Pao sam prvi put i trebam pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
26.09.2016
3
1
3
25
Bok ekipa neki dan na partiju imao sam dvije smotane frule (0,8 i 0,9) u kutiji od cigara sto su mi krimovci nasli te sam pao kao i moj prijatelj no njega su uhvatili tijekom motanja. Ovo mi je prvi put da imam ikakav prekrsaj i rekli su mi da podnesem prigovor jer je kazna 5000 kn (u Hrv sam) i da bi mi prigovor pomogao da smanjim kaznu ali ni ne znam kako pisati prigovor i sto da u njemu napisem zato se obracam vama
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
evo iskopirano sa neta:
Dakle, nakon što budete zaustavljeni od strane policajca, i nakon što vam dotični gospodin utvrdi da ste u prekršaju, uručit će vam i par formularčića koje ako želite možete ali i ne morate potpisati.

Jedan od tih formularčića u vašim rukama naziva se prekršajni nalog i u njemu piše koji ste prekršaj počinili i koja vam kazna sljedi.

Na taj prekršajni nalog imate pravo napisati prigovor i to u roku od 8 DANA od dana prekršaja. Taj prigovor je u principu vrlo jednostavan. Sve što trebate je navesti broj prekršajnog naloga koji se nalazi u gornjem desnom kutu, svoje ime i prezime te napišete “Nisam kriv za prekršaj koji mi se stavlja na teret”. Potpišete se i to je sasvim dovoljno.

Nisu potrebna nikakva obrazloženja, nikakve priče, lažni svjedoci i sl. Za prigovor je dovoljna samo ta jedna rečenica. Prigovor pišete u dva primjerka i dva primjerka šaljete policijskoj postaji koja vam je napisala kaznu (tj. prekršajni nalog).

Policija zatim vaš cijeli slučaj šalje na prekršajni sud, što traje par mjeseci, gdje ide redovni postupak, pa rješenje na koje ide žalba, i zatim vaš slučaj šalje na Visoki prekršajni sud.

Za svo to vrijeme postoji vrlo velika mogućnost da cijeli vaš slučaj uđe u zastaru, koja nastupa nakon 2 godine!
ako te prekršaji sudac ne oslobodi plaćanja kazne,umanjit će ju sigurno
 

winergy2013

Aktivan Član
06.04.2013
110
394
63
Mene su slali na "odvikavanje" tj na pišanja na koja jedostavno ne stignem jer radim, pa me zanima šta će bit, jer glupo mi je da rade scene tu zbog 0.8 ...
 
07.03.2015
146
159
43
39
Bahah, izvini prijatelju, ja se ne bi pitao oko prigovora, nego okolo toga odakle mi murija na vrata!? :)
Vozdra iz RS
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Popljujte me sad kolko hocete al si i zasluzio da padnes... Svi vi koji se qurcite okolo i pusite na otvorenom i nosate dim ko da je duhan zasluzujete da padnete..
 
31.08.2016
11
16
3
50
Bok ekipa neki dan na partiju imao sam dvije smotane frule (0,8 i 0,9) u kutiji od cigara sto su mi krimovci nasli te sam pao kao i moj prijatelj no njega su uhvatili tijekom motanja. Ovo mi je prvi put da imam ikakav prekrsaj i rekli su mi da podnesem prigovor jer je kazna 5000 kn (u Hrv sam) i da bi mi prigovor pomogao da smanjim kaznu ali ni ne znam kako pisati prigovor i sto da u njemu napisem zato se obracam vama
pozovi se na loša primanja, materijalno lošu situaciju u obitelji. započneš sa poštovana gospodo, imajte razumjevanja na navedeno. i s poštovanjem. p0zdrav-
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fahro420 and Gajba

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Spustit ce ti s 5000 na 2 i nesto
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
i svi koji voze su potencijalni samoubojice i serijski ubojice, i još pušimo žižu, pa mi smo strava, a ako neka sestra sa foruma još i abortira, ovo je diablov brlog...najgora bi izvedba onda bila neobuzdana konzumentica kanabisa, koja vozi često, abortirala je i voli muške spermije malo više, onako jel tokom svojih perverzija, to je za exocizam
:zvizd:
 

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Sjetila sam se da imam kopiju ovog pa ti možda pomogne. (ne, nisam pala :p pravnica je pisala za frendicu)



IME I PREZIME


Adresa

GRAD

OIB: xxxxxxxxxxx

MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA

POLICIJSKA UPRAVA XXXXXXX

POLICIJSKA POSTAJA XXXXXX

Broj: XXX-XX-XX/X-XXX/XXX-XX

za PREKRŠAJNI SUD


PRIGOVOR NA PREKRŠAJNI NALOG

BROJ: XXX-XX-XX/X-XX/XXX-XX od XX. mjeseca 201X. godine


Ovim putem podnosim Prigovor na Prekršajni nalog Policijske postaje Xxxxx Broj: xxx-xx-xx/x-xxx/xxx-xx od xx. mjeseca 201x. godine, a kojim sam proglašena krivom da sam dana xx. xxxxxx 201x. godine, oko xx,xx sati u Xxxxxx, prilikom održavanja koncerta u xxxLOKACIJAxxx dragovoljno iz torbice predala pvc smotuljak sa sadržajem suhe zelene biljne materije nalik na drogu „marihuana“, bruto težine 1,4 grama.

Prigovor podnosim zbog pogrešno i nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja, pogrešne primjene materijalnog prava te zbog izrečene mi prekršajnopravne sankcije.

Naime, točno je da sam dana xx. xxxxx 201x. godine zaustavljena od strane policijskih službenih u XXXXXX te da sam im dragovoljno iz torbice predala pvc smotuljak sa sadržajem suhe zelene biljne materije. No, količina koja se nalazila u vrećici nije bila 1,4 grama već puno manje, odnosno od oko 0,8 grama, (težina vrećice je 0,6g) a što je vrlo neznatna količina te je razlika u odnosu na 1,4 grama, što je skoro dvostruka količina. Moram napomenuti kako mi je ovo prvi put da sam posjedovala navedenu tvar te nikad prije nisam počinila takav prekršaj ili prekršaj slične naravi.

Također, moram istaknuti kako je pogrešno primijenjeno materijalno pravo. Naime, Prekršajnim nalogom izrečena mi je prekršajnopravna sankcija temeljem čl. 54. st. 1. t. 1. Zakona o suzbijanju opojnih droga. Predmetni članak navodi kako će se kazniti za prekršaj pravna osoba ako posjeduje drogu, biljke ili dio biljke iz kojeg se može dobiti droga. Obzirom da ja nisam pravna već fizička osoba, razvidno je kako je pogrešno primijenjeno materijalno pravo.

Prigovor podnosim i zbog izrečene mi prekršajnopravne sankcije. Naime, izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 5.000,00 kuna te smatram kako je ista izrečena u prevelikom iznosu.

Ponovno ističem kako nikada nisam počinila ovakav prekršaj ili prekršaj slične naravi. Uzoran sam građanin te poštujem zakone i propise. Želim također navesti kako mi je žao zbog počinjenog prekršaja te kako isti više neću ponoviti.

Htjela bih također napomenuti kako sam zaposlena u XXXXXX XXXXXXX, GRAD, gdje mi je plaća 2.500,00 kuna, a kao dokaz o istome dostavljam platnu listu. Obzirom da sam porijeklom iz XXXXXXX, a živim i radim u XXXXXXX, od predmetne plaće mjesečno izdvajam 1.500,00 kuna za stanarinu, uz dodatne troškove režija. Slijedom navedenog, razvidno je kako mi ne preostaje mnogo za podmirivanje osnovnih životnih potreba (higijena i hrana).

Uzimajući u obzir da mi je ovo prvi prekršaj, da se kajem što sam istog počinila te na moje materijalne prilike, ovim putem molim prekršajni sud da mi izrekne opomenu, odnosno podredno da ublaži izrečenu mi prekršajnopravnu sankciju.

Slijedom svega navedenog, predlažem da nadležni prekršajni sud usvoji ovaj prigovor te da preinači Prekršajni nalog Policijske postaje XXXXX Broj: xxx-xx-xx/x-xxx/xxx-xx od xx. xxxxxxx 201x. godine na način da mi izrekne opomenu, odnosno ublaži kaznu.


U Xxxxxxxx, xx. xxxxxx 201x. godine





IME I PREZIME


______________

 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Jbg, na partijima ako se puši uvijek postoji šansa da se padne. Eto i ja sam ko mlad topove po partijima rolao pa eto više sreće nego pameti, nikad ništa. Sada na bakomatu ne pušim, ni u trgovini, ni u pekari, a ostalo sam kući ili na poslu ;).

edit: šta se tiće abortusa mogu usporediti sa biljkom našom. Puno gore je za biljku je pomalo gušit sa niskim ili visokim ph nego je sasjeći u korjenu. To šta mi ne kužimo da utjećemo na PH oko sebe nije opravdanje, jer svejedno radimo drugima život nepodnošljivim pa nakraju i tim jadnicima koji ubiju plod. Ali za svaku daljnju raspravu potrebno je znanje puno višeg stupnja nego zbrajanje i oduzimanje koje upotrebljavamo dok osuđujemo druge, kvareći PH sebi i drugima...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.