Nabavka opreme [prodajna mjesta po gradovima]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
hazeboy-ako svi koriste composanu i terramagmu sa ph od 5-6.5 onda ocito nije premalo jer nebi cijeli forum hvalio tu zemlju da nevalja......
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Da al citao sam na dosta mjesta da je idealan ph 6.3-6.8.nemam niti cu imat zasad mogucnost mjenjanja ph pa mi je vazno.hvala!
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....gle ta zemlja je ok i ekipa ju preporucuje jer s njom nema problema....svi mi tezimo ka savrsenstu al netreba pretjerivat.....

....dal prvi put sadis?....

....mozes ti i sam podesit ph zemlje, zemlju dobro iz flushas (isperes) vodom sa zeljenim ph i nakon toga bi ti zemlja trebala imat taj zeljeni ph.....al onda bi isprao sve nutrijente iz zemlje i trebao bi gnojit od pocetka a tu bi mogao lako pogrijesit s kolicinom gnojiva dok je biljka mala i najosjetljivija.....

....mnogi uzimaju razne nekvalitetne zemlje sa ili previse ili premalo nutrijeneta i onda ti je biljka ili krzljava ili spaljena a zemlja je prva bitna stavka u uzgoju kanabisa a prate je svjetlo i ventilacija jer bez te 3 stavke grow nemoze poceti....

.....preporucam ti da koristis zemlju od dvije navedene i ne experimentiras puno sa zemljom jer mjesta za pogreske je mnogo, pogotovo ako imas manjak znanja....posadi biljke u zemlju, ne gnoji prvih 3 tj do mjesec dana, zaljevaj vodom ph 6.3-6.8 i nebi trebao imat problema....ako ih i bude tu smo da pomognemo.....

.....nadam se da sam pomogao....pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Pa zato i pitam jel ta valja posto ph nije kako ga preporucaju.i kazem da mi kasni dostava EC i PH Metra pa necu moc kontrolirat ph zemlje.i naravno da zelim savrseno sve(ko ne zeli).prvi put vlastito al imam neka iskustva s frendovim growanjem.uzet cu onda tu i zaljevat vodom iz pipe i to je to.tog ne stignu testeri.jesi pomogao si!hvala!
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Pitao bi samo ako zna netko dali u Zaruljoteci mogu kupiti hps, balast i popaljivac....zvao sam danas cjeli dan i nitko mi se nije javio, a planiram sutra u Zagreb to kupiti...naravno ako zna netko gdje se moze nac jeftinije neka predlozi...U Tez sam zvao al tamo imaju samo sijalicu ne i popratnu opremu...
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Imas u zagrebu,ulica avenija dubrava neznam koji broj poslje onog mcdonaldsa na njegovoj strani jedan ducan sa zaruljama neznam jel smijem reci ime,uglavnom oni drze od sylvanie sve lampe.od neonskih,stednih,hps,mh.imaju sve wataze i naravno balaste.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
hazeboy je napisao(la):
Pa zato i pitam jel ta valja posto ph nije kako ga preporucaju.i kazem da mi kasni dostava EC i PH Metra pa necu moc kontrolirat ph zemlje.i naravno da zelim savrseno sve(ko ne zeli).prvi put vlastito al imam neka iskustva s frendovim growanjem.uzet cu onda tu i zaljevat vodom iz pipe i to je to.tog ne stignu testeri.jesi pomogao si!hvala!

Nemoj direkt iz pipe, pre visok je pH. Stvarno bi trebao nekeko provjerit pH i regulirati prije zaljevanja. U krajnjem slučaju, radije riskiraj nekih 50-tak kn za pH test za akvaristiku. Imaš ga u svim pet shopovima. Dovoljno je precizan i uštedjet će ti puno muke.
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
hvala zlo i naopako.skuzio sam da je ph vode velik.neznam kolko odstupaju ti papiri od tocnosti al valjda bolje to nego nista.i gdje se moze provjerit ph vode?na stranicama od vodovoda nema.samo tvrdoca?jel tvrdoca ima veze s ph?neznam stvarno.
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
hvala zlo i naopako.kako mislis ne izravno iz pipe?mislim da cu si kupit papire za pocetak jer je ovaj ebay spor sa dostavom.jel se ph sta smanji ako voda odstoji?
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Oprostite na troduplom postu.prvi sam poslao a da nisam skuzio,drugi sam htio poslat.i tek kad sam ga poslao skuzio sam da sam i prvi poslao.htio sam ispravit post i ispricat se al editiram post i nemogu ga save.pa zato pisem treci.inace na forumu sam stalno prek mobitela jer mi je komp kod sestre u sobi.ja se ispricavam jos jednom.slobodno sve pobrisite.
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Koristi opciju "ispravi post" koja se nalazi dolje desno. Hvala. pH vode iz pipe je neutralan. pH odstojane vode se diže, dakle još gore. Dakle nabavi trakice ili tekućinu za provjeravanje pH i pH - sa kojim spuštaš pH vode.
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Jesam koristio sam.i stisnuo save i ama bas nista se nije dogadalo.ec i ph metar mi dolazi s ebaya vec mjesec dana.nikako da dode.uzet cu trakice za pocetak.i narucio sam od hesia ph - tekucinu
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Ja bi vas pitao gdje mogu nabaviti neku foliju, neznam koja je najbolja, citao sam vec toliko taj forum da mi se neda trazit...naravno mylar to znam, ali nemam para tolko, nazalost, pa ako mi neko moze preporuciti neku drugu vrstu da je dobra a da nje toliko skupa? hvala unaprijed
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
skank07 je napisao(la):
Ja bi vas pitao gdje mogu nabaviti neku foliju, neznam koja je najbolja, citao sam vec toliko taj forum da mi se neda trazit...naravno mylar to znam, ali nemam para tolko, nazalost, pa ako mi neko moze preporuciti neku drugu vrstu da je dobra a da nje toliko skupa? hvala unaprijed

Imas u svim vecim centrima vreće za smrznute proizvode. od neke folije jesu neznan jel milar al su dosta cvrste i dobro odbijaju svjetlost...dodu nekih 6 do 10 kn komad
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Imas u svim vecim centrima vreće za smrznute proizvode. od neke folije jesu neznan jel milar al su dosta cvrste i dobro odbijaju svjetlost...dodu nekih 6 do 10 kn komad

Znas mozda kak se zove? Ja sam to trazio, ali bez naziva su me samo odjebavali, odnosno nisu znali sto hocu! :p