Naručivanje sjemenki - zabranjeno reklamiranje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Weedran je napisao(la):
pa možeš izmislit neko ime i napisat adresu neke napuštene kuće koja ima sandučić pristojne veličine i da ti imaš mogučnost isprazniti ga. Ako pošiljka nije preporučena tad nitko netreba ništa potpisivati, i poštar može ostaviti kovertu normalno u sandučiću, međutim, ako je koverta povelika u odnosu na sandučić i nemože ju ugurati ili je poštaru neš sumnjivo iz nekog razloga ili mu se jednostavno neda ostaviti kovertu, tad će ti ostaviti ceduljicu da si ideš podignuti na poštu, a ti nećeš moći podići pismo ako se podaci na njemu ne slažu s podacima na tvojoj osobnoj iskaznici.
Znači ideja ti je izvediva i dosta siguran način naručivanja, al te poštar može uzjbati.

A što bi bilo kad bi taj "Ivan Ivanović" ispao da je maloljetan, s time i da je preporućeno pismo,
kada se dolazi u poštu i kad traže za osobnu, on im ne mora dati zato jer je nema,

znači kak bu ženska na pultu dečka od recimo 13-14god. tražila dokumente.

ili može netko punoljetan doći, i reći da mu je to za malog brata,
ma ima kombinacija kolko hočeš!

Ja bih najradije uzeo sjemenke ovdje u Zg od nekog lokalnog, ali problem je kaj se ja ne krećem u krugu ljudi koji puše tak da ih jedva i poznajem,
Malo offtopica
ono nemrem otić na glavni kolodvor i vikat "Trebam dilera da mi proda neke sjemenke, ali s provjerenim podrijetlom, znači ne sranja, neću da mi se glupi dilerčići javljaju" (kraj citata) XD Hahaha,

problem je, kad bi se malopotrudio mogo bi doći do njih prek par tipova ali pitaj boga kaj će ti njihovi izvori dat kad ide prek tih tipova,

ono recimo tražim White Widow ili nekaj tak full kvalitetno, a onu mi uvale paradajz!

A i nebi nabavljao prekforuma, jer recimo nađem se s čovjekom i još me na kraju uhapsi!
pitaj boga koliko policajaca ima registriranih tu na forumu, evo tome jebe!

Ak neko ima neku provjerenu shemu ili neš. nek me prosvijetli, dotad sam u mraku što se tiće tih nabavka
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ScuderiaBull je napisao(la):
A što bi bilo kad bi taj "Ivan Ivanović" ispao da je maloljetan, s time i da je preporućeno pismo, kada se dolazi u poštu i kad traže za osobnu, on im ne mora dati zato jer je nema, znači kak bu ženska na pultu dečka od recimo 13-14god. tražila dokumente. ili može netko punoljetan doći, i reći da mu je to za malog brata, ma ima kombinacija kolko hočeš!
ne, nema. trebaš dokumente. ak si maloljetan i ako moraš podići svoje pismo trebaš dati neke dokumente teti na pultu da zna da pismo pripada tebi. osobna nije jedini dokument, postoje domovnice i rodni listovi i putovnice, itd. Uglavnom tvoji podaci se moraju slagati s podacima na pismu ili ga nemoš dobit, teta mora znat i to je tak po zakonu o pošti. Nisam siguran ali mislim da ako si maloljetan da ti mogu i starci podič pisma ali opet trebaju imat isto prezime i adresu ko ti (kakvo je na pismu). nema švercanja više, možda se prije moglo ali sad ne.
Uostalom ako si maloljetan onda nemoš biti ni na ovom forumu :)
 

mg2

25.01.2010
1
0
0
35
može li mi itko reči dali je sigurno naručiti sjeme i setove za uzgajanje iz alien shopa i kako je najbolje platiti im.
 

cSa

01.08.2007
1
0
0
37
Kako se zvala stranica koja je prije bila na forumu imala link skroz gore i dali to uopće postoji još ?? Ja sam naručivao i sve je bilo ok a sad je nemogu nać . . .
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Weedran je napisao(la):
ne, nema. trebaš dokumente. ak si maloljetan i ako moraš podići svoje pismo trebaš dati neke dokumente teti na pultu da zna da pismo pripada tebi. osobna nije jedini dokument, postoje domovnice i rodni listovi i putovnice, itd. Uglavnom tvoji podaci se moraju slagati s podacima na pismu ili ga nemoš dobit, teta mora znat i to je tak po zakonu o pošti. Nisam siguran ali mislim da ako si maloljetan da ti mogu i starci podič pisma ali opet trebaju imat isto prezime i adresu ko ti (kakvo je na pismu). nema švercanja više, možda se prije moglo ali sad ne.
Uostalom ako si maloljetan onda nemoš biti ni na ovom forumu :)

Za to se ne moraš brinut, nisam maloljetan ;),
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Ej ljudi, a kaj mislite dal pošta više obrača pozornost na adresu ili ime primaoca?

Znači recimo Vukovarska br.1 ime ivan ivić,

ak mi recimo poštar pokuca na vrata i ima tu kovertu, dal on traži ivana ivića ili samo traži da potpišem?

znači dal ga je briga tko je primio poštu, makar primljena na pravoj adresi?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Nije poštara briga za ime i prezime, on gleda jedino adresu, al opet ako je pismo preporučeno morat ćeš mu predočiti dokumente na kojem mora biti pravo ime, (iako te često samo pitaju dali si taj i taj, ti kažeš jesam i potpišeš da potvrdiš primitak). Zato ne naručuj preporučeno nego normalno i neće te pitati tko si šta si nego ti samo ubaciti u sandučić ili ti uruči na adresi bez pitanja. Al zato će te pošta tražiti podatke bilo pismo preporučeno ili ne, ako ti pismo završi kod njih i ako ćeš si tamo morat ići podiči.


ajd ne kompliciraj nego naruči na prijateljevu adresu koji neće growati i kojemu je stan skroz čist. ako padne s pismom on će reči da nezna ništa o tome i nemogu mu ništa.
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Weedran je napisao(la):
ajd ne kompliciraj nego naruči na prijateljevu adresu koji neće growati i kojemu je stan skroz čist. ako padne s pismom on će reči da nezna ništa o tome i nemogu mu ništa.


Ovo si dobro reko, bit će ili kućna adresa koja se NE koristi, ili neki frend!

A kaj ak naručim na frenda, pa pošiljka ipak nekak dospije u poštu i on mora po to?

Kaj ćeonda reći? "NEMAM POJMA KAJ SE DOGAĐA"
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pa ako padne na pošti, ak mu naprave sačekušu na pošti, opet će reči da nezna ništa o tome jer će prodat priču da ga je intersiralo kakvo mu je to pismo došlo, dobio je doma ceduljicu da mu je došlo nekakvo pismo i poruku da si ide podići to na poštu, i on će to napraviti. U svakom slučaju mu nemogu ništa i to je najsigurniji način naručivanja ilegalnih stvari. Samo izaberi frenda koji ne izgleda sumnjivo, koji se školuje ili radi legalno. ...ili neka bude sumnjiv i neka izgleda ko mafioza, nemogu mu ništa, ali onda nek za svaki slučaj prije počisti komp i stan od sumnjivih stvari ak bi na neku foru murija dobila nalog za pretres.
 
15.02.2010
14
0
0
41
ah konacno sam nasa odgovor na svoje pitanje!! super..nego ev ideja za ScuderiaBull mozes narucit na prijateljevu adresu i stavit svoje ime, ali ne stavis tocno svoje ime nego nrp: ako si ti ivica ivic onda stavis ivica iVkic, i tako ako ides na postu mozes rec da su ti slucajno falili jedno slovo, sta se cesto dogadja i dat ce ti pismo dobre tete, a opet ako te sacekaju mozes rec da ti nisi taj ivica iVkic nego ivica ivic i nemas veze sa njim!!!!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
nema baš nekog pretjeranog smisla ni koristi
Na pošti ti nebi prošla fora jer bi trebao objasnit zašt imaš drugačiju adresu na dokumentima, bilo bi im presumnjivo, i imali bi sasvim pravo ne uručiti ti poštu, i to je sjeb jer ti niti prijatelj nebi mogo podić takvo pismo. A na policiji i sudu bi se s tom forom tek zakopao bolje. Onak... ak te sačekaju na pošti šta ćeš objasnit zašto si išao podić pismo s imenom nalik svom i s nekom adresom koja nije tvoja? odkud tebi uopće to pismo ako nije tvoja adresa gore?. A ako padne frend onda bi samo bio sumnjivo bolje zašt nije njegovo ime gore nego nešt nalik tvom.
Zašt nebi jednostavno bilo na prijateljevo ime i adresu, i zašt nebi on podigo ako bi već trebalo ić na poštu podić? U tom slučaju nitko netreba nikakvu priču slagat osim što ti prijatelj mora reč da nezna ništa o tome i da ga je samo zanimalo što je u pismu koje je dobio. I svi sretni i veseli, i najmanje sumnjivi od svih ostalih mogućnosti. S ovom tvojom forom samo bi zakopao i prijatelja i sebe.
 
15.02.2010
14
0
0
41
mislis...pa kad bolje pogledam i je mozda tako...nego toga sam se sitia jer mi je prijatelj jednom pao, al je vrhunski "govornik" ispizdi te u sekund i tako se svojim vjestinama skompa s pandurima koji su da bi mu pomogli; napisali na svaki onaj njihov obrazac sta ispunjavaju kad padnes; po jedno krivo slovo imena il prezimena nisam siguran...i zbog toga je na sudu slucaj odbacen, a pazi uhvatili su ga s 2-3 g zize, a ne sjemena! Smisao price je vjerojatno ako bi to ovako komplicirano radia ka sta sam u proslom postu objasnija, bilo bi sumljivo, al eto ako bi prijatelj stavia svoje ime i adresu a promjenjeno jedno slovo imena il prezimena, moze bit samo dodatna sigurnost na sudu ako vec dodje do problema..ovo govorim, jer vidim da su neki pored svih tih vasih sigurnih metoda i narucivanja preko prijatelja, imali probleme tako da na kraju prijatelj ima probleme i placa nekih 1000 do 5000kn(to bi meni jos bilo najgore: nekog uvalit u govna)...
 
02.11.2009
1
0
0
34
Ovako, imam ideju sto se tice narucivanja sjemena, zivim sa roditeljima ali njih nema preko vikenda, tako da sam planirao narucit ekspres paket od HPa preko hrvatskog growshopa (50kn), meni novac ne predstavlja neku preveliku prepreku, samo da to sigurno stigne. Pise na stranicama HPa da je paket dostavljen u roku 24 sata, sto je odlicno. Mislio sam (i jos uvjek mislim) narucit lowrydera i neki PC incognito growbox sredit (znam da ovim iskusnim growerima to ide na zivce al jbg). Nisam bas siguran da svaki expres paket imaju vremena detaljno pregledat, ne zelim bit paranoican, ali bi htjeo da to uspije.

Jel bi to moglo proc?
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Ormarinjo je napisao(la):
mislis...pa kad bolje pogledam i je mozda tako...nego toga sam se sitia jer mi je prijatelj jednom pao, al je vrhunski "govornik" ispizdi te u sekund i tako se svojim vjestinama skompa s pandurima koji su da bi mu pomogli; napisali na svaki onaj njihov obrazac sta ispunjavaju kad padnes; po jedno krivo slovo imena il prezimena nisam siguran...i zbog toga je na sudu slucaj odbacen, a pazi uhvatili su ga s 2-3 g zize, a ne sjemena! Smisao price je vjerojatno ako bi to ovako komplicirano radia ka sta sam u proslom postu objasnija, bilo bi sumljivo, al eto ako bi prijatelj stavia svoje ime i adresu a promjenjeno jedno slovo imena il prezimena, moze bit samo dodatna sigurnost na sudu ako vec dodje do problema..ovo govorim, jer vidim da su neki pored svih tih vasih sigurnih metoda i narucivanja preko prijatelja, imali probleme tako da na kraju prijatelj ima probleme i placa nekih 1000 do 5000kn(to bi meni jos bilo najgore: nekog uvalit u govna)...

Je li još netko možda naručiva sa ovog hrvatskog grow shopa , ja sam malo skeptičan , ne kažem da nece poslat nešto , nego kakvo sjeme če poslat :D , jesi li ti na kraju naručia lowrydera i ja se baš mislim naručit njega i EASY BUD od royal seedsa.