ti napišem. Sumnjam na nekaj ali da potvrdim za svaki slučaj.

Pozdrav Zelenko63 hoces li mi biti mentor?
Naravno. :thumb:

Bok mentore.

Evo stanja: Prije 4 dana dobila je 4l vode, drugi put za redom, pot 19l. Danas joj je 89. dan (automat), temp je stalna od 25-28°C, RH zbog vremena varira 40-60%. Slikao sam normalne slike, s bljeskalicom i jedna iz boxa. Imam dojam da se na slikama sa sobnom rasvjetom ne vide smeđe pistile najjasnije, procijeni iz slika. Još jedno zalijevanje od 4l? Prevrće se dosta, zadnji put nakon zalijevanja je očvrsnula, no s vremenom je opet padat počela, kao što vidiš.:let:
Pogledajte prilog 358539Pogledajte prilog 358540Pogledajte prilog 358541Pogledajte prilog 358542Pogledajte prilog 358543Pogledajte prilog 358544Pogledajte prilog 358545Pogledajte prilog 358546Pogledajte prilog 358547
Zaljevanje i skidaj:)
 
  • Sviđa mi se
  • Love
Reactions: RAOZA. and Marven

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.545
163
Thiaoouba Prophecy
Hvala.

Posto si iskusni koristio si raznorazna gnjoiva.

Pitanje kupio sam Biotabs starter kit htjeo sam da uzmem i bio PK od biotabsa ali im je nestalo...

Eh sada da li da uzmem od biobizza ili biocanne

I da li da uz npr biocanna bio flores moram i biocanna bio bloom koristiti

Ili obrnuto od strane biobizza bloom i topmax

Sta mi je bolje da uzmem?

Po meni je biocanna ekstra eh sad tvoje misljenje? Koja od ova dva gnjoiva da uzmem i dali je potrebno uz biotabs uzet i za cvjetanje i bloom ili samo flores od biocanne ...?

Posto necu da koristim mineralna zbog gljivica korisnih mislim da nema smisla..

Samo organics :)

Malo sam zbunjen i za bebice zelim samo najbolje ..

Hvala puno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Hvala.

Posto si iskusnio koristio si raznorazna gnjoiva.

Pitanje kupio sam Biotabs starter kit htjeo sam da uzmem i bio PK od biotabsa ali im je nestalo...

Eh sada da li da uzmem od biobizza ili biocanne

I da li da uz npr biocanna bio flores moram i biocanna bio bloom koristiti

Ili obrnuto od strane biobizza bloom i topmax

Sta mi je bolje da uzmem?
Ukoliko si uzeo BT a nemreš uzet PK onda uzmi bio boost od canne... Skup je... Ali radi posao. Koliko biljki sadiš?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.545
163
Thiaoouba Prophecy
Znaci samo BioBoost od Biocanne da uzmem. Ne treba mi BioFlores od canne posto je i on za cvjetanje.

Sadim dvije biljke.
NL I OB.

Edit: Biocanna Bio Bloom je u kosnici jos samo da mi odgovoris za bio floores
Samo to mi je ostalo za kupiti... :)
 
Poslednja izmena:

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Znaci samo BioBoost od Biocanne da uzmem. Ne treba mi BioFlores od canne posto je i on za cvjetanje.

Sadim dvije biljke.
NL I OB.

Edit: Biocanna Bio Bloom je u kosnici jos samo da mi odgovoris za bio floores
Samo to mi je ostalo za kupiti... :)
A daj ti meni reci zakaj si se odlučio da kupuješ još dodatno uz Biotabs starter? Tam imaš sve zapravo pK je extra dodatak.

Uredu, hvala unapred samo odgovori sto pre, jer počinjem da paničim. :eek: Ne bih voleo sad da se desi nešto loše. A nadam se ipak da neće..:)
Mislim da te napala gljivica... Leaf septoria googlaj slobodno...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.545
163
Thiaoouba Prophecy
Pa iz razloga sto ga u igrow nema vise..
Zato se patim i dvoumim..
Vise sam volio da je sve od jednog proizvodaca..
Gledao sam i na hempati nemaju pk
Nez vise gdje da gledam...

Znaci samo bioboost da uzmem bez bioflores..


Nasao sam Bio PK od biotabsa preko ove stranice

I nasao sam i ovo da li uz PK da koristim?


 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63
D

Deleted member 63729

Guest
netreba ti nista osim starter kita sve je unutra sta ti je potrebno od pocetka pa do kraja.probao sam i pk i caj i neprimjecujem neku veliku razliku sa i bez,dovoljno ti je u cvjetanju davat orgatrex i bactrex.
sorry na upadu u mentorski nisam skužio
 
Poslednja izmena od urednika:

Mars1987

Aktivan Član
30.10.2019
85
376
53
36
Južno odande
Ovo je jedini način za sad na koji mogu da postavim slike. Slika br1. Ova gdjica slabije napreduje, uzrok carobna zemlja. Presadio sam je u mnogo bolji supstrat i krenula je lagano da se oporavlja. https://imageshack.com/i/pmha9NJYj slika br2. Meni je ova prelepa, klijanje u coco i bila je u kokosu nekih 15 dana i nu sam presadio, ali sam se zenuo, trebao sam odmah i nju u kanti od polikolora https://imageshack.com/i/pmhm1BrXj
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pa iz razloga sto ga u igrow nema vise..
Zato se patim i dvoumim..
Vise sam volio da je sve od jednog proizvodaca..
Gledao sam i na hempati nemaju pk
Nez vise gdje da gledam...

Znaci samo bioboost da uzmem bez bioflores..


Nasao sam Bio PK od biotabsa preko ove stranice

I nasao sam i ovo da li uz PK da koristim?


Uz cijeli starter pack imaš sve za cijeli grow. E sad... Ukoliko želiš potrošit više para slobodno uzmi šta ti je dostupno. Bilo bi super da je ista paleta proizvoda ali nije nužno. Uz sve kaj imas ja bi eventualno uzeo još boost. I to je to.

Izgleda da si upravu zelenko, to je ta gljivica. Čitao sam da treba fungicid sa aktivnom materijom Bakar, a negde piše da može i Neem Ulje..

Voleo bih da čujem tvoje mišljenje, šta ti misliš koji preparat je najbolji za Leaf Septoria?
A šta ti je dostupno od valjanih preparata?

Onda ću danas ili sutra lupiti full dozu: Super Vit + Power Zyme + Bloom + Phosphor
OK.

Ovo je jedini način za sad na koji mogu da postavim slike. Slika br1. Ova gdjica slabije napreduje, uzrok carobna zemlja. Presadio sam je u mnogo bolji supstrat i krenula je lagano da se oporavlja. https://imageshack.com/i/pmha9NJYj slika br2. Meni je ova prelepa, klijanje u coco i bila je u kokosu nekih 15 dana i nu sam presadio, ali sam se zenuo, trebao sam odmah i nju u kanti od polikolora https://imageshack.com/i/pmhm1BrXj
Vidio sam da pišeš i kod kolege u mentorski... Molim te da izabereš jednog mentora i s njim provodis svoje planove... Sjedit na dvije stolice nije dobro niti dozvoljeno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Theonlyleft

Aktivan Član
23.05.2020
100
618
93
32
Pozdrav mentore, može mali prijedlog i pomoc. Trenutno je 30 dan kak su na 12/12, ukupno 90 dana života, bile 60 dana na vegi. Zalijevam ih hesi kompletom i zadnje vrijeme svaka 3 dana piju litru i pol vode. Već od početka sam komentirao kako se lišće žuti i opada, samo sto mi se čini da mi biljka malo previše gubi lišće, nisam ni morao raditi loli kak je krenula.
Pojavljuju se žute fleke već duže vrijeme pa sam i po tvojem naputku stavio i tnt dozu, pa kak se to dalje žutilo sam stavio opet TNT zbog udjela camg-a, kao i punu dozu blooma i pola doze kao fosfora. No nije se pokazao napredak, imaš li neki prijedlog što bi moglo biti? Temperature ne prelaze preko 30 stupnjeva, svjetlo je ispod 300w, a žute ionako samo više donji listovi nego gornji, a imaju ispuh od tt100 i još ventove koji pusu po njima i pale se svakih pola sata i pusu pola sata. Tak da ne bi trebao biti ni light burn, nit vind burn, niti valjda nedostatak calmaga. Zemlja je terramagma. A sorte su northern lights, chock kush i bubble gum od 00 seedsa, feminizirane.
Sve tri imaju iste simptome tako da pretpostavljam da im nešto nedostaje. Imaš prijedlog šta bi moglo biti i jel im mogu nekako brzo pomoć da ne gubim na urodu :(
 

Prilozi

  • IMG20200820181927.jpg
    IMG20200820181927.jpg
    395,3 KB · Pregleda: 29
  • IMG20200820181907.jpg
    IMG20200820181907.jpg
    646,6 KB · Pregleda: 29
  • IMG20200820181952.jpg
    IMG20200820181952.jpg
    344,1 KB · Pregleda: 28
09.07.2020
24
11
3
34
A šta ti je dostupno od valjanih preparata?

- Pronašao sam preparat za tu gljivu, piše da ta gljiva napada isključivo kanabis i da je zbog prevelike vlage.

