Nesto moje, ovo samo probrani mogu da cene. :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Posto vidim da ima ljudi ovde koji kace svoje stvari, rekoh aj' da im se i ja prikljucim. Imam tonu pesama gajbi, a uvek volim da cujem kritike.

Ovo prvo sto stavljam ce biti snimljeno za par nedelja, pa cu staviti i audio kada bude gotovo.

Pesma je nastala (iako znam da ovde niko to ne tolerise, jer je sajt o prirodi ^^) na esidu i travi, potpuno odvajanje od sveta, bukvalno. Slova su mi se topila pred ocima, pa je zato i nastala forma koja je nastala. Tj, posle citanja cele pesme, citajte svaki prvi stih svake strofe, svaki drugi stih svake strofe, itd itd.

Na engleskom je, ali dobro, valjda nije frka, svi ste ovde ljudi evropskih shvatanja. ;)

Uzivajte. :)

The mask has fallen off but the face still hides,
The beats are fighting each other to the end,
New life is awaken just when the previous one dies,
I guess that I have found a brand new friend.

I can talk but I may not say.

From the spirits roaming the whole god damn place,
The drums won't stop until the night finds peace,
When his soul forgets all the lost days,
Someone who understands my house of the needs.

I can stop but I may not stay.

But noone can escape their judgemental eyes.
And the end is in the mist so far away.
When all the sins are forgiven but at the highest price.
And someone who can bear all the things I have to say.

I can kneel but I shall never pray.
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Rekoh da vas obidjem ponovo, evo neceg novog.

Malo se formating sjebao, ali nema veze.

Dnevnik neograničene svesti


04:00

Da sam krenuo možda bih i završio. Ali kako početi?


04:01

Koliko uplašeni moramo biti da bi se rukovali sa hrabrošću? A koliko hrabri da poljubimo strah?

Mrak zaista krije mnoge neželjene stvari. Filtere od cigareta, naprimer. Svet bi bio mnogo lepši da nema filtera od cigareta.


04:03

Moram da držim desnu ruku slobodnu. Jel' to njen trip? Uvek je imala slobodnu desnicu. Ali čoveče, ja njom delim ljubav, na agresiju.


04:05

Zasto je tepih hrapav? Nije da mi smeta, samo je čudno. Moraću češće da hodam bos.
Koji su uopšte tripovi sa pertlama? Neko ih vezuje, neko ne.
Neko nikad nije želeo da nauci, pa je razvio svoj način.


04:08

Odoh da spavam.


04:19

Zasto smo mi, ljudi, osuđeni na život? Bilo bi mnogo lakše da smo odmah umrli. Ne, nije potrebno biti živ da bi umro. Kao što možes biti živ i posle smrti, mrtav pre smrti.

Dovoljan je vrisak, očajnicki šapat svesti koji tako nekontrolisano izlazi iz nas. Ona ne može da podnese tu samodestruktivnu podsvest, zato i grabi prvu moguću šansu da izađe.

A šta nam onda ostaje? Tabula rasa? Ne, ostaju samo oni promenljivi stavovi. U svojoj silnoj zatucanosti svest ubija samu sebe.

Isterajmo je napolje.


04:23

Prsti prelaze preko glatke kože,
Videću, shvaticu, otvoriću nožem,
Uzburkane misli krvavo crvene,
Dok dozivaju me oduvek nestrpljive sene.


04:23

Jel' ono svetlost? Ah, napokon. Zašto ne dišem? Ovo će biti loše. Ionako ću nestati čim se obrazuje podsvest i usadi duša. Zašto njih dvoje idu u paketu? Ne volim ni jedno ni drugo.


04:31

Zatvor nije isti od kad su prestali da stavljaju rešetke. Da, ovo je definitivno neki oblik stakla. Staklo ubija ljude, prikazuje ih slabije no što zaista jesu.


04:36

Nije ni čudo što nema ono dvoje kad unajveće umirem. Čoveče, a tek se rodih. Ko uopšte voli decu.

Idemo dalje.


04:37

Ne upoznah se sa svetom, da učini me robom,
Ni majkom, ni ocem, ni sa samim sobom,
Nisam ni stigao da osetim njen dodir,
Samo čuo sam plač one što me rodi.


04:37

Iz svetla u mrak. Gde li sam sad, u tri lepe?

Jao, ponovo ovaj lik.

Ko još ubrizgava svest u samog sebe? To bi trebalo da nam je urođeno, dato na čuvanje sve dok je ne izgubimo. Svako me gubi posle nekog vremena.


04:41

Koliko dana je prošlo? Čini se kao večnost. Krug sunca traje kraće od sekundare na ručnom satu. Treptaj. Ali ona se ne pomera. Kao što ni ovaj lik ne trepće.


04:42

Tresem se jebeno. Zar ne bi trebalo da se on trese, ja da ga urazumim? Ipak, sve se trese.

Jel' vreme da idem?

Otišao sam.


04:44:

Zavisim od šećera, tako slatkog, žutog,
Zavisim od mraka, ali čekam jutro,
Van života slavim život igrajući putem,
Ne želim da gledam, bledim, da umrem.


04:44

Menjajte me, molim vas. Nije me bilo već pet sati.

Recite ovom debelom liku da ne pije. Ne mogu da ga trpim takvog, a posle se čudi što me nema posle prve čaše.


04:49

Da, naravno, ponovo je povraćao. Tako ti i treba, stoko. Da te ostavim sa podsvešću ponovo, jel' želiš to?!


04:56

Barem je ušao u bus. Pa dobro, morao sam da ga navodim. Ostaću ovde, deluje kao nestabilan lik, tu uvek ima posla za mene.

Lep je ovaj trip kada se osećaš kao da si u spotu dok slušaš muziku. Verovatno neću biti ni blizu bine u ovom životu, ali jebeš ga.


04:58

Šta koj *****? Rodio sam se, posvađao se sa ćaletom, dobio 2 iz matematike, dobro je, gledao sam zvezde sa njom, loše je, poljubio sam sestru, jebiga, ušao sam u bus, zašto?!

04:59

Kuke na ramenima, kuke na rukama,
Nevidljivi konci, duša na mukama,
Zao osmeh samo radi zlog osmeha,
Ovakvi nalik meni prolete poput vetra.


05:00

Da sam krenuo možda bih i završio. Ali kako početi?
 
10.06.2012
35
18
8
35
www.dota.rs
Nisam zamislio ovo kao pesmu, jednostavno proza sa par ubacenih strofa.

Naci cu sad jos nesto da stavim.

Evo, ovo je jedno od mnogih stvari koje se jednostavno zovu "Prosipane misli po papiru".


Koliko gresaka je potrebno da bi mogli da se hvalimo?
Gradimo luku, uvek dolaze novi brodovi, puni novih dusa.
Svaki brod je covek. Rusi nam luku.
Koliko metaka je dovoljno da se ubije brod?
Nijedan, dovoljno je da navedemo svest da ubije samu sebe.
Onda ce podici sidro i otploviti na horizont.
Koliko puta je dovoljno videti horizont pre nego sto pozelimo da smo slepi?