Mišljenja....

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.03.2012
35
32
0
39
evo da poštedim muke administratore sa premještanjem teme ovdje,pa ću je i ovdje otvorit......

pitanje je čisto iz informativnih razloga...

pošto sam pročitao kako korijen marice jako voli kisik dali bi se poboljšao razvoj i produktivnost korijena i same biljoze
kad bih joj pri presađivanju stavili malo crijevo akvarijsko za zrak točno ispod korijena na dubinu 5-7cm(ovisno o dubini tegle u koju presađujemo) i prikopčali to crijevo na akvarijsku pumpicu za zrak,a kasnije se može i dodavat neko određeno gnojivo po potrebi kroz to isto crijevo.....mislim ovo je samo onak informativno koristih search bar al nisam našao nikakvu temu o ovome,isprika ako postoji zato je tema odmah ovdje i otvorena....
pa sad pucajte...al bez rafala,metak po metak....
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.700
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Nemoj fantazirati ,odradi to jednostavno .
Prozračna zemlja poput Composane ili dodatak perlita će osigurati tvom korijenu dovoljno kisika .
Ako baš želiš mučkati oko korijena preporučam benific. bakterije i gljivice ... pa se igraj biologa .

Zračni kamen stavi u rezervoar , bocu , kantu .... ozraći vodu i zalij biljke s njom , to je sve što treba raditi zračni kamen(crijevo) . :p
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
salko100 je napisao(la):
dobro,samo pitam,nije tema bezveze grobarska.....

koja bi svrha bila sa rizikovanjem cackanja korena il da dobijes hed kao butina dali na to ides il da propadne biljka zbog experimenta

classica mama
 
12.03.2012
35
32
0
39
cijev bi se fixirala...tako da se nebi korijen uznemiravao nego samo dobivao zrak i tebi po želji gnojiva....a groblje šta ćeš....
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ideja nije losa,ali ne znam bas dal' ce funkcionirati...
ako posaljes vazduh pod pritiskom,zemlja ce se na jednom(i samo jednom) mestu 'otvoriti'(tu gde je otpor najslabiji),i napraviti put..
sta si dobio?
'tunel' vazdusni,koji se puni vazduhom i 'hrani' koren,ali SAMO ako tu gde je zemlja napravila put-ima korena.
mislim da neces moci poslati vazduh podjednako po saksiji,tako da je to mnogo cimanja za verovatni 'fail'
naravno,samo moje misljenje
mozda uspes nesto da iskombinujes,pa nas obradujes nekim DIY resenjem...
ali zato su ljudi presli na hidro uzgoj-vazduh kroz vodu prolazi lakse i podjednako svuda...
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ko je biljkama pre milijarde godina ugradivao nesto u koren ona se snabdeva kiseonikom prirodno ako mislis da fali ima hidrogen da resi to neznam probaj al mislima da njoj to nece prijati. njoj treba kvalitet i ne nabijena zemlja,dobro svetlo, i ventilacija da pegla.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Mozes staviti glinene kuglice na dno posude i medu kuglice nagurati crijevo. Preko toga zemlja a crijevo nek viri van. Tak ce korijen imati zraka nonstop bez ikakvog puhanja?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
salko100 je napisao(la):
a što mislite o elektro-hotikulturi??? ...

misljenja sam da bi mogao da nadjes malkice svezije reference a ne te s kraja XIX veka ;) al' svaka cast za izvor, vredi makar zbog godina
 
12.03.2012
35
32
0
39
PowerSeed je napisao(la):
misljenja sam da bi mogao da nadjes malkice svezije reference a ne te s kraja XIX veka ;) al' svaka cast za izvor, vredi makar zbog godina

Power jesi ti krampus? pa daj mi mišljenje o temi pitanja a ne komentar....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.