- S obzirom da je ova godina previše kišna pojavile su se te gljivice, e sad taj preparat sto sam našao ima da se kupi u Kanadi, ali
sam pronašao u sastavu tog preparata Aktvinu Materiju pod nazivom HROLOTALONIL.

- Ima dosta preparata na našem tržištu koji sadrže Hrolotalonil a ja sam se odlučio za "Dakoflo 720SC" Sutra ga kupujem i oprskaću ih njime.

E Sad kazi mi ti pošto si dosta iskusnije od mene. Da li nije strašno što je onoliko zahvatilo lišće? Strah me da ne uginu, a po mojoj proceni nekoj uhvatilo je 40% lišća na biljkama.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Radicu sam. Bez mentora, pa kako bude. Hvala.
Kako ti želiš druže. No ne možeš imat 2 mentora i to je to.

Pozdrav mentore, može mali prijedlog i pomoc. Trenutno je 30 dan kak su na 12/12, ukupno 90 dana života, bile 60 dana na vegi. Zalijevam ih hesi kompletom i zadnje vrijeme svaka 3 dana piju litru i pol vode. Već od početka sam komentirao kako se lišće žuti i opada, samo sto mi se čini da mi biljka malo previše gubi lišće, nisam ni morao raditi loli kak je krenula.
Pojavljuju se žute fleke već duže vrijeme pa sam i po tvojem naputku stavio i tnt dozu, pa kak se to dalje žutilo sam stavio opet TNT zbog udjela camg-a, kao i punu dozu blooma i pola doze kao fosfora. No nije se pokazao napredak, imaš li neki prijedlog što bi moglo biti? Temperature ne prelaze preko 30 stupnjeva, svjetlo je ispod 300w, a žute ionako samo više donji listovi nego gornji, a imaju ispuh od tt100 i još ventove koji pusu po njima i pale se svakih pola sata i pusu pola sata. Tak da ne bi trebao biti ni light burn, nit vind burn, niti valjda nedostatak calmaga. Zemlja je terramagma. A sorte su northern lights, chock kush i bubble gum od 00 seedsa, feminizirane.
Sve tri imaju iste simptome tako da pretpostavljam da im nešto nedostaje. Imaš prijedlog šta bi moglo biti i jel im mogu nekako brzo pomoć da ne gubim na urodu :(
Poslikaj bez svjetla pa budemo dalje pričali.

Uredu onda uzmem sve i biotabs boost hvala puno
Misliš bio boost od canne? :)

- Pronašao sam preparat za tu gljivu, piše da ta gljiva napada isključivo kanabis i da je zbog prevelike vlage.

- S obzirom da je ova godina previše kišna pojavile su se te gljivice, e sad taj preparat sto sam našao ima da se kupi u Kanadi, ali
sam pronašao u sastavu tog preparata Aktvinu Materiju pod nazivom HROLOTALONIL.

- Ima dosta preparata na našem tržištu koji sadrže Hrolotalonil a ja sam se odlučio za "Dakoflo 720SC" Sutra ga kupujem i oprskaću ih njime.

E Sad kazi mi ti pošto si dosta iskusnije od mene. Da li nije strašno što je onoliko zahvatilo lišće? Strah me da ne uginu, a po mojoj proceni nekoj uhvatilo je 40% lišća na biljkama.
Prilično se u lovilo i na to je teško utjecati. No ako sutra prskaš ja sam siguran da će bit koristi. I da ces na kraju nekako uspjeti završit. Špricaj po uputama i to je to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kokozdrljko1990
09.07.2020
24
11
3
34
Prilično se u lovilo i na to je teško utjecati. No ako sutra prskaš ja sam siguran da će bit koristi. I da ces na kraju nekako uspjeti završit. Špricaj po uputama i to je to.

Čitao sam da treba zaražene listove ukloniti, ali ako krenem ukanjati sve zarazene listove, šta će ostati na biljci.. Uklonicu samo kompletno zaražene listove, a ove ostale ću ostaviti tako, pa kako bude.

Bitno mi je samo da zaustavim da se ne rašire više gljive, staviću mu duplu dozu i poprskacu 2 puta u roku od 10 dana.

Danas sam ih prehranio "Plantela Cvet"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Pozdrav Zelenko,ima li mjesta kod tebe za jos jedan Grow koji je poceo pred 7 dana?
Imam novo svjetlo,šator,gnojiva ikatasteofu od zadnjeg growa gdje sam od 5 bioza ostao na 2(i one su upitne) i ne zelim bez pomoci uletiti u ovaj novi sam i zeznuti nesto. Pogotovo jer prvi put radim samo s AN gnojivima i LED-om.
Javi ako ima mjesta pa napisem cijelu situaciju i hvala puno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.