Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
DEDE je napisao(la):
Pozz

Ja ih drzm u frizideru skroz dole u fioki. tamno , suvo, i uvek ista temperatura.

ma ok, ne moz da smeta ni taj nacin lagerovanja samo sam hteo da kazem da nije neophodna tako niska temp. da bi se sacuvala klijavost semena)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
Monk je napisao(la):
Dali bi se vlaga mogla podizati vrelom vodom koja bi isparavala dok se ne ohladi, pa postupak ponoviti par puta?? Sory ak je pitanje glupo, ali zvuci mi efikasno :p

.....nemoj radit sa vrelom vodom jer ona dize temperaturu i radi velike razlike temperature u boxu sto biljke nevole.......probaj sa posudama sa vodom, mokrim rucnicima, ovlazivacima zraka i sl. al nikako sa vrelom vodom.....
 
15.05.2011
5
0
0
38
Pozdrav drustvo. prvenstveno da se pohvalim na uspehu i zahvalim na temi PREPOZNAVANJE MUSKE I ZENSKE BILJKE jer mi je zaista pomogla da razresim tu dilemu zahvaljujuci vama i vasem iskustvu.

Druga stvar je vezana za ovu temu tako da mi treba par saveta u vezi indoor-a. Konkretno se radi o Lemon Skunk-u, dobio sam semenke i ovo ce mi biti prvi susret sa ovim tipom uzgoja, pa me zanimaju detalji i nacin rada za tih 8-9 nedelja razvoja.
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Morat ces po forumu potrazit, nitko ti nemere dat toliko opsezan odgovor za celi grow..a i sam ces skontat kroz grow sta biljci najvise prija..eto to sam ja zasad naucia, pitaj manje citaj vise xD
 
03.10.2011
0
0
0
31
pozdrav, ja sam novi ovdje i neznam nista o sadnji.. al bi volio znati :p
zanima me dal je za indoor sadnju vazno koje je godisnje doba i kolko odprilike vremenski traje indoor sadnja od klijanja sjemena do susenja .. :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
nebitno je godisnje doba ako imas adekvatan box i opremu, vremenski trajanje indoor-a mozes prakticno da diktiras sam kalkulacijom rezima dan/noc, a kod automatic sorti pod svetlom 20/4 proces od semena do skidanja traje najkrace 60 dana.
 
06.04.2011
35
4
0
45
Imam ja par pitanja za iskusne botanicare. Imam HPS 600 w na 10 biljaka.Dali je bolje osvetljavati ih sa 6 sijalica od 100 w ili ih osvetlavati sa sa ovom jednom kao i do sada ? Zanima me kako se bolje reflektuje svetlost. I dali se mogu ove 6 od 100 w prikaciti na prigusnicu od 600 w ? :sick:
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
vele je napisao(la):
pozdrav, ja sam novi ovdje i neznam nista o sadnji.. al bi volio znati :p
zanima me dal je za indoor sadnju vazno koje je godisnje doba i kolko odprilike vremenski traje indoor sadnja od klijanja sjemena do susenja .. :)

Jbt. i ja sam bio novi al citam vec 4 mjeseca.... skoro svaki dan predjem jednu temu... i mogu ti reci da sam moderator dobio bi ban za ovo... U pocetku mi je bilo cudno sto moderatori pisu < idu mi na nerve ovi sto ne citaju ni 10 minuta a postave vec pitanje koje je upitano 10000 puta... Nadam se da ce moderator biti dobar pa te banovati samo na 1 mjesec a ne na duze...

Potrudi se ako zelis uzgajati, i prohodao si sam, pa se potrudi da i shvatis bar 50% sam...

I pitanje: Ima li neko da bi kupio broj slican ovom ? Ako ima neka se javi na private...
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
hitno,da pitam za petak predviđaju zahlađenje do 8 °C ujutro u mojem kraju i kiše.dali je pametno da danas pocepam vutru dok je jos suha jer ako se smoči i poslje je još neki mraz strefi bi bilo sranje.
btw slike vutre:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ps ja bi je jos pustio koji tjedan 2 3 ali to zahlađenje mi stvara paranoju.neka uleti neko sa savjetom sta bi bilo najbolje napravit cepnut je sad ili pustit da se zaledi.
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Nisam neki profi grower, ali po meni to nije za cupanje i mislim da bi ja osobno riskirao i ostavio ih jos ta 2-3 tjedna..fino bi slame dosta nabaco okolo stabljike da korijen ne sledi a biljku pustio i nado se suncu :D

No netko iskusniji ce ti dati puno bolji odgovor siguran sam :)
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Brate sta ti je sa biljozom? ima oko metar a samo 1 head? Nadam se da se nije mucila puno :D...Nadam se da nisi od onih sto poskidaju sve listove u toku razvoja biljke kao fora im, brate gledaj iskusne growere kako rade to, a ne samo price od nekog, tipa < reko neko nekome pa taj neko reko meni da se skidaju svi listovi i mali i veliki > imas po dnevnicima nase vutra growere pa pogledaj kako ljudi exprimentisu i rade...Pa to koristi za sledeci put. :D Sretno s njom do kraja ako odlucis da ju pustis jos u zivot... Pozdrav svim gostima i korisnicima VUTRA.ORG
banana_rasta.gif
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Zaboravio si pozdravit gice knelle, znaci pozdrav svim korisnicima, gostima i onoj stoki sto njusi tu okolo :banana_rasta:
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
KneLLe je napisao(la):
Brate sta ti je sa biljozom? ima oko metar a samo 1 head? Nadam se da se nije mucila puno :D...Nadam se da nisi od onih sto poskidaju sve listove u toku razvoja biljke kao fora im, brate gledaj iskusne growere kako rade to, a ne samo price od nekog, tipa < reko neko nekome pa taj neko reko meni da se skidaju svi listovi i mali i veliki > imas po dnevnicima nase vutra growere pa pogledaj kako ljudi exprimentisu i rade...Pa to koristi za sledeci put. :D Sretno s njom do kraja ako odlucis da ju pustis jos u zivot... Pozdrav svim gostima i korisnicima VUTRA.ORG :banana_rasta:
Nisam joj skinuo ni 1 list,otkad je pocela cvjetat lisce je samo pozutilo i popadalo,svi veci listovi od dna prema vrhu.
powerseed hvala na linku tebra :D
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ima dosta postova od jucer... Samo da velim, PowerSeed, ima godisnje doba veze i s indoor-om. Jedna stvar koja se mijenja kroz godisnja doba je vlaga u zraku, a zrak koji ulazi u box je ili susi ili vlazniji... Drugacije biljka reagira zimi ili ljeti. Savrsene uvjete rijetko koji indoor grower stvori.

nebitno je godisnje doba ako imas adekvatan box i opremu,
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
naravno da nema savrsenih uslova (mozda cak ni u outdooru), potpuno se slazem, jedino sto po meni box i sluzi da bi mogao grower kontrolisati uslove, pa samim tim i vlaznost, kao i svetlost i temperaturu. ne znam, mozda gresim, jer da se ne lazemo, ni jednom nisam radio klasicni indoor (verovatno padne prvi ove jeseni :) tako da je ovo moj stav na osnovu zapazanja a ne na osnovu iskustva, peace
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
seme sam drzo na ormaru u sobi par dana, stavio sam jednu u maramicu ovo je 8-mi dan i jos nije proklijala. jesam s**bo sjeme ili ga j**e vodovodna voda?
inace seme je whte diesel feminizirano
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ma nemas briga kolega Power. Ja se samo nadovezujem na tvoj post. :)
Nisam ni ja neka iskusnjara, ali primjecujem kako se krece vlaznost sad kad je hladnije i kad je bilo 32 u sobi. Imam te "srece" da mi indoor ide iz jednog u drugo godisnje doba.
Peace!

Edit: Kad sam kod svojeg indoora, imam i ja pitanje. