Nesrećnik sam od malena :( :( :(

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
[video=youtube;KmY_MBP4KmE]http://www.youtube.com/watch?v=KmY_MBP4KmE[/video]

1:15 pa nadalje... :)
 

Wilderness

Aktivan Član
05.08.2012
73
153
33
Somewhere over the rainbow
marihuana suosjecam se stobom, drzim ti fige i nadam se najboljem,.POZ Pa eto da neotvaram novu TEMU kojoj sam i ja htjeo dat neko slicne ime kao i ti. Petak 21,09,2012 Pridvecer malo iza 7 mrak se poceo spustat a ja morao do sajta u nadzor,i dat curama malo pantele:cvetak . Nije me bilo nekih 12 dana od zadnji put(obaveze,posao,obitelj nisam mogao prije inace je to jednom nedjeljno). Prilazim mojim ljepoticama i gledam ispred sebe nebi li vidio prvu slatkicu koja je oko dva metra. Uzas gledam i nevjerujem nevidim je ufffff:sadbanana: nervoza krenem dva koraka naprijed vidim ju lezi,polako me hvata panika, reko smiri se covjece par koraka dalje do iduce slicne i ona lezi jaoooooooo majko sta da radim tlak mi pao,rad trud sve pred oci ide:tuzan(NEVRIJEME BILO U CETVRTAK JAK VJETAR KISA). SMIRIM se:sick:KOLIKO MOGU nekako u mraku doslovce sjednem u trsku razmislim i krenem do prvog drveta otkinem nekoliko kolaca, podignem svoje cure,poduprem ih, povezem,zalijem. Nakon sto sam ih podigo rukom stisnem pored biljke u krug i ruka mi propadne u zemlju isto to i kod sljedece koja se izvalila(uz sve to sto je legla nasao sam krticnjak oko oba dvje stabljike. Kontam da je KURVA dosla zbog vlage hrane crva kud bas tu MAJKO JOJJJJ,. Nemogu tocno odredit u kakom su stanju sem sto vidim da nisu polomljene nego izvaljene mrak je ,gledam al nista se nevidi,. I sta sad ajmo doma sto cu drugo sav u ***** izdeprimiran:thumbsdown: nervozan kao da mi neko umro cekam sutrasnji dan. Da opet odem ma ono neznam nemogu opisat filing:signs054:. Krenem sa sajta do auta jedno 5min dobrog hoda. Izadjem iz sume krenem prema putu nisam otisao 100metara PLJASSSSSSS :abducted: iza mene na jedno tristotinjak metara farovi zvuk auta grrrrrrr sve ponovo panika gledam prema autu koji je stojao uz poljski put nize od mene i razmisljam sta sad ,noge vec podigle tempo:bananallama: u lagani sprint prema izlasku to jest rubu puta gdje mi je auto a do njega jos jedno 200 metara. Trcim i osvrcem se no auto neubrazava vec lagano ide u mom smjeru ,imam srecu tu sto je on bio prije blagog zavoja a ja iza toga tako da on mene nije nikako mogao vidjet sem ako je imao infra red haha da BAS,. Dotrcim do auta sjednem i gas na glavnu cestu i na ulasku u moj kraj stanem sa strane i cekam,digo haubu na autu kao radim nesto. Gledam prema cesti i cekam kad ce ovaj sto me marihuana van iz polja da ja vidim tko je to,kad ono ide bijeli golf prodje pored mene gledam bolje pecaros neki matorac vozi i dvojica pozadi svi preko 60 banki,,,,,sreca veselje oblilo mi lice HVALA DRAGOM BOGU NISAM VIDJEN. svejedno i dalje u *****:sadbanana: ETO subota 22.9,2021 popodne:sun2: odem ja do sajta da vidim sta sam ja to zbrljo u mraku i kakva je konacna situacija:tuzanPogledajte prilog 2745Pogledajte prilog 2746Pogledajte prilog 2748 jedna je manje vise ok kontam da ce se brze oporavit,druga malo savinuta kao sto i sami vidite no isto tako se nadammmm,nema vise slika posto sam zurio a drvo s koji sam podupiro je pri dnu biljke,obisao sam i ostale. Na druge dvije manje vrhovi pokidani to jest vise na jedno 10cm od vrha kao da je neko pocupo bolje receno savio,pokidam ih stavim u djep i doma na susenje da vidim sta ce bit od njih,,7tj cvjetanja vidit cemo,. Pogledajte prilog 2749Pogledajte prilog 2750Kad sam dosao doma i bolje pogledao vidim zlikovca CRV ***** LI MU DA MU ***** MAJKU SORY ekipa al ono razumijete ne,SUPAK IZUMRO DABOGDA,zavuko se i sjebo mi dva vrha,slike nemogu bolje crko mi digitalac al vidite GADA u sredini stabljike, a prije dva tj ih sprico protiv svega, CHROMGOR 40(vocarstvo,duhan,repa,kupusnjaca,maslina) sta rec vise,. AKO IKO IMA komentara ili ako misli da sam u necem od ovog pogrjesio slobodno neka kaze,,poz SVIMA SVE VAS JAKO VOLIM
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Drugovi, velika dilema me muči.
Od 10 sjemenki 6 je izbilo zasada, klice rastu ali su sve crne osim jedne koja je dijlelomično bijela. Da li mislite da će opstati i izrasti one i ostale koje još nisu ni izbile?
Ovih šest sam stavio u saksije danas. Kupio sam zemlju terra magma with vulcanic particles. U potrazi sam za lampom, prigušnicom i starterom.

PITANJA PAMETNIJIM:
1. Da li je prerano da ih stavim u zemlju a klice su dužine u rasponu od 2-5 mm? Znam da je ista stvar ali zemlja se brže suši od maramice zamotane celofanom.
2. Da li je ph vrijednost zemlje od 5,7 preniska? Da je dignem na 6 ili 6,5 sa sodom bikarbonom ili kako već ?( na hemijji sam se uvijek provlačio)
3. U mom usranom gradu ima samo METAL HALOGENA sijalica da se nabavi i to preko kataloga se mora naručivati sve. Da li je to isto što i metal halid ? Čitao sam po forumu da sa njima ne mogu cijeli grow izgurati. Da ipak idem kupiti HPS i sve ostalo?(moraću putovati po to) Zato mi je ova varijanta skuplja i manje ide na ruku.
4. Koliko dugo autoflower biljka može opstati pod štednim sijalicama s obzirom da cvijeta od dvanaestog dana.

Možda pitanja nisu na mijestu ali imajte u vidi da mi je ovo drugi indor u života a da je prvi katastrofalno okončao.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
stavi ih odma u zemlju, ne diraj zemlju i ne sipaj nikakvu sodu bikarbonu, kupi MH (prava je to lampa), može AF biti cijeli život pod štednima, pod uvjetom da ih ima dosta...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Crne klice? To jos nisam vidio, mora da je to od onog markera sto si ih drzao u njemu. Moraju biti ciste bijele boje i nikakve druge. Bas me zanima kaj ce ispast od toga.
Ako ti je pustilo klicu, vrijeme im je za zemlju. Nebitno jel je sjemenka tek napukla i pustila mm klice ili je klica duga 2cm, ja sam probavao i s jednima i drugima i nema razlike, sto prije u zemlju to bolje. Klijanje u casi ili maramicama (jos uvijek ne znam zasto ne koristite samo vodu i casu al dobro) se koristi samo da se vidi jel je sjemenka dobra... ono da stavis direkt u zemlju, mozes cekat 2 tjedna i ne znas jel pustila klicu il nije, samo zato se radi klijanje prije zemlje.


Ne smatram se pametnim al nisu pitanja teska:
1. aha to sam reko
2. to je OK pH, treba ti biti izmedu 5.5 i 6.5... rijetko se koristi cak i 5.0 al videno je.
3. MH je MH, imas temu o tome u opremi za grow... ona se koristi za vegetaciju ali neki je koriste i za cvjetanje... no ako nemas para uzmi HPS, ona se koristi za cvijetanje a radi i vegetaciju bez ikakvog problema.
4. Auto ti nije dobro drzat pod slabom rasvjetom, nije to obicna trava da ima vegetativni i cvjetativni period pa da mozes cekat da naraste da ju pustis na cvijetanje, ovo cudo cvijeta samo od sebe i dobit ces puno manje uroda s manje rasvjete od starta, odmah u startu moras ici na maximum.
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Čitav današnji dan mi je u znaku upitnika ?

Da li ste vi sigurno da je to ono što ja trebam? U katalogu sam pročitao METAL HALOGENA g40 a ne METAL HALID kako je vi ovdje nazivate. Da li je to ista stvar?
1. Da li će biljke moći izgurati sa MH do kraja?
2. Sa kojom bi lampom dobio bolje rezultate?
3. Da li postoji način da dovoljno stresam biljke i izazovem hermafrodite jer mi treba još sjemena za ubuduće? Kao da im potapanje alkoholom nije bilo dovoljna trauma. :)
4. Za prigušnicu znam da je neophodna ali da li je i starter i šta je njegova faktička funkcija? Prekidač? Može li raditi bez te skalamerije? Nije mi ju lako nabaviti.

Znam da je sve neko već pitao-napisao, rekla-kazala, uzimala-davala ali mi je mrsko da rujem po tonama postova.
Hvala,
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
treba ti starter osim ako ga zarulja nema u sebi neradi bez njega automatici mogu pod MH sam kaj bi ja onda ubacio jos koju stednu crvenog spektra pomogucnosti 32 w na vise a za hermice ces vidjet a mozda bude i muskih u orginalu pa ces imat regular sjeme
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Vidim da ti mnoge stvari nisu jasne.Nažalost, većinu stvari ćeš morati sam skontati.Kada i ako se vidimo ću ti odgovoriti na većinu postavljenih pitanja.
Doduše, moje znanje je samo teoretsko ali u ovoj fazi ti drugo i ne treba.
Pokušaj ići step by step, previše je informacija da bi ih odjednom svario. Budući da je lova problem, trebaš znati da je rasvjeta samo dio troškova i ako hoćeš to pristojno odraditi, moraćeš još ulagati.
Već su proklijale, sad nema povratka...
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Nadam se i ja da će nastati mužijaka, jer su već prošle kroz pakao. Možda ih to izopači dovoljno da mutiraju.
Ove su na žalost fem sjemenke, jer nije bilo da se uzme regularnih koje bi više odgovarale mojim potrebama i namjerama.

Nenash hoćeš reći da nisi grower? Ne znaš kako to funkcioniše a sve možeš nabaviti i razumiješ se? Samo teorijsko znanje imaš? Vidio sam da imaš samo jednu započetu temu (predlog za growbox). Hmm....
Pare nisi problem više, ima dobrih ljudih koji su spremni posuditi nešto.Lakše mi je onda vraćati njima u manjim obrocima nego da skupljam tolike pare a nemam baš ni na mnogočemu uštediti za ovako kratko vrijeme.
Nabaviću sve nekako dok one izguraju prve listiće pa makar ih držao pod 20 štednih sijalica iz marketa(najjače koje imaju su 26w iz oba spektra boja warm/cool) To bi mi bila posljednja opcija zbog troškova nabavke a i utroška električne energije.
Moja misija i aspiracija je HPS 250w! Imaću te još kako.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
i fem mogu bit muske oko 90 posto su zenske i ja imam hps 250 mislim da je to dobra lampa i moze se svasta dobit ispod samo napred mozes ti to nabavit :D
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Iskoristio sam ovu temu da nepotrebno ne otvaram novu.Imam kratko pitanje koje iziskuje brzi odgovor.

Da li sjemnke mogu biti uronjene potpuno u vodu ili moraju imati i nešto vazduha? Znači na dnu čaše sa vodom se nalaze, jer tonu otkako je klica izbila. Jako sporo mi napreduju a već im je 4 dan. Klica je 2 mm, okolo prekrivena crnom kao pokožicom a iz nutra zdravo bijela. Stekao sam utisak da je to crno sputava i da se bore sa ovojnicom i sjemenke i tog pokrova. Kako do im pomognem? Natapam ih i u mlakom mlijeku.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
pikni ih malo dublje u zemlju i ostavi da vlaga odradi svoje...ako izadu i ubrzo neotpadne posteljica ..skini ju sa pincetom...ako neizadu van uopste nisi imao srece jbg...al to bi ja napravio pa sto bude(normalno nemoras me slusati :) )...nisam nikad probao potapati sjemeke pogotovo sa klicom tako da ti na to nemogu odgovoriti....