Chat GPT Open Ai - Razmisljanja Ommm.., ☮️

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Bolje pitanje je dali je eticno i jos bolje dali je opasno. Citao sam malo u kojem smijeru ide development i pomalo zastrasujuce to sve izgleda. Jedna od stvari koja mi je fascinantna je razvoj umjetne neuronske mreze. U principu zele mimikirati ljudski mozak i na koji nacin ljudski mozak obrađuje informacije. Osim toga ima tu jos svega, bolji AI hardveri, strojno ucenje (to je ucenje koje nije programirano)
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
Oponašanje prirodnih pojava u programiranju postoji dugi niz godina već zapravo. Mislim da čak chatGPT i koristi neural network.

Postoji još jedan cool algoritam, a zove se evolucijski algoritam. Koristi se za traženje best fitting rezultata na ogromnom skupu podataka. Ukratko, u skupu podataka se bira npr 10 random točaka, ocjenjuje se njihova kvaliteta, vrijednost. Nakon toga se rezultati međusobno pare (mutiraju, kao ljudski DNK) i gleda se čija djeca su najbolja, pa se ti rezultati ponovo pare i mutiraju. Kroz 5-6 iteracija se dolazi do najboljeg ili približno najboljeg rezultata bez da se moralo iterirati 300 terabajta podataka :D
Jako cool i zanimljivo po meni
 

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
Nastavno na neuronsku mrezu... Neuro link od Elona... Mislim da je cilj prebacivanje svjesti iz čovjeka u stroj... Koji vise nema problem kratkovjecnosti ..samo ne znam sto bi sa toliko dugim zivotom? :razvaljen:: drago mi je da vidim toliko raznolikosti u shvacanju Ai , onog trenutka kad svi pocnemo mislit isto tad bi se trebali zabrinut :)
 

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
88
471
53
24
Mala mi ide i drugi srednje
Nema djeteta koji ne koristi gpt za zadaće, radove...
Dvoje iz razreda je razvilo emocionalnu vezu sa "tim"
Hoću reći, već sada su promjene dramatične
Isti k je sa svakom novom tehnologijom. Statistički, čemu služi internet? Kad staviš na vagu koristi i negativnosti, gdje smo? Ima li smisla? Čemu služi? Ili kome?
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.140
358
Sistem ga napravio, sistemu služi. Sistemske agende se brže i lakše šire zbog interneta. Najjači alat za sistematsko ugnjetavanje ljudske slobode. Omogućava direktnu kontrolu cijele ljudske populacije. Kad star link proradi, komplet planeta će biti pokrivena internetom, čak će i Afrikance moći kontrolirati. Prekucalo sve religije, ustanove, škole u mogućnosti uticaja na slobodno ljudsko mišljenje. Većinu ljudi boli dupe za ovo što pišem, zato nam i jest ovako kako jest. Sistem je jači nego ikad, a internet je njegovo moćno oružje.
A oružje ko oružje, ne bira ono koga šteti, možda ga nekad uspijemo okrenuti protiv sistema.
 

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
88
471
53
24
Sistem ga napravio, sistemu služi. Sistemske agende se brže i lakše šire...

Nekada imam suludi osjećaj da je sistem živ, da je on biće. "AI" je samo zadnja stepenica na zbilja dugom putu.
Ali nije za ovu temu, lako se zabrazdi. Ponekad mene dovode do metafizike. Klizak teren. Brzo bi se hokejaška utakmica razvila. Sa pokojom šorom
 

Captain Fantastic

-me gusta marijuana-
22.09.2022
670
3.295
163
Likwawa hills
“Loosh” je Robert Monroe-ov naziv za kvantitativno određenu spiritualno/emocionalnu energiju, koju proizvode fizička bića kao npr. ljudi, koja je vrlo visoko cijenjena roba u očima nefizičkih bića koja se ovom energijom hrane. Iako to nije jedina funkcija matrixa, matrix djeluje kao mehanizam/mašina, koja ekstrahira tu životnu energiju od ljudi, tako što ih podvrgava sinhronizirano aranžiranim emocionalnim dramama.
Loosh je izraz za emocionalnu energiju, i “negativan loosh” podrazumijeva krivu emociju, dok “pozitivan loosh” znači istinitu emociju.
Bića drugog reda su glavni iskorištavači matrixa, jer oni se hrane emocijama drugog reda, onima koje njima najvise odgovaraju. Film Matrix je metaforičko predstavljanje ovog fenomena. Metaforičko predstavljanje je u činjenici da su mašine pretvorile ljude u baterije, iako bi mogli imati mnogo više električne energije da su pribjegli nuklearnoj/atomskoj energiji. U stvarnosti, metafora je aludirala na činjenicu, da “mašine” ili bića sekundarnog reda energetski žele loosh, a ne struju, a nema boljeg generatora loosha od čovjeka.
Da bi emocije mogle biti konzumirane od bića drugog reda, one moraju biti prerađene u jednu vrstu “ukusne” frekvencije i moraju biti “spremljene/sprovedene” u oblast postojanja u kojoj vladaju bića drugog reda.
Zbog toga matrix nastoji da vas ispuni sa negativnim emocijama i da vašu svijest odvuče čim dalje od istine, tako da su vaše emocije spremne za žetvu.

::lulamira:::vutra: