PC growbox 3x25w CFL, seme nepoznato

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
pa nemoras 6, nemoj me doslovno shvacat :p...al potrpaj kolko ide.....mislim da je pre pre pre malo 3 komada. stalo bi 4-5 komada nutra...ak nist barem e14 grla, posto mislis cvijetat unutra mislim da je 2x cfl crvenog spektra pre malo. sam znas da mozes odradit grow....al mislim da bi uz jos koju zarulju dobio puno bolje rezultate.
ja sam koristio isto pc box...mid tower i imam 4x e27 i 2x e27 led.....i da imam jos 2, stale bi sigurno. i ovo kaj ja imam je na knap i za vege fazu.
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
33. dan / 12 dan cvetanja, i neke pistile su pocele na dobijaju boju, braon.. na vrhovima su dobile boju... jel to normalno? Oo
 

Stokula

Aktivan Član
06.06.2014
105
71
0
lijepo napreduju,s obzirom na rasvjetu,koliko si zadnji put dobio suhog? i od kolko l su tegle?
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
ovo je samo 1 biljka sad na slikama, druga je outdoor tj na nekoj terasi kod druga.. ne znam koliko sam dobio ali ima slika na prvom postu, bilo je 20g sigurno a verovatno i vise.. eo upravo sam kupio jos jednu CFLku 24w tungsram 2700k 1750 lumena sad cu da je ubacim ali ce mi verovatno temperatura porasti posto je vec kriticna...


saksije su od 2 litre valjda.. hocu da presadim u vecu zardijeru ovu biljcicu ali nemam para za terramagmu, znam da vam je smesno 300 din ali jbg..kriza
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
kad radi svetlo temperatura je 35 stepeni, jel to previse? kontam da bi trebala da bude niza ali valjda ne smeta previse? treba da mi stigne jos jedan pc vent pa cu ubaciti..

ako sad (30 dana do kraja cvetanja), presadim biljcicu u vecu posudu oce li joj to pomoci za vece hedove itd..? mada ni u ovoj se za sad ne buni, ne opada lisce ne zuti, zdrava je.. samo me zanima oce li biti znatnog napredka ili...?
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.669
11.928
358
Socotra Island
eelslap.com
Zavisi od vrste i koliko je tolerantna na visoke temperature , po meni je 35 stepeni plafon ,sve preko toga je previse ...
ako je nesto jeftino to su ventilatori , nemoj stedeti na tome ...

evo ti i tema https://vutra.org/topic/1263-temperatura-i-sve-o-idealnim-uvjetima-topline/

a sto vise zemlje (hrane) vece je bilje ,samo nije pametno presadjivati biljku u cvetanju , to se ranije radi . Nisam ukapirao koliko je stara biljka kad napises 30 dana do kraja ;)
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
49. dan
28. dan cvetanja
~32 dana do kraja cvetanja

ne znam, prosli grow u ovom periodu vec je biljci opadalo lisce, ova izgleda prelepo sad, pojavili su se kristali , nista se ne susi, nista se ne spaljuje, postavio sam ventilatore tako da budu odma ispod sijalica jedan za uduv koji duva preko biljke i naspram njega ovaj za izduv tako da je temperatura konstantno ista 34-35 stepeni kad je zatvoren box i upaljeno svetlo a biljka se ponasa kao da joj sve lepo prija , nista ne pokazuje da ne valja... :D

znaci da ne presadjujem sad?
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.669
11.928
358
Socotra Island
eelslap.com
Nemoj da presadjujes .
A to za 32 dana do kraja najbolje da pratis po boji trihoma .
Ciklus uvek traje duze nego sto breeder u specifikaciji napise ( a to vazi samo za idealne uslove ) .
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
da da, kontam zato sam i napisao ~

inace nije mi bilo ni prosli put jasno kako da gledam boju trihoma, ja sam uglavnom gledao pistile da dobiju braon boju pa..

hvala.
 

vetar

drug član od 2008
26.05.2014
138
122
43
kad se hedovi udebele tad skidaj ako nemas mikroskop da pogledas pravo stanje :)
meni lice na neke sative dominant pa verujem da ces se nacekati dok ne zapalis svoje najmilije :)
sretno!
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
da li da menjam ovu jednu sijalicu plavog spektra sa sijalicom crvenog spektra ili je bolje ako je jedna plavog spektra? i da li ce to ova moja osetiti, tj da li cu ja osetiti po urodu, posto je sad vec 30. dan cvetanja.. (znam sad ce neko predloziti da ubacim obe, ali nema mesta a i ne mogu da ohladim box onda)
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.669
11.928
358
Socotra Island
eelslap.com
Crvena je za cvetanje , plava za vege . Trebao si da zamenis sijalice cim je krenula u cvetanje ,pomoci ce ti ali sad ne znam u kojoj meri .
A slobodno procitaj nesto po forumu , imas milion uputstava za uzgoj .
Biljoza ti je na vise od pola puta a ti tek sad pitas o svetlu , kazes drugi grow ,ne znam kako si izgurao prvi sa plavim svetlom u cvetanju - malo bezveze s obzirom da je to najosnovnija stvar ...
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
Druze znam ja to sve, ali sam isto tako citao na forumu da nije lose imati malo plavog spektra u cvetanju, kao nesto pomaze , ne znam sta tacno ali ljudi su argumentovali to, valjda.. jbg sad imam para da kombinujem s svetlom i ventilacijom na pocetku growa nisam imao... kontam da cu ipak zameniti tu plavu posto ove crvene ionako daju vise lumena 1750l (sto mi je i sumnjivo 24w tungsram malo mi prelepo zvuci 1750lumena..)

http://www.energotrade.co.rs/images/products/tunsgram/tungsram24W_E27_spiral01-big.jpg
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
35
Samo ti stavi nju,malo jeste sumnjivo u vezi lumena,al bice to ok sa 4 stedne u tako malom prostoru.Pojacaj malo ventilaciju da spustis temp i sve 5 .Dobro to ide ;)
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
ubacio sam prosle nedelje jos jednu sijalicu sa 2700k sad imam 4x24w 2700 1750 lumena sve zajedno 7000 lumena na 0.06 m2

uglavnom izgleda da sam malkice spalio kurvicu gnojenjem... ne mogu sad da stavim slike ali spaljeni su vrhovi lisca, a nije bila blizu sijalicama a i spaljeni su i ono lisce koje nije na povrsini tako da je moj zakljucak da je to jedino od gnojiva moglo da bude, jel tako?

sta raditi da se to zaustavi?

ja sam flashovo biljku i dan posle flusha sam je zalio sa dozom slavola (inace uvek kad je zalivam sipam u vodu i slavol samo kad flushujem ne sipam slavol jer je flusujem sa tusem, to ne smeta jel tako?)

inace biljcica prelepo izgleda po meni ako se zanemari to malo spaljenog, hedovi bas rastu, steta sto ne mogu da stavim slike nikakve..

najveci hed tj VRH biljke je od prilike 12-15 cm dugacak a srednji obim mu je oko 13 cm ja sam prezadovoljan a bicu jos i vise ako se jos hedovi udebljaju do kraja s tim da je danas
64. dan
tj 43. dan cvetanja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.