Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
610
1.415
163
72
Bok rancero,izgleda da su doskočili triku. Iznad difuzora je šeraf od žarulje zapertlan iznad plastike (difuzora), tako da vjerovatno nebi uspio nikako skinuti dfuzor a da ne upropastim lampu. A reci mi molim te za šta je dobro skinuti difuzor?
 

Prilozi

  • IMG_0154.jpg
    IMG_0154.jpg
    141,8 KB · Pregleda: 12
23.03.2013
125
118
43
Urugvaj
Pozdrav zelenko mentore stari. Prvi grow sam priveo kraju, potgrond je bio u pitanju + plantela list. 4 autosa 120 gr suhog dobre marihuane, hvala bogu. :) Sada sam krenuo u novi pohod.... 4x feminised , 3x LSD +1x liberty haze. Naime odma sam ih posadio u potove 20 litara. S obzirom da je zemlja u dzaku potgrond vec vlazna nisam pravio obilno zaljevanje zemlje vec piknuo proklijale semenke samo u nju. Pre pikanja sam navlazio prskalicom i od tada vlazim prskalicom nekoliko puta dnevno. Nije jos proslo 48 sati kako su u zemlji ali ja se plasim da se nije dogodila katastrofa tj susenje.Iako zemlja od gore nikad ne dobije onako suhu boju po celom potu. Sta ti mislis? Da li ti vlazis kompletno zemlju pre sadnje ili je ovaj sistem prskanja pre pikanja oko "rupe" i nakog toga prskanje dovoljno?

Edit: Inace svetlo jos ne palim, cekam da izvire semenkica ili biljkica. Da li treba svetlo da je ukljuceno, da li ce to pomoci nesto?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
610
1.415
163
72
Bok mentore, ništa važno samo ti želim reći da sam ja zadvoljan šta imam tebe za mentora. Pogledao sam ovaj link šta mi je dao rancero, i moram priznati da tu ljudi ono iznose prilično različita mišljenja, pa ono čovjek se može uhvatiti šta mu odgovara. Ja sam ove led lampe ubacio jer mi je ta druga biljka dosta manja, pa bi onda je trebalo podizati i to mi je bilo komplicirano , a grla sam imao doma i jedna žarulja košta 17 kn i to mi je bilo najjednostavnije. Vidjeti ćemo hoće li biti i svrsishodno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Druže eve mene s par pitanja :wave::cool23:

Do kad da koristim vita race? Vidim po tablici da prestajem nakon prva 3. tjedna cvjetanja pa da provjerim :)
Kada da kenem sa green sensation i sugar royal? U tablici pokazuje da green sensation kreće u 4. tjednu cvjetanja? A nekako mi se čini da sam vidio kod tebe jednom od dnevnika da si krenuo ranije? Šteta da stoji kad ga imam ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pozdrav zelenko mentore stari. Prvi grow sam priveo kraju, potgrond je bio u pitanju + plantela list. 4 autosa 120 gr suhog dobre marihuane, hvala bogu. :) Sada sam krenuo u novi pohod.... 4x feminised , 3x LSD +1x liberty haze. Naime odma sam ih posadio u potove 20 litara. S obzirom da je zemlja u dzaku potgrond vec vlazna nisam pravio obilno zaljevanje zemlje vec piknuo proklijale semenke samo u nju. Pre pikanja sam navlazio prskalicom i od tada vlazim prskalicom nekoliko puta dnevno. Nije jos proslo 48 sati kako su u zemlji ali ja se plasim da se nije dogodila katastrofa tj susenje.Iako zemlja od gore nikad ne dobije onako suhu boju po celom potu. Sta ti mislis? Da li ti vlazis kompletno zemlju pre sadnje ili je ovaj sistem prskanja pre pikanja oko "rupe" i nakog toga prskanje dovoljno?

Edit: Inace svetlo jos ne palim, cekam da izvire semenkica ili biljkica. Da li treba svetlo da je ukljuceno, da li ce to pomoci nesto?

Ej mimika, čestitam na uspješno završenom growu.
Ako non stop prskaš, i održavaš vlagu nema problema. Čak možeš staviti i najlon preko toga kako bi se vlaga održala.
Generalno ja uvik prije sadnje navlažim supstrat i onda ako treba doprskavaš :)
Naravno imajući na umu to da supstrat ne pretvoriš u mulj jer onda kreće proces truljenja :)
Znači;
Navlažim zemlju, upiknem menku i dobro zalijem ;)
I to je to:):thumb:

Bok mentore, ništa važno samo ti želim reći da sam ja zadvoljan šta imam tebe za mentora. Pogledao sam ovaj link šta mi je dao rancero, i moram priznati da tu ljudi ono iznose prilično različita mišljenja, pa ono čovjek se može uhvatiti šta mu odgovara. Ja sam ove led lampe ubacio jer mi je ta druga biljka dosta manja, pa bi onda je trebalo podizati i to mi je bilo komplicirano , a grla sam imao doma i jedna žarulja košta 17 kn i to mi je bilo najjednostavnije. Vidjeti ćemo hoće li biti i svrsishodno.

Hvala druže, ma kolega je to sugerirao jer se gubi dosta svjetla na tim difuzorima. Bez njih, isporuka fotona je lakša prema biljci ;)
Sigurno ce bit bolje sa tim lampicama kakve god da jesu, ali moze bit jos i biolje. Pa imaj to na umu na ubuduće :)

Druže eve mene s par pitanja :wave::cool23:

Do kad da koristim vita race? Vidim po tablici da prestajem nakon prva 3. tjedna cvjetanja pa da provjerim :)
Kada da kenem sa green sensation i sugar royal? U tablici pokazuje da green sensation kreće u 4. tjednu cvjetanja? A nekako mi se čini da sam vidio kod tebe jednom od dnevnika da si krenuo ranije? Šteta da stoji kad ga imam ;)

Ej retko, vita race koristiš maximalno do 3-eg tjedna cvjetanja kako si napisao. Green sensation koristiš zadnjih mjesec dana isto tako uz GS dodaješ i sugar royal.
Možeš ga krenuti koristit kada se formiraju cvjetovi, ali generalno to ti je booster za razvijanje cvjetova.
Bez brige, cijelog bus ga potrosio :)
Mislim na green sensation ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mimika and Jurio

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Ok druže :thumb: Pričekat ću još s GS i SR idućih 2 zaljevanja da vidim kako biljke papaju ovu punu dozu alga blooma pa taman ubacim nove deserte ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
610
1.415
163
72
Bok mentore,evo i danas imam pitanja. Od početka nismo ništa pričali o green sensation i sugar royalu. Ja sam ono kupio bio bizz Grow ,bloom , top max i heaven. Jel trebam ja još nešto kupiti i kad počet koristiti? Sorry , imaš totalnog neznalicu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Ako se ne varam top max i heaven od biobizza su isto kao i green sensation i sugar royal od plagrona :joint: Tako da imaš sve sta ti treba samo s mentorom vidi kad i šta koristit :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Oj Jurio, to ti je druga firma koja proizvodi gnojivo tako je i paleta hrane drukcija tj linija hrane.
U biobizzu imas Biogrow, biobloom,topmax, bioheaven, algamic itd...
Kod plagrona imaš algagrow,algabloom,sugar royal, green sensation, vita race...itd...
Znaci generalno iste/slične stvari kao komponente u smislu hrane ali drugo ime i mrvicu drukciji sastav ali sve radi posao :)
Tako da ne brigaj ;)
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Sve je rečeno u postu;
https://www.vutra.org/threads/mentor-zelenko.17605/page-53#post-567819.
Ima mjeru, ima ritam. Biljke su zdrave, neznam cemu ponavljat sve to. Neznam sto te buni Jurio.?
Ljudi koriste različite setove tj linije hrane koje se sastoje od puno komponenti...Ti imas ono sta ti je potrebno...
Znaci ona doza koja je nju drzis dok ona, biljka ne kaze drugacije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Jurio

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
610
1.415
163
72
Hvala puno, znači ne mogu falit. Ali moram priznati da sam nestrpljiv, kad se svjetlo upali 10 puta zagledam, kao da se od jučer nešto vidno promjenilo. Valjda je to kod početnika tako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
610
1.415
163
72
Ako se ne varam top max i heaven od biobizza su isto kao i green sensation i sugar royal od plagrona :joint: Tako da imaš sve sta ti treba samo s mentorom vidi kad i šta koristit :)
Ma je ono sa mentorom sam ful usklađen, i sve štima , ali kad pročitam te neke stvari (a još ne poznam te proizvođače) onda mislim idem pitati, pa mentor nas ima više , da nije šta zaboravio možda, kužiš. Sve ok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: retko and Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
A da bum iskren, milijun pp-ova,mentorski ,dnevnici...moje hranjenje...jbg čoek se izgubi u svim tim brojkama a ne pisem na papir a iskreno i neda mi se uvijek bas po serachu trazit sta je i kako bilo , što zbog vremena, obaveza itd...
Kada imas pitanje, podsjetis me i to je eto sjetim se ja odmah ali dok mi ne napomeneš...jbg.. mapa se ne otvori :)
 

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Stari zeka brzo keka :D Sam na poslu umirem od dosade, moram negde da ubijam dosadu...Ma tako ti je to u početku, samo dupe viri iz boxa i miloin i jedno pitanje..:D Nego si ti dosta zagrejan kad nepamtiš :D :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.