Nepoznati slangovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.02.2024
6
0
1
26
Pozdrav, posto vidim da niko nikada na ovom forumu nije pricao o ovome, zanima me par pitanja, nadam se da cu dobiti normalan odgovor. Jednostavno nisam dovoljno informisan, pa me zanima sledece:
1. Sta tacno znaci kada neko kaze da se “ladi” vutra?
2. Zasto se dzoint pljuje/lize dok se pusi?
3. Zbog cega ne bi trebalo da se napravi “kasika” na buksni i sta uopste znaci kasika?
4. Zbog cega se pravi onaj mali zamotuljak na vrhu buksne?
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
posto vidim da niko nikada na ovom forumu nije pricao o ovome
Jutros si se registrovao u 5, i odmah otvaranje nove teme (pročitaj pravilnik!)
Druže moj teško da si pregledao ceo forum.
Ovo nije chat forum, probaj da razumeš. Služi za razmenu informacija, a ne za ćakulanje u prazno :)
Džoint se liže da bi se spustila temperatura tj da bi sporije i pravilnije goreo i da se ne pravi kašika, koja ružno izgleda.
Zamotuljak se pravi da ti trava ne poispada.
I to je to.
Otvorena tema da bi ti neko u tri reči objasnio nešto što sigurno i sam znaš... besmisleno, zar ne? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and RAOZA.
09.02.2024
6
0
1
26
Jutros si se registrovao u 5, i odmah otvaranje nove teme (pročitaj pravilnik!)
Druže moj teško da si pregledao ceo forum.
Ovo nije chat forum, probaj da razumeš. Služi za razmenu informacija, a ne za ćakulanje u prazno :)
Džoint se liže da bi se spustila temperatura tj da bi sporije i pravilnije goreo i da se ne pravi kašika, koja ružno izgleda.
Zamotuljak se pravi da ti trava ne poispada.
I to je to.
Otvorena tema da bi ti neko u tri reči objasnio nešto što sigurno i sam znaš... besmisleno, zar ne? :)
Hvala na odgovoru, ali nisam dobio odgovor na prvo pitanje, sta znaci kad neko kaze da se buksna ladi? I kako izgleda “kasika” uopste?
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
- ne citiraj bez potrebe, samo počneš pisati, ne ideš na "odgovori" već samo piši dole (pravilnik)
- ne piši post za postom, edituj post (pravilnik)

Druže, dobio si odgovor. Hladi se. Spušta se temperatura da bi pravilnije goreo.
Koliko godina imaš ti? Znaš li da je za maloletnike ovde zabranjeno? 26 nemaš sigurno ako pitaš ovakve stvari...
 
09.02.2024
6
0
1
26
Naravno da sam punoletan. Postavio sam pitanje jer ne duvam toliko cesto, a cigare pusim. I onda mi nije jasno zasto kada se buksna pusi, zasto se odjednom vise puta uvuce dim i kako je uopste pravilno pusiti buksnu ako neko zeli uopste da mi objasni, pitam normalno i nadam se da cu normalan odgovor dobiti na ovo pitanje, bez ikakve agresije.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Ali nema nikakve agresije, skrećem ti pažnju kako stvari ovde funkcionišu :)
Ja ti garantujem da je ovo sve već negde pitano, sve i da nije - postaviš pitanje u nekoj već otvorenoj temi, ne počinješ novu.
Za sve ovo ti idu negativni poeni, skupiš ih dovoljno - ideš na hlađenje, ja ti samo zato pričam :)
Uvlači se više dimova zato što se meša sa vazduhom, opet isti razlog - ohladi se dim, mekši je na pluća.
Primer kašike:
its-one-thing-to-canoe-a-joint-but-i-cant-even-smoke-an-all-v0-LhVBvxNq19gmnkKl2id3VXxzFcTN6mi...jpg How-To-Prevent-Joints-From-Canoeing-Burning-Unevenly.jpg

Ne može ti niko reći šta je "pravilno", jedino pravilo je da ubaciš dim u pluća. Ako možeš bez da mešaš sa vazduhom, super, ako ne, nađeš svoj metod.
jer ne duvam toliko cesto
I opet, nemoj se ljutiti, prosto konstatacija: ovakve stvari svako ko je barem pet puta cimao džoint ne pita :) js pre mislim da si tek probao, ili nisi još uvek, nije ni bitno, ali svakako nije nešto oko čega treba razbijati glavu mnogo.
Služi da dim sporije i pravilnije gori (hlađenje, lizanje) i to je to
 
09.02.2024
6
0
1
26
Hvala puno na odgovoru Wendigo. A pitanja nisu na prijemnom nego nisam puno puta duvao i onda ne znam. Nije sramota pitati. Zanima me jos nesto, onaj zamotuljak na vrhu, da li se on pali kada se pali buksna ili se samo pocepa sa vrha, kako je najpravilnije?
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Nije sramota pitati
Slažem se, i ne zameri.
Umemo mi ponekad da bocnemo, ali smo uvek tu da pomognemo, videćeš i sam :) ovde se retko dobra ekipa okuplja, ja generalno ne volim forume i socijalne mreže, nemam naloge na njima, mator sam, ali ovo ovde i bukvalno doživljavam kao dom :)
Uglavnom, zamotuljak praviš da ti ne ispada vutra - logično. A da li ćeš da cepaš, ili "šišaš" kako smo mi to nekad zvali (spališ samo ivicu, i skineš zamotuljak kao kapicu, teško je to opisati ovako), to je manje bitno. Bitno je da lepo gori, dakle bez kašike pošto je to i bukvalno "u vetar", i da ti uđe u pluća :)
 
09.02.2024
6
0
1
26
Aha hvala. E sad… imam jos par nekih pitanja. Kako da znam kad uzimam vutru, da li je dobra vutra, sta treba da gledam? I kako da prepoznam po izgledu vutre koja je vutra?
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.535
233
Dalmacija
Ja mislim da vas momak fino trolla xD :p
white teeth troll GIF
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Čovjek zahebava,šta ga uopće palite?
Vi mu odgovorite na glupo pitanje,a on postavi još gluplje....to su 2,3 frenda koja vani ne smiju glasno pričat,pa si daju oduška na forumima.
Aha hvala. E sad… imam jos par nekih pitanja. Kako da znam kad uzimam vutru, da li je dobra vutra, sta treba da gledam? I kako da prepoznam po izgledu vutre koja je vutra?
Žvači jedno 10 minuta i kad pljuneš,mora se dimit. A kako Vutra izgleda,ako ne možeš nači na ovom forumu,nečeš nigdje!
Skupljaš postove,da bi mogao slat poruke,ali to ti tu ne prolazi i nitko od nas ne prodaje,inače nebi dugo opstali. Ako se nadaš,da če ti itko ponudit išta,pogriješio si forum. I ovo je forum za uzgoj ne kako se puši!

@Cyric ,baš smo sinoč imali neko druženje i kad pitam frenda zašto se ne registrira,kaže jer više nema ozbiljnih growera kao prije. Sad zamisli,ideš uzgajat i otvoriš forum i naletiš odmah na ovakva pitanja.... što je najgore,to isto rade aktivni članovi,misle ako su nekoga nacimali da piše,da su bog i batina,a na cesti,sumnja se dal je uopće u muškom rodu!
 
Poslednja izmena: