Neistine o travi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
Ti si druze otisao na sasvim drugu stranu. Mozda si i temu promasio.. Kakva sintetika i o cemu ti govoris? To sto klinci rade i sto puse to smece to je zato sto nemaju pojma. Ja (na primjer) pusim travu nesto vise od 17 godina (skoro svakodnevno) a nikad nisam pusio duvan... Nemoj da mijesas neke stvari. Ovdje su ljudi koji nisu zato da bi se "razvalili" kao sto kazes nego nesto drugo je u pitanju.Shvati ovo kao dobru namjeru.... Nista drugo.

stariji i iskusniji možda imaju takvo razmišljanje kao što ti imaš, ali mladi baš i nemaju, zato i kažem da je moguće kod mladih da baš trava može otvoriti svjet drugim drogama, baš zato jer prvenstveno eksperimentiraju pa neznaju niti sami šta hoće, šta neće, ti koji pušiš travu 17 godina je očito da ne misliš mjenjati odluku.. i nebi reko baš da nema tu na forumu ljudi kojima je je cilj razvaljivanje ili prodaja itd.. tj da su svi ovdje neki finjaci..

a da je trava legalizirana i da ne moraju misliti dal će ih policija uhvatiti i kazniti, mislim da bi malo tko razmišljao o kakvim alternativama i nesigurnim kemijama..

možda sam malo fulao temu, raspisao sam se, ali u svakom slučaju je činjenica da se laže o travi i sa jedne i sa druge strane, ovi što su protiv trave pretjeruju o efektima, a ovi što su za travu izbacuju isto neistinite činjenice, trava možda je ljekovita u smislu preparata sa visokim postotkom cbd-a, ali ove super skaknove i gluposti što se po ulici prodaju sigurno nisu ljekoviti za pušiti, to ljudi malo brkaju.. sad ne govorim toliko o samom forumu pošto ovdje ima i literature, ljudi su obrazovaniji, najviše govorim o ulici i glupostima koje ljudi izvaljuju bilo mladi ili stari.. i baš zbog takvih i nije trava legalizirana, jer niti sami neznaju šta je to trava, ali čuli su negdje da je to tako i tako.. zbog takvih se niti ne zna previše čime se bavim, jer takvima ne možeš objasniti neke stvari, a odma imaju neke predasude, a ne žele čuti tuđa mišljenja osim ako ne podržavaju njihova..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo
09.11.2014
134
80
43
Druže, trava ne otvara put ka ničemu, poznajem gomilu klinaca i svi su prvo počeli da piju, puše i da se biju, a tek onda trava i droge. Od trave ne možeš biti zavistan, tako da ono što klincima otvara put ka drogama je samo njihov pokvareni mozak i slaba volja, ništa drugo. To je realnost. Ima ovde dosta članova koji duvaju dosta godina, zašto oni nisu prešli na nešto drugo ako nisu hteli?
Danas ništa od prerađivanih proizvoda nije zdravo pa ih svejedno sve koristimo, šta fali ako i trava ima neku malo štetnu stranu? Da je bolja ne bi valjala.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Otvara put ka drugim drogama jedino na način što dileri koji dilaju travu imaju većinom svačega pa ti onda nude, ne postoji drugi način. Svakakvih neistina tu ima isto tako i saga o legalizaciji. Legalizacija nije ono što će izvući naš balkan iz krize, za to je potrebna totalna liberalizacija, a o tome možemo samo sanjati. I da, trava nije droga, i dalje to tvrdim.
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Ne mora bas na taj nacin, jer vecinom su krugovi drustva raznoliki. Iz licnog iskustva samo mi krek nije bio ponudjen :D E sad tu pocinje ono s'kim si takav si. Dodjes kao "klinac" da ispusis joint, neko izvadi neku hemiju da se proba. Znaci ne mora bas diler da ti ponudi. Sve sto je kod mene proslo bilo kakav hemiski proces je droga. Izrasla biljka, pa osusena, pa ispusena, moze samo da se svrsta logikom u osusenu biljku ni D od droge.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
E sad tu pocinje ono s'kim si takav si.
Ovo ne mora uvijek biti bas tako. Licno sam imao priliku odrasti u takvom dijelu grada gdje se nije moglo biti a da nemas bar jednog prijatelja koji nije bio na nekoj od teskih droga. Tu sam se igrom slucaja preselio na samom pocetku rata a tad se radilo bukvalno sta se htjelo. Vecinom sam se druzio sa jednom starijom ekipom i pola ih je bilo na igli. Ja bas zato nikad nisam probao nista od hemije jer sam vidio sta to radi od covjeka. Nastradaju klinci upravo jer nikad nisu vidjeli pravog narkica. I nece tebi narkic ponuditi svoj deo da probas koliko god toga on imao... Cuvace za sebe jer je narkic.
Dileri su druga prica...
Meni je jednom tako (kad sam bio mladji) nas lokalni diler travom kad sam dosao da kupim rekao da mu je nestalo trave,ali da ce mi dati "nesto bolje" za iste pare. Ja odbio,i rekao da mi javi kad dobije vutru i to je to. Nije mi vise nikad nudio. Sustina je bila da nisam po svaku cijenu morao da se necim puknem. Istina je da mi je bio pomalo bed to vece sto nisam skontao vutru,ali sta da se radi. Znaci nije trava ta koja otvara put ka tezim drogama.
Poenta je samo koliko si dobar sam sa sobom u glavi.
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
Otvara put ka drugim drogama jedino na način što dileri koji dilaju travu imaju većinom svačega pa ti onda nude, ne postoji drugi način. Svakakvih neistina tu ima isto tako i saga o legalizaciji. Legalizacija nije ono što će izvući naš balkan iz krize, za to je potrebna totalna liberalizacija, a o tome možemo samo sanjati. I da, trava nije droga, i dalje to tvrdim.

trava jest droga, ali šta je sve droga, samo značenje rječi droga je ubiti supstanca koja ima biološka svojstva na čovjeka, ljekovi su recimo droga, postoje psihoaktivne droge koje mjenjaju stanje svjesti, u tu skupinu se trava ubraja, kava je isto tako psihoaktivna droga, nemoj pit neko vrijeme da ti padne tolerancija pa popij odjednom malo više pa da vidiš efekte, nikotin u duhanu je droga, alkohol je isto psihoaktivna droga, to pretpostavljam 99 posto ljudi koji piju alkohol ne znaju..

problem je što ljudi imaju automatski loš stav čim se spomene rječ droga, uopće niti ne razmišljaju o čemu se uopće radi... 99 posto ljudi nikad nije niti obavilo najjednostavnije istraživanje o bilo čemu o čemu imaju mišljenje, ljudi vole imati mišljenje iako nisu makar upisali u google pojam pa makar u 5 minuta malo istražili pojmove, da ne pričamo o čitanju enciklopedije i sličnih literatura..

zašto sam ovo napisao gore, iz razloga što prvenstveno pušim samo vutru, i ne vuče me trenutno ništa da probam "jače" droge, ali sam se ipak malo više informirao, nisam doktor znanosti, ali sam malo proučio literatura čisto da znam o čemu pričam i da ubiti stvorim mišljenje o stvari o kojoj nisam imao blage veze.

ljudi su zatucani, recimo dosta sa vutra foruma se žali na obične ljude što ih krivo gleda zato što puše travu, a oni isto tako gledaju loše na takozvane "drogeraše", možda baš zbog činjenice jer trava nije droga, ona je u redu.. to se u jednu ruku zove čisto licemjerje..

dakle uživatelji vutre bi htjeli da se vutra legalizira, da se ljudima malo otvori svjest, ali isto tako bi volili da im se ne otvori do kraja svjest nego da se samo otvori za vutru koja uopće nije droga (a u biti jest)...

drogi ima više vrsta, nekih dobrih, nekih nesvrstanih i nekih loših..

pritom ne mislim da bi svi trebali preći na iglu, nego, kad bi ljudi bili informiraniji nebi niti bilo toliko ovisnika o igli, pa tko bi htjeo završiti kao ovisnik? ovisnika i ima baš iz tog razloga jer se upuštaju u nešto o čemu nemaju pojma..

to da vutra vuće ka drugim drogama ne mora značiti da odma skače na iglu, ljudi mogu probati i mak recimo koji je isto "prirodan" i pod to se za nečiji pojam ne svrstava kao droga, ima masa "prirodnih" droga npr kužnjak, ergot, muhare i slične gljive.. ima opasnijih prirodnih droga nego sintetičkih..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and Smak420

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
nije mi baš jasno kako su došli do zaključka da je alkohol najopasnija droga, niti da se najlakše predozirati sa njime... nisam pobornik alkohola, znam popiti, ali mi je vutra draža. od alkohola moraš baš bit budala za predozirati se
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Pa ima i takvih budala.
Mislim,od vutre se nemozes predozirati sve kad bi zelio jer ti bude muka ili tako nesto,ne mozes povuci vise dimova nego sto ti organizam dozvoli, ili slicno. Jednostavno ti dim postane odbojan nakon izvjesnog pusenja. Ne znam pa lupam. A od alkohola ih je toliko znalo po hitnoj zavrsavati na ispiranju da je to strahota.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
kad si spomenuo cugu, odmah sam se setio bivseg cepelina
THE BACKSTORY: Bonham was found dead on the morning of September 25th, 1980, at Page's house in Windsor Berkshire, after a day of drinking and rehearsing.
THE TRUTH: Bonham reportedly began drinking early in the day, continuing to consume copious amounts of alcohol well into the evening. Not long after the group’s rehearsals had wrapped up for the night, Bonham passed out in a drunken state and would never wake up. According to the coroner's report, the drummer had the equivalent of 40 vodka shots in his system. Bonham had been drinking quadruple vodkas earlier in the day and was so inebriated he failed to wake up when his body began ejecting the alcohol.



+ http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_deaths_through_alcohol
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fluid Fluidni

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Eto,ajd ti onda napravi isto sa travom kao i ovaj bubnjar.

Offtopic- I ja sam rekreativni bubnjar,pa me ovo sad malo trgnulo kad sam se prisjetio ovoga Power,jer nikad nisam bio neki cuger. Onako,ponekad ledeno pivce. :)

EDIT: A i ta vodka mi je uvijek bila sumnjiva kao pice. Ko neki med. alkohol ili tako nesto... Fuj...
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
votka je ubiti čisti alkohol, sa postotkom vode, isto ko da pušiš čiste kanabidole (neznam kako da napišem) umjesto da pušiš travu koja ima u sebi kanabidole

al je zato votka odlična za mješanje i ne sjebe te kao kad piješ pive al treba biti pametan i ne pretjerivat jer je močna, ajde, od alkohola se možeš ubiti, volio bi vidjeti da se neko ubije od pive, to je već malo teže

isto tako se može umrijeti i od pijenja same vode, isto postoji na internetu budala koje su pili toliko vode da su umrli..

od trave se nemožeš prepušiti jer pretpostavljam da ne možeš toliko brzo popušiti i nabiti koncentraciju u sebi a da ti ne pozli, ko zna šta bi bilo kad bi postojali čisti kristali thc-a i ti ono zapališ u luli jednu kristalčinu veličine kocke šećera...
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Ne trebas predpostaviti,ima ovdje na forumu negdje podatak,da moras popusiti preko 600 kila za nesto jako malo vremena da bi se predozirao. I to ne bi bilo od same trave nego zbog nedostatka kiseonika. Ima i onaj poznati eksperiment sa majmunima sto su radili.... Ne znam sad,ne da mi se kopat' po forumu. U svakom slucaju,besmisleno pricati o predoziranju travom.
Mislim,ako je neko bas budala,predozirace se i cokoladom jbt...
 
17.02.2015
15
11
3
Canabis je jako korisna biljka za ljudski organizam, u svakom pogledu. Što se tiče predoziranja kako je neko gore u postu naveo ono je prektično nemoguće. Jedna studija je dokazala da bi čeveku bilo potrebno 750 kg da ispuši u roku od 15 minuta da bi doživeo momentalnu smrt. To je nemoguće !. Interesantno je da čovek ima i receptore i inhibitore u svom organizmu za canabinoide. Iz tog razloga sam organizam inhibira veću količinu kanabinoida, kada se zasiti njima. Inhibitori slično deluju, na primer kao neki enzimi (Coenzim n.pr) po sistemu "ključ-brava", odnosno kada se zaključaju svi inhibitori u organizmu, dejstvo kanabisa je zasićeno i onda čovek oseti da je dosta. Svako normalan ni nema potrebu da unese više...
 
Poslednja izmena:
03.03.2015
18
23
3
32
Evo iako ce mnoge mozda smetati ovaj post, ima jedna zabluda medju konzumerima trave.
Trava ne šteti plučima jer ne sadrži katran, nikotin i sl.
Pušenje trave, nažalost, ipak ima štetu na pluča. Zabluda je da trava ne sadrži katran, i zabluda je da trava ne sadrži još barem 50 kancerogenih spojeva. Mozda sam se krivo izrazio, trava ih zaista ne sadrži. Ali pušenje trave ih sadrži. Cannabis, svi znamo, je također dobar izvor celuloze, i sve biljke sadrže celulozu. Sagorijevanje celuloze kao nus produkt daje katran, tako da katran ne možete izbječi. Sagorjevanje gotovo bilokakve organske supstance rezultira nama poznatim pepelom. Pepeo je blago radioaktivan, no to direktno u plucima moze imati nezamislivo veci efekt nego na kozi gdje je potpuno bezopasan. Također, sagorjevanjem same celuloze nastaju ostali kancerogeni spojevi. To nemozete izbjeci pusenjem jointa, ali mozete nabaviti sublimator/vaporiser koji ce minimalno paliti celulozu i maksimalno isparavati ulja, bez sagorjevanja. Ili jedite kolace. Slobodno pitajte ako vas nesto dodatno zanima/smeta.
 
03.03.2015
18
23
3
32
pepeo sigurno ne zavrsava u plucima, + sto 90% ljudi dodaje duhan u joint, tako da bude tu i nikotina i svega jbg
Ako upotrebljavas pipe, pepeo itekako zavrsava u plucima, cak i kod bonga dio pepela ne ostane u vodi. Ja osobno konzumiram cistu travu, bez duhana, nikad nisam pusio duha i nikad necu. A i da, to sto si rekao, mjesanje duhana s travom + ne stavljanje filtera ne kraju rezultira jos vecim unosom otrova po jointu.
 
17.02.2015
15
11
3
hmm, ok slažem se, sa mišljenjem da se odreređena količina sagorelih organskih materija nađe u plućima, ali je ona zanemarljivo mala, u odnosu na količinu koja se unese, n.pr: duvanom. (Jedna cigareta ima 1gr duvana).

Posebno ko koristi vaporiser, i filtrira uglavnom korisne pare. Primer, ja jako retko pušim canabis, i n.pr: i kada imam dobru džidžu dovoljno mi je 0.04-0.08gr, da postignem potrebnu kreativnost ;) * ?, smotam u malu rizlu, pomešanu sa duvanom i od dva tri dima ... ;)

Nego tema je "Neistine o Travi", a verujem da je neistina da trava može izazvati neki ozbiljniji zdravstveni problem pušenjem. Naravno ukoliko se sve radi umereno.

E sada kada bi neko pušio enormne količine, naravno da nije bezazlena...Ali to je isto i sa ostalim korisnim supstancama u organizmu, primer, ako bi unosili previše mesa ili bilo kog proizvoda bogatog proteinima, uneli bi veliku količinu azota (N), što bi bilo stetno po bubrege i sl.

Takođe pušenje nije prirodna ljudska konzumacija, kao unos hrane i tečnosti, pa donekle podržavam ovu teoriju, da je mnogo bolje jesti kolače sa kanabisom ili cvet kanabisa, ali pošto je dejstvo sporo i slabije, nije baš to praktično...ipak dajem prednost udisanju para, jer rizik je 1:1000000000000 ;)