Outdoor domaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.11.2012
27
40
13
31
72. vegetacije ..

biljoza je ogromna :D
do sada je dobila 5 puta gnojivo i ne mislim je gnojit vise dok nepocne cvjetanje , pa onda krenut sa plantelom cvjet npk 6-8-8
nije nesto al bolje ista nego nista , posto u mom gradu nema previse izbora ni za zemlju ni gnojiva slabo skroz.

na biljcici sam uocio 10-15 pastila tako da sam presretan sto je zenka :)
prije tjedan dana bilo je nevrjeme ali ona je ostala skoro pa netaknuta , pa se pitam da li je potrebno ista pravit oko nje da je zastitim od nevremena
iako u mom kraju nije bas cesto nevrijeme. (savjeti dobro dosli)

Zaprepasten sam ostao danas kad sam je vidio , u 5 dana je narasla nemogucih 20-25cm.. izgleda kao ogromni grm :)
Do sada sam joj topirao 2 puta main top. a poslije toga 2-3 puta sporedne vrhove, tako da sad ima nekih 15-25 vrhova i ne prestaje rasti
oko 130-135cm je visoka. i uskoro ce me prerast nastavi li ovako ;)
Nisam je jos gnojio koprivom i neznam da li je uopce potrebno hmm?

evo slike da neserem vise!
cam mi je sranje, i nije ni blizu ljepa kao uzivo al sta je tu je.







prijateljova biljka--> ima neku cudnu bjelu mrlju na listu stara je mjesec dana i nikakvih problema nije imala do sada
ni jednom nije gnojena niti topirana ni slicno. fleka podsjeca na jupol boju haha al nmg da dospije takvo sto tu... evo slika pa presudite sami



Malo se ukljucite kometirajte itd dosadan mi je grow tj dnevnik bez vas :D
pozz !
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Praviti nešt oko nje da je zaštitiš od nevremena koje je rijetko - Nema potrebe, sad je ona najžilavija i nema toga vjetra koji će je salomiti.
Nisi gnojio koprivom - Ni nemoj, nefali joj ništa.
Prijateljeva biljka - složio bi se sa tobom da je neka boja. Pitaj ti prijatelja da nije možda svršio od sreće po njoj kad je vidio da mu je izrasla :ludaci_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1delfa1

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Bird+Shit.+1st+mem+i+made+D_2d2c57_3599330.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1delfa1
05.11.2012
27
40
13
31
No Joke je napisao(la):
Praviti nešt oko nje da je zaštitiš od nevremena koje je rijetko - Nema potrebe, sad je ona najžilavija i nema toga vjetra koji će je salomiti.
Nisi gnojio koprivom - Ni nemoj, nefali joj ništa.
Prijateljeva biljka - složio bi se sa tobom da je neka boja. Pitaj ti prijatelja da nije možda svršio od sreće po njoj kad je vidio da mu je izrasla :ludaci_lol:
hahahahahah a jesi Bog!! a nije bolestan da to uradi hah , ma ko ce znat sta je to.. mozda je neka zivotinja uginula na listu pa od kise ostala samo boja , iako sumnjam da ijedna zivotinja, kukac i slicno ima takvu boju :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
tvoja biljka je bomba , svaka cast. a prijateljevu je posrala svrka ili gavran,olaksala se u letu i drito...heheheh.takvu "boju" ja nadjem po razlicitim biljkama koje imam u vrtu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1delfa1
05.11.2012
27
40
13
31
eo mali update , 75 dan vege .
uradjen zadnji toping i lilop na njoj , to je bio zadnji trening
od sada samo gnjojenje do pred kraj cvjetanja.

evo slike prije lilopa,

xrft.jpg



aiux.jpg






poslije..lilopa


hoh6.jpg


8d91.jpg




malo izgleda prazna al bilo je puno sporednih tj nepotrebnih grana , sve ce se to popunit i onda pocinje pravo :)
pitajte slobodno sta vas interesira tu sam :)
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
To nijelolipop,samo si osakatio biljku,lolipo je kad s prstima povuces po stabljiki i skines i grane i nesto lisca da se usredotocin na gornje grane.Obo je samo unistavanje listova....
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
delfa brate rado bih te istukao kao konja. sto brate pobogu osakati tako lepu biljku? auuu covece sta uradi to
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kefalo

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Što bi Jorge Cervantes rekao "keep your leaves on!"
http://youtu.be/xYq7CuVpAeo

Je li koncept da biljka treba listove za primanje sunčeve energije toliko neshvatljiv?
Ta ista energija se onda troši za sinteze raznih spojeva zbog kojih i uzgajamo biljku. Manje listova je manje energije, a i nepotrebno stresira biljku.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
hebao si joj mater ? naravno da jesi.
hoce li se oporaviti i otici preko 2 m? hoce, unatoc vojnickom sisanju.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Baš to, lolipop u outu nema smisla.
Evo objasnim ti ja u kratkim crtama:
Lišće kod vutre kao i kod svake biljke je najbitniji faktor fotosinteze. Lišće ti zapravo služi kao solarni panel koji upija sunčevu svijetlost i kod biljke pokreće proizvodnju svega onog nužnog za daljnji rast biljke. Ukoliko nema lišća biljka će vjerovatno stagnirati i stagnirati i pitanje je hoće li išta kvalitetno biti od nje.
 
05.11.2012
27
40
13
31
kontam ja vas sve , mozda vam nisam naveo prvi put al vec sam je lilopo prije toga i vjerovali vi ili ne ona je jos bolje buknula(narasnla, razgranala se itd.) u samo 2 dana , hajde bas da vidim jesam li nesto usrao sto sam ovo uradio , cekajte update i nemojte da serete! vjerovatno vec danas samo radi vas cu da objavim nove slike.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pa zavisi kako gledate na to...pošto ima vegetacije još 40 dana +/- koji dan....biljka ce se "oporavit "..jel joj "lolipop" donio išta dobro?...ovako nije...natjerana je biljka da pocne posao koji je vec odradila,sad krece ispocetka pa se ima dojam da ce "buknuti"....ili da je "buknula"..ustvari samo pokušava nadoknaditi gubitak na što također troši energiju koji bi u normalnim okolnostima trošila na daljnju vegetaciju..pa bi na kraju i više grama bilo....

Puno bolje bi bilo da se konstantno topirala npr....
Lolipop u outdooru...ima smisla u 9 mjesecu kad biljka cvijeta pa se odstrane sve grancice na kojima nema cvijetova i one pri dnu koje gotovo uvijek ostaju u hladu pa zakrzljaju..struka u voćarstvu takve grancice zove "vodopije"....kad ih odstranite biljka više ne troši energiju na njih pa to preusmjerava u topove...i zato to ima smisla ....a ovako nema smisla....

Njegova biljka,njegova pravila...samo pez prostacenja...iduci put ide karton.
 
05.11.2012
27
40
13
31
Razumijem, a to sto kazes za toping , topirao sam je mnogo puta do sada i isplatilo se dobio sam sto sam htjeo , a sto se tice lilopanja kidao sam joj samo grane na kojima je jedan list i gdje nece narast nista novo ,.. evo razloga zasto sam je ponovo lilopo ; (prije prvog lilopa biljka je bila usporenija sto se tice rasta i bujanja tj svega , uradio sam joj lilop, sad se ne mogu sjetit jeli vec prvi ili drugi dan kad sam dosao na sajt biljka narasla za 1/3 i nevjerovatno koliko je dobila novih ljepsih listova bolje se razgranala itd.

Posto joj nije pocelo jos cvjetanje nisam vidio razlog zasto da je ne lilopam ponovo , kad sam vidio veliki napredak poslije prvog lilopa.
Slobodno vi mene kritizirajte zbog mojih postupaka , al ako mi nevjerujete ponovite sve isto ko i ja pa ce te da se uvjerite
Sry zbog psovanja , nece se ponovit ;) peace!Q