Nabavka opreme [prodajna mjesta po gradovima]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
timer kupiš u pevecu....
a vidio sam da imaju i po super konzumima... cca nekih 50-a kuna!
imaš u svakoj malo bolje opremljenoj prodavaonici elektro-materijala...

Filtere za frulu il kaj?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Jeste to je tajmer... analogni
čini mi se razmak da je po 15min... dok na digitalnom, možeš u minutu namjestiti kad da se pali i koliko tačno da radi... ali i ovaj je ok sasvim... na njega priključi ono što hoćeš da ti se pali i gasi kad hoćeš (npr: vent, lampa...)

Dodatak:
Upravo sam vidio malo bolje sliku, piše da je vremen. interval 15min :icon_lol: i nije skup (oko 4,5€ tj. oko 8-9km) aa u SA je mnogo skuplji!!!
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Eeee... ljudi ovak... Imam dva pitanja...
1. Da neko objasni rad ovog mehanickog timer-a. Kupio sam ga neki dan i polako se ufuravam u "growe" ali stvar je josh u povojima, znam samo da mi je timer u razmacima o 30 minuta. Primijetih, mogu se podizati neki "pipci" na njemu i td... (Sorry ako sam nesh propustio o tome, ali fakat nisam mogao naci u ovom vodichu o opremi detalje o funkcioniranju ovoga chuda)
2. Imam dvije sijalice od po 4000K - znachi "COOL WHITE", eh sad me interesuje jel one mogu kvalitetno posluziti za vegetacijski dio, mada znam da je naj bolja u biti ova od 6500 K - "Cool Daylight", ali takvu zasad imam samo jednu...

Eto pozzzz za sada... ;)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Sistem bi trebao biti takav da te "pipke" gurnes prema dolje/gore...u donjem/gornjem polozaju je ukljuceno...samo postavis te pipke kada zelis da ti bude ukljuceno i namjestis koliko je sati(vrti se taj krug)

I trebao bi imati jos nekakav prekidac sa strane kojim ukljucujes da sklopka radi...

Sto se tice zarulja...ta od 4k moze proci...iako tih 3 komada neces imati dosta...pretpostavljam da su od 20-ak watta... =)
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Sekach je napisao(la):
Sistem bi trebao biti takav da te "pipke" gurnes prema dolje/gore...u donjem/gornjem polozaju je ukljuceno...samo postavis te pipke kada zelis da ti bude ukljuceno i namjestis koliko je sati(vrti se taj krug)

I trebao bi imati jos nekakav prekidac sa strane kojim ukljucujes da sklopka radi...

Sto se tice zarulja...ta od 4k moze proci...iako tih 3 komada neces imati dosta...pretpostavljam da su od 20-ak watta... =)

Imam svega dvije bijele od po 20W i jednu od 23W + jednu zutu od 20W, dakle ukupno cca 5000 lm i + danas shto sam ubacio neke dvije s malim grlom od po 11 W (ŽNJ marke bez ikakve oznake, nashao sam ih negdje u stanu, valjaju reko kad su džaba ;)), od prvog kupujem barem još dvije bijele i jednu žutu da imam nekih 10 milja i od tad kreće dnevnik ;)...

Nego josh jednu stvar oko timera, naime, interesuje me, je li to kad jednom namjestish da ti se "vrti" npr. svakih 12/12 sati nije vishe potrebno dirati i sve ce fercerati (shto bi rekli nashi stari) "zauvijek" ili je uvijek potrebno "prešaltavati" ???

Et... toliko... pozzzzzzz... ;)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Ja koji sam imao (analogni) okreće se onaj veliki krug kad ima struje, i kako su "pipci" namjesteni tako i radi (sve mehanicki) ... to sam mislio.... jer moras ti rukom dole spustiti neke (ili više ako je 12/12 režim) pipke kako bi on kad dođe onaj krug na taj dio - upalio.
Ako nestane struje, krug se ne vrti, pipci su na istom mjestu, i kad dodje struja, jedino sta mora je ponovo podesiti ga, jer struja može doći u 13:00 a na njemu stoji 07:00, naravno da tada se mora podesiti inače će od 13:00 raditi kao na početku... drugim rječima - kad ima struje - vrti se krug...dok pipke (interval, odnosno razmak između jednog je 15min) podesiš kako želiš da ti radi on...
iii nije precizan u sekundu, (nekad minuta)...
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Bezze_Sa je napisao(la):
Ja koji sam imao (analogni) okreće se onaj veliki krug kad ima struje, i kako su "pipci" namjesteni tako i radi (sve mehanicki) ... to sam mislio.... jer moras ti rukom dole spustiti neke (ili više ako je 12/12 režim) pipke kako bi on kad dođe onaj krug na taj dio - upalio.
Ako nestane struje, krug se ne vrti, pipci su na istom mjestu, i kad dodje struja, jedino sta mora je ponovo podesiti ga, jer struja može doći u 13:00 a na njemu stoji 07:00, naravno da tada se mora podesiti inače će od 13:00 raditi kao na početku... drugim rječima - kad ima struje - vrti se krug...dok pipke (interval, odnosno razmak između jednog je 15min) podesiš kako želiš da ti radi on...
iii nije precizan u sekundu, (nekad minuta)...

Vazno je sam nek on radi svoje, to mi za sad i ne treba jer sam se odluchio za 24/0 u vegetaciji barem za pochetak...
Nego OK to... Interesuje mene gdje da kupim lanac i stvari za reflektor, tipa lim i td... Ne interesuje me pritom ime prodavnice mada ni to ne bi bilo loshe ako je u pitanju Sarajevo, Mostar, Zenica, Banja Luka... Treba mi prije svega vrsta prodavnice da znam odakle da pocnem traziti... Sve je to kod nas u BiH-a zbrda zdola... Ne bi me zachudilo da u pekarama pocnu prodavati karburatore za golfa dvojku ako ih vec i nema... Ha ya... Neki dan sam prepjeshachio cca 5 kilometara trazeci štedne sijalice od 20 i vise W :S
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Što se tiče ostale opreme, tipa lanac, reflektor... sve ima u SA (a vjerujem i drugim prodavnicama).... Na Grbavici (naselje u SA) imaš sve što je potrebno... aaa za reflektor, ja sam to odradio kod limara... izabrao sam odg. lim, i sve mi napravio (extra!!!) za 5€, lanac (1m=0,50km tj. 0,25€) ima i veći i manji ... odnosno deblji...
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Bezze_Sa je napisao(la):
Što se tiče ostale opreme, tipa lanac, reflektor... sve ima u SA (a vjerujem i drugim prodavnicama).... Na Grbavici (naselje u SA) imaš sve što je potrebno... aaa za reflektor, ja sam to odradio kod limara... izabrao sam odg. lim, i sve mi napravio (extra!!!) za 5€, lanac (1m=0,50km tj. 0,25€) ima i veći i manji ... odnosno deblji...

Fala starac.... Nema druge nego na Grbavicu... Pozzzzzzzz... I reci mi josh sam ak nije belaj gdje nadjesh Compo Sanu ili Terra Magmu u Sarajevu... Chak ni to nemrem naci ovdje gdje sam...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Ako hoćeš baš tu zemlju, imaš u "Rajlovcu" i u "Rakovici" (naselje) ... tamo gdje je "rasadnik" ... mada čuo sam da ima na "Stupu" (naselje) neka cvjećara i ima kvalitetnu zemlju, inač ja koristim običnu zemlju za cvjeće... i onu sa suptratima, pa to dvoje pomješam... od prilike odnos 70:30
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Bezze_Sa je napisao(la):
Ako hoćeš baš tu zemlju, imaš u "Rajlovcu" i u "Rakovici" (naselje) ... tamo gdje je "rasadnik" ... mada čuo sam da ima na "Stupu" (naselje) neka cvjećara i ima kvalitetnu zemlju, inač ja koristim običnu zemlju za cvjeće... i onu sa suptratima, pa to dvoje pomješam... od prilike odnos 70:30

Imam neku iz cvjecare "Florahum" ph 5.5 - 6.5 šta je reci za tu???
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Dobra je to zemlja,... ja sam dosta dugo tu koristio, ima je malte ne u svakoj običnoj prodavnici..... samo treba paziti da kad kupuješ, provjeri jel' kesa negdje pukla, ako jeste.... biraj drugu
... kad biljke niknu, kad ojačaju malo, (u fazi vegetacije), dodaj im jednom do dva puta gnojivo (za vegetaciju naravno)...

P.S. Ja sam radio zadnji grow upravo sa tom zemljom!!!
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Bezze_Sa je napisao(la):
Dobra je to zemlja,... ja sam dosta dugo tu koristio, ima je malte ne u svakoj običnoj prodavnici..... samo treba paziti da kad kupuješ, provjeri jel' kesa negdje pukla, ako jeste.... biraj drugu
... kad biljke niknu, kad ojačaju malo, (u fazi vegetacije), dodaj im jednom do dva puta gnojivo (za vegetaciju naravno)...

P.S. Ja sam radio zadnji grow upravo sa tom zemljom!!!

Fala ti car si...

Ovo za probuseno vrecu mi itekako pomoglo...
Naime, bio sam posadio u istoimenu zemlju, ali je bila prezimila vani i probusena je bila...
Pa sam sad (prije dan dva) promjenio zemlju, dodao stiropora josh malo i chini mi se da je odlicna... Kako je biljka bila josh sasvim sasvim mala (premala rekao bih), sada se duplo uvecala, za svega dva dana, pustila je dva nova listica... :D
Ty bro ;)
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Bezze_Sa je napisao(la):
Dobra je to zemlja,... ja sam dosta dugo tu koristio, ima je malte ne u svakoj običnoj prodavnici..... samo treba paziti da kad kupuješ, provjeri jel' kesa negdje pukla, ako jeste.... biraj drugu
... kad biljke niknu, kad ojačaju malo, (u fazi vegetacije), dodaj im jednom do dva puta gnojivo (za vegetaciju naravno)...

P.S. Ja sam radio zadnji grow upravo sa tom zemljom!!!

Fala ti car si...

Ovo za probuseno vrecu mi itekako pomoglo...
Naime, bio sam posadio u istoimenu zemlju, ali je bila prezimila vani i probusena je bila...
Pa sam sad (prije dan dva) promjenio zemlju, dodao stiropora josh malo i chini mi se da je odlicna... Kako je biljka bila josh sasvim sasvim mala (premala rekao bih), sada se duplo uvecala, za svega dva dana, pustila je dva nova listica... :D
Ty bro ;)

Sorry shto se duplam, nije namjerno ... Neka neko obrishe ovo...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Samo furaj... sa tom zemljom dobre rezultate možeš postići...(naravno u pretpostavku da si drenažu sredio normala... i sve ostalo) ... iii nemoj gnojiti NIKAKO na početku (to mislim da znaš), jer sve što joj je potrebno od "hrane" ima već u zemlji (dok je mala biljka), tek kasnije nakon 15-20 dana, tek tad možeš početi gnojiti (naravno gnojivo za vege fazu!!!)...
... iiii ukoliko si u mogućnosti, kasnije prebaci u što veće možeš posude (saksije), mnogo bolja će ti biti biljka...
ph vrijednost neće "skakati" preko noći, tako da nećeš imati toliko problema sa ph zemlje... znači što veća posuda, to će ti bolja biljka biti... korjen će imati prostora da raste a što veći korjen, to "bolja" biljka i naravno više uroda... nego ona koja je posadjena u 1,5L saksije...!!!!
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Eto posto ovdje prichaju o nabavci opreme, ja bi da kupim high tower kucishte ako neko ima neko neka javi na PM...
Ovaj mi ormar postaje nesiguran, a gazda nenormalan...:D
Pa tak da...

A tebi Sa_Haveru aferim jedan veliki....
Mozda se i vidimo jednom tammm... ;)

Pozzzzzzzz...