Nothern light x big bud outdoor by vutrimirovic

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.03.2015
17
41
13
more
Nothern light x big bud - 5 fem.
Ak48 - 1 fem.
Nirvana (ma sta to bilo) - 1 reg. (regular valjda)

Sjeme je naruceno preko ssc i dobio sam jos par nekih automatika ali to necu spominjat posto ce indoor i za to ce biti drugi dnevnik (ili mozda nece).

Sjemenke su proklijale i stavljene su u zemlju (teramagma). Za pocetak rastu u prostranom ormaru sa po 5x23w phillips tornado cfl 6500 (1450 lum) i 2x30w 6400 (1750 lum) neka lijeva marka ali nije kineska. Planiram da ih tu drzim dok ne pripremim sajt. Inace sajt je jako skriven, osuncan cijelog dana. Sad mene interesuje kad je pravi rok za sadnju tih nl x bb? Btw. ici ce i slike malo kasnije.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Sad mene interesuje kad je pravi rok za sadnju tih nl x bb? Btw. ici ce i slike malo kasnije.
Kad noćne temperature ne budu ispod 15°C a preko dana puno sunca.Kad će to kod tebe,to ti najbolje znaš.
Kontinentalna klima; početak 5 mjeseca
Mediteranska; može i ranije

Edit; nemoš protiv najbržeg prsta na Vutra forumu, :) Power
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
nirvana je proizvodac sjemena, stavi i te automatike van, automatici su bolji za outdoor nego u box.

malo si pozurio, al mozes za otp. malo manje od mj. dana van ako bude dobro vrijeme..

sretan uzgoj
 
25.03.2015
17
41
13
more
Pa ovdje je vec otoplilo, sredinom aprila ce najvjerovatnije van, mada ni sad ne bi bila greska da ih izbacim. Medjutim sajt mi jos nije spreman, a ne bih da sadim u vaze nego direktno u zemlju. E sad da li bi mi znacilo da na dno stavim neku kesu da drzi vlagu posto su ovdje ljeta izuzetno susna?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ništ ja ne kužim, kažeš: "Sjemenke su proklijale i stavljene su u zemlju", "rastu u prostranom ormaru" i "ne bih da sadim u vaze nego direktno u zemlju".

Sad ako su u ormaru u zemlji, a nisu u vazama u čemu su? To su automati, što duže budu u ormaru to im bliže dolazi cvijetanje a smanjuje se urod jer je korijen ograničen a auto sorte brzo šire korijenov sustav.
Probaj ih u neke posude posaditi koje imaju dobru dubinu i da su minimalno od litre, e onda u tome možeš izgurati 10-12 dana i negdje oko 10.4. ih presadiš u prirodu i moliš se za lijepo vrijeme.
Takav će scenarij biti i kod mene :D.
Sretno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maksimilijan2

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Ništ ja ne kužim, kažeš: "Sjemenke su proklijale i stavljene su u zemlju", "rastu u prostranom ormaru" i "ne bih da sadim u vaze nego direktno u zemlju".

Sad ako su u ormaru u zemlji, a nisu u vazama u čemu su? To su automati, što duže budu u ormaru to im bliže dolazi cvijetanje a smanjuje se urod jer je korijen ograničen a auto sorte brzo šire korijenov sustav.
Probaj ih u neke posude posaditi koje imaju dobru dubinu i da su minimalno od litre, e onda u tome možeš izgurati 10-12 dana i negdje oko 10.4. ih presadiš u prirodu i moliš se za lijepo vrijeme.
Takav će scenarij biti i kod mene :D.
Sretno ;)

koliko perlita je dobro za kanabis dali deset, dvadeset posto, više ?
 
19.12.2010
102
34
28
stavi oko 10-15 % perlita
ako nabavis jos hidrogela pomjesaj sve zajedno. Omjer? Iskreno neznam ni ja ima svakakvih kombinacija na forumu pa vidi sam.
 
25.03.2015
17
41
13
more
... biljcice 30.03. presadjene na sajt. Bilo je dosta kise i temperature sam pratio preko interneta, dnevne su se kretale oko 10-15℃, nocne od 3-7℃ :idea: Posle 7 dana sam otisao da ih provjerim kad 7 nlXbb i ak48 uveli jedino je ovo reg. nepoznato sjeme od nirvane koje je bilo malo podalje ususkano pored jedne velike stijene prezivjelo. Naime biljke su uvenule odmah, najvjerovatnije mraz i to istu noc kad sam ih presadio posto su ostale iste velicine a i tu noc je temperatura bila bas niska s jakom burom. Iako sam prvih dana razmisljao da sve batalim ipak sam prije par dana odvojio jos stotinjak evrica i porucio repete. U medjuvremenu sam germinirao jednu sjemenku domaje koju sam nasao kobnog dana dok sam motao da dodjem sebi posle promasaja koji mi se desio, :razvaljen:: i sad pravi drustvo "nirvani". Dok ne stignu sjemenke evo par slikica survajvera i domaje. IMAG0052.jpg IMAG0049.jpg ova prva sa povijenim listovima je domaja i to sam joj dan pred presadjivanje sprzio listove jakim svjetlom. Survajver je imao par oglodjanih listova ali sam to danas sredio pepelom i naprskao tecnoscu koju sam dobio mjesanjem duvana i vrele vode.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba and Stipe
25.03.2015
17
41
13
more
Danas stiglo: IMAG0064.jpg IMAG0065.jpg IMAG0066.jpg IMAG0067.jpg

NLxBB fem. - 5 menki stavljeno na klijanje
IMAG0070.jpg
Ostale su vjerovatno regular a nemam vise ni mjesta na sajtu tako da ce one cekati zimu i ici ce indoor.
IMAG0078.jpg
Danas sam bio do sajta da prekopam rupe i uocio sam rupe na listovima "nirvane". Zemlja je 2/4 tera magma, 1/4 crvenica sa sajta i 1/4 perlit i stajsko kravlje djubrivo. I pored toga svake nedjelje je zalijem sa 5ml plantele list na 2 litra vode. Prosli put a i danas sam je naprskao sa "cajem od cigareta". Da li im to moze naskoditi posto sam danas vidio da muvama i ostalim insektima to uopste ne smeta?
 
25.03.2015
17
41
13
more
Ta s predzadnje fotke je ona nirvana automatik za koju ne znam koji je strain. Prije par dana je pokazala pol (cura) i bas lijepo mirise, samo sto joj donji listovi zute (zadnja slika).

btw. danas sam isprskao sve biljcice miksom duvana i tabaska i par kapi deterdzenta za sudje. Dok sam spricao po ovoj "nirvani" cuo sam kako padaju insekti sa listova, tako da mi to daje nadu da je mix dobar.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
aha vidim da je pocela cvjetati al sam mislio da si drzao u boxu do pokazivanja spola pa van, neka i za automatika je velika, mozes je pognojiti slobodno..a za miks ces vidjeti za par dana djeluje li..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vutrimirovic
25.03.2015
17
41
13
more
Danas je dobila dozu plantele cvet, a nabavio sam i kozije djubrivo pa sad ne znam dal to mogu da kombinujem. Inace to je ovogodisnje djubrivo i prejako je pa me strah da je ne sprzim? Razmisljao sam da stavim u one pelene sto babe kroz njih cijede sir :)
pa to u vodu i s tim da zalivam?
Inace ja sam vise za organsko djubrivo ali posto sam ga kasno uzeo ne znam da li da sad Krenem s nim? Sto se tice nlXbb njih zalivam sa green house seeds kesicama (siva). Pise da su za hibride.
 
Poslednja izmena: