Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.03.2018
23
37
13
31
Pozdrav mentore,
Evo malo sam podesio ventilator,valjda je sad ok,saljem slike... zaljevam ih svakih 5 dana,dok su bile u 13 l potovima sa 2 l a sad kad su u 23l cu krenut sa 4 pa cu vidjet kak ce ic. Znam da sam ih trebo presadit bar 10 dana prije cvjetanja al jbg,zakasnio sam (presadio sam ih prije 3 dana). Sad sam se u zadnje vrijeme malo vise informiro o super croppingu i lollipoppingu al nisam siguran od kud bi krenuo,sta napravit prije i dal trebam pricekat posto su presadene prije 3 dana a od jucer su na 12/12
 

Prilozi

  • 20180320_031548.jpg
    20180320_031548.jpg
    501 KB · Pregleda: 14
  • 20180320_031625.jpg
    20180320_031625.jpg
    551,7 KB · Pregleda: 13
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pozdrav tebi mentore, a i svim ovim dragim ljudima koji se ovdje javljaju ili samo lajkaju. Krećem u drugi grow, i ako je suditi po startu trebalo bi biti obećavajuće. Krenuo sam opet sa dvije biljke, sweet tooth express auto, zemlja: pot H, + kokos + perlit, samo šta sam se preračunao pa umjesto 20% kokosa stavio 15%, +bio bizz linija. Menke su prošli Ponedjeljak stavljene u vodu, Utorak u mokru maramicu, u Četvrtak posađene u velike potove, tako da nema presađivanja (pročitao sam kako si to lijepo objasnio Đorđu), dakle mislim da tu do sada nisam nigdje falio. Ovako izmješana zemlja ili substrat (ne znam kako se to zove) je fantazija, nešto nevjerovtno, prema onoj prvoj razlika nebo i zemlja. A evo i sličica, ja sam jednostavno oduševljen. Ti mi samo molim te daj signal kada da krenem sa root juiceom. Osjećam potrebu da ti puno zahvalim na super savjetima.
Odlicno druze,mislim da smo pricali o 70 zemlja, 20 perlit 10 cocos. Ali i 15 % je ok . Sve u svemu samo naprijed:) Glavno da ti primjećuješ razliku i da si zadovoljan. I root Juice zapravo vec mozeš ubaciti kreni s 2 ml/l.
Pozdrav mentore,
Evo malo sam podesio ventilator,valjda je sad ok,saljem slike... zaljevam ih svakih 5 dana,dok su bile u 13 l potovima sa 2 l a sad kad su u 23l cu krenut sa 4 pa cu vidjet kak ce ic. Znam da sam ih trebo presadit bar 10 dana prije cvjetanja al jbg,zakasnio sam (presadio sam ih prije 3 dana). Sad sam se u zadnje vrijeme malo vise informiro o super croppingu i lollipoppingu al nisam siguran od kud bi krenuo,sta napravit prije i dal trebam pricekat posto su presadene prije 3 dana a od jucer su na 12/12
Ok,pošto su od jucer na 12 /12 možeš krenuti sa dozama kako smo se dogovorili gore. Iduce zaljevanje budes turnuo jednu turu biogrowa. A do tada samo heaven i Bloom. Lolipop mozes odmah krenut raditi, sada ti je savršeno vrijeme za to. Cropanje zaboravi dok ti ne zatreba. Nabavi Jos jedan vent ako ti nije problem. Ovo kaj imas ti je privremeno rijesenje.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Mentore moze mala pomo, sav uzbuden jer kreve hrvest pa zaboravio pol toga :D

Planiram pobrat cijele vrhove (otrimane) i onda ih objesit na mrezu koju sam koristio samo cu ju povisit malo. Da stavim samo turbinu s filterom da radi ili i koji vent da puse ispod njih ili iznad? Koju temp da odrzavam? I cca koliko dugo da se tako suse prije nego ih u tegle stavim? Znam da treba procjenit al okvirno :)
Cekam da mi dodu oni mali vlagomjeri pa cu ih stavit u teglice da mogu pratit vlagu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63 and Jurio

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Druze Zeleni da te konj nesto pita... Ima li smisla ostaviti ove male dedice a da poskidam samo ove pristojne i iole pristojne, pazi odgovaralo bi mi i da ti mali nekako poherme, a i odgovaralo bi mi da se oni malo jos razviju :D ako me razumes... prediman sam :D IMG_20180320_195644.jpg morao sam privezati ovu granu i to u poslednjem trenutku, zamalo nepuce :)
 
01.03.2018
23
37
13
31
Pozdrav mentore,
Nakon puno videa i clanaka odlucio sam stisnut zube i napravit lollipopping na za sad samo jednoj biljci. Iskreno mislim da sam skinuo samo mozda pola onoga sta bi trebo al me bilo strah dalje rezat da ne sjebem pa sam odlucio stat,poslat tebi slike da mi kazes sta mislis pa lako nastavim dalje i s ostalima. Nisam siguran dal da rezem ove velike fanove,mislim na ove dole a i one koji su pri vrhu jer ti mi rade veliku sjenu. Aj pomozi,dal da rezem jos il ne(ak da probaj usporedit sa ovim sta sam vec odrezo,jos tolko il manje) i kolko fanova smijem skinut a da ju ne sjebem?
 

Prilozi

  • prije.jpg
    prije.jpg
    282,3 KB · Pregleda: 11
  • poslje1.jpg
    poslje1.jpg
    301,5 KB · Pregleda: 10
  • poslje2.jpg
    poslje2.jpg
    315,3 KB · Pregleda: 10
  • poslje3.jpg
    poslje3.jpg
    340,6 KB · Pregleda: 8
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and Zelenko63

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
vozdra mentore, evo slike bez leda - jadnica zedna, sad sam stigo, nego znaci 5ml growa, 4 ml bloom i 3 topmax na 1 L vode? pila je uvijek 1,5 l vode svaka 4 dana
 

Prilozi

  • 20180321_103937.jpg
    20180321_103937.jpg
    478,7 KB · Pregleda: 18
  • 20180321_103947.jpg
    20180321_103947.jpg
    335 KB · Pregleda: 18
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
@Đorđe Logić Ma odlično, nije tako kako mi se ucinilo, pod svjetlom mi se cinila totalno drukcija.....a ovih par zutih listića od ispod slobodno pocupaj.
Dozu dajes kako si napisao gore. A onda iduće zaljevanje budemo vidjeli kako ce reagirati pa bumo odlucili sta i kako :)

Mentore moze mala pomo, sav uzbuden jer kreve hrvest pa zaboravio pol toga :D

Planiram pobrat cijele vrhove (otrimane) i onda ih objesit na mrezu koju sam koristio samo cu ju povisit malo. Da stavim samo turbinu s filterom da radi ili i koji vent da puse ispod njih ili iznad? Koju temp da odrzavam? I cca koliko dugo da se tako suse prije nego ih u tegle stavim? Znam da treba procjenit al okvirno :)
Cekam da mi dodu oni mali vlagomjeri pa cu ih stavit u teglice da mogu pratit vlagu
Tako je ostavi da turbina radi neka ventilira tj izmjenjuje zrak, lijepo ako imas neki mali vent cisto da ti mjesa zrak prvih par dana.
Teško za procjenit koliko ce trajat nekad traje 3-5 a nekad i 10 i duze. Sve ovisi o brzini sušenja, vlazi itd itd :)
Kada ga stineš osjetiš pod prstima ;)
Poslikaj kada napraviš setup:)
Druze Zeleni da te konj nesto pita... Ima li smisla ostaviti ove male dedice a da poskidam samo ove pristojne i iole pristojne, pazi odgovaralo bi mi i da ti mali nekako poherme, a i odgovaralo bi mi da se oni malo jos razviju :D ako me razumes... prediman sam :DPogledajte prilog 200814morao sam privezati ovu granu i to u poslednjem trenutku, zamalo nepuce :)
Kad skidaš skidaj sve ;)

Pozdrav mentore,
Nakon puno videa i clanaka odlucio sam stisnut zube i napravit lollipopping na za sad samo jednoj biljci. Iskreno mislim da sam skinuo samo mozda pola onoga sta bi trebo al me bilo strah dalje rezat da ne sjebem pa sam odlucio stat,poslat tebi slike da mi kazes sta mislis pa lako nastavim dalje i s ostalima. Nisam siguran dal da rezem ove velike fanove,mislim na ove dole a i one koji su pri vrhu jer ti mi rade veliku sjenu. Aj pomozi,dal da rezem jos il ne(ak da probaj usporedit sa ovim sta sam vec odrezo,jos tolko il manje) i kolko fanova smijem skinut a da ju ne sjebem?
Hm, mislim da si fulao smisao lolipopa. Poskidaš grane i lišče koje je u sjeni....znači gornji dio biljke ne diraš...skidaš doljnje grančice i listove koji su u sjeni i koji nikada nece vidjet svjetlo dana u smislurazvitka u razinu gornjeg dijla biljke. Uglavnom fanovi ti sluze za razvoj biljke, tako gornji dio biljke ne diraj.
I slobodno, makni one dvije najdonje grančice. Poslikaj sljedecu biljku pa cu ti nacrtat na slici sta da skineš.
 
Poslednja izmena:
01.03.2018
23
37
13
31
Evo slika,znaci na onoj skidam jos samo one 2 grane skroz dole i to je to? Mislis da sam sjebo sta sam joj skino 2 fana,znam da oni sluze za skupljanje svjetla i razvoj,al na svim slikama biljaka nakon lollipoppinga koje sam gledo nigdje nisam vidio te doljne fanove zato sam ih skido.Stvarno svaka cast na trudu i puno hvala na pomoci
 

Prilozi

  • 20180321_120115.jpg
    20180321_120115.jpg
    380,7 KB · Pregleda: 11
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and Zelenko63

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
608
1.415
163
72
Super, stopostotni pogodak. Odlično si nam skrenio pažnju da si ponekad i sami možemo u nekim situacijama pomoći. Isto tako moram primjetiti da bi mi samom bilo problem pronaći taj text.
Ali ja ću te već sada zamoliti, da mi ako bude trebalo ovako nacrtaš, kao šta si to ovdje gore uradio, jer baš ta biljka koju čovjek trenutno ima je drukčija i nisi siguran gdje savijati ili rezati. Planiram ostati micro grower (obećavam), pa neće biti puno, a i LST mi nekako izgeda bliži. Hvala.
 

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Upleli smo im se u mrezu, to su i hteli, da zavisimo od njih :D al dobro ljudi smo :) e da Zelenko63 sta mislis dal da silverusu secem sad kad se osusi zemlja, nekako su mi izumreli listovi krispi suvi il da joj ipak dam jos jednom vodu pa pod mac. Na slici kad se gleda izgleda da moze jos al uzivo mi deluje kao da se muci...sad cu bacim koju sliku
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.