Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
hahha vieces kad te shvati buhvalno pa svaki dan krene gnojiti xD ja jednom sedmicno gnojim, svaki treci put folijamno...
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
znam gnojiti , nikad nisam spalio biljku , samo sam se pitao kada od prilike zemlji (terramagma)treba poceti pomagati sa prehranjivacima..
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
terramagma je odlicna, ako ti je krenul cvjetati, plantella crvena i udri, ako nisi siguran, pokusaj sa pola mjere, ako fino to primi sledeci put idi sa citavom dozom
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
ako je vec pocela cvjetat, mozes vec pocet gnojit. 24 dana ti je biljka u istoj zemlji i mislim da je vec potrosila vecinu hrane, tak da pognoji na sljedecem zaljevanju i nebi smjelo bit problema.
bilo bi ok da stavis koju sliku...bilo bi i drugima lakse za savjetovat. :)
kao sto finest kaze.....plantella cvijet i udri....nemres fulat
 
17.05.2014
46
13
0
28
moze li mi neko reci dali je bolje kupovna zemlja ili iz baste? i dali je dobro zalivati kisnjicom biljku.hvala unapred :D
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
bolja je kupovna zemlja, kad budes kupovao gledaj teramagmu, composanu, potgrond H to su kvalitetniji supstrati, mozes kisnicom ak nemos drukcije, a sadis van il unutra?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
vutrica95 je napisao(la):
dali je dobro zalivati kisnjicom biljku.hvala unapred :D
Kisnicu je bolje izbjegavati ako uzgajas u boxu (indoor)...nepotrebno kompliciranje,zakomplicira jednostavnu stvar ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
17.05.2014
46
13
0
28
Tarzan je napisao(la):
bolja je kupovna zemlja, kad budes kupovao gledaj teramagmu, composanu, potgrond H to su kvalitetniji supstrati, mozes kisnicom ak nemos drukcije, a sadis van il unutra?
Ok. hvala. pa cuo sam da valja kisnicom zalivti zato sam pito :D za sad je u saksiji, naravno kad je lepo vreme ja ga iznesem malo napolje. :D

opa cupa je napisao(la):
Kisnicu je bolje izbjegavati ako uzgajas u boxu (indoor)...nepotrebno kompliciranje,zakomplicira jednostavnu stvar ;)
Ok.znaci bolja obicna voda :D vazi hvala :D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Potpis! Ja sam si samo probleme napravio sa kišnicom. Kad je biljka vani, pa makar i u saksiji, onda je kiša super, ali indoor jednostavno nešto ne štima. Kao da je kisela!?! A nije da nisam mjerio ph...
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
molim za hitan odgovor drugari!
bice poduzi post,unapred se izvinjavam.

veceras sam isao po zemlju da bih presadio biljke,nema je u merkatoru(gde sam je kupio pre 15ak dana) nasao sam teramagmu u merkuru.
Koren obe biljoze tek sto je izvirio kroz rupice na saksijama,veoma malo..od jedne biljke tek sto je izvirio na jednoj rupici samo,a na drugoj na vise.Nije da strce santimetri nego se samo da primetiti da se sprema zlo.

Problem je sto ja sutra putujem kuci na dva dana.

A biljke bih ostavio cimerima koji ne znaju ni ovo malo sto ja znam.
Ostalo mi je oko 12L sveze zemlje od prvog puta,ali imam saksije od 15 L.

1.Da li da posaljem njih u kupovinu sutra i da rizikujem da oni obave presadjivanje?
2.Da li je bolje mozda da biljke cekaju mene dva dana-plasim se da ce stagnirati ili propasti,da ce koren biti izlozen svetlosti itd.da se nece lepo razviti,a bas lepo napreduju i zadovoljan sam.
3.Da li da jednu biljku koju bih zadrzao u boksu vec veceras stavim u 15L saksiju i sipam tih 10 L sveze zemlje(pa da dodam ostatak kad se vratim nekako),a da drugu biljku stravim u drugu saksiju od 15 L i na zemlju iz stare saksije dodam preostalih 2 L zemlje samo privremeno dok se ne vratim??

P.S.saksije mogu da skracujem jer su iz hidroponike,kao plasticne kese..ako znaci i ta informacija..

znam da imam vec otvoren svoj dnevnik,ali da postavim i ovde jer sam stvarno u frci,ujutru putujem,treba da znam sta da radim..
molim vas za pomoc i savet ://///
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
sa cu ispasti smjesan malo... ne koristim tajmer, nekako mi je nesigurno, a i do sad mi je prece bilo sijalicu uzeti nego njega, imam na produznom prekidac, a ustajem u 7 svako jutro gasim u 7 navece.. juce sam morao ranije do grada i rekao sam mami da ugasi svjetla i ja nju zvao u pola 7 nejavlja se i zvao par puta kontam ona u basti copka ruze sta ja znam sto posto ugasila.. zove me u 9 kaze ajoj ja zaboravila sad cu ja to...
a ona je sada 12/12 rezim, pa sad sljedi glupo pitanje, jesam li je stresirao, 2h je krace bila u mraku i jedno sat ipo bio polu otvoren box al nije bas bilo svjetlosti ono sumnjam da je mogla ikako pod tim uglom uci...
jesam ja sada ista poremetio ovaj pre flower proces?
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
ma znas kako, gledao sam i ovjde po forumu i po stranima, pa ne preporucuju da se tajmer koristi sa CFLkma..
iskreno najvise se bojim da mi pozar ne izbije hahah vec sam jednom izbio osigurace u kuci, stari ne smje posumnjati opet :/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.