Neistine o travi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Tu i tamo ima pokoja rečenica koja bi se mogla okarakterizirati kao plauzibilna ali ne u ovom kontekstu kako je napisano i s ovako šturim
objašnjenjem "problema". Inače kompletan tekst je napisan bez ikakve veze i totalno pristran s "činjenicama" izvučenim iz konteksta.

A posebno pozivanje na ovu slavnu "studiju" obavljenu na majmunima, s malim "propustima" kao što su upumpavanje dima direktno
preko maske uz nedovoljne količine kisika, s enormnim dozama i kroz duži vremenski period. Naravno da su majmuni imali oštećenja mozga,
ali ne zbog kanabisa, već zbog nedostatka kisika. Prijevod: ugušili su majmune dimom i za to proglasili kanabis kao glavnog krivca.

Nemam vremena sada secirati sve tvrdnje, možda kasnije,... ali uglavnom tekst je gomila pristranih gluposti.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Javno zdravstvo,hihi....pa sad glavnog ministra zdravlja terete da je đornio veliku lovu,napravio je vilu u svome selu u Liki...a on viče da nije,i tako u krug.
Trebala bi tvoja stara popričati sa he-manom,sa mnom npr....možda bi stekla drugačiji dojam.

Dajte 'amo antidepresiva...to je naša budućnost:banana_rasta:,hihi.....dajem kraljevstvo za šaku normabela:icon_lol:
 
26.04.2012
4
0
0
82
He man zahvaljujem.
I meni se čini da je dosta toga izvučeno iz konteksta i da nije baš objektivno. To sam već rekao staroj al je opet pisano na način da zvuči dobro i smisleno nekome tko nezna puno o tematici. Stara se našla na ovome dijelu o utjecaju na kognitivne sposobnosti, pamćenje i organizaciju, šta sam joj probao objasnit kako to napisano neznači ništa jer je to ko da kažem banane utječu na probavni trakt osobe, šta je istina al ne znači ništa.
A kad je riječ o ganđi i te stvari koje neznače ništa opet nekako poprimaju negativno značenje iako ništa loše nije rečeno.

Malo pomoći da obrazložim staroj ovaj dio:
"Utječe na kognitivne sposobnosti na više razina, od temeljnih motoričkih
sposobnosti do onih složenijih poput sposobnosti planiranja, organizacije,
rješavanja problema, donošenja odluka, pamćenje, te kontrole emocija i ponašanja."

Ovo je nekako napisano da svaka osoba se može naći u nečem navedenom i reć ovo je zbog marihuane.

A venlo, rado bi ja poslao staru na kavu sa nekim od vas jer kad joj ja ovo govorim zvuči preobrambeno, a s nekim drugim bi to možda zvučalo objektivnije, tko zna.Sve u svemu, žao mi je da mi bliske osobe žive u zabludi, ne samo oko ovoga nego i o drugim stvarima, poz
 

naturalmystic

Aktivan Član
30.10.2011
57
24
18
31
ljudi ovak, dobro je zapalit travu tu i tam....onak iz dosade....ali ima trava neke negativne strane a to je da zatupljuje i postanes lijen....:)))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
pa vidi sad, ako si po prirodi tup i lenj, trava ce to samo pojacati... e, a s druge strane, nekad mi bas to treba... da odanem malo :)
probaj uzeti manje kolicine dobre sative, mozda resis problem ako te to muci ;)
 

naturalmystic

Aktivan Član
30.10.2011
57
24
18
31
makisplit je napisao(la):
možda su ljudi "na travi" pametniji pa kontaju da je pun ***** stvari uzaludno raditi pa se cinu tupi i ljeni :)

haha.....dobro si to reko.....:))))

---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:04 ----------

PowerSeed je napisao(la):
pa vidi sad, ako si po prirodi tup i lenj, trava ce to samo pojacati... e, a s druge strane, nekad mi bas to treba... da odanem malo :)
probaj uzeti manje kolicine dobre sative, mozda resis problem ako te to muci ;)

ali smatram na jedan nacin da ako pusis travu i usput treniras mozak....na primjer igras sah, bavis se sportom.......nebu ti nis bilo....naravno ako konzumiras u umjerenim kolicinama......ako ne treniras mozak, ne kreces se, po cijele dane samo pusis....eeee onda postanes malo glup odnosno ne funkcionira ti vise logika u glavi.......iskreno to je moje misljenje
 
26.06.2012
6
2
3
32
Imal ko znanja kad je vjera u pitanju ? koliko je ovo tacno sto sam pronasao dole ispod ovaj text, islam me pogotovo zanima ovo mi se veoma good ucinilo :D procitajte veoma je zanimljivo !

Hrišćanstvo

Reč hrišćanin (u prevodu pomazanik) je nastala od reči hrizma (– mast, ulje, mazanje).Stari Zavet nam prenosi da je sveto ulje pomazanja imalo sledeće sastojke:500 sikli (oko 6 kg) mira, upola manje (oko 3 kg) mirisavog cimeta,250 sikli (oko 3 kg) vrhova konoplje (hebrejski: kaneh-bosm*),500 sikli (oko 6 kg) kasije i jedan in (oko 4 litre) maslinovog ulja.John Allegro zaključuje: „Pod izvesnim uslovima ova smeša utrljana na kožu mogla bi proizvesti u opijenom stanju vrstu verovanja u samo-sveznanje opisano u Novom zavetu“.Pomazanje se smatra tajnom dobijanja darova Svetog Duha, putem premazivanja svetim uljem. Poreklo pomazanja se vezuje za Isusovo krštenje na reci Jordan, kada je on pomazan i Sveti Duh mu se javio.Najdetaljniji prikaz hrišćanskog pomazanja nam daje Kiril Jerusalimski koji objašnjava da se ulje „simbolički nanosi na čelo, i druge organe oseta“ i da „uši, nozdrve i grudi posebno treba namazati.“ Kiril je smatrao da je biti „pomazan Božjim uljem“ znak hrišćana i fizička predstava posedovanja dara Svetog Duha.On smatra da tek postavši pomazani (hristos), verni zaista postaju hrišćani.

Islam

„Za sledbenike Islama, sveti duh u Bhangu je duh velikog proroka Khizra“, što u prevodu znači zelenog proroka.Derviši (sufiji) su konoplju smatrali sredstvom za, drugim putem nedohvatljivo, samopromatranje – uključujući dublje razumevanje,sagledavanje različitih značenja, produbljivanje estetskih doživljaja i smanjivanje osećaja teskobe.Prema staroj arapskoj legendi, Hajdar, osnivač verskog reda sufija,naišao je na polje konoplje dok je lutao persijskim planinama.Obično povučen i tih čovek, kada se vratio u njegov manastir posle jedenja konoplje, njegovi učenici su bili zapanjeni koliko je govorljiv i nadahut bio.Nakon što su izmolili Hajdara da im kaže šta je radio kada izgleda toliko radostan, njegovi učenici su izašli u planine i sami probali konoplju.I tako su, prema predanju, sufiji otkrili čari hašiša.Slično je o hašišu pisao srednjovjekovni Sufi pesnik Fuzuli, u priči o Basri, sledbeniku čiji je šeik osetio da je on putem uživanja hašiša,dostigao konačni stupanj savršenstva, i da više nema potrebe da ga neko vodi..Fuzuli zaključuje: „hašiš je savršeno biće… za osobu željnu mističnih iskustava.“Valja primetiti da, za razliku od alkohola, prorok Muhamed nije branio konoplju.*Kaneh-bosm(množina) – mirisne konoplje. Koren reči kan znači trstika ili konoplja, a bosm znači mirisno, i označava mirisne vrhove konoplje u cvatu. Reč se pojavljuje 5 puta u Starom zavetu. Iako kaneh-bos (jednina) zvuči primetno slično grčkoj reči kanabis, pogrešno je prevođena kao kalamos (iđirot), močvarna trstika, koja nema osobine i značaj pripisan biljci kaneh-bosm.Greška je nastala u grčkom prevodu hebrejske biblije u 3. veku i ponavljala se do nedavno.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Alijaaaaa! Daj hasisa, Alijaaaa! :)

Turci i meditacija, pravo uzivanje u vjeri, a hasisa k'o u prici!
 
26.10.2011
47
1
0
44
mara? zaboravio sam kad je bilo, negde kraj osnovne sam probao a pocetak srednje je krenulo, probavao sam sve i svasta i uvek sa marom.dop nikad ni omiriso video jedanput :) znaci oko 15 godina stalnog pusenja po 3 komada dnevno znaci 15x365 je 5475x3 jednako je 16425 potrosenih rizli 100s uglavnom crne smoking :)...poenta je da posle toliko popusenog zelenisa sam prestao pusiti ali ne zato sto mi je lose nego sam se naljutio na policiju koja uvozi travu (moja teorija zavere) jer je 0,7 trave 500 din dileri drski i stalno ih cekas jos dobijes za dim sve u svemu mnogo potrosenjih zivaca danas mi je 22 dana strejta i bicu jos oko 40 plus 7 za susenje svoje domacice...
dok sam pusio najgore je bilo kad izadjemo i nemozemo da zavrsimo ocemo da se poubijamo....tako je bilo kad nismo mogli naci ali sam prestao i samo ali naglasavam samo prvu noc sam se napatio dok nisam zaspo i probudio sam se u sred noci mokar ko pokiso svedece vece spavao ko beba i nisam imao vise problema mada jedva cekam da sazri :)
zaboravih dolazili doktori u firmu da mere kapacitet pluca takozvana spirometrija nisam krupan ali zato imam pluca za 10 kako kaze doktorka
 
05.04.2012
1
0
0
31
Evo za sve koji misle da je marihuana stetna na bilo koji nacin...

jedina nuspojava je to da ako konzumiras pola kile trave u pol sata odumiru ti mozdane stanice..ali ne od frule nego od nedostatka kisika..
cinjenice:

-ne postoji smrtni slucaj od marihuane, NIGDJE
-konoplja je najcvrsce prirodno vlakno, IKADA
-trava lijeci glaukom, sizofreniju, multiplu sklerozu ili kako vec, ptsp bla bla
-sumnjam da je ta biljka s ovog planeta =)

sve sto bilo koga zanima

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=MESZh-_uyUQ"]/watch?v=MESZh-_uyUQ
[/URL]
 
01.09.2012
7
0
0
29
Ja sam čuo da loše uzgojene mogu sjebat probavu.
Do sad je bilo sve OK pušim jedno 3 godine s tim da godinu dana baš pušim,pušim :icon_biggrin: i neki dan je frend donio nešto svoje i stvarno je dosta dobra,
ali od tad već par dana me zna bolit stomak i imam proljev :sick: ili je to možda od mješanja trave i cuge?Ili nisam pazio općenito?Ne znam ne znam.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
moze bit od cuge i vutre... ali ako te boli trbuh od ove njegove... hmmm.. tesko ako je bila dobra kako ti kazes, sigurno je dobro i osusio i izkjuro...
a ako te boli od ove vutre po ulici... sigurno je moguce s obzirom da sa svim spricaju i sve rade s tom vutrom jer ih boli ona stvar ko ce je pusit i kupit, ali meni se to jos nije desilo... desilo mi se je da mi je slabo... ali da me boli trbuh i proljev nije...
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
narode vutra pokrece probavu :)
duzom konzumacijom dovodi mnoge procese u organizmu u balans a tako i aparat za varanje.Izdvaja prekomernu masnocu iz organizma i moze da pomogne u regulisanju telesne tezine.Znaci ako ste uneli mnogo masnoce u org. u zadnje vreme ili ste se malo vise naruckali,skombinovali razne vrste klope,naravno da ce te imati proliv ili makar meksu stolicu,ljuto ili alkohola samo mogu jos pogorsati stvari.Bolovi u stomaku su naravno prateca pojava dok ne ispraznite creva,dakako posle toga bi trebali prestati i ne bi trebalo da osetite nikakvo peckanje,sem ako ste jeli nesto ljuto ili pili alkohol.Ako je stomak prepun ili nemate redovnu stolicu i zapalite neku potentniju travku ne samo da su moguci bolovi u stomaku, nego mozete osetiti totalnu slabost .Osecaj da ce te povratiti da vam treba na wc i to sve praceno oblivanjem hladnog znoja,totalna slabost kao kad zaradite stomacni grip,ali to sve prestaje kad posetite weseli centar :)
mislim da neka hemijska obrada nemoze da se oseti fizicki po organizam ali dakako moze mentalno u vidu glavobolje.