Naručivanje sjemenki - zabranjeno reklamiranje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.07.2018
3
5
3
23
Evo da se oglasim povodom Mr.Buda za Srbiju, posto mi je dosta vas poslalo privatne poruke, ovako stoje stvari:
Prvi put sam narucio White Widow Autoflower 10 semenki za 30e + postarina i western union izadje negde oko 40+e

Posle 5 poslatih poruka i napinjanja da odgovore, odgovorili su i poslali, stigle su semenke u pismu,, zip kesica i tacno 10,
Posadjenje su u vrhunskoj zemlji, po ceo dan na suncu, sve po propisima vutra.org foruma
Biljke se uopste ne razvijaju, krzljave, 20dane stare biljke nemaju ni 6-7cm, 2 lista kvrgava, od toga 4 su se osusile same od sebe... mnogo sam bolje domaje imao nego to,
evo sada je vec proslo mesec i 10 dana od starta vegetacije, biljke su 12-13cm( opet naglasam da imam iskustva sa growom i nije mi ovo prvi put, imam dosta godina iza sebe sto se tice outdoora), jako siromasne, nezdrave totalno (opet naglasavam, nije problem u meni, radim ovo vec godinama i nikada nisam imao problema osim sto se potrefi muzjak, to je bio jedini problem sto se tice mog growanja).


Nbt, kapiram da je mozda losa tura semenki, mozda su pogresno poslali, reko ajde opet da probam i ovaj put narucim
10 Gelato Samba Autoflower (cena ista kao gore navedena)
Stigle su ubrzo, isto u pismu, ziplok, 10 tacno, e sad, od tih 10 semenki, samo 3 su bile normalne, ostale su bile trule i pukle kada uzmes u ruku raspadne se cela,
po mojoj proceni, previse stare semenke ili ostecene u transportu, nbt
Posadjene 3, od toga se 2 primile, isto krzljave, po ceo dan na suncu, one stoje u mestu, ne razvijaju se uopste, temperatura, zalivanje, zemlja sve je u najboljem redu, kao sto sam gore naglasio imam iskustva, nisam neki profesionalac, ali imam dosta iskustva i dobijao sam dobre gramaze od ranijih sadnji.

Sto se mene tice, devil harvest i seedsman su okej, samo je slaba mogucnost da ce stici do vas, ali znate kako, ko ne riskira, taj ne profitira.

btw, propala mi je cela godina, ostao sam sa par krzljavih white widowa i 2 gelato sambe od kojih nece biti nista, mozda cak nisu ni autoflower a ni white widow i samba kako mi deluje. Toliko od mene, ne bacajte pare za dzabe, ako imate proverene sajtove onda narucujte i bolje platite vise nego da prodjete kao ja.

Veliki pozdrav za sve, valjda ce vam ovo pomoci da vam ne propadne godina kao i meni.
 

Iff

Aktivan Član
28.07.2021
115
399
63
Narucila bih zemlju, gnojiva, pribor i menke sa stranice sponzora.
E sad recimo da narucujem 20 menki i gore navedene proizvode..racun je velik.
Da li bi bilo problema sa takvom narudzbom za Hr ili da narucjem u vise navrata?
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
jel veca vjerojatnost da se paket otvori ako se salje jednom ili vise puta? pitanje je retoricko
 

Iff

Aktivan Član
28.07.2021
115
399
63
Hvala na retorickom pitanju..ali cisto sam mislila ako je veliki paket da ce prije provjeravat (samo zemlje ima 5 vreca. Ako recimo narucim sjemenke prvo i one stignu..pa naknadno ostatak..pa onda i ako provjere veliki paket nema nista diskriminirajuce.
Cisto pitam ako netko ima iskustva sa istim.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.074
15.588
358
Meni su došle sjemenke, box i gnojiva. Nikakav problem, samo odaberi GLS i trenutno ti je akcija, besplatna dostava za sjeme, mada ako uzimaš 20 kom. Ionako je besplatna, pa možeš odvojeno!
Da ne pišem svaku pojedinost, ja skoro sve, uzimam u Hempatiji i nikada problema!
Paket ne ide na carinu, nego u GLSovo glavno skladište u Sloveniji, pa direkt u Sesvete!
 

Prilozi

  • Screenshot_20210816_150445_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210816_150445_com.android.chrome.jpg
    119,3 KB · Pregleda: 58

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ako sam dobro vidio, neki od vas su već naručivali direktno od Barney's Farm? Koliko se čeka pošiljka, jel brzo stigne? Naručio bi sa Hempatie, ali slaba je ponuda:D.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ja sam uzeo BF s jednog španjolskog weba. Imaju skoro sve od Barneya. Primaju bitcoin Takodjer. Barney ima poštarinu poprilično, osim ako si preko 250€ ako se ne varam.

edit: sad gledam

F6319B8E-BB2E-423D-8FA5-F1C5D9D24B9D.jpeg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ej ljudi, prošle godine sam uzeo od Linde, stiglo mi u roku 5 dana u RH bez problema, mislim da je bio DHL u pitanju.

Kako oni sad posluju, jel sve isto oko sigurnosti ili?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Stize sa linde bez problema bar je tak bilo u 5 mjesecu kad sam narucio.
Hm...nije dobro počelo, moram priznat da su mi sumnjivio_O. Uplatio sam im pare u petak na račun, kontaktirao sam ih mailom, priložio sam im potvrdu o plaćanju te sam ih pitao kada će poslat narudžbu. Odgovorili su da će poslat u ponedjeljak, najkasnije utorak. I tako ja danas idem škicnut mail, očekujem poruku tipa "vaša narudžba je poslana bla bla"...kad ono...

"Dear Customer,

unfortunately we didn´t receive your payment yet. Please let us know if you wish to cancel the order or do you have any questions."

Znači nevjerojatno, da mi je znat ko tu koga::sex:::grrr:. Nemoguće da im još nije sjelo na račun, sad sam im ponovno poslao potvrdu i pristojno sam ih pitao kaje s glavom...nadam se da me neće zahebat.

EDIT:
Upravo su mi odgovorili da je plaćeno i da šalju...i ja mislim:D. Navodno je nastao problem jer prilikom transfera nisam napisao broj narudžbe (vjerojatno je trebalo tamo u rubriku "opis plaćanja"). Kaže ovako:


"Yes because we need always the ordernumber on the transfer to identificied the clients.
Thanks for your help.
Your order is paid and in Process."

...al koje gluposti pa uplaćivao sam novac tako već više puta, raznim online shopovima i nikad nije bilo problema. Osim toga, navedem uvijek broj narudžbe u naslovu poruke u kojoj naravno priložim potvrdu o plaćanju, ovaj put sam čak još i ispod u tekstu još jednom spomenuo broj narudžbe o_O.
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Opusteno Badi, uzimao sam preko njih par puta vec, doduse placao paypalom pa je brze, ako si isao klasnicni transfer bio je vikend internacionalni transferi idu nesto sporije dok nisu njima vidljivi. Ali sve se rijesi uvjek. meni je paket cak isao preko carine, a u njemu 30+ menki bilo.. Znas koja me panika uhvatila, kontaktirao sam ih odma kako mi je pak na carini, a oni mrtvo ladno "relax everythign will be fine, we put papers in pack and it should pass" nesto u tom stilu, tako je i bilo pak je stao na carini 2 dana i stigao nakon toga, bez ikakvih problema. Jedino me ljuti uzeo stealth ili ne isto ti se pise. tj nije im nikakav stealth.
EDIT: Sad sam bas izvrtio taj mail.
Poslali su mi na krivu adresu, tj na staru. Pa smo izmjenili 10 mailova i povukli pack nazad.
Spojili s novom naruđbom, dodao sam pare samo za sjeme, nisam imao dodatnih troskova za izradu papira i labela. Islo preko carine tamo je bilo 3 dana, i poslje toga sitglo kroz koji dan. Ali sve smo uspjesno dogovorili, jedino ovaj u support zna bit prepusen ocito i nekad mu moras crtat :D
 
Poslednja izmena:
  • Haha
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ja sam Lindi uplatio u petak putem paypal-a, znaci placanje rijesio za minutu. I vidim da danas piše da je uplaceno. Znaci ako bude srece, mozda i ovaj tjedan stigne posiljka, zadnji put je stigla 5 dana nakon narucivanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne