Outdoor uzgajanje (tavan)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Živim u Sarajevu, ne živim baš u nekoj dzungli pa da mog tako lako zasaditi u nekoj šumetini, ali mislim da znam dobro mjesto. Pokušat ću na oba. 5-6 biljaka na tavanu, 5-6 vamo u onim travama velikim(ali plašim se zmija :D) Tavani jesu rizični, ali kao što sam već napomenuo, gore je jako jako teško doći...vrata su zaključana, znači trebaju ti merdevine da uđeš kroz prozor na drugi sprat, e onda za tavan ti opet trebaju merdevine. I ta kuća je naravno zavučena :) I kad je najbolje da počnem? Početkom Maja ili Aprila?
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ok..samo jedno pitanje..
kako si se ti nasao na tom tavanu?
i..ako si ti otisao gore-na tavan...bez obzira na sve prepreke..postoji prilicna vjerojatnost da jos netko to ucini..
+ da nedaj Boze padnes...nema sanse da se izvacis na spiku "pa ja sam samo setao psa " i slicno..jer.ako te nadju na tavanu napustene zgrade..da ga hebes nisi tamo kako bi imao mirno mjesto za proucavanje biblije/kurana,spremao ispite i slicno...
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Pa dobro brate ja sam s namjerom htio da odem gore i baš mi je puno trebalo dok sam se popeo, znači trebale su mi merdevine :D I neću pasti ne brini haha. Sve više i više razmišljam da napravim sajt u nekoj travulji u nekoj šumetini :D I nikako neko da mi odgovori...Kad da počnem? U maju ili negdje u Aprilu ? :D
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.405
28.047
1.098
Trøndelag
VenloNL je napisao(la):
Opala,evo nama i druge stranice na ovoj nevjerovatnoj temi :D

Ispod krova +40,povjetarca ni od korova,biljke žedne,oklembavile,treba ih zalijevati,izdužile se jer ganjaju sunce po tavanu,trči trči pa internoda... ma brutalno :D

nemam pojma ali do sad sam stekao utisak da velika vecina na forumu bio to indoor ili outdoor si pokusava otezat maksimalno na razno razne nacine,a to je sve tako prosto i jednostavno.
 

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Ma ovo sam samo vas pitao šta mislite o tome jer ja ne znam baš u uzgoju jer sam tek početnik. Ipak neću na tavan jer je lako mogu pronaci neka djeca i jer eto nema "povjetarca" :D Odlučio sam da ću je negdje gdje ni Bog ne zna da postoji ta livada, u neku travulju...njih 5-6 pa šta bude :D A krenut ću s tim kad i vi a do tad moram još puno učit ovdje u uzgajanju :D
 
03.09.2013
16
16
3
Pablo Escobaar je napisao(la):
Živim u Sarajevu, ne živim baš u nekoj dzungli pa da mog tako lako zasaditi u nekoj šumetini, ali mislim da znam dobro mjesto. Pokušat ću na oba. 5-6 biljaka na tavanu, 5-6 vamo u onim travama velikim(ali plašim se zmija :D) Tavani jesu rizični, ali kao što sam već napomenuo, gore je jako jako teško doći...vrata su zaključana, znači trebaju ti merdevine da uđeš kroz prozor na drugi sprat, e onda za tavan ti opet trebaju merdevine. I ta kuća je naravno zavučena :) I kad je najbolje da počnem? Početkom Maja ili Aprila?
ma i ja sam iz sarajeva, slobodno sadi, ako prodje dobro je ako propadne, ko ga j....... Posadi na vise lokacija, jedna ce uspjeti, samo se pazi kod obilazaka a i to nije problem ko ti moze dokazati da je tvoje, pazi samo kada budes cupo biljke da te ne uhvate sa njima, ima kod nas u sarajevu napustenih kuca i masovno se sadi po njima, moj frend posadi na 10 mjesta pa sto prodje prodje.
 

BIABurazeru

Aktivan Član
22.02.2014
55
9
0
tavan je lose mesto zbog prevelike toplote i odakle ti svetla na tavanu :D jedino ako mislis sa sijalicama ali sunce ti tu pomoci nece