Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Tako sam i mislio :)
Naime radim vec na dve LST i rezem im vrhove,i nakon samo 2 dana su izasli novi :)

Tnx
 
03.07.2011
3
0
0
42
da li moze da se odgaji biljka od pocetka do kraja samo sa hps sijalicom ili je bolje vegetaciju ispratiti sa mh?
 
24.05.2011
229
111
0
naravno da može sa hps od poćetka do kraja,a ako imaš viška u novčaniku onda piči vege mh,a cvat na hps;)
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
cooina je napisao(la):
plus rastojanje opet 20-30cm tako da neces nesto puno da ih drzis u vegetaciji,temperatura 1xhps150 vs 6x23w mislim da je neznatna i da se resiti,samo ostaju jos zena i pas

A ona varijanta da stavim staklo (vatrostalno) ili pleksiglas izmedju biljaka i lampe, to mi dopusta da smanjim razdaljinu na 5-10cm? Znaci zelis mi reci da i nema neke razlike u grijanju izmedju 6x23W cfl i 150W HPS..i da se moze rijesiti relativno lako? (kompjuterswki ventovi..?)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ima razlike...hps bi ti mozda grijao manje nego cfl-ke...

Staklo bi ti sigurno pomoglo, a jos bolje bi ti bilo napraviti CT...tako bi vecina topline bila odvodena najucinkovitije od zarulje u najkracem roku... Pleksiglas ne...jer su osjetljiviji na temperaturu... Ukoliko to dobro odradis(sve je u kolicini ventilacije), biljke ti cak mogu i dodirivati staklo/CT... ;)

I nije mi jasno kakve veze imaju zena i pas sa vrstom rasvjete? :S

I za kraj da ne bude zabune...ljudi ovdje su imali odlicne rezultate i sa cfl-kama...sve ovisi koliko one paznje dobivaju i kolikim znjanjem baratas da im mozes pruziti ono sto one trebaju u tom trenutku... ;)
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Sekach je napisao(la):
I nije mi jasno kakve veze imaju zena i pas sa vrstom rasvjete? :S

I za kraj da ne bude zabune...ljudi ovdje su imali odlicne rezultate i sa cfl-kama...sve ovisi koliko one paznje dobivaju i kolikim znjanjem baratas da im mozes pruziti ono sto one trebaju u tom trenutku... ;)

hehe je malo konfuzno ali je tako :p
Napizdio sam zenu i dobio odobrenje za grow pod uvjetom da ne bude hps (zna da se griju, da su malo kompliciranije..itd), a kako trenutno zivimo u jako malom stanu (cca 35m2) i imamo psa kojeg cesto ostavljamo samog kuci..ne bi sekunde bila mirna da je hps unutra..znam da je to panicarenje, ali nemam opcije da se natezem :D

Kako mi tek slijedi 1. grow, rekoh ok, neka budu cfl-ke..ali bi mi bilo zao da guslam za neke bzv vrhove..zelim dobru i kvalitetnu robu. Pusim vec jako dugo i ne puse mi se sranj*a.. Za HPS 150W bi trebao i CT?

hvala na odg!
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
oprez je napisao(la):
Za HPS 150W bi trebao i CT?

realno NE! .. to ovisi o tebi i tome kako složiš setup... 250w još netreba CT.. netko prži sa 400 pa opet nema CT
tako da, kao što kažem, sve ovisi o tebi i tvojoj mogučnosti!
 

aux

20.04.2011
13
1
0
37
pozdrav narode,evo nakon vanjskog uzgoja koji je trenutno u funkciji bacio sam se malo i na unutrasnji uzgoj ovo mi je prvi put pa sam malo skeptican nadam se da sam u krivu ,napravio sam box 2,5 metara sa 2,5 metara,ubacio saksije od 10 l oblozio sam ga najlonom sa svih strana i to je to sto sam mogao uraditi sam :),nabavio sam nekakve sjemenke domace proizvodnje,ubacio sam i jedan ventilator za kucnu upotrebu problem je sto mi se box nalazi u garazi gdje je velika vlaznost pa me zanima hoce li to skoditi,također bih zamolio da mi se kaze koje su mi najbolje biljkice da sadim kontao sam do 20 komada,treba mi neka biljka koja daje veliku gramazu,također zanima me koja bi mi najbolja bila rasvjeta i da li mi je jos ista vise potrebno hvala unaprijed na odgovorima
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Imam i ja pitanje.narucio sam komplet hps 600w.cool tube,box 120x120x200.ventilator za upuh zraka-298m3 na sat i 388m3 na sat za CT i za ispuh zraka.narucio sam carbon filter,EC,Ph metar za vodu-zemlju,ovlazivac sa ugradenim hidrostatom tak da sam za vlagu miran i odvlazivac,prjenosnu klimu i grijalicu.komplet hesi gnojiva.timer se bojim uzet jer im ne vjerujem.vidim da je dosta njih imalo problema sta svojom sta tvornickom greskom.uglavnom da ne duljim prvi mi je grow ali imam dosta znanja preko neta i iz knjiga i od prijatelja koji udara vec par godina po sadnji.citao sam dosta o treninzima ali nigdje konkretno ne pise koji je najbolji.moje pitanje je koji bi trening dao najbolji urod.znam da to ovisi o puno faktora ali onako okvirno sta vi mislite?ja sam razmisljao o ScROG?
 
24.05.2011
229
111
0
fina opremica,što se tiče timera kupi onaj od commela( digitalni70 kn),a što se tiče treninga ja osobno isto imam 2 m visine pa mislim da nema potrebe radit bilo kakav trening,to je moje mišljenje.vecinom to rade ljudi koji nemaju baš puno prostora u visinu,sve ovisi šta ti želiš
želim ti uspiješan grow:),pozz

eh da imaš ovdje na forumu doslovce sve šta te zanima,treba samo malo više se posvetit i uspijeh ti je zagarantiran:)
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Meni licno se ScROG mnogo svidja,al ga trenutno radim samo sa jednom i nekako mi bas ta biljka slabije raste :(
Dok naprimer na dve WW sto radim LST rastu ko blesave,sto je vise vezem,vise raste :)
A na jednom skunku i jednoj WW rezem vrhove i isto mi se svidja napredak,mada sam misljenja da je problem kod rezanja vrhova taj sto im treba malo vise vremena da se oporave od stresa;tako da kod rezanja treba malo duzi period vegetacije(moje misljenje).


Btw
Normalno je da nigde ne pise koji je najbolji,jer mislim da svaki trening ima svoje poklonike i za njih je bas taj najbolji ;)
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Da al kolko ja znam trening se isto radi zbog veceg prinosa .evo npr uzeo sam himalayan gold.sta se tice prinosa jel bolje stavit 4-5 komada i normalno da rastu ili npr dva samo i udarit scrog.u nedoumici sam.htio bi dobit sto bolji urod pa sam mislio dal scrog da vise.al mislim da bum za prvi put normalno radio.hvala decki na odgovorima.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
I to ti ovisi kolike ce ti biti posude. Ako mislis raditi neki trening, osobno preporucam LST jer stvaras malo stresa biljci, onda stavi manje biljaka u box jer ce se granati i ako im bude pretijesno, ni urod nece biti ocekivan... Ja bih stavio manje biljaka i dobro se posvetio svakoj, a ne da se moram ***** na kraju s guzvom u boxu.
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Mislim da cu ipak stavit 5 himalayan gold pustit ih do nekih 30cm i onda na 12/12 prebacit.netreba mu puno prostora(kolko sam uspio procitat.)pa cu vidjet.jer kolko sam skuzio u takav prostor bi isle 2 biljke sa scrog tehnikom.neznam meni se nekako cini da bi dobio vise od 5 normalnih nego 2 u scrog,mozda se varam.
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Scrog, ako imaš klonove, jer petljat mudonju i vegetirat ga da bi kasnije bio priklan nema smisla, a sa LST-om se čuda mogu napraviti... Bilo kako bilo, šta god napraviš, samo možeš dobit veći urod. Jako je nezahvalno pričat o količini, ja bi na tvom mjestu rađe lupio za početak LST, a kasnije u nekom sljedećem growu Scrog i napravio usporedbu.

koju god metodu odabrao, možeš si samo povečat urod... :D odaberi LST, zabava je zagarantirana :p
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Mozda cak jednu streniram a dvije normalno.uglavnom sjemenke su feminizirane.imam jos negdje tjedan dana fore dok oprema ne dode pa cu si jos proucit na forumu.a kolicinu zelim samo zato sta cu urode dobivat svaka 3-4 mj a pusim dosta pa bi se htio osigurat.jer kupovat ovaj korov na ulici je sramota.klonovi mi cine zanimljivi ali nemam iskustva pa cu polako.
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
hazeboy je napisao(la):
...a kolicinu zelim samo zato sta cu urode dobivat svaka 3-4 mj a pusim dosta pa bi se htio osigurat.jer kupovat ovaj korov na ulici je sramota.klonovi mi cine zanimljivi ali nemam iskustva pa cu polako...

Moj savet ti je da onda lepo uzmes 5-6 biljaka,stavis ih u box i lepo na 1-2 radis ScROG,na 1-2 LST a 1-2 pusti bez treninga,taman ces videti koje idu najbolje i napravis selekciju.Sa ovima koje ostanu nastavis isti trening do kraja i to je to :sun2:

Btw od 2-3 biljke ako ih lepo odgojis mozes imati sasvim dovoljno za ta 3-4 meseca,dont worry
Jedino ako ne zelis da pusis 5gr dnevno :RastaBong:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ne slazem se da na jednoj ovako na drugoj onako. Zato jer ce jedne zaklanjat svjetlo drugima i bas ce onda dobit malo na kraju....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.