HID/HPS Permanekultura

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
imam extra termometar pa za znam tocnu temp pod lampama . Sada sam stavio jos jedan mali vent da puse po vrhu canopya i digao biljke za jos 10ak cm. trenutno su tocno 50 cm od lajta. Vidjet cemo temp. za kojih pola sata - sat. :banana_rasta:

edit: takodjer, pojacao sam malo exhaust fan.

25°C na vrhu biljaka! woohooo! Exhaust fan i dodatni ventilator did ze job. weeju weeju!

Hvala na savjetima i sugestijama! :ljubav:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Ako si 400w digao na pola metra da bi dobio tu temp moras znati da ce ti se biljke izduziti posežući za svjetlom. A to nije bas pozeljno. Spusti bar jos 10cm lampu

Evo, digao biljke jos 10 cm (sada su 40 cm od lajta), sad im je na vrhu 27-28 °C... nisam citao o genetikama biljaka koje sam posadio pa neznam kaj kojoj, actually, pase. No vidjet cemo za dan dva. Hvala na savjetu!

Edit: meni osobno je 27°C previse.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Super je to. Meni ni 35 nije puno, samo da se ova zima zavrsi vec jednom. Ne vo lem. :D

Edit: @Hammer 2 +5 bombi Nije mogu prezivjeti do te temp. nego su 20ak dana bile na kraju cvjetanja s tom temp :D Ideala od 20 noc a dan 28 je skolski, to znaju i ptice na grani :D Ja ne obracam paznju puno na to da sve bude idealno, jer onda mi biljke nesto zaglave, stanu, pozute, prosaraju se nekim tackicama :D Pustim to da ide svojim tokom, nek bude u granicama normale i sve ide ko podmazano buraz :D Zivio ti meni, da ne spamamo covjeku po dnevniku :D
 
Poslednja izmena:

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave: Gospodine budalin mogu preživjeti i do te temp. ako i ostali uvjeti zadovoljavaju, isto kao što će živjet i na plus 10 stupnjeva ali mislim da nitko ne želi ići do krajnjih granica, posebno početnici. Meni je ideala od 20 noć do 28 dan. Treba obratiti pažnju i na to da kada se svjetlo upali, trenutna temp. može biti i 3 stupnja niža nego za recimo 4-5 sati kad se sve zagrije...:respect:
 
  • Love
Reactions: bLuNt.z

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Samo vi "spamajte"! Iako mozda ovi dnevnici nisu zamisljeni kao takvi.... rado bih da se ovaj moj pretvori u riznicu znanja gdje cemo jedan drugome davati savjete vodjene svojim dosadasnjim iskustvima! Nisam pokrenuo ovaj dnevnik da bi se pohvalio vec kako bi nesto naucio, a mozebitno nekoga nesto i poucio.

LUV YA ALL. :ljubav:
 
Poslednja izmena:

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
E'o mali vizualni update, sa ne tako dobrom fotkom (slikao sam sa Siemensom C25 ;) iz najgoreg moguceg kuta i strpao ih sve tako da stanu u mali kadar)
Stize mi novi mob iz Kine pa ce da bude lepih fotki soonish.

veek1.jpg

Kako god.. s obzirom na stretchanje 'n' shit, cure zgledaju sretno zadovoljno i zdravo.
Odlucio sam pricekati sa toppanjem "velikih" cura jos jedan dan.
Kopriva, djetelina i kamilica rastu as expected.

SVE U SVEMU: JA SRETAN.... a vi? kako te? ::listomahanje::
 

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
confirmed, posadjeni susjedi imaju jako nisko korijenje. :thumb:

edit: eksperimentalno sam isao posaditi s'ega po male pa sad presadjujem lagano.... korijen je znatno manji od prosjecne velicine kineskog spolovila. da mi je stigao mobitel iz kine ima bih i vizualni dokaz, eh. who the fuck cares anyway, it's small.
 
Poslednja izmena od urednika:

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Update/recap od zadnjeg puta..

21. 01. 2020.
Nakon sto sam podigao biljke blize svjetlu, vec se kroz 24h vidjela drasticna promjena. Nema vise stretchanja i krenuli su novi „shootevi”. Primjetio sam da je kopriva krenula u tegli sastrane, a vidim i neke zelene izraske koje sam piknuo sa white widow #1 i girl scout cookies (djetelina i kamilica). Postolje od kutije zamjenio sa stolicom i knjigama. Danas su slusale mantre.​
22. 01. 2020.
Toppao sam White widow #1. Danas su slusale klasicnu glazbu.​
23. 01. 2020.
Udovica izgleda kao da je nisam niti toppao. Bolesno. Nisam jos ovo dozivio. NO STRESS AT ALL.
Sve u svemu.. sve cure zgledaju zdravo i happy. Danas su slusale „healing” glazbu.​
24. 01. 2020.
Danas Toppao Girl Scout Cookie, koja nije bas divna poput udovice umero uno. No opet, lijen sam pogledat malo genetiku...
Male cure su se prestale stretchati nakon priblizavanja biljki lampama i fino se pocele granati.. thar they blow. Danas slusaju uglavnom trip-hop.​
Ono kaj bi napomenuo, jerbo je mozdabitno, jest da vec sada radim svojevrstan LST (hand job :D).. buduci da se mnogo druzimo, uvijek guram fan lisce dolje da "mladice" dobiju sto vise sunca, rotiram teglice svaki dan za cca 15%... silovanje sa spagama i inim terening alatima ce uslijediti kada budu snaznije..
Osim toga; call me crazy; meditiram s njima, pricamo, pustam im mjuzu.. volimo se.

Edit2: btw, dijetelina raste k'o luda! 3-4-5-6-7-8 (nos ti posran!) puta brze od kamilice. Zemljica ispod biljaka postaje divan zeleni tepih.
Edit3: just for ze info: sunce drzim na 18/6 rezimu.
 
Poslednja izmena:

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
Apdejtich. Sorrte na losim fotkama... jos uvijek cekam kineza...


25. 01. 2020.
Napravio lagani upgrade satora. Dodao jos 3 metra alu cijevi tak da mogu spustat lampu. Dodao i osredje velik podni rotirajuci ventilator. Najveca biljka nalazi se 23 cm od lampe trenutno. U 2 teglice tatlane posadio jos hrpu djeteline (dodao biostimulant big plant od organics nutrientsa). Posadio jos jedno „kinder jaje” Black domine.​
Box at the moment

shatoratm.jpg



Ovo je girl scout cookie nakon toppanja i ne zgleda mi bas kul...
dali netko zna zakaj se tak curlaju vrhovi listova? pre blizu lampi?
gsc.jpg



White widow nakon toppanja.. deevotica.
ww.jpg