Outdoorke from Bosnia /domaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.08.2011
3
2
0
32
Prije svega pozdrav ! Evo da se i ja ove godine odlucim za ovaj izazov ..Prosle godine sam krenuo ali zbog obaveza nisam bio u prilikama da se posvetim tome--.22. 04. sam stavio 5 sjemenki na klijanje iz vutre koja je bila odlicna .Kroz 2-3 dana kada su bile u vodi svih 5 je isklijalo , negdje 25. sam ih presadio u saksijice i za dan -dva svih 5 je izaslo sto trenutacno izgleda obecavajuce.Za nekih 10 dana sve cu ih presaditi.Mislim da kroz ovih tjedan ipol koliko rastu da su ove 4 jako dobre ,ali ova gore-desno kao da malo stagnira sa rastom ali vidjet cemo s vremenom sto ce biti s nje.Kada se adaptiraju u prirodi kroz mjesec dana mislio sam (sredina 6. mjeseca)-u fazi vegetacije krenuti sa nekim tecnim organskim gnojivom i uz to oko nje cu stavljati lisce od korpive i kore od banane a kada dodje na red cvjetanje uzet cu cvjetal i to je to sto se tice aditiva .Nekako stojim pri teoriji da su sunce i voda najvazniji cimbenici stoga cu gledati da sajt bude mnogo osuncan I naravno uz dobro zalijevanje.Ako mi ovaj grow uspije na godinu definitivno uzimam feminizirano sjeme i krecem jos ozbiljnije da se prihvacam tog posla.Kao sto znate ovdje postoje realne sanse da ne budu sve curice ali bio bih sretan kada bi i dvije bile zenskog spola. Eto od vas trazim da mi preporucite neko tecno gnojivo za vegetaciju i neki aditiv za cvjetanje koji je popularan i ucinkovit ,i naravno mozete mi slobodno dati bilokakve savjete koji ce mi pomoci Nove slike ocekujte za mjesec dana .Hvala ;))
 

Prilozi

  • CAM01003.jpg
    CAM01003.jpg
    132,3 KB · Pregleda: 45

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Dobro nam došao,i sretno!

1. daj još informacija-kakva zemlja,da li planiraš neki trening itd.
2. "dobro zalivanje" -nadam se da znaš da treba zalivati SAMO kad se osuši zemlja,nikako često
3.kore od banane ti neće mnogo pomoći,osim ako ih unapred ne pripremiš-moraju da odstoje,da "isfermentiraju",kako bi se ti elementi (prvenstveno P) mogli absorbovati.
4. svako djubrivo može biti dobro,ako znaš kako se koristi-UVEK počni sa dozom manjom od propisane,pa lagano povećavaj.takodje NE PRETERUJ sa djubrenjem,spržićeš ih-na tebi je,u zavisnosti od finansija,da li ćeš kupovati standard (recimo "plantellu") ili brendirano/firmirano (recimo "AD" ili "Bio Bizz")
5. čitaj forum,sve već piše-i kakva djubriva,i koja se koriste,i koja su najpopularnija,i sve ostalo :)

još jedared SRETNO,tu smo ako zatreba!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye
13.08.2011
3
2
0
32
1.kod presadjivanja cu vjerovatno uzeti terramagmu
2.znam da ne treba preobilno zalijevati
3.kore od banane mozda i izostavim ali koprivu oko biljke necu sigurno zaboraviti jer je to provjereno
4.pa mislim da cu plantelline proizvode i uzeti i tijekom vegetacije i tijekom cvjetanja
:)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ja bih ti (a verujem i 90% foruma) isto od srca preporučio "slavol",nećeš pogrešiti sigurno!
pripazi samo kod "plantele cvet", ako se ne varam,ne sadrži magnezijum-može se desiti da ti pokažu nedostatak istog(mada,ja je koristim i nisam imao problema-al' eto,da znaš)
a najbolje,ako možeš,da uzmeš jedan od onih PK+ djubriva (Hesi,ili koji već) za zadnju fazu cvetanja.

terramagma-ODLIČAN izbor
i samo bih te ispravio ne "preobilno" (to je i potrebno,sa vremena na vreme,pogotovu "flush") već "prečesto". Rkneš im po nekoliko litara vode (svakoj),
i mirne su bar nedelju dana-a pošto je outdoor,mogu i duže da izdrže :)
 

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
35
Kao prvo dobrodosao na forum i ja sam novi ovdje.
Ako ti nije tesko mozes pogledati moju temu sa prvim growom a posto si iz Bosne kao i ja mozemo razmjeniti neka iskustva preko PM.

Sto se tice samog tvog growa,normalno nemoj svaki dan zaljevati jer sam ja ucinito tu pogresku i samo napravio sebi belaj (stvorilo se blato),ali uz pomoc forum sam to rjesio.

Jos jednom dobrodosao i sretno sa growom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grcka2

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
35
Ma burazeru juce sam isao pregledati ova 2 outdoor steka,pomislio sam da je zbog leda i obilnih padavina grow "podlegao" :D,ali na moje opste iznenadjenje,2 outdoor growa bolje napreduju od ova 2 ormar growa :D.Evo danas sunce pocelo prvi puta poslije 4-5 dana,valjda ce potrajati.A sto se tice mog geografskog polozaja,u Bosni sam a ne u Hercegovini ;).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grcka2
13.08.2011
3
2
0
32
Odlucio sam da cu koristit za fazu cvjetanja Plantella cvet .,a sto se tice vegetacije dali da uzmem slavol ili plantella list ili mozda da oboje kupim pa kombiniram ?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
SLAVOL NIJE DJUBRIVO SAMO ZA SEBE !!
Slavol ti pomaže da se djubrivo koje već koristiš bolje "vezuje" za koren,odnosno,omogućuje bolje vezivanje NPK za korenski sistem,a zauzvrat se hrani solima koje koren ispušta .. :)
dakle,oba kupiš,kombinuješ,i da viš' čudo :)


EDIT ako ideš sa "terra magmom" STVARNO nema potrebe da djubriš prvih mesec dana,ima svega u toj zemlji,ali Slavol možeš da koristiš slobodno,da napraviš dobru "bakterijsku kulturu" u zemlji

aj sretno,pratim