Micro growing bonsai style

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
41
pozz. Dakle riječ je o eksperimentu.

Micro growing. Ljudi ga često povezuju sa uzgojem bilj au malom prostoru za mene je to smanjivanje na minijature. Ovo je jedan od uradaka no bilo ih je prije puno više. Svaki puta je cilj dobiti sve manje i manje. Cilj je da mi jednog dana izviri samo vrh iz zemlje.

Auro low rider, 10W high power LED cca 2000lm. 3cm. 24.dan

img20121217182548.jpg
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
41
Hehe. Pa i nije toliko paradoks jer pola metra dalje ide klasičan pogon. Ovo je nešto za dušu. Ja kao velik čovjek volim male stvari :)

Svi su uvijek opsjednuti sa dobiti što više u što manje vremena. Meni je uvijek bila bitna samo kvaliteta. Jedan g jedan. Ali vrijedan :)
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
41
Aha mislio si na bonsai? ne ne. mislio sam na one druge. One su pravljene radi kvalitete. Bonsai će biti za slikanje.
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
nadam se da imas i nesto uobicajno sto svi radimo :D
od jednog grama se neces ovajditi pa i da je najkvalitetniji na svetu xD
ali ako tebi to prija onda ubica, skoro sam sanjao san u kom mi je beli lav reko
da sreca lezi u samom pokusaju neceg sto te cini srecnim :)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
izgleda do jaja, ali moras imati u podsvesti da je ovo malo opasan hobi, i za to malecko mozes robijati.tako da kad vec drzis u kuci trebao bi da uberes nesto.

pozz
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
41
Ah ja sam davno prerastao paranoju :)

Opustite se. Ako se ne bavite prodajom i ako nemate velika usta nikad vas nitko ništa neće pitati. Pod pričanje mislim ono prijateljima itd. Ovdje na forumu ako znate sakriti trag nemate problema :)

U vašoj kući vaša pravila dok je po gore navedenim pravilima.
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
travahr je napisao(la):
Ah ja sam davno prerastao paranoju :)

Opustite se. Ako se ne bavite prodajom i ako nemate velika usta nikad vas nitko ništa neće pitati. Pod pričanje mislim ono prijateljima itd. Ovdje na forumu ako znate sakriti trag nemate problema :)

U vašoj kući vaša pravila dok je po gore navedenim pravilima.

Super ti je stav ali pitacu te kad budes imao zenu i dvoje dece,meni licno je eksperimentisanje tipa dosadno mi je pa ajde malo da se zezam,ni sam ne znam sta hocu da pokazem,proverim,unapredim.....ili vec nesto,al meni prija i zvone mi jaja meni lepo,bespotreban rizik i gubljenje vremena,jer to sto hoces mozes sa bilo kojom biljkom raditi,isto uzivati u tome(bitno ti je da je mala a za hedove te boli uvo),nauciti gomilu stvari ako te interesuje,mozda se i proslaviti i sad ono najbitnije !!!LEGALNO JE!!!

Nadam se da ces ovo shvatiti kao dobronameran savet i da kontas da te skroz razumem zato i komentarisem pozzzz
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
@Mr. Vinjau - učinilo mi se da su tvoje slike xD
-I da li neko zna koja je vrsta one male gljive na prvoj slici?


@Travahr - zanimljiva stvar bonsai. Ja znam šta je ali ne znam ništa o procesu pravljenja, pa mogao si u uvodnom postu ukratko pojasniti kako se radi (ako je jednostavno) :)
A ljudi kojima ovo nije zanimljivo ili smatraju da je gubljenje vremena ne bi trebali komentarisati nikako i 'vrijeđati' čovjeka koji to radi. Pisanje posta o nečemu što osobno ne voliš samo kako bi izjavio da to ne voliš je gubljenje vremena također. A nije ni 'humano' podcjenjivati nečiji trud bez obzira što se to nama ne sviđa. Svatko ima svoje 'hobije' :)

Sretno TravaHr =)
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
41
Baš ne znam šta me napao. Bit će da je fulao forum. Ipak je ovo forum ljudi koji svaki dan riskiraju.

Ne mogu editirati prvi post??? Mislio sam baš dodati neke stvari?

Sve je stvar posude. Da bi drvo bilo malo mora mu se smanjiti korjen. Kada se to napravi dalje se održavanjem te veličine korjena održava veličina drveta.
Sve ostalo je isto samo u manjim dozama. Vode ide puno manje. Gnojiva neće ni trebati. Svijetlo je bitno ali nije bitan period.

Ako se može kako edititrati prvi post dodat ću tamo mali how to
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Niti sam te napao niti vredjao a ovaj tvoj dnevnik se prilicno razlikuje od ostalih na ovom forumu pa mi logicnije da si ti malo "fulao" forum.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
reci ti nama malo o tom LED svjetlu jer kolko vidim ti si jedini koji to koristi ovdje


naime podatak o 10w i 2000 lumena je odličan... :)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Uz to što je i odličan također je i sasvim nebitan kao mjerna jedinica kada je uzgoj u pitanju. :punch:
To što ga mi koristimo prilikom orjentacije s HID-om i ostalim lampama je iz razloga što su im svima duljine spektra približno iste, pa nam ovo dođe kao pokazatelj koja je lampa "jača" ili bolja. Dok kod LED-a a i općenito u uzgoju bilja ono što je bitno su PAR vrijednosti i najbitnije PUR.

Inače thumbs up za bonsai vutru :thumb: