Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Ovako, zanima me jedna stvar.

Danas sam bio na svom tavanu i tamo je prozor metar sa metar, krovni prozor, i pod je udaljen možda metar od prozora zbog nagiba i ima dosta svijetla i sunca tamo, i mislio sam zabosti Auto Anubis kojeg sam dobio gratis, ispod tog prozora, ali danas kada sam bio sam skuzio da je nenormalno vruće gore kako to inace biva na tavanu, a sada slijede samo topliji dani i mene zanima dali je moguće da ta biljčica preživi iduća 2 mjeseca na tavanu uz redovito zaljevanje ali bez ikakve ventilacije, pošto nemam struju na tavanu.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja sam prošlo ljeto na svom tavanu izmjerio 58 stupnjeva tako da teško mislim da bi išlo na tavanima pogotovo kad uprži :sun2: . Ajd još sljedećih mjesec, mjesec i pol a što bliže ljetu to je teže spasit je vrućina.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Morat cu stavit vent ali nemam struju ima samo jedan kabl koji prolazi kroz tavan i neznam sta je i neznam toliko da se u to diram, a neznam koje su alternative... Znaci treba mi nesto sta ce normalno pokretati onaj kucni vent da on puše po biljci.... Jedino tako
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ne diraj kabl, ako neznas namembnost. Nije nikakva umjetnost el. Trebaš fazu i nulu
ako imaš ozemlitev i to, drukčije povezes ozemlitev uticnice na nulu. Srafciger- fazenbrifer.
A elektriku uzmes iz doze pod stropom, gdje ti je najlakše probit na tavan. Ako ne kontas, pitaj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Da kontam, kuzim ja kako provest struju tu sa kata na tavan, toliko znam.

Sad mi pade na pamet mali solarni panel, koliko je to pametno xD

Neki najmanji, za pokretanje ventilatora od PC-a njih 3-4 komada ili jedan kucni vent.

:D
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Neznam sta cu.... bas bi volio posaditi gore jer je super šta se sunca i stealtha tiče, ali me brine ta temperatura i nedostatak struje.... A opet nemogu tek tako bušit plafon jer starci zive kat ispod xD
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ma nije mi besmisleno,jer se radi o mini boxu u kojem hocu da se okusam jer sam se uvijek divio ljudima koji rade u pc boxovima i ostlim takvim prostorima.
Radi se boxu dimenizija 30x30x60cm,pa bi mi vise pasala ovakva posuda koja je niza a da je dugacka
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Big L je napisao(la):
Morat cu stavit vent ali nemam struju ima samo jedan kabl koji prolazi kroz tavan i neznam sta je i neznam toliko da se u to diram, a neznam koje su alternative... Znaci treba mi nesto sta ce normalno pokretati onaj kucni vent da on puše po biljci.... Jedino tako
Isključi glavni osigurać. Raskopaj žice do golog u tom kabelu i razdvoji da su daleko da se ne spoje. Ispitivačem od 3 žice koliko bi minimalno trebale biti pronađi plus. Kad si pronašao plus jedna od tih je minus, jedna uzemljenje, nadam se smeđa. Rasjeci utikać od produžnog i spoji plus i minus na kabel plus i minus. Trebao bi imati struju 220v.
Ako nikad nisi radio tako nešto zanemari moje savjete:)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Po propisima u većini kabela ima 3 žice, od kojih je žuto zelena uzemljenje (zaštitni vodić), plava je nula-neutralni vodić (ta te neće zdrmat, pod uvjetom da je zaista neutralni vodić) i smeđa, koja je faza i tu ti ispitivač svijetli, a bome i trese ako diraš :icon_lol: Može još biti i kombinacija sa crnom umjesto smeđe, a ponekad je i crna umjesto plave. Postoji mogućnost da je i 4 žice u kabelu, a može biti i 5 komada. U tom slučaju su čak 3 žice (obićno crne) fazni vodići, a jedna je nula (obićno plava), a žuto zelena je uvijek uzemljenje.
Dakle, nema tu plus-minus, a osim toga, na tavanu je obićno kabel koji napaja cijelu kuću, i diranje tog kabela je kažnjivo, pošto je brojilo na njega priključeno, pa bi sva energija uzeta prije brojila bila krađa :) Ako taj kabel ide iz kutije sa osiguračima na tavanu (glavni osigurač), ne diraj. Ako ide iz kuće negdje, onda možeš poslušati predhodni savjet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and opa cupa

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ma daj Big uzmi hilti i za jednu min posla si gore,samo izmjeri koliki ti borer treba.Odma provuci 1.5 kvadrata kabel za svaki slucaj,nikad se ne zna hoces li mozda i box gore staviti :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako si gore, a starci dole to je super. Sve kuće imaju ispod stropa doze. Izaberes onu, pored koje najlakše probusis na tavan. Preveris u dozi fazu i nulu, da imas obadve.
Elektriku uzmes u dozi, od doze do rupe ustemas kabel u zid, pogipsas, ofarbas bojom i imaš elektriku
na tavanu. Ako si vest, to ti je 15 min. posla. Možeš i grow box imat gore. Ako toliko ne obvadas,
angažiras prijatelja/reces mu, da trebaš elektriku za Luc, da možete sahraniti neke stvari gore/
pa neka ti pomogne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: metalmaniac

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
eto, ideja za 10! spremaš stvari gore pa ti dobro dođe svjetlo dok tražiš nešto... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.