Nabavka opreme [prodajna mjesta po gradovima]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.07.2012
5
1
3
44
pozz,procitao sam cijeli forum,ali imam par pitanja posto bi mi ovo trebao biti 1.grow.
imam prostoriju od cca 1,5m sirina,x4m duzina,x2,20m visina. mislio sam na dva kompleta
sa adjust wings reflektorima 70cmx55cm,600W kompletom,luxgear balast te philips MH i
HPS greenpower sijalicama(ili je bolje da umjesto GP uzmem sijalice samo za cvijetanje).
sjeme sa barney's farme cista indica critical kush,znaci max 5 stabljika.Pa evo ako neko
ima kakav savjet ili kritiku(uzgoj nece biti komercijalan)jer mislim da ce mi za 5 stabljika
faliti lumena.Gledao sam cijene po hr i slo jos za bosnu nikako da stupim u kontakt sa elso-m.
Pa ako mogu zamoliti Vas iz Sa ako se mozete raspitati za cijene.
slao sam e-mail,ali bez odgovora,a za tel.poziv sam predaleko.Cijene su opasno visoke,razlika
za son-t-pia gp 600W je 25eura(38eura naspram 58e u slo i 490kn u hr) u odnosu na jedan holandski growshop,sto je cijena jedne MH
sijalice od 600W.ista stvar i sa balastima,ali su preteski za slanje postom 2kom cca 15kg.sry na poduzem postu
LP
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
2x600W= barem 18, poželjno 32 i više biljaka. Minimum!
Tipa za 2+ g/w SoG bi trebao imati i po 300-400 biljaka na te watte hehe, al to je drugi par rukava.

U svakom slučaju, ako ćeš imati 2x600 setup, stavi barem, ali to je minimum minimuma 18 biljaka (ja bih stavio 50 npr na tvom mjestu).
I to nije komercijala i tako, nego maksimalno iskorištavanje kapaciteta.
 
25.07.2012
5
1
3
44
frende vise nego jasno da sam noob u ovome :).info koji sam skupio na netu jeste 26k lumena do cak 40k
za 1mq za dobar urod.pa sam kontao 5kvadrata obasjaju wing reflektori,5 biljki(ako biljka ide do metar
u visinu,koliko ide u sirinu?kontam metar i eto mi kvadrat :) ) sto je cca 150k.2_je 600W sijalice 194k lumena
vidim da si puno iskusniji pa da te pitam,sto mi ti predlazes?kako da uredim i opremim tih 5 qm.
stvarno ne bih isao na toliki broj sadnica,max.5 kom.,a i pomognes mi da ustedim koju kunu :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Drug pomješao si vanjsko i unutrašnje :) Unutra je poželjno imati manje biljke. Za 5 komada je dosta i jedna lampa od 600W...ma i 400W je dosta. Lijepo ti je Tarki napisao, a da bi shvatio pogledaj dnevnike uzgoja.
A sad dosta oftopićarenja :p
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
e ovako.. jucher sam zujala gradom u potazi za tera magmom..uglavnom.
u PULI u brico store-u imaju osramove hps od 70w do 400w i i mh sitnije voltazhe
+solidan izbor ventilatora
+solidan izbor zemlje ( drzhe ju vani-nazhalost )

u agrariji preko puta OMW-a mogu se nachi najpovoljnije posude od 15lit na vishe.
+terra brill zemlja

u merkuru nishta..osim solidnog izbora gnojiva i neonki.
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
pozdrav

ako neko zna di se u Zagrebu mogu kupiti mini mikroskopi(neki china shop već sam dva obišao i nema) bio bi jako zahvalan
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
mikroskop možeš nabaviti u onom art shopu u Gundulićevoj :)

* * *

Prije svega, prvi (pravi) post pa pozdrav svima...

Čitala sam zadnjih dana razne teme oko opreme za indoor, i svjesna sam da ću postaviti pitanje sa kojim su se forumaši mogli susresti nebrojeno puta, no znam da ćete i ovaj puta pomoći jednoj od "novih"...

Dakle, pitam one koji znaju više od mene- gdje bih u Zagrebu mogla kupiti hps (komplet kaj mi treba- bez CT), max 250W (box je 50x50x150)?

Mislim, znala bih i sama uz pomoć gugla pronaći trgovinu žaruljama i sl., no trebam info gdje bi to trenutno mogla dobiti za najmanje novčića? Cimerica i ja već duuugo planiramo grow, i sad je čas...

Ne znam kako brzo ovdje ide s odgovorima, no hvala onima koji si daju truda odgovoriti mi na ovo pitanje.

Laku noć iz sparnog Zagreba...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Probaj Ellabo ili Telur... i traži natrijevu žarulju oblik cijevi, jer ako kažeš HPS, naj vjerojatnije će te blijedo gledati :)
Još se malo informiraj što ti toćno treba ovdje - https://forums.vutra.org/oprema-za-...ium-hps-sijalice-tehnicke-karakteristike.html

Imaš još i na prvoj stranici ove teme Žaruljoteku. Osobno sam tamo kupio jednom hps kompl. i prodavači su bili vrlo susretljivi. Ponudili su mi da mi spoje :icon_lol:

A imaš i online za naručiti. Googlaj EMGD SHP-TS 250 ;)
 

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
ma kazes ti HPS a oni bleju u tebe :))) e bas tako zlocko to je bilo kad sam ja trazio, i pazi da bude sylvania recimo ili neka bolja marka to mozes i na forumu da nadjes sta je bolje:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
'jutro svima!

Probudila sam se maloprije, pa uz kavu odmah na forum...
Hvala vam na odgovorima (i strpljenju).

***

Vidjela sam već nekoliko puta ovdje na forumu da se navodi Žaruljoteka kao OK mjesto za kupnju svjetla, u ponedjeljak onda idem tamo izvidit situaciju.

Nadam se samo da će prodavači biti toliko dobri da mi odmah spoje sve kaj treba, ne bih voljela izazvati požar ako to ja krenem slagati :icon_lol:

Naručila sam sinoć neki jeftin ph metar preko e-baya:
http://www.ebay.com/itm/3in1-3-IN-1-Plant-Flowers-Soil-PH-Tester-Moisture-Light-Meter-TEST-/280929937400?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4168baa7f8

no kad vidim u postovima kakvu opremu većina ovdje koristi, nekako mi se čini da taj moj za 4$ i nije neka sreća...

Ventilatore ću koristiti ove obične stolne- uzela bi ja i PC ventove, ali nemam pojma kako ih spojiti na "normalnu" struju (ha, tipično žensko).


PS
kompletiram opremu čekajući da mi iz Aliena stignu 3 AF fem. S.A.D.
Očekujem ih sad već svaki dan, naručila ih krajem prošlog tjedna (prije 8 dana).
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Inače ljudi ima 3 growshopa u Zagrebu, a neke stvari za rasvjetu poput reflektora ima samo po takvim mjestima. I na ulici u obliku prometnih znakova ponekad :icon_lol:
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
znate ljudi di imaza kupit tajmer koji može bit uključen par minuta pa isključen i tako stalno :) unaprijed hvala!
 
13.10.2012
11
0
0
30
Pozdrav, zna li netko gdje u Rijeci mogu nabaviti spiralne žarulje (grlo E27) a da im je temperatura boje oko 5,500 do 6,500 K. Isto tako, ako netko zna gdje u Rijeci uzeti mylar foliju, bio bih mu zahvalan.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
koliko ja znam..u rijeci imas grow shop...
odi na google i ukucaj grow shop-rijeka
pa ako i ne nadjesh internet stranicu za rijechki shop.pokushaj nazvati shop u zagrebu..i pitaj kako bi mogao dochi do toga shto tebi treba..
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
Pozz Ljudovi,

dali ima netko za preporučiti ok kupovnu zemlju...koristio sam prije composana za mlade biljke i bila je ok ali je nemogu naci vishe a sad koju sam uzeo composana za palme je katastrofa prejaka za grow....ima tko neš pametno?