Narandzanstvo od Zlog

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Krecemo a mozda i necemo_Od silne zelje da ponovo grovam a i da se ne lazemo prosla kolicina mi je trajala mesec dana,nabavio sam gomilu opreme i mix4 od duchpasion i posle konsultacija po forumu,malopre piknute u zemlju dve fem orange bad.Nisam naklijavao vec potopio 10 min u mlaku vodu sa malo ekobustera i posejo u pl. case i stavio na prozor,pa cemo da cekamo.


Box

Nalazi se u spajzu koji se ne greje,ali temp ne pada ispod 10 stepeni od kad pratim s tim da ima rupe za ventilaciju i posto se tu nalazi protocni kotao za grejanje na gas,prozor je uvek bio malo odskrinut.
dimenzije su 70/110/200 s tim sto je poluotvoren,videcemo kako fercera pa jednog dana mozda bude kao kod nekih.Dotle cu da glumim PowerSeeda a vidim da se i Blade prikljucio sto znaci da moze.Ventilacija ce biti vent sa slike a prednja strana je dupla cerada bele boje za sada tj bice,posto jos nista nije niklo pa sam ubacio moju Habaneru od prosle godine lepo podsisanu da se osunca i slika






Svetlo

E tu sam nabavio svega tj mislio sam da imam dva kompleta 400whps pa kad sam krenuo da povezem vidim da su prigusnice od 250,tako da sam kupio jos jednu hps al od 250 i to povezao i mogu reci da nisam ocekivao da to tako sija,moracu bolju kamuflazu da odradim.U planu mi je da ubacim i dve cfl 85w 6500k koje imam al su ogromne tj. teske pa jos smisljam kako,a inace sam taraba za majstorluke,pa bi svaki savet dorodosao.


Klopa

Odlucio sam da idem sa plantelom plus mikrobioloska i na kraju kristalon 4/10/40 ,mada imam od letos dve kese svega ,pa ne garantujen nista lol


Zemlja teramagma+perlit(JA SAM MISLIO 10%),POSUDE 2X 25 litara,brutalan lst sa saksijom nece preci 80 cm a saksija je 60,termometarvlagometar,ph kapi(mada znam meru),mikroskop ceka spreman,tajmer i digitalni i mehanicki,i to bi bilo to

pozz od zlog
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja isto koristim Vitone CFL samo one od 30, imaju dobar radni vijek, nisu skupe kao ostale i uvjek imaju daylight po trgovinama. Naoružao si se opremom do jaja, nema da nešta fali. Šta drugo reći nego pratim te i sretno! :baby:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
lep je to prostor i potpuno upotrebljiv, mozda malo veci za 250w ali ako ubodes i cfl trebalo bi da pokriva. zemlja ok, posude velike, dobra visina, mozes ti iz bez lst-a tu raditi ako ne planiras vege preko mesec dana (eventualno topping, ali nece smetati ni lst). ne znam sta je kristalon 4/10/40, al ako si vec radio sa njim racunam da ti znas... slavol + plantela bi trebalo da odradi posao. sretan grow
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Dobar prostor,imas sve uslove i bice to odlicno:)

Cfl mozes da postavis u nizem delu isto kao hps-ku samo bez reflektora. Koristi L profil kao konstrukciju,sa jos dva grla,nekoliko srafova i lancicima za par sati..a s obzirom da si strejt i dosta pre, ima da sija ko tepsija! Takoodje razmisli da za neki pocetni deo vegetacije koristis samo jednu Cfl-q,kaznije i drugu do punog seta.

Ovaj kristalon ti preporucujem da NE koristis. Ne prija biljkama,mozda je isuvise jak,eventualno da prepolovis dozu od preporucene..ali mislim da treba da ga zaobidjes. Plantela cvet sa dodatkom jos nekog djubriva sa vise P zna da zadovolji potrebe.
Sretno dalje :)
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Sulundar Sto se tice L profil,dva grla sraFic lancic ,sat dva,naduvan kao zmaj(brate kupujem zena ce me zadaviti lol lol zli papucar),od toga nema nista ako mi na pm ne posaljes crtez a i onda pitanje,ali obecavam ti da cu pokusati ako te ne mrzi:matrix:(moze i ovde al samo ako te ne mrzi)
Ako ne radi hps 18/6 onda mora kalorifer 24h pa zato cu odma sve povezati cim nikne,a imam nekih semenkica(habanera i neko drvece i cvece ) koje ce da prave drustvo Narandzantstvu,planiram da zapatim mesozderku 10 kom da cuvaju njeno Narandzanstvo od spajdermena i ostalih insekata
 

ciro

Aktivan Član
04.06.2012
73
13
0
37
Sretno ti bilo i bas me zanima taj orange bad posto ga imam i ja u planu za sljedeci grow.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
shematika.png


nesto slicno ovome;)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pozdrav zli! Mozes bez problema montirati te cflke na bocne strane boksa. Istina biti ce udaljene od biljaka na startu ali kasnije bi mogle lijepo asistirati. Ono sto ja do sada vidim, a bogami i znam je da si dobro nacitan. Imas i iskustvo sa balkona tako da se ne bojim za ovaj grow. Jedino sto me muci je ventilacija tog prostora koja uz 250W ne bi trebala biti ostavljena sama sebi na upravljanje :) Grijati ce taj HPS dosta vjeruj mi! U svakom slucaju sta god trebas i dalje stojim na raspolaganju! Sretno drug!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
bravo bizz za "raspolaganje"

zli, ako ovo ne uspe pored ovakve ekipe spremne da pomogne, dizi sidro sa foruma ;)
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Da iskoristim dok radi forum,malo da referisem i svima se zahvalim na podrsci.Posejano 01.02,03.02 sam nabavio kalorifer,upalio lampu i krenuo sa merenjem uslova u boxu.Evo sta sam pazario za 1300 dindzi


Ubacio sam i case sa prozora na nekih 60 cm bez ventilatora u boxu i bome je temp. na vrhu case bila i 30 mada je bilo pretoplo napolju, a vlaga jedva 30,sutradan sam nastavio da stelim prostor sa mokrim peskirima,posudama i tako svasta nesto uz dzojus na sat hahaha a spajz mali,ja smotan,ono svetlo me oslepi totalno,pazim na case i non stop ih premestam i ucini mi se na jednoj neka grba na povrsini ....kad narandzanstvo provirilo:icon_lol:
ocekivao sam tek za 2-3 dana posto nisam naklijavao,ali na moje oci , za nekoliko sati moje narandzanstvo je prestalo biti stvar jeeeeeeeee

odma sam skontao da se izduzila pa sam montirao vent i spustio lampu na nekih35-37 cm i vent na jedinicu,na rezimu su 18/6 i jos nisam ubacio cfl imam i problem sa brojem uticnica al jos ima vremena nesto cu vec smisliti.Evo za kraj jos jedna slika od danas,pa se pisemo za koji dan
Poz oD zLOG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and grga77

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Posle prelaska na novi sistem fali mi postova,i u mom dnevniku a i mojih u tudjim,ne znam zasto al i nije preterano bitno.Uglavnom posle vasih saveta koji se nazalost vise ne vide doslo je do presadjivanja.To je dovelo do malih tumbanja u boxu i evo svetlo se upalilo u 24h ja malo slikao i sad pratim uslove i tako......


Ne znam da stavim slike u jedan red kao pre al dobro.Posude su 25l mozda sam mogao jos punije al dopunjavacu kako se bude slegalo.
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
ma bila je al vise nema mesta hehe narandzanstvo hvata zalet kao sto je guru najavio
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.