Mentor Zelenko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Pozdrav mentore,nisam se dugo javio al jbg stvarno nisam imo vremena. Sve u svemu bilo je nekih problema s temperaturom (kupio novu grijalicu i sjebo se jer je bila prejaka tako da sam par dana imo muke s njom),pocele su pokazivat i znakove nutritient burna a i lightburna.Malo sam ih ispremjesto po boxu i odmaknuo svjetlo koliko je bilo moguce od ovih kojima je bilo prejako i cini mi se da je krenulo na bolje. Uglavnom da te podsjetim sad su na 30 dana cvjetanja zemlja je biobizz light mix ih zaljevam svaka 3-4 dana i davao sam im 3ml Blooma 1.5ml heavena 2ml topmaxa i 1.5 ml activere. Nakon sta sam primjetio znakove burna ceko sam 5. dan da ih zalijem i dao im samo vodu sa po 1 ml heavena i activere a onda nakon jos 4 dana dodao tome i 1.5 ml blooma.Neke slike su stare 4 dana(one na kojima su van boxa il na kojima nisu sve i nekak je malo) svjetlije ,ostale slikane danas navecer u boxu taman nakon gasenja svjetla .
Danas navecer je novo zaljevanje pa me zanima sta kazes,kako tebi izgledaju i kako da ih nahranim?
I daj mi reci ova 3 u zadnjem redu (Delicious candy) pumpaju daleko najbrze i o njima sam na netu naso razlicito vrijeme floweringa na jednoj str kaze 40 dana proizvodac kaze 50-60 a na trecoj 55-65 i sad me jebe to sta ne znam kad bi onda trebao radit flushing. Meni izgledaju ko da imaju bar jos 20 dana a na jednoj biljci su mi na 2 vrha dlacice pocele dobivat narandastu boju i ko da ih nema vise tako puno ko na drugima pa me zanima jel to normalno ili im se nesto dogada,saljem sliku pa reci sta mislis
Ej drug, ima tu svega malo temperature, malo burna malo ovoga ali fino to izgleda. Lijepo napreduju, nego daj ti njima danas ili kada je sljedeca tura zaljevanja bubni 4 ml blooma, 2 ml heavena i 2 ml topmaxa u 1 L vode, kako povečavaš litrazu kazes 4 L onda sve te sastojke pomnozis s volumenom vode i ubaci activeru koliko pise na kutiji :) 2 ml na l ako se ne varam ;)Svasta ti pise na netu, i to predstavlja neko okvirno vrijeme. Ja bi prije reko 55-60 dana. Pošto radis sa biobizzom ja nebi radio flush jer nemam potrebe ali ukoliko zelis, 10 dana prije harwesta ti je dosta napraviti flush.
Pa tako se čini, da :)
@jaran999 bubni im 3-4 ml blooma na 1L nemoj odmha full, full budes ubacio nakon jednog ili dva zaljevanja budes vidio kaj ce reci. No nema znakove pregnojavanja.
600w bloom i udri druze :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and jaran999

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
609
1.415
163
72
Bok mentore, imam hitan slučaj. Jučer mi se dogodila nezgoda, i par grana su otkinute, kako vidiš stavio sam ih u čašu vode i dobile su se malo.
Reci mi molim te jel moguće da prežive i ako da, šta moram napraviti?
 

Prilozi

  • IMG_0428.jpg
    IMG_0428.jpg
    276,2 KB · Pregleda: 23

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
609
1.415
163
72
Mentore dragi , nećeš vjerovati, ali pretpostavio sam da ćeš mi tako odgovoriti (kao i za doze bio bizza u ovom 2. grovu: šta misliš koliko bi ti stavio).
Ali bilo bi mi od velike pomoći da mi daš bar neki smjer, moooolllim te.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ma neeeeee Jurio, ocu ti rec budemo se naucili klonirat ;)
Pusti ih u vodi nekoliko dana, i ostavi ih na stalnom svjetlu tipa da imaju sto manje mraka.
Pustit ce korjen pa ako imas mjesta mozes ih posaditi i eto ti istog straina ista genetika isto sve ;)
 

Zoja

Aktivan Član
21.02.2018
80
430
53
Pozdrav mentore,
puno hvala na pomoci,odlucio sam te poslusat i krenut u grow sa plagron growom,uspio sam nac i guanokalong al su pri kraju sa zalihama pa sam se na kraju odlucio za kombinaciju 3 vrste zemlje. Znaci kaj se zemlje tice plan je 3 biljke stavit u plagron grow 3 u guanokalong i na jednoj cemo probat plagron royal.
Kaj se gnojiva tice i tu cu poslusat savijet pa odgodit AN za neki drugi grow a u ovom cu ic sa hesi na 5 i sa plagronom na 2.
Sad me jedino svjetlo jebe,nema hps-a jaceg od 600W (lampa koju mislim uzet ima 95000 lumena)a ti si reko da mi treba 1000W. E sad koje bi bilo po potrosnji (jer necu da mi racuni za struju budu bas previse napumpani ) bilo najbolje rijesenje za nadoknadit to svijetlo,kaj bi ti napravio na mom mjestu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and Zelenko63

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
15247496521949010064835174983976.jpg Dragi Mentore cisto da prijavim pa i drugi ljudi da znaju... Definitivno me je najvise ZeZnuo boo razgradivi pot. Koren muceni nije uspeo da mrdne dalje od njega. Nekih 50% mozda i jace Zemlje nije iskorisceno, koren nije ni stigao do pola kante. Znaci 36 dana vegetacije i 110 dana cvetanja. Mislim da bi komotno 10x vise izvukao da ga nije bilo... :(
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
609
1.415
163
72
Bok @Đorđe Logić stari druže, iznesao sam biljke u dvorište na sunce, bilo je sunčano i super toplo i puhao je vjetar. Obožavam gledati te biljke
kako se ponašaju na vjetru. A moraš malo i zakamuflirati, pa sam stavio paravan i iza bicikl, i kad je odjednom puhnulo tako jako da je sve prevrnulo
dobro da nisam dobio slom živaca. Par grančica je skroz otkinulo, a ovoj jačoj biljci je prelomilo vrh ali ne skroz. Bicikl je pao na biljke. U tom trenutku
ne znaš šta bi prije. Uglavnom brzo sam se sjetio kako je tebi objašnjavao Budfild scrog način, pa sam zaključio (nadao sam se) da nije strašno, izravnao sam vrh, stavio treske sa strane i zalijepio, a druge grane sam samo povezao. Za sada izgleda ok , vidjet ćemo. I dok sam to sve riješio, ove
3 ili 4 grančice već su skoro povenule. Stavio sam ih u čašu sa vodom, i navečer kad pogledam iznenađenje, lijepo su se podigle (kao na slici). Ako
uspije bit će super, stavit ću ih u outdor. :let:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić
23.03.2013
125
118
43
Urugvaj
Pozdrav mentore stari kao i svima (m)učeninicma iz ovoga kutka. Da naponem kratke crte.. Ovo mi je drugi grow, prve foto biljoze. Lampa 400w hps, potovi 25 lit. U pitanju je 3 x LSD BF's . vlaga malo veca oko 55% prosek ali 4 venta prave tajfun tako da nadam se da nece biti budji.. Usao je u osmu nedelju cvetanja.. Veliku borbu mucim sa granama, vent mi je bio crko i dok sam uzeo novi nije bilo sta da ih duva da jacaju. Jedna grana se sama cropala ali nije pukla. Nisam mogao da je ispravim tako da je ostala u tom polozaju... Kapiram jos jedno 17-20 dana do kraja. Malo mi je mrsavo.. Nadam se da ce jos pumpati... Neki dan potrosen i top max i ostao jos samo biobloom. Planiram dati hranu jos jednom dva puta i voda+med do kraja. 20180426_233331.jpg 20180427_121509.jpg 20180427_121550.jpg 20180427_121608.jpg
Kako se tebi ovo cini mentore nas stari?
Ps. Lampa udaljena do vrha ispod nje oko 30cm.. Od grana okolo naravno jos vise.
Peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and Zelenko63

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
mimika bok, kapiras dobro cca 2-3 tj. i to je to nego zaboravi na med.... u bilo kakvim kombama...
Samo voda rađe, dobro izgleda taman ce se jos napumpati do kraja kako spada :)
Super, nego daj ti meni poslikaj list neki random izbliza pls.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and mimika
23.03.2013
125
118
43
Urugvaj
Ok @Zelenko63 , nista med. A reci mi da biram lepsi list ili ruzniji? Jer ima svakakvih, i da, imaju nesto po sebi bukvalno odavno vec... Neke tockice manje vise.. Ali ispod lista sve ful. Da ti slikam pod hpsom ili ovako samo blic?
 

Jurio

Aktivan Član
22.10.2017
609
1.415
163
72
Bok mentore , nadam se da se nećeš ljutiti jer imam pitanje koje nije vezano za temu , ali me zanima tvoje mišljenje. Radi se o strainu Malana Cream ,
kakovo je tvoje mišljenje o toj sorti ?:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.