Mr NICE SHIT

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ne obična mineralna nego Donat Mg, on ima dosta magnezijeve soli u sebi...
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
čuj bratac, čitava je to nauka...e sad, dal' joj treba magnezijum oksid (mineralna voda) ili magnezijum sulfat (gorka so), pitanje je sad ?...verovatno usvaja i jedno i drugo, s tim da verovatno jedno usvaja tj. apsorbuje brže od drugog....

ko će tu biti pametan ?..ja i nemam nekog izbora, kupio sam mineralnu Mg Mivela (u mom kraju nema druge) i našao sam bočicu Vuksalovog magnezijuma pa ćemo videti...

P.S.

Sinoć sam skinuo manje hediće od Mr (very) Nice Shita (pune dve tacne od šoljice za kafu) i ostavio da se prosuše...jedan mali hedić ja i kum umotali u duvan i svezali na bong...Urnebesan napad smejanja do upale trbušnih mišića (redovni smo pušači - tako da se faktor iznenađenja isključuje)...strain ima odličan rad, samo....18 menki - prva tura - od 9 menki jedna ženka, od druge ture od 9 menki samo jedna nikla....hm...
Sutra najverovatnije ide kompletno skidanje i sušenje i priprema Boxa za novi grow u kome će biti jedan Shit i jedna Arjan Haze 3...pa kom opanci tom i Džeri ! ;-)
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
:knockknock:

Dakle drugari, hvala svima na savetima u predhodna četiri meseca...Sve u svemu, kad sve saberem, koliko kikseva sam napravio u ovom prvog grow-u, dobro sam i prošao...U finiš je, kao što znamo, stigla samo jedna ženka Mr Nice Shit-a, manji hedići skinuti pre šest dana, ostali poskidani pre dva dana...Sve u svemu, kao što i najavih, biće sušenih oko 50g hedovine, što bi rek'o naš narod - "Kako sam se nadala, dobro sam se udala"!
Uglavnom, da rekapituliramo :
Supstrat je bio neki JiffyTref NPK 20-20-20 i u startu odma' kiks...Malo sam stavio stiropora u supstrat, jako malo, ali i nisam imao više, supstrat sam (2x70l) sipao u veliko bure i tu ga prvo zalio vodom i merio ph...Puneći devet saksija po 15 litara, nisam obratio pažnju na zemlju, pa sam posle prilikom vađenja 5 mužjaka ustanovio u saksijama ogromne čepove, što je dodatno sjebalo koren i stresiralo biljku (pored svih ostalih stresova vezanih za veliku vlažnost vazduha negde oko 30 dana vege, problema sa temperaturom i sl). Pri tom, mislim, da sam napravio grešku i kod presađivanja, tačnije da sam kasno biljke presadio iz malih u velike saksije...Koren se usled dojenja sa BioBizz Root-om vrlo brzo razvio u maloj saksiji i malte ne formirao, pa sam sad prilikom vađenja biljoze iz saksije primetio da ta glavnica korena (sklupčana u maloj saksiji) u velikoj samo udebljala i ostala u istom formatu, puštajući samo male žilice okolo po velikoj saksiji...Drugi veliki zajeb bio je sa ScRog-om na regular seme...Hm...stvarno nepromišljen i nadasve glup potez, a opet sreća u nesreći je što je u pitanju bila fudbalska mreža koja je "lako" isečena i odstranjena iz boksa. Da sam, kao što sam sa kumom prvobitno zamislio, stavio žicu, bio bi to kompletiran SHIT ! :eek:hno: ...Blagi lst koji je nakon pokazivanja pola rađen na biljci, nije doneo puno, osim malo više prozračnosti prema donjim hedićima...Velika glupost je bila i pokušaj revegetacije nakon pokazivanja pola, biljozu sam vratio u režim 18/6 pod MH čini mi se 8 dana, nikakve promene se nisu desile (biljka u tom periodu ništa nije dobila na lisnoj masi) osim što je naprasno stala i prestala da cveta...Kada je nakon 7-8 dana vraćena HPS i režim 12/12, biljoza je nastavila sa rastom i cvetanjem,ali smo finiš (koji je bio planiran za početak juna) produžili čak, evo do sredine jula...ccc...Dakle, što se revegaticije tiče, zaključak je, ili revegetirati jedno mesec dana ili ništa ne dirati!!! Kod mene u kraju vole da kažu "Kad si predviđen za jebanje, gaće same spadaju", pa se shodno narodnoj "umotvorini" i meni sredinom cvetanja pojavio evidentan problem sa Magnezijumom...I lepo mi je čovek ovde na forumu nagovestio da kompletan asortiman Bio Bizz-a u fazi cvetanja ne zaobilazi problem sa Mg, ali džaba...Kada je problem postao evidentan, ja sam ustanovio da je ovde velika nestašica Gorke soli !?!?!? i pronašao neku Mg Mivela vodu koja i nije baš nešto pomogla, ali avaj...Ne bi da kukam, u krajnjem ishodu ja sam zadovoljan, a sad imam i neka iskustva koja bi eto, da podelim i sa drugima, da se makar niko drugi ne "nasanka"...I pored svih evidentnih problema, SHIT je uistinu (ko što tvrde u banci) neverovatno otporan strejn i sjajan za početnike ALI POČETNIKE KOJI IMAJU MOGUĆNOST KLONIRANJA, a veliki procenat mužjaka ja bi pripisao serijalu pretrpljenih stresova...Dakle drugari, regular seme, žemo, ali samo za klonove, pa udri...
A sad o utiscima prvih dimova od osušenih malih hedova... :pat: ...Što se duže suše, udarci su sve efektniji, a nesmem ni da zamislim kako će lupati pravi vrhovi... :bananica ...Diže postepeno jedno pola sata, onda sledi sat, sat i pol nezdravog smeha do upale trbušnih mišića i samo zbog toga je ne bi baš preporučio za "vanka" (kako komšije kažu)jer ima perioda kada vam je smešno u bilo šta da pogledate ili zamislite, pa bi u sudaru sa stvarnim svetom bila pomalo nezgodna situacija...Stond je moćan, lagan i staložen...Sve u svemu trese jedno pet časova veoma ozbiljno! :vb_smash:

DAKLE :

seme : regular Mr Nice Shit (zasađeno i niklo 9 menki, od toga jedna ženka)
kupljeno od : Allien-a
supstrat : Jiffy Tref pro NPK 20-20-20
saksije : 15l
PH : standardno od 6.5-7, nakon finalnog flash-a 6 do kraja!
vege : 21.03. - 02.05. (foto 18/6)
cvetanje : 02.05 - 16.07. (foto 12/12)
đubrivo vege: bez đubrenja u vegetaciji (ako izuzmemo jedan pokušaj zalivanja čajem od žare- odmah odustao!) korišćeni samo ubrzivači - BioBizz Root i BioBizz Alga-mic
đubrivo cvetanje : pored ubrzivača BioBizz Top Max korišćeno i organsko đubrivo Biobizz Bloom, Mg Mivela i Koka-kola
trening : topiranje na trećoj internodi-jednom, ScRog (ukinut) i blagi LST na početku cvetanja (i toping je moguć izvor velikog broja mudonja!?)
krajnji produkt : 50g čiste suve hedovine !

Eto drugari,

ja sam odmah i preostalih 9 menki SHIT-a stavio u zemlju, ali mi je nikla samo jedna, koja će u boksu dobiti društvo jednog fem Arjan Haze 3...dobiće dva meseca vege, SHIT ide u 15l a Haze u 20-25 (još nije presađen) pa ću ja, ukoliko za to ne postoje prepreke, nastaviti ovde sa dnevnikom...
A da, skinutu biljozu SHIT-a sam probao da revegetiram, isekao male korenčiće i sve grane do druge internode i vratio u novu zemlju, pa ćemo da vidimo, da li je ova varijanta izvodljiva...

SVe vas pozdravljam i svima vam puno hvala, najbolji ste! :vb_wave:
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Creative je napisao(la):
druze jel postoji makar jedan pup,head,lisitic na toj stabljici koju pokusavas revegetirati ???
ne, stabljika je poprilično suva, ali se uzdam u koren...hehehehe...ma, i ja mislim da od toga nema ništa, al' 'ajd' da probam, ništa me ne košta...
Kum je poprilično entuzijastičan po tom pitanju...Inače, prilično rano sam uradio final flash, pa se nekako nacrtala situacija da se hedovina sušila još na biljci i polako zrenula...biljoza je poprilično iznurena...videćemo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.