Moj prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
Prekjučer sam posadila 6 kom white widow i danas izasle prve tri.Ovaj put sam koristila zemlju cvetal za klijanje,4 veće čase i dvije obične.Temp. u boksu je 28 stupnjeva.Prije no sto sam posadila sjeme preuredila sam boks pa sada imam dva pasivna ulaza(jedan veci i jedan manji),ct hladi zrak izvan boksa...jedan kupaonski vent puse po rucnicima a drugi vuce topao zrak van.

http://trgovina.mercator.si/wcsstore/Tehnika/images/products/a013/3838991030716_large.jpg

http://i.imgur.com/VM8Q0Ao.jpg

http://i.imgur.com/Fb6awUG.jpg

http://i.imgur.com/Gve462d.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Stipe

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
Jel normalno sad na pocetku kad su tek izasle da se rolaju,ko na slici gore?sad jos i vise
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Na kojoj visini imaš lampu.
Kad je lampa upaljena, kakva je temperatura?
Kad lampa nije upaljena, kakva je temperatura?
Koliko je mokra zemlja, gdje so biljke?

Obično se postave vertikalno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gea.

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
kojih 40 cm
kad je upaljena temp. je oko 25 stupnjeva
kad nije 20
zalijala sam samo jednom sve,nakon sto sam posadila sjeme,tako da je malo procurilo ispod
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.......jao, jao, jao........kakva vrhunska oprema i fine menke a rezultata nigdje.......

......letimicno sam prosao ovih 8 strana i gledam kolko si love morala potrosit na opremu a da se nimalo nisi informirala o uzgajanju drage nam biljke.......

.....u pocetku s obzirom na vrijednu opremu kupila si zemlju koja mi ne ulijeva neko povjerenje al dobro........

....drugo, bilo je natezanja oko presadivanja, moze se i nije nikakav problem ak kod auto sorti bolje u finalnu posudu i gotovo.......ono sto kaze zlo da je problem sto se u velikoj posudi voda duze zadrzava, zalijes malu biljku lagano oko stabljike i kako raste povecevas kolicinu vode pa i taj problem nestaje..........

......trece, takve male biljke koje su tek izasle ne zabijas pod 600W na 30 cm jer im ta kolicina svjetla za tu starost/velicinu je potpuno nepotrebna i onda se cudis zasto ti je visoka temp a pored turbine od 400cm3 imas jos dva venta.....i onda jos zabijes vent da puse po bebama starima jedan dan i cudis se kako se suse.......vent ih ubija sastrane a hps odozgora......no no no

........to su problemi, a ne tu neki ph, visak vode i slicno............

.....ja kad menke stavim u zemlju, uzmem obicnu vodu iz pipe malo roota i kap super vita, zalijem tim i amen.......prvih 1-2 zaljevanja opce ne mjerim ph, zalijem ih pipusom kojoj je ph 7.1 i nikad problema.......cak sam ih sadio u vec iskoristenu composanu i nisam provjeravao ph i nikad problema......to govorim za prvih 10-15 dana, nakon toga dolazi briga........

.....sve lampe preko 400W nemaju takav osjetan pad lumena na daljinu tako da 600W mozes bez problema drzat na 40cm za tako male biljke moze i 50cm.......ako se i pocnu izduzivat, spustis lampu iako sumnjam da hoce pod 90 000l na 50cm udaljenosti.....stavis sobni ventilator da puse prema gore u CT i radi lagani vjetar a mokar rucnik prebacis preko venta da ti povecava vlagu........

.......ima se tu jos za pricat al ovo je ukratko, bolje uzmi malo vremena, zapali pljugu, udi u dnevnike uzgoja pa pod zavrsenima procitaj bar one koji su radili sa 600W i onda kreni jer ovako draga samo bacas lovu na sjeme kojem se ne pise dobro........

.....btw, ove udovice koje imas sasvim normalo izgledaju za svoju dob, vidjet cemo dal ce ostat tako..........
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
stipe je napisao(la):
Znaci skinula si 7-8°C sa micanjem upuh venta i stavljanje istog gore kao ispuh + pasiva rupe ? :)
ne bas...vani je temp pala za kojih 15 stupnjeva pa mi to najvise pomaze :D

CilI je napisao(la):
Kolika je temperatura u visini biljke, kada je lampa upaljena?
ujutro 25 a kroz dan ako vani grije 28

GreenRyder je napisao(la):
.......jao, jao, jao........kakva vrhunska oprema i fine menke a rezultata nigdje.......

......letimicno sam prosao ovih 8 strana i gledam kolko si love morala potrosit na opremu a da se nimalo nisi informirala o uzgajanju drage nam biljke.......

.....u pocetku s obzirom na vrijednu opremu kupila si zemlju koja mi ne ulijeva neko povjerenje al dobro........

....drugo, bilo je natezanja oko presadivanja, moze se i nije nikakav problem ak kod auto sorti bolje u finalnu posudu i gotovo.......ono sto kaze zlo da je problem sto se u velikoj posudi voda duze zadrzava, zalijes malu biljku lagano oko stabljike i kako raste povecevas kolicinu vode pa i taj problem nestaje..........

......trece, takve male biljke koje su tek izasle ne zabijas pod 600W na 30 cm jer im ta kolicina svjetla za tu starost/velicinu je potpuno nepotrebna i onda se cudis zasto ti je visoka temp a pored turbine od 400cm3 imas jos dva venta.....i onda jos zabijes vent da puse po bebama starima jedan dan i cudis se kako se suse.......vent ih ubija sastrane a hps odozgora......no no no

........to su problemi, a ne tu neki ph, visak vode i slicno............

.....ja kad menke stavim u zemlju, uzmem obicnu vodu iz pipe malo roota i kap super vita, zalijem tim i amen.......prvih 1-2 zaljevanja opce ne mjerim ph, zalijem ih pipusom kojoj je ph 7.1 i nikad problema.......cak sam ih sadio u vec iskoristenu composanu i nisam provjeravao ph i nikad problema......to govorim za prvih 10-15 dana, nakon toga dolazi briga........

.....sve lampe preko 400W nemaju takav osjetan pad lumena na daljinu tako da 600W mozes bez problema drzat na 40cm za tako male biljke moze i 50cm.......ako se i pocnu izduzivat, spustis lampu iako sumnjam da hoce pod 90 000l na 50cm udaljenosti.....stavis sobni ventilator da puse prema gore u CT i radi lagani vjetar a mokar rucnik prebacis preko venta da ti povecava vlagu........

.......ima se tu jos za pricat al ovo je ukratko, bolje uzmi malo vremena, zapali pljugu, udi u dnevnike uzgoja pa pod zavrsenima procitaj bar one koji su radili sa 600W i onda kreni jer ovako draga samo bacas lovu na sjeme kojem se ne pise dobro........

.....btw, ove udovice koje imas sasvim normalo izgledaju za svoju dob, vidjet cemo dal ce ostat tako..........
A gdje si ti dosad bio? :icon_mrgreen:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
mislim da je problem,ako ces opet morat krenut iz pocetka, trazi neku zemlju na kojoj pise "substrat za balkonsko(ukrasno) cvijece" ili "univerzalni subsrat"
GreenRyder je napisao(la):
.....u pocetku s obzirom na vrijednu opremu kupila si zemlju koja mi ne ulijeva neko povjerenje al dobro........
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Filing imam, da prvi put nisi dobro namocila, zalila zemlju. Sada si išla malo oko biljke zalit.

Tako mala biljka mora imati vlagu u zemlji. Ne previše/da ne istrune/ ne premalu/da se ne suši/
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
prvi put sam zalijala da je curilo kroz rupice,a sad manje jer mislim da je pri dnu jos mokro
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
zalijes tako da procuri, onda ne moras da mislis da li je na dnu jos mokro, onda znas. ja to zovem dolivanje, i nije preterano preporucljivo jer je dobro da voda prodje kroz celu posudu iz vise razloga al mi je mrsko da sad kuckam i sve objasnjavam. ajd sretno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gea.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Ajmo mala rekapitulacija katastrofe ;)
Zemlja je losa to je prvo i osnovno...sto kaze nas prijatelj GreenRyder -steta :( Ja bi cak rekao da je to uzrok svega sto ti se dogadja .

Koliko cesto zaljevas i kojom kolicinom vode..tocno nam napisi i na koji nacin...znaci dali to samo naspes pa sve proleti uz rub a zemlja ostane suha ili si malo pedantnija pa cekas da polako upije i nedozvolis da procuri uz rub .
Dali si slucajno dodavala u zemlju pijesak ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
a ne moze bit da je i ova sad losa :/
zalijala dobro kad sam posadila,da je procurilo ispod i pricekala da sve iscuri pa stavila u boks...i nakon toga par dana nisam nego tek danas ujutro malo,da nije procurilo ispod,i nisam uz rub nego po sredini xd uvijek cekam da upije i procuri
nisam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.