Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.01.2014
91
158
33
Dobra je, bit Ce to super samo ne zaboravi da se prilikom prebacivanja na cvjetanje izduzi dosta.

Svjestan sam izduživanja nakon prebacivanja na 12/12, ići ću po osjećaju, ali namjeravam ostaviti dosta mjesta.

S obzirom da sam početnik sve mi je nepoznato , pa onda tako postavim bedasto pitanje. Sad sam bolje pogledao pa mi je jasnije. Super se je raširila, pa me baš zanima kako će izgledati kada krene u vis. Sretno!

Nema bedastih pitanja. I ja sam početnik, ovo mi je prvi uzgoj ičega. Znam što te zbunilo, ni meni neke stvari nisu bile najjasnije, zato smo tu da si međusobno pomažemo.
Kad razmakneš grane onda vidiš ovo:
SAM_0151.JPG

Stabiljka stoji točno vodoravno uz zemlju, vezana špagicom, konopčićem, kako se već kaže. Koristim konopčiće i žicu. Ova dva obuhvaćena žicom su glavni vrhovi nakon topiranja. To radiš da bi mladi, tj. sporedni vrhovi dobili više svjetla. Poslije samo oblikuješ tako da svaka grana ide u svoju stranu i da svi vrhovi budu u istoj razini. Vrlo zahvalna tehnika, ne možeš puno pogriješiti, osim ako si stvarno grub prema njoj pa ju fizički oštetiš. Prouči malo Low Stress Training, ima dosta i po forumu i po youtubeu.

A ovako je sve počelo:
SAM_0112.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: retko and Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ok, da li da zaljevam danas i s čime ili da preskočim do sutra da vidimo dal će se ovo još razvijat pa ako bude sve ok da idem sutra normalno s dozom gnojiva? Evo još fotki...

Pogledajte prilog 183287 Pogledajte prilog 183288

Obratit ću još malo pozornost na temperaturu i pratiti.

Topiranje su dobro podnijele i mislio sam ih možda danas ili sutra ujutro malo raširiti s običnom žicom, ne nešto puno ali samo malo da svi listovi imaju svjetla jer rastu jako zgusnuto kao mali grmovi i izgledaju mi baš kao da bi im dobro došlo malo istezanja :bocni:::) Jest da im je 15-ti dan al mislim da bi im samo pomogli da dobiju ukupno više svjetla.. Znači samo bi ih malo raširio na 4 strane ove "veće" grane ;) Al ti reci ako je prerano...

Vidi ih kako se ovi mali muče ispod u sjeni smiley9934
Pogledajte prilog 183289Pogledajte prilog 183290
Možeš krenut lagano usmjeravati grane, ali pripazi mala je još.
S obzirom da sam početnik sve mi je nepoznato , pa onda tako postavim bedasto pitanje. Sad sam bolje pogledao pa mi je jasnije. Super se je raširila, pa me baš zanima kako će izgledati kada krene u vis. Sretno!
Ma niš nije glupo druže, zato smo tu.
 

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
@MementoKuri tnx na fotkama, uvijek pomognu kao i meni koji ću taman vezanjem a lijepo je vidjet fotke iz prve ruke :respect:

@Jurio ne brini se uopće, ako pogledaš par postova iznad ja sam svoju jednu već malo zarezao prilikom topiranja i zaljepio pa već raste kao da joj ništa nije bilo, ako ne čak i brže. Dobro njima dođe malo stresa jer ih to onda potakne na jači razvoj :bocni:::) Naravno ako sve to kontroliraš a ne da ih non stop :udarac:


Evo moje LSD 2, sitna je al bojim se da s njom neće ići na lagano:bocni::smiley9934
IMG_20171204_090914.jpg
Otkako sam ih topirao, podivljale su na sve strane :let: Bojim se da me za mjesec dana više neće pustit u box :udarac: Baš su nekako čvrste, i te male grančice su već dosta tvrde a kad ih vidim ovako zbijene strah me doći blizu :razvaljen::

E a sad bi se mogul vratiti na ono bitno :puuuh::

Mentore, sada sam im malo provjeravao zemlju i čini mi se čak dosta vlažna nakon 2-3 cm i mislim da bi i danas preskočio zaljevanje, jer ipak im je onih 1 litra možda bila puno ubez obzira što je veliki pot, korjen je još uvijek mali pa sam možda trebao ići s duplom količinom odnosno 0,5 l pa povečavat, ima vremena rast će ona još koji mjesec :) Šta ti misliš? Čitam dosta da bi trebao zaljevati dok ne procuri ali mislim da je to još prerano, možda za tjedan dva kad se korjen proširi kako treba. Nije da me brine sve ovo nego eto da naučim nešto :respect: Vjerujem da će one dobro rasti ali opet dobro je znati i imati sve u kontroli da ne eskalira u veći problem :thumb:
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
607
1.414
163
72
Svjestan sam izduživanja nakon prebacivanja na 12/12, ići ću po osjećaju, ali namjeravam ostaviti dosta mjesta.



Nema bedastih pitanja. I ja sam početnik, ovo mi je prvi uzgoj ičega. Znam što te zbunilo, ni meni neke stvari nisu bile najjasnije, zato smo tu da si međusobno pomažemo.
Kad razmakneš grane onda vidiš ovo:
Pogledajte prilog 183312

Stabiljka stoji točno vodoravno uz zemlju, vezana špagicom, konopčićem, kako se već kaže. Koristim konopčiće i žicu. Ova dva obuhvaćena žicom su glavni vrhovi nakon topiranja. To radiš da bi mladi, tj. sporedni vrhovi dobili više svjetla. Poslije samo oblikuješ tako da svaka grana ide u svoju stranu i da svi vrhovi budu u istoj razini. Vrlo zahvalna tehnika, ne možeš puno pogriješiti, osim ako si stvarno grub prema njoj pa ju fizički oštetiš. Prouči malo Low Stress Training, ima dosta i po forumu i po youtubeu.

A ovako je sve počelo:
Pogledajte prilog 183313
Ma kakav početnik,ti si pravi profi. Ali ok, ja pratim vas sve, ispitivam mentora do nemoguće, i polako kapiram. Nadam se da kad krenem u drugi grow da će mi biti lakše a i svima oko mene. Daj mi još reci molim te, jel ta tehnika važi za sve vrste ili samo za pojedine?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MementoKuri

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
vozdra sefe kako je?:)
pocele su se siriti one tockice po listovima, nije vise samo na donjim listovima, lagano ide i prema gornjim. vidit ces po slikama.
stigao mi je heaven, sutra ide 1 ml sa ostalim gnojivom.
budi mi dobro
@Jurio prijatelju za sve vrste, i automatike i curke:)
 

Prilozi

  • 20171205_001434.jpg
    20171205_001434.jpg
    279,8 KB · Pregleda: 15
  • 20171205_001521.jpg
    20171205_001521.jpg
    209,5 KB · Pregleda: 15
  • 20171205_001542.jpg
    20171205_001542.jpg
    267,5 KB · Pregleda: 14
  • 20171205_001602.jpg
    20171205_001602.jpg
    218 KB · Pregleda: 15
  • 20171205_001707.jpg
    20171205_001707.jpg
    271,4 KB · Pregleda: 14
  • 20171205_001754.jpg
    20171205_001754.jpg
    235,5 KB · Pregleda: 12
  • 20171205_001843.jpg
    20171205_001843.jpg
    253,6 KB · Pregleda: 10
  • 20171205_001927.jpg
    20171205_001927.jpg
    367,1 KB · Pregleda: 9

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ma kakav početnik,ti si pravi profi. Ali ok, ja pratim vas sve, ispitivam mentora do nemoguće, i polako kapiram. Nadam se da kad krenem u drugi grow da će mi biti lakše a i svima oko mene. Daj mi još reci molim te, jel ta tehnika važi za sve vrste ili samo za pojedine?
Ma pomalo, stigneš. Nije ni tragedija ni da propadne grow ako si nekaj naucio za sljedeci u smislu da neces više napravit sličnu glupost itd.
Uglavnom, Izabereš tehniku koja TEBI najviše odg, ne njoj ;)
NJima više manje sve paše :)
vozdra sefe kako je?:)
pocele su se siriti one tockice po listovima, nije vise samo na donjim listovima, lagano ide i prema gornjim. vidit ces po slikama.
stigao mi je heaven, sutra ide 1 ml sa ostalim gnojivom.
budi mi dobro
@Jurio prijatelju za sve vrste, i automatike i curke:)
Jel ti možda ostane malo kapljica vode kod paljenja svjetla ?
Mali hotspotovi ? To ti je ono kada ostane par apljica vode od spricanja i kapljice vode ti lome svjetlo u jednu poziciju tj mjesto i nastane skurena točkica ;)
 
21.01.2014
91
158
33
Ma kakav početnik,ti si pravi profi. Ali ok, ja pratim vas sve, ispitivam mentora do nemoguće, i polako kapiram. Nadam se da kad krenem u drugi grow da će mi biti lakše a i svima oko mene. Daj mi još reci molim te, jel ta tehnika važi za sve vrste ili samo za pojedine?


Daleko od profića, ali svakako ću se truditi postati kvalitetan grower. A što se tiče samoga uzgoja bitno je biti dobro pripremljen. Pod pripremljen mislim imati plan, opremu i teoretsko znanje. S time i mentorom imaš 90% uspješan grow. U praksi primjenjuješ teoretsko znanje koje je po meni najbitnije od svega. I sve o uzgoju saznaš na ovom forumu. Za idući grow se odlično pripremi, isplaniraj unaprijed što misliš raditi, pod koliko svjetla, koliko i kakvih biljaka, kakve treninge primjenjivati itd. Najčešća greška je nedovoljna informiranost. Osobno sam započeo sa uzgojem kad sam procijenio da bih mogao koliko toliko samostalno odraditi uzgoj, znači najosnovniju teoriju od početka do kraja. I onda nastupa mentor jer on pokriva i one finese koje mi početnici još nismo svladali jer eto nismo imali kada jer na ovom kutku svi više manje imamo prve biljke u ormarima. Kao što kaže Zelenko, grow neka i propadne ali ćeš znati gdje je bio problem i drugi puta će biti lakše taj problem zaobići. Ja ću biti iskren i reći da sam 95% stvari koje sam naučio o kanabisu i uzgoju naučio upravo na ovom forumu. Taj idući grow za koji se spremaš isplaniraj ovdje s nama i garantiram ti uspjeh. Mentora imamo(više njih) , većina članova je spremna pomoći, forum krcat informacijama, a ti imaš želju i volju. Jednostavno nema mjesta za neuspjeh.  :thumb::thumb::gled:

Jedan ogromni :respect: za najbolji :vutra:
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
607
1.414
163
72
Super si to napisao. Ja nisam znao ništa ,a nisam si dao ni truda. Mislio sam to je biljka i treba rasti. Koja greška. Posadio sam 8 sjemenki direkt u zemlju, od čega su nikle 4. a onda krenu problemi. Počeo sam i pitanja postavljat bez veze. Onda mi je mentor Stipe lijepo sugerirao da si odaberem mentora (ni to nisam znao da postoji) jer ovako neću daleko dogurati. On nije bio baš za uzgoj sa CFL ,pa sam odabrao Zelenka koji mi je super. Usprkos dobrom mentoru priroda čini svoje. Meni je sjemenje poslala kćer od prijatelja. Dvije biljke od 4 koje su nikle i to još naprednije bile su muške.Sada zahvaljujući mentoru ove dvije bi mogle uskoro cvjetati.Ti si me ono dobro uputio na seedsmana. Hvala ti. Tu sam baš proučavao sjemenje i mislim da ću kad budem kupovao kupiti automate. To ću još pitat mentora. U biti sam skužio da se u svemu moramo osloniti na mentora. Ti dobro pričaš, i Đorđe Logić isto,mislim da mi je i Long Balls nešto dobro savjetovao, ali ima ljudi koji pišu stvari na šta se uopće ne treba obraćati pažnja. Ja sam odabrao 200w cfl dual spectrum žarulju, pa ću probati sa njom. Na karakteristici piše da je dostatna i za vege i za cvjetanje. Ako nebude onda ću za drugi grow morat uzet nešto drugo. To je to. Želim nam puno uspjeha!
 
28.06.2016
63
69
18
Split
Evo mentore samo provjera jeli sve u redu? ;) Prije tjedan dana su bile prvi put zalivene s koncentratom, danas san ih opet nasprica. U tih tjedan dana im nisan nista dao...
 

Prilozi

  • 20171205_152857.jpg
    20171205_152857.jpg
    201,3 KB · Pregleda: 30
  • 20171205_152954.jpg
    20171205_152954.jpg
    236,3 KB · Pregleda: 32
  • 20171205_153040.jpg
    20171205_153040.jpg
    210,3 KB · Pregleda: 32
  • 20171205_152754.jpg
    20171205_152754.jpg
    251 KB · Pregleda: 29
  • 20171205_153113.jpg
    20171205_153113.jpg
    205,5 KB · Pregleda: 27

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
@Jurio i ja sam isto tako kao ti, krenuo od 0. imao sam srece jer mene je prijatelj "nagovorio" (tesko nagovorit zabu da skoci u vodu...) da pocnem s tim, i on mi je objasnio par stvari, kao npr. automatici vs zenke, LED svjetlo vs cfl vs HPS, indica vs sativa itd itd i to me sve jako zaintrigiralo, i jos kad mi je pokazao svoju biljku. ostao sam ocaran, i reko sam- moram i ja i to poceti, ako nista drugo, zelim znat sta pusim!:D ali kazem ti, ista pitanja kao i ti sam imao, samo vidis kad nas nesto stvarno interesira onda to i zapamtimo.. a ne kad nam neko baljezga nesto i mi samo klimamo glavom. ovdje se stvarno nesto i nauci, i otkrije a bogami i savlada. treba savladat nestrpljenje:) budi mi dobro prijatelju
@Zelenko63 nisam primjetio dosad nikakve kapljice? ali sad cu malo bolje promatrati, kazes nakon paljenja svjetla... mene samo strah da to nisu one gljivice ili neki nametnici ili nesto tako... hvala zeleni, budi mi i ti dobro:)
vozdra svima!
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
@Jurio i ja sam isto tako kao ti, krenuo od 0. imao sam srece jer mene je prijatelj "nagovorio" (tesko nagovorit zabu da skoci u vodu...) da pocnem s tim, i on mi je objasnio par stvari, kao npr. automatici vs zenke, LED svjetlo vs cfl vs HPS, indica vs sativa itd itd i to me sve jako zaintrigiralo, i jos kad mi je pokazao svoju biljku. ostao sam ocaran, i reko sam- moram i ja i to poceti, ako nista drugo, zelim znat sta pusim!:D ali kazem ti, ista pitanja kao i ti sam imao, samo vidis kad nas nesto stvarno interesira onda to i zapamtimo.. a ne kad nam neko baljezga nesto i mi samo klimamo glavom. ovdje se stvarno nesto i nauci, i otkrije a bogami i savlada. treba savladat nestrpljenje:) budi mi dobro prijatelju
@Zelenko63 nisam primjetio dosad nikakve kapljice? ali sad cu malo bolje promatrati, kazes nakon paljenja svjetla... mene samo strah da to nisu one gljivice ili neki nametnici ili nesto tako... hvala zeleni, budi mi i ti dobro:)
vozdra svima!
Ma znas ono kada zaljevas, pa ti ti malo spricne i ostane koja kapljica na listovima...tj listu nebitno..pa ako ih ne uklonis tj ostanu na svjetlu ...svjetlo se reflektira u jednu točku i dobis efekt povećala Itd;) Promatraj.
Dečki podržavam vas maksimalno tu smo da riješimo bilo kakve nedoumice.
 
28.06.2016
63
69
18
Split
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
607
1.414
163
72
Bok mentore, kada treba raditi ventilator: kad je svjetlo ili kad je mrak ili stalno? Danas sam ga konačno uspio složiti. kasnije šaljem slike.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.