Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
citao sam o tome temu na nekom stranom forumu i ucinilo mi se da bi onda tek i bilo muskih sjema al eto iskoristio sam google pa nasao metodu:

LIGHT-POISONING METHOD:
During the first three weeks of flowering, turn the lights on for an hour during the middle of the dark period. That is, 12 hrs. on, 5.5 hrs. off, 1 hr. on, 5.5 hrs. off, and repeat for the first 3 weeks, after which you may return to the normal 12/12 light cycle. This causes a plant to go "hermie" and pollinate itself, as well as any other female in the room. You must use plants originating only from female seeds or clones to ensure that no male chromosomes are present. The resulting seeds will produce NO MALE PLANTS!

ali jedina je prednost kad se koristi kloridno srebro mozes drzat obadvije biljke (ili vise) u istom boxu/sobi
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
hvala ljudi.Zanimalo me cisto onako.Ustvari,podstaklo mi mastu jer se jedan head na biljci posteno opekao na ref.foliji a to je toplotni shok a citao sam na forumu do cega to moze dovesti.Pozz!
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Pozz drustvo! Opet imam pitanje:

Kada su krajevi listova savijeni prema gore,sta moze biti uzrok i posledice ( osim ph, temp. i vlaznosti )? U trecoj ned. cvetanja su i od skoro se pojavilo.
101_2966.jpg
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
:eek:hno: Temp. je 27c max. kad radi svetlo i 22c kad spavaju. Znaci,ne moze biti nesto cetvrto osim ph,temp. i vlage a da je bitno.Tako ja kapiram ,a to znaci vlaznost koja ne prelazi 40% nocu i 25% danju.I nemam resenje ,jer sve sto sam probao nije dodalo ni 5%.A onda sam negde na forumu citao kako ljudi rade grow a da im je vlaga ne bitna stavka.A opet,to je problem samo kod jedne biljke,druge dve nemaju tih problema,one su u drugom fazonu :sick:
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
carmel provjeri kolika im je temperatura iznad vrhova....nije ista ko u boxu sigurno!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Potpisujem SimasaZG prehladan zrak ulazi u box druže!
Nije bitna samo temperatura kod vrhova.Ako u box ulazi hladniji zrak od minimalnih 18 dešava se ova uvrnutost ruba listova prema gore.
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Tacno,ta biljka se nalazi iznad uduva i cirkulacija krece prvo od nje,ali box je u maloj sobi cija je temp.cca 25c stalno jer sam tako podesio grejanje.Kad bi bilo 18c smrzao bi se u stanu.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Al razmisli o tom da dole di je uduv je uvjek 2,3,4,5 stupnjeva niža temperatura nego tamo di mjeriš u sobi.
Možda da na taj uduv staviš neku cjev pa da uzima vazduh negdje na sredini sobe a ne od dole skroz.
Za razmišljanje!
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Pa,neces verovati,nesto slicno je uradjeno od pocetka.Na spoljnu stranu uduvnog venta sam stavio al.cev 10x10 za aspiratore i pustio jedno 50 cm. prema sredini sobe.Znam da je temp. niza u donjoj zoni jer toplota ide gore a i vent naravno ubrzava vazduh kao turbina te ga i hladi pri ulazu ,ali cak i da nije tako,sa 25c ce biti min.20c
evo fotka
101_2994_1.jpg
[/URL]
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Očito je po fotkama biljke da joj je hladan ulazni zrak!
Moje mišljenje naravno.Nemora da bude tako.
 
06.04.2011
35
4
0
45
A mozes li ti cev koja ti ubacuje vazduh da okrenes na gore da se automacki hladan vazduh mesa sa vrucum?Mislim da bi tako sanirao taj problem.Poz
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pozz drustvo! Opet imam pitanje:

Kada su krajevi listova savijeni prema gore,sta moze biti uzrok i posledice ( osim ph, temp. i vlaznosti )? U trecoj ned. cvetanja su i od skoro se pojavilo.
101_2966.jpg

Mislim da vec sada mozemo zakljuciti da NIJE problem u hladnom zraku. Barem je to moje misljenje, pa cu JA zakljuciti tako i okrenuti ti misli na nesto drugo....

3) Rubovi lisca su uvijeni prema gore, a vrhovi lisca mogu biti umotani. Listovi zute (mogu postati smedji), ali vene lista su i dalje zelene
-> nedostatak Magnezija(Mg)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Magnezij (Mg)
Nedostatak magnezija je prilicno cesta pojava kod marihuane jer ona koristi puno Mg, a mnoga gnojiva nemaju dovoljnu kolicinu istog. Nedostatak Mg se nadoknadjuje dodavanje Epsom soli (1/4 zlicice pomijesati u vrucoj vodi dok se ne otopi). Kada pravite miks zemlje dodajte dvije zlicice vapna na 4 litre zemlje. Mg moze biti blokiran od strane Ca, Cl ili amonijak-dusika i tako nedostupan korijenu. Nemojte pretjerivati sa magnezijem jer moze doci do toga da Mg blokira sve ostale nutrijente.

Isto tako mozes probati zalijati svoje drage vodom u kojoj su bila kuhana jaja. Ali nakon kuhanja ogulis jaja i ostavis ih u vodi dok se voda ne ohladi i onda zalijes. Najjednostavniji i brzi nacin da vidis je li problem u mikroelementima, a biljci ti nece biti nista od toga. Btw voda u kojoj su kuhana jaja je puna kalcija (Ca). Pa mislim da ce dodavanje Ca vratiti mogucnos uzimanja Mg, naravno, ako je problem u tome....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Quix

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
E hvala ti puno Green.Sigurno cu probati ,ali to znaci da u tom zalivanju ne dodajem hesi blom.Zanimljivo je sto se to desava samo na jednoj biljci a apsolutno isti tretman ima kao i ostale dve.Znaci.zalivanje,zemlja sve...bas sve .Hvala u svakom slucaju!!!!Pozdrav!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.