Mr NICE SHIT

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Pozdrav dobri ljudi,

prvi put sam ovde...Po "sugestijama" sajta, naručih seme Mr Nice Shit sa preporučene adrese, box sklapam za par dana i biće dimenzija 1,5x1x1,8m i to planiram da pokrijem jednom žaruljom od 400W...Ja i kum krećemo u akciju, mada smo do sad imali nekog malog iskustva sa odgajanjem (isključivo outdoor) i trenutno vodimo polemiku oko toga, koliko saksija i koje litraže staviti u Growbox dimezija 1m x 1,5m x 1,8m ?
Pošto smo dobili isporuku semena (Mr Nice shit) ali i (Arjan Haze3) ovde smo našli diskusiju na temu Arjan Haze3 (pošteno nas je "izvozao" dnevnik uzgajivača sa svim sugestijama :rasta1: ), a o Mr Nice Shit nismo našli ama baš ništa...

Ako ima korisnih sugestija, a verujem da ima, unapred hvala!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Mr.nice Shit sam ja radijo i ukrstao sa njom, ima na forumu kačene i fotke.
Inače ako si fun Haze onda bolje nego Arjan-Marjan :)) probaj Nevil's haze ili super silver Haze
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Znam kako izgleda, sad na netu sve može da se nađe.... pa dobro ne baš sve...Nego, kakva su ti iskustva sa odgojem?..Mi smo je naručili iz čiste skromnosti, jer se savetuje za početnike...Kad smo sinoć pročitali čovekova iskustva sa Haze-om, prvo smo se siti ismejali, a potom jednoglasno odlučili da Haze malo sačeka...Imaš li neki standard za veličinu i količinu saksija na prostoru širine-dužine 1m-1,5m i visine 1,8m ???
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
1.2- recimo još nategnuto se može pokriti žaruljom 400w..više od toga teško....velicina tegli i broj biljaka ovisi o programu koji ste zamislili...npr ako cete growat 4 mjeseca...mislim da su 3 biljke top...ako cete growat 2 mjeseca...možeš ih i 10 stavit...ovisi iskljucivo o vama...tegle..što vece to bilje....recimo ispod 5 lit nemoj...a 10lit bi bilo super
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Hvala bratac, svaki savet je zlata vredan...Jbg, mi smo se rukovodili isključivo uputstvom pri kupovini da cvetaju od 40 do 50 dana, pa se prema tome i rukovodimo...Žarulje su dve MH i HPS - 400W...kapiram da prvo ide MH...dokle "tući" nju i kad preći na HPS ?...i da, u dilemi oko saksija...imamo varijantu SMART POT saksija od 8,5l i PVC saksije od 10l ....uzeli smo obe varijante, ali mi je zent da odma' krenem sa smart saksijama jer su poprilično prozračne i ispuštaju dosta toplote pa automatski manje vode isparava...tu smo u velikoj dilemi...Poslušaćemo tebe i krećemo sa tri saksije...živ mi bio, hvala puno!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
Mr.Nice ima vrlo dobar forum...tamo mozhesh nahi apsolutno sve vezano za njegove tj. njihove sorte..iskustva ostalih growera , kao i savjete samih tvoraca tih sorti..
link :
http://www.mrnice.nl/forum/

ako ces samo 3 biljke- onda gledaj staviti ih u him vehe posude/saksije.. iako..ne vidim razlog da ides sa smo 3 biljke na toliku povrshinu i lampu te jakosti..bar 4-5 kom.stavite...uzmite u obzir i nepredvidjene situacije...mozhe se dogoditi da iz nekog razloga ostanete bez 1-2 biljke..i..na chemu ste onda?? a lampa od 400W jednako troshi..imao ti 1 ili 7 biljaka.
+ mr.Nice ima dosta sorti iskljuchivo u regular varijanti.. i mislim da je Shit jedna od tih...dakle..od 3 sjemenke/biljke..lako se mozhe dogoditi da samo jedna bude zhenska.ili chak ni jedna...
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
zlavjestica je napisao(la):
ne znam koristish li se seedfinderom..evo, za svaki sluchaj, i taj link..-na toj stranici mozhesh pronachi 90% sorti i proizvodjacha...kao i ocjene i mishljenja ljudi koji su uzgajali te sorte..
link :
http://en.seedfinder.eu/strain-info/Shit/Mr_Nice_Seedbank/

Ne, potpuno smo novi u indoor varijanti, pa kupimo iskustva...Fakat nije isto kao napolju, ogromne su razlike...Sad sam se i zabrinuo zbog tih mužjaka u najavi...Kakve sam sreće...

U svakom slučaju, hvala za linkove, mada mi je i engleski na nivou Tarzana pa mi Gugl prevodilac dođe ki brat rođeni...pogrešan prevod i ode sve u mp3... :knockknock:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: navkoman

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
zlavjestica je napisao(la):
+ mr.Nice ima dosta sorti iskljuchivo u regular varijanti.. i mislim da je Shit jedna od tih...dakle..od 3 sjemenke/biljke..lako se mozhe dogoditi da samo jedna bude zhenska.ili chak ni jedna...
Mr Nice ima isključivo regular sjeme ako se ne varam, s ostalim se slažem. pikni ti prijatelju najmanje 10 menki rađe, zlu netrebalo ...
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Kenny Dalglish je napisao(la):
Mr Nice ima isključivo regular sjeme ako se ne varam, s ostalim se slažem. pikni ti prijatelju najmanje 10 menki rađe, zlu netrebalo ...

Bratac, dobio sam u pakovanju 18 semenki...za prvo gruvanje indoor, pa još da zveknem 10 kom., pa šta da radim ako sve niknu, gde ću ih ?..A šta znači "regular seme" ?
Čitam ovaj sajt već par dana, ronjam po njemu, bolje rečeno, i koliko kapiram, neka optimalna varijanta bi mi bila 5 komada za početak na boks 1m-1,5m-1,8m, uz pet bagova od po 8,5 litara...pa šta bude... :thankyou:
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
CosaNostradamus je napisao(la):
A šta znači "regular seme" ?
regular - može biti i muških, kažu da je 50-50 šansa, no može biti svašta. Ja sam nekih 7 komada zaredom imao muških i to baš od istog proizvođača samo druga vrsta

dakle ako zasadiš 10 menki računaj da bi trebao imati cca 4-6 ženki ali u principu pravila tu nema, isto tako mogu biti dve ili svih 10.

Arjans Haze 3 bi ti trebao biti feminiziran, znači znaš sigurno da je cura
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Kenny Dalglish je napisao(la):
regular - može biti i muških, kažu da je 50-50 šansa, no može biti svašta. Ja sam nekih 7 komada zaredom imao muških i to baš od istog proizvođača samo druga vrsta

dakle ako zasadiš 10 menki računaj da bi trebao imati cca 4-6 ženki ali u principu pravila tu nema, isto tako mogu biti dve ili svih 10.

Arjans Haze 3 bi ti trebao biti feminiziran, znači znaš sigurno da je cura

hm....hvala za pojašnjenje...imao sam pre par godina jednu biljčicu napolju, koja mi je bila sumnjiva od starta, činilo mi se da je mužjak, na kraju ispala ženka...mogu li biti hermafroditi, zna li neko nešto pouzdano o tome ?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ti reče da si čitao forum već par dana ? :vb_kez:
kakva su sad to pitanja ?
NARAVNO da može bitii hermi..

radije ti uzmi STVARNO čitati po forumu :) :read: :kiss:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Mr.nice Shit je stara klasika sakojom ne možeš puno fulat.Glavna kola raste dosta visoko,dosta brzo zavrsi.Vrhovi kompaktni i tvrdi ko kamen.Budi pozoran na kraju ne preteruj sa vlagom. Tolerantna podosta na gnojiva.-dobar odabir za prvi uzgoj. Na see of green tehniku pukne i dosta preko 700g na m2.
sretno
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
ti reče da si čitao forum već par dana ? :vb_kez:
kakva su sad to pitanja ?
NARAVNO da može bitii hermi..

radije ti uzmi STVARNO čitati po forumu :) :read: :kiss:


:thankyou: ...ozbiljan sam...pogubim se brzo..Uglavnom ganjam teme tipa: Prvi uzgoj, ventilacija, elektrika (tu sam tanak)...Eto, ako neko nađe link nekog dnevnika uzgoja Nice Shit-a, molim da linkuje....fulam, a ?

Mr.nice Shit je stara klasika sakojom ne možeš puno fulat.Glavna kola raste dosta visoko,dosta brzo zavrsi.Vrhovi kompaktni i tvrdi ko kamen.Budi pozoran na kraju ne preteruj sa vlagom. Tolerantna podosta na gnojiva.-dobar odabir za prvi uzgoj. Na see of green tehniku pukne i dosta preko 700g na m2.
sretno


eto sad...prema tome, ako ona može da baci 700g na SoG, onda na ovaj moj Grow ne može stati više od tri stabljike, ako ja dobro računam...Koliko sam video, skoro svi daju prinose po metru kvadratnom, a ne biljci...pa ti sad budi pametan...ccc


Dakle, imam još par pitanja pre starta...Box će mi biti smešten u potkrovlju gde leti zna biti i preko 40+, ali imam varijantu da napravim promaju i malo smanjim pakao, na sve kum mi predlaže da uradimo i jedan vent od fi 150 ispred jedne komorice (od stiropora) u koju bi za slučaj "pakla" stavljali dve-tri flajke od 2l zaleđene vode, kako bi hladan vazduh upumpavali u Box....e sad, ja se plašim jebenog kondenza...Drugo, ja predlažem da na konstrukciju Boxa osim crno-bele folije idemo sa oblaganjem nekog stirodura koji bi i učvrstio konstrukciju, a verujem i da bi bio dobar termo izolator...Ima li neko iskustva sa tim ?...i na kraju, ono što me najviše u celom sistemu brine je CO2 !?...Vidim da imaju neke tablete CO2 da se kupe, nisu skupe....hvala unapred...


* * *

ne pisi post za postom nego koristi opciju edit u postojecem
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Ako spoljašnja temp, zna biti iznad +40 onda unutrašnja nikako ne može biti niža, a to ne valja za biljke, u outdooru to lakše podnose ali indoor, bude to jako napeto, ili kreni odmah sa growanjem pa zavrsi do vrućina ili spremaj neku portable klimu ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
Pink Frojd je napisao(la):
Ako spoljašnja temp, zna biti iznad +40 onda unutrašnja nikako ne može biti niža, a to ne valja za biljke, u outdooru to lakše podnose ali indoor, bude to jako napeto, ili kreni odmah sa growanjem pa zavrsi do vrućina ili spremaj neku portable klimu ;)

Hm...pa neka je ideja kad dođe stani-pani (+40 npr.) da se kroz improvizovanu stiropor kocku od recimo 12l u kojoj stanu 4 plastične flajke sa zaleđenom vodom ventom rashlađen vazduh gura u Box, a njega bi prevashodno tim povodom oblagali nekim debljim stirodurom...Kad se sve to dobro "spakuje"...hm...nisam pametan dal' bi to stvarno funkcionisalo...za klimu se nema, iovako će biti nategnuto... :eek:hno:...krećem za par dana, a nije baš realno od prvog grow-a očekivati previše, dok vidim šta-kako....a drugi onda pada taman kad...ono međutim...
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
Kenny Dalglish je napisao(la):
Mr Nice ima isključivo regular sjeme ako se ne varam, s ostalim se slažem. pikni ti prijatelju najmanje 10 menki rađe, zlu netrebalo ...

mislim da imaju sada neshto fem.sjemena..ali svega par sorti.. sigurna sam da imaju Mango Haze , Medicine Man i SSH u fem.varijanti..

edit: nije mi "vrag dao mira" pa sam ishla pogledat...imaju josh par sorti u fem varijanti.. npr. Nevilles Haze ,Nordle i Shark Shock ( koja su i najjeftinije...a imaju potencijal biti odlichna med. sorta ) , Critical Mass , Early Queen i E. skunk...i mislim da je to to..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ¤ tweety ¤

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
zlavjestica je napisao(la):
mislim da imaju sada neshto fem.sjemena..ali svega par sorti.. sigurna sam da imaju Mango Haze , Medicine Man i SSH u fem.varijanti..

edit: nije mi "vrag dao mira" pa sam ishla pogledat...imaju josh par sorti u fem varijanti.. npr. Nevilles Haze ,Nordle i Shark Shock ( koja su i najjeftinije...a imaju potencijal biti odlichna med. sorta ) , Critical Mass , Early Queen i E. skunk...i mislim da je to to..

eeeh...da sam ovo znao ranije...no, bilo kako bilo, Box se polako sklapa i na kraju je ispao dimenzija 1,10 m x 1,20m - visine 1,70.....hm ?!...uz žarulju od 400W....valjda će tu biti sve ok...večeras smo vodili diskusiju na temu "kako na najbolji način zatvoriti Box da svetlo ne "curi" "...problem imamo oko vrata, šta i kako ?...dal' raditi ram i magnete, ili jednostavno da od crno-bele folije napravimo pokretna vrata na čičak ?..na kraju smo se odlučili da ipak uradimo prepravku starog ormara i lokaciju Box-a spustimo sa vrućeg potkrovlja u sobicu sa ventilacijom sprovedenom u odžak...Ima li ko iskustva sa odžakom i neki savet za vrata ?..Interesujeme i na koji ste način štitili ventilacione otvore od "curenja" svetla ?...hvala...

I da, seme puštamo u klijanje 13-tog marta kad mlad mesec kreće ka punom...idemo sa 6 Mr Nice shit i 6 domaja, sve ide u Box pa ćemo selekcijom doći valjda do solidnih 5....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.