moj prvi grow na parketu haha :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.07.2012
7
0
0
40
Evo ga i ja konacno dosao na red :p
Predstavljam vam moj prvi grow , sjeme domacice bez nade za uspjehom baceno u zemlju , i ono proklijalo , naraslo , to je od prilike to , biljka je stara 15 dana , drzim je u sobi na parketu i iznad nje sija stedna sijalica :D grozni uvjeti haha al raste.. evo par slika , pozdrav iz Sarajeva
snapshot (6).jpg

jao tek sam sad vidio da sam totalno fulao pod forum jbt , admini ako moze redirekt hvala :)
 

Prilozi

  • snapshot (4).jpg
    snapshot (4).jpg
    40,1 KB · Pregleda: 74
  • snapshot (5).jpg
    snapshot (5).jpg
    24,6 KB · Pregleda: 89
28.07.2012
7
0
0
40
philips stedna sijalica 20 w, znam da je preslabo, al evo skupljam pare za neki box,i jos da pitam da li je dobro za biljku da je prebacujem malo na prozor da dobije malo sunca pa malo pod sijalicu
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ma shto vishe sunca to bolje..bilo sunce natural ili umjetno-sijalice. samo, pokushaj joj drzhati shto pravilniji ritam..da svaki dan provodi jednako vrijeme-u kontinuitetu- pod svjetlom-kakvo god ono bilo..uzmi jednu cool daylight sijalicu (ako ne mozhesh vishe)od 100 i kusur W .+ mozhda bi mogao napraviti kakvo sjenilo oko grla tj. sijalice, od nekog reflektirajucheg materijala..da time bar malo pojachash uchinak sijalica.. vidjela sam da su ljudi radili slichne stvari od onih zashtitnih (sjajtechih) pokrivala za shofer shajbu.znash ono shto se stavlja na shajbu-da se volan-auto ne przhe na suncu...e od toga mozhda da pokushash napraviti nekakvo sjenilo-luster..stozhastog oblika..pokushaj...to je najjednostavnija/jeftinija varijanta.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ona moze odraditi vege fazu s tom sijalicom, znam iz iskustva ali ces dobiti oko 40-50% njenog potencijala.

Ako mislis ista ozbiljno, mozes nam reci kolko para imas pa da ti savjetujemo sto i kako dalje jer ako ovako mislis do kraja, neces imat vrhova nema sanse.


Outdoor mozes slobodno prekrizit, nemoj ni planirat to, kud je prekasno kud je biljka premalena.
Tek si poceo, nemoj gubit vrijeme, skupi neku lovu, ne treba ti puno, stvarno, i mozes growat svoje....
 

Mr.Vinjau

Aktivan Član
26.07.2012
190
100
0
39
Ili je jednostavno baci na outdoor...naravno ako si u mogucnosti i ako nemas nesto preterano vremena da se bakces oko nje.
 
12.02.2008
11
7
3
45
Heeej, po mome mišljenju ti ne treba box ako nikome od ukućana ne smeta biljka tamo gde jeste (izvan boxa).
Jedino ti je potrebno da joj nađeš stalno mesto (pogodan bi bio ćošak zbog toga što možeš nalepiti foliju na zidove) i iznad nje nafuraš CFL ili HPS pa nek ti svetli ko noćna lampa za ljude sa kokošjim slepilom. :ludak
U ovom slučaju ti je cela soba jedan veliki box.
...i ne zaboravi ventilator da puše na lju.
Još ako ziviš u toj sobi i još i ako si pušač, evo ti prirodni izvor CO2.

Ispravite me ako grešim.
 
28.07.2012
7
0
0
40
Trihom Hunter je napisao(la):
Heeej, po mome mišljenju ti ne treba box ako nikome od ukućana ne smeta biljka tamo gde jeste (izvan boxa).
Jedino ti je potrebno da joj nađeš stalno mesto (pogodan bi bio ćošak zbog toga što možeš nalepiti foliju na zidove) i iznad nje nafuraš CFL ili HPS pa nek ti svetli ko noćna lampa za ljude sa kokošjim slepilom. :ludak
U ovom slučaju ti je cela soba jedan veliki box.
...i ne zaboravi ventilator da puše na lju.
Još ako ziviš u toj sobi i još i ako si pušač, evo ti prirodni izvor CO2.

Ispravite me ako grešim.
Vjerovali ili ne taj ukucanin je moja mama , ne zivim sa njom al mi se stan renovira i biljka joj za divno cudo ne smeta haha , uglavnom imam dostupnog prostora koliko hocu , san snova , napravit cu grow box u radnom stolu , samo mi je frka za lampu posto pojma nemam koju kako gdje , pare nisu toliki problem dok je u normalnim kolicinama :)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
moj savet, stavi biljku u ugao sobe, sa jedne strane stavi onu foliju za zastitu auta i sa
druge strane takodje to stavi i eto imas "boks" a za svetlo gledaj ili neki HPS ili stavi 4-6 stednih,
ventilator ti ne treba posto boks nije zatvoren a nece stetiti ako ubacis koju da duva po biljci...
 
28.07.2012
7
0
0
40
GOPR1618.jpg Evo kako box trenutno izgleda , jos cu ubaciti 4 neonske cijevi po 60 w koje imam u kuci , one daju bijelo svijetlo valjda mogu posluziti :)
i sorry zbog fisheyea slikao sam goprom posto nemam bolje kamere :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ekstremni test sa uzasnim mirisima :)
kada pojacas rasvetu bude cool, ima sanse, ima, ako namincas kako treba ;)
da, i jos samo da ispadne cura, kad je vec jedna jedina
 
28.07.2012
7
0
0
40
i na koji rezim svijetla da je stavim, sad je trenutno rezim "kad se ja sjetim ugasit lampu" ,ako mi neko moze objasniti kad da pocnem s novim rezimom :)
 
28.07.2012
7
0
0
40
evo sad sam ugasio "svijetlo" palim ga ponovo u 12 veceras zatim ga gasim sutra u 6 do 12 navecer i sve tako ako sam dobro shvatio :) uglavnom hvala svima za sad javim se sa updateom oko biljke ili boxa :) :*
 

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
424
1.743
143
Zbrkao Si Ti Nesto, Ugasio Si U 21:00 Pa Upalio U 00:00? Sta Ce 3 Sata U Mraku? Ovaj Daljnji Rezim Odgovara.
Gledaj Da Bude 18h Svjetla, a 6h Mraka I Po Mogucnosti Da Bude Mrak Kad I Ti Spavas Da Ne Remetis Biljku Sobnim Osvjetljenjem Jer Ne Valja Ako Ti Prodire Svjetlost U Box Dok Biljka Odmara, Opet Ode U Hermica.