HID/HPS Permanekultura

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ubaci stolicu u boks, gajbu, knjige, kutiju, pojacalo, bilo sta :D Imas nesto u kuci sto bi se moglo iskoristiti da podignes to, otici ce puno u visinu :D a i slabije rastu, rjesavaj to, kad vec imas CT nece njima biti vruce mozda ni na 25cm, stavi ruku, znas onu metodu pa osjeti :D
Bice to sve dobro, samo neke osnove pohvataj i upotrijebi i nemas brige, imas dobar boks, dobru rasvjetu, ako sve budes radio kako valja bice tu dobrog granja :D Zaganjaj mentora i udri :D aj lagano :joint:
 

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Ubaci stolicu u boks, gajbu, knjige, kutiju, pojacalo, bilo sta :D Imas nesto u kuci sto bi se moglo iskoristiti da podignes to, otici ce puno u visinu :D a i slabije rastu, rjesavaj to, kad vec imas CT nece njima biti vruce mozda ni na 25cm, stavi ruku, znas onu metodu pa osjeti :D
Bice to sve dobro, samo neke osnove pohvataj i upotrijebi i nemas brige, imas dobar boks, dobru rasvjetu, ako sve budes radio kako valja bice tu dobrog granja :D Zaganjaj mentora i udri :D aj lagano :joint:

Update po tome pitanju:

20. 1. 2020.
Buduci da je lampa pre daleko od biljaka, napravio sam postolje za iste od kartonskih kutija koje sam oblijepo obicnim bijelim papirom. sada su na nekih 40ak cm od lampe. U „2 stare biljke” sam nasipao i malo sjemena bijele djeteline.​



EDIT:

Kamilica
Daje kalcij i kalij prilikom raspadanja/odumiranja i tako hrani biljku i pomaze pri razvoju iste. Navodno povecava i produkciju ulja u obliznjim headovima. Takodjer, ispusta sumpor sto je prirodna zastita protivpotencijalnih stetocina.

Bijela djetelina
Daje dodatne nutrijente, balansira kolicinu dusika, a kada se krene raspadat iitiga odumirat ispusta dusik kojim se hrane ostali mikroorganizmi u zemlji.

Kopriva
Povecava proizvodnju ulja u obliznjim biljkama.

Bosiljak sam posadio jer ga volim, ne ocekujem nikakav efekt na biljke, no nikada neznas.

Jos planiram naruciti i origano pa istoga i posaditi buduci da sam cuo kako povecava yield. No otom potom...
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ubaci stolicu u boks, gajbu, knjige, kutiju, pojacalo, bilo sta :D Imas nesto u kuci sto bi se moglo iskoristiti da podignes to, otici ce puno u visinu :D a i slabije rastu, rjesavaj to, kad vec imas CT nece njima biti vruce mozda ni na 25cm, stavi ruku, znas onu metodu pa osjeti :D
Bice to sve dobro, samo neke osnove pohvataj i upotrijebi i nemas brige, imas dobar boks, dobru rasvjetu, ako sve budes radio kako valja bice tu dobrog granja :D Zaganjaj mentora i udri :D aj lagano :joint:

Edit: @bLuNt.z , cemu te biljke u potu sa dragom nam biljkom? Vidjao sam da neki to radi, al ne znam svrhu. Moze objasnjenje? Samo edituj taj post ispod, da ne spamamo dnevnik

EDIT:D Fu cK , citirao sam umjesto editovao :D kako apstiniram tacno nisam normalan :D
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Poz i sve najbolje u avanturi. Savjet za svjetla: spustaj to na 50 centi minimalno. Cool tube ti netreba jos( posto je HPS na 400). A ni fiter ti jos netreba. Imat ces bolji ispuh kad ga maknes. Sretno i zelim ti da uspijes sa permanekulturom.
Vidim danjos nemas nista posijano u potove.. trebao si barem bjelu djetelinu za dusik, cisto da ga imaju kad ih presadis u prave potove
Peace & Love
Edit:
Bjez od kartonskih kutija vidjeli smo tu po forumu dosta incidenta s kutijama od kartona. Samo se prevagne kad se navlazi....
Djetelinu si trebao sijati desetak dana prije cura, u finalne tegle
 
Poslednja izmena:

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Poz i sve najbolje u avanturi. Savjet za svjetla: spustaj to na 50 centi minimalno. Cool tube ti netreba jos( posto je HPS na 400). A ni fiter ti jos netreba. Imat ces bolji ispuh kad ga maknes. Sretno i zelim ti da uspijes sa permanekulturom.
Vidim danjos nemas nista posijano u potove.. trebao si barem bjelu djetelinu za dusik, cisto da ga imaju kad ih presadis u prave potove
Peace & Love
Edit:
Bjez od kartonskih kutija vidjeli smo tu po forumu dosta incidenta s kutijama od kartona. Samo se prevagne kad se navlazi....
Djetelinu si trebao sijati desetak dana prije cura, u finalne tegle

Stavio sam, al' "pre" kasno da.... sad znam za drugi put! hvala <3
Kartonska kutija je pricvrscena duck tapeom, nece to nikam! ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
kutija je pricvrscena duck tapeom, nece to nikam
Nebi se kladio u to, al ajd sta je tu je. Znam kak nekad zna bit shebano kad ti jedino kutija moze pomoc a nemas nis drugo pri ruci. Kutija je zahebana stvar kad se namoci.... Nema tu powertape da ne ide snjom... nemoj to lose shvatit al kutija je to.... sve sto.je naljepljeno na njoj je isto tako elasticno ko i kutija...
 

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Nebi se kladio u to, al ajd sta je tu je. Znam kak nekad zna bit shebano kad ti jedino kutija moze pomoc a nemas nis drugo pri ruci. Kutija je zahebana stvar kad se namoci.... Nema tu powertape da ne ide snjom... nemoj to lose shvatit al kutija je to.... sve sto.je naljepljeno na njoj je isto tako elasticno ko i kutija...

do 80% vlage od sinoc (zaboravio ugasit humidifier)... kutija kao nova! :) vidjet cemo koliko ce izdrzati. Buduci da malicke rastu kao gljive poslije kise, uskoro cu i moci maknuti te kutije vjerujem.


UPDATE:
Cim sam podigao biljke as suggested, blize lampi, u roku od manje od 24h vec su krenuli novi shootevi, grane... call it as you want. :let:

Danas cu toppat White Widow #1, dovoljno je izrasla za prvi top main cole. Pikčrz kamin sun. :)
Btw kopriva je krenula u tegli sastrane, a vidim i neke zelene izraske koje sam piknuo sa white widow #1 i girl scout cookies (djetelina i kamilica)
 
Poslednja izmena:

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Pitanje za stare iskusnjare... iako imam cool tube i MH lampu koja radi trenutno na 400w.... 35+cm od lampe je i preko 31°C dali je to po vasem misljenju previse?
Naime, oponasajuci uvjete iz prirode... dapace da temperatura skoci i preko 30°C... no svejedno me mori lagana bojazan da bi se mogle "sfurit". Sunce je, well sunce, a lampa je.... well, lampa :D

Vasa misljenja, please! hvala!

Edit..... da mozda ovo ne spada u dnevnik... pa molim modove da prebace topic tamo gdje mu je, actually, mjesto. hvala :)
 
Poslednja izmena:

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Gdje je plus 30? U boksu ili tik iznad biljke gdje ruku stavis? Ako je dobra ventilacija i vlaga i ako imas vent koji duva tik iznad biljke ne bi trebalo biti frke

velim... cca 35+cm od lampe je plus 30, box je na ugodnih 25-26
edit: izgleda da cu morati i treci vent stavit :D (ovaj mali vent kaj sam namontirao da puse gore iznad biljaka je ocito preslab)
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
80% vlage od sinoc
Nemrem nac sliku trenutn, da vidis. Covjeku je doslo vode na cosak kutuje i samo se presavinula... ugl nek ne dode do vode i sve je ok. Sretno dalje

Edit:
Nece ih skurit ne brini. Vent imas ventilacija radi sve pet.
 

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Frend
Sorry kaj spamam dnevnik zanima me jos jedna stvar

Nemrem nac sliku trenutn, da vidis. Covjeku je doslo vode na cosak kutuje i samo se presavinula... ugl nek ne dode do vode i sve je ok. Sretno dalje

Ma kaj bi spamao... it's a discussion :)
Nema vode nigdje osim u obliku vlage u zraku, zato i sumnjam da ce se samo tako namociti buduci da sam potrosio 20 metara duck tapea da to fino oblijepim :D (a duck tape je waterproof ako se ne varam(?)
Evenutalno ce se (iako nije jos) namociti papir koji sam oblijepio oko kutija tek toliko da bude, well, bijelo i baca "koliku-toliku" "refleksiju".
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Buraz, slazem se u potpunosti sa @mr.Smooke_Allot sto se tice przenja biljke. Sve u boksu radi svoj posao tako da nemas brige. Turi ruku pod lampu iznad biljki i ako tebe ne peče neće ni njih :) za ubuduće

Edit :
nebi smjela prelazit 32 stupnja, (to bi bio neki maximum) mjerena u visini vrhova biljkica

Kod mene je poslednji grow bila i 35, nisam primjetio da je smetalo nesto bitno
 
Poslednja izmena:

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Buraz, slazem se u potpunosti sa @mr.Smooke_Allot sto se tice przenja biljke. Sve u boksu radi svoj posao tako da nemas brige. Turi ruku pod lampu iznad biljki i ako tebe ne peče neće ni njih :) za ubuduće

imam extra termometar pa za znam tocnu temp pod lampama . Sada sam stavio jos jedan mali vent da puse po vrhu canopya i digao biljke za jos 10ak cm. trenutno su tocno 50 cm od lajta. Vidjet cemo temp. za kojih pola sata - sat. :banana_rasta:

edit: takodjer, pojacao sam malo exhaust fan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin