Moj prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
Domar je napisao(la):
Jesi napravila rupe na čašicama za otok vode na dnu? Jer velis da ih nisi dva dana zalila a meni ovo izgleda da je previše vode? 31 C je ok temp, ipak je ovo tropska biljoza hh, zemlja je dobra provjerena, svjetlo odlično, reguliran PH, a ipak one nejdu! Kad ih zaljevas? Jel prije nego ih stavis na svjetlo il prije spavanja, kolko im cca vode daš? Zilava su to stvorenja ne brini samo treba nać sitnicu koja im smeta i sve će one doć sebi!
rupe sam napravila jos prije sadnje,zalijevala sam ih svako jutro da je voda curila kroz rupice
a vidim kako su zilava,osjetljiva gore nego djeca,sad sam ih van na sunce stavila i treca mi se osusila vec

CilI je napisao(la):
Utopila si biljke vodom.
Dzabe rupe na dnu jogurtovih čašica, kada ispod njih nemaš neku mrežicu, da može voda istec.
Ovako kada staviš na ravnu ploču ona ne istječe./kada nemaš mrežicu pogledaš posudu kako je
napravljena ispod, drukčije moraš i sa strane pri dnu probusit rupe/
Treba radit logikom, razmislit. Ne sekiraj se, većina se učila na pogreškama.
kakvu mrezicu?
prve koje sam posadila prije koje dvije god sam zalijevala dva puta dnevno i prolistale drugi dan cim izasle s tim da su preko noci bile pod tri obicne zarulje i tri pc venta a preko dana vani na suncu i onda kad su dosegle visinu kojih 10 cm pocele venuti

http://i.imgur.com/y5SQNud.jpg

http://i.imgur.com/0Jyy7Fg.jpg

http://i.imgur.com/hKql8Pm.jpg

http://i.imgur.com/phtik0E.jpg

http://i.imgur.com/NiDYnxG.jpg

sad cu morat opet sjeme kupovat jer ce mi izgleda tri biljke ostat u najboljem slucaju :angry:
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
E moja draga, nemoj se ljutiti.

Nikada i opet nikada se ne zaljeva vodom kako ti radiš.

Napuniše posudu supstratom, zalijes da voda jako iscuri ispod, napraviš malu rupicu/0.5 cm duboko/
staviš u nju proklijanu sjemenku i prekrijes supstratom. Zalijes iznad rupice 0.5 dl vode i ne zaljevas vise
5-7 dana odvisno na temperature u boksu. U boxsu imaš upaljene lampe na režim 18/6. To je sva mudrost.
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
da :/ jucer sam narucila novo sjeme,5 komada lsd

sad su mi ostala 2 tutankhamona i jos dvoje cekam da izađu



 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
A jebemu, jesi sigurna da ih ne mozes spasit? Vrati ih u box i pusti da se zemlja osusi, ubuduce u pocetku zaljevanja koristi pumpicu i lagano vlazi slojeve zemlje u serijama, ne trebas odma salivati vodu da procuri svaki put na dnu dok ne dobijes prvih par listova.
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
MIslim da ne.U boksu su sve jos uvijek,zemlja je suha,nisam zalijala koja tri dana.Ok,pazit cu od sad kad zalijevam.Lsd se mi doci tek drugi cetvrtak. :sadbanana:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Pocni pazit sad da nebi bilo pre suho. 3 dana pod 600w .... podigni casu i odmjeri kolko je teska.
Jbga...ak nemres procijenit....uzmi 2 iste takve prazne case. Napuni ih zemljom. Jednu zalij drugu ne. Pa ces vidjet razliku izmedju vlazne i suhe zemlje u tezini. E onda odes do svojih pa izmjeris :D :D
I da....mozda da pumpicom za pocetak skropis to kak rastanaut veli :D

Sad se igraj sa tim i probaj ih ozivjet....pa kad ti lsd stigne da i njih ne ubijes :D :D :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gea.

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
kad imam tako male tek nikle i ne razvijene biljke, u prvih tjedan dana vlagu odrzavam tom prskalicom/pumpicom i taj nacin mi se pokazao najboljim, kada su biljke u tom stadiju jako je bitno biti umjeren s vodom (ni previse ni premalo) i tu je prskalica prava stvar,,,, taman dok ti ne dodu sjemenke se jos malo pripremis i onda deri :D

Gea jbg zao mi je sto je ovako ispalo, ali je lijepo sto radis indoor i tu nikada nije kasno za poceti ispocetka, ovaj puta ti zelim vise srece ;) i odlican si strain izabrala :) poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and Gea.

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
stipe je napisao(la):
Pocni pazit sad da nebi bilo pre suho. 3 dana pod 600w .... podigni casu i odmjeri kolko je teska.
Jbga...ak nemres procijenit....uzmi 2 iste takve prazne case. Napuni ih zemljom. Jednu zalij drugu ne. Pa ces vidjet razliku izmedju vlazne i suhe zemlje u tezini. E onda odes do svojih pa izmjeris :D :D
I da....mozda da pumpicom za pocetak skropis to kak rastanaut veli :D

Sad se igraj sa tim i probaj ih ozivjet....pa kad ti lsd stigne da i njih ne ubijes :D :D :D
mislim da sam naucila kad je vrijeme za zalijat xD e ako mi bude tako sa lsd,mada ne vjerujem,sadit cu pomidore u boksu xD

Tarzan je napisao(la):
kad imam tako male tek nikle i ne razvijene biljke, u prvih tjedan dana vlagu odrzavam tom prskalicom/pumpicom i taj nacin mi se pokazao najboljim, kada su biljke u tom stadiju jako je bitno biti umjeren s vodom (ni previse ni premalo) i tu je prskalica prava stvar,,,, taman dok ti ne dodu sjemenke se jos malo pripremis i onda deri :D

Gea jbg zao mi je sto je ovako ispalo, ali je lijepo sto radis indoor i tu nikada nije kasno za poceti ispocetka, ovaj puta ti zelim vise srece ;) i odlican si strain izabrala :) poz
od sad cu samo prskat pumpicom i bit ce valjda ok
a sto ces,ja uvijek naucim na najtezi nacin xd hvala,vjerujem da nece biti slicnih problema sa lsd :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ne sekiraj se, svima nama se dogodi baksuz, pogreška. Meni lanske godine otišlo u khurac
8 /proklijanih sjemenki/ na gore slično ko kod tebe.
Problem mi je bio u zemlji, se dogodi.
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
da,nadam se da ce ih bit manje ubuduce
ajoj,a koju zemlju si koristio?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Substral za podtaknjence, posle sam uzeo composanu za podtaknjence i uzgoj iz sjemena.
Ona šljaka za 5, nikakvih problema nisam imao. Uvijek je koristim, jedino lansku
godinu je nisam dobio pa sam uzeo to od substrala. Mislio sam da je ok.,
kada sam je kod kuće otvorio odmah mi se nije svidjela, nisam mislio da je takvo
sran,je od substrata/zemlje/. Tako, da se to može svakom dogodit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gea.

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
Ovo što ti je ostalo stavi pod HPS ,inače i one odoše pod običnim žaruljama.Ne nosaj ih nigdije,netreba ti stiropor za te male čaše zapravo makni i te čaše jer nevaljaju pre male su.stavi od kole boce od 1,5 lit,reži ih ispod grla na početku širokog dijela,kad stavljaš zemlju bez stiropora obavezno NE tiskati zemlju rukom ili nekim pomagalom to če učiniti voda,ostavi malo mijesta da možeš dodati zemlje ako se izduži, prodrmaj da nema rupa sa zrakom u zemlji ,bobicu sa klicom 4mm koju si dobila u vlažnom ubrusu bez ikakvog mirisa stavi u centar 2,5 cm i zatrpaj.Zalij vodom ali pošteno sa PH 6,2-6,5 da ima za par dana vlage.Kada vidiš da se zemlja na površini posušila uzmi špricaljku i sa onim mlazom za paru orosi ne zaljevaj 1-2 dnevno.Imam i ja Tutankhamon starih 15ajstak dana
 

Stokula

Aktivan Član
06.06.2014
105
71
0
Da upozorim na neke stvari onako usput heheh
1.Sad kad ćeš prskat s prskalicom nemoj po lišću dok radi lampa
2.Presadi u posude preko 1l
I pod kojim su lampama biljke i koja je udaljenost,vidim da ova jedna je već skoro gotova :/
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Ljudi dajte malo citajte. Od pocetka dnevnik npr.
U prvom postu pise da je zarulja 600W hps. A u kasnijim postovima je samo napomenual i stavila slike od predhodnog propalog growa pod obicnim zaruljama. I ako vidite sve slike u boxu su zute i imaju one crte od hps-a

@viner: pa di bi ih nosala, pise da su pod lampom u boxu. Sta fali casicama za klijanje?, ak pogledas pocetak vidjet ces da je vec kupila velike tegle za sve. Ko ce to poslje vadit iz boce kole? Cemu opce takva zaebancija sa bocama. Kako ce se biljka izduzit na 30-40cm 600W hps-a, to jos nisam vidio.
2.5cm ????? 2,5 milimetara da ali 2.5 centimetara ne!!!

@stokula: malo vise njih je gotovo :D .... i da....600w hps je.

sori Gea na malo trolanja..... ionak si mi duzna par pivica :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gea.

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
stipe vidim da si uzeo posao glasnogovornika haha...neka neka,treba zasluzit te pivice :p

izasao mi skunk :D

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
stipe je napisao(la):
@viner: pa di bi ih nosala, pise da su pod lampom u boxu. Sta fali casicama za klijanje?, ak pogledas pocetak vidjet ces da je vec kupila velike tegle za sve. Ko ce to poslje vadit iz boce kole? Cemu opce takva zaebancija sa bocama. Kako ce se biljka izduzit na 30-40cm 600W hps-a, to jos nisam vidio.
2.5cm ????? 2,5 milimetara da ali 2.5 centimetara ne!!!
jbga nisam skontao,ISPRIKE ,htjeo pomoći.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gea.

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ajoj,

Daj napis kakvi substrat/zemlju/ koristis? jesi joj dodavala nešto?
Kako si zaljevala?
Slučajno prskas vodom po listovima?
Osvetlenje, gdje drzis posude...itd.
Tacno sta si radila, onda možeš dobit dobar odgovor.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JackDaniels
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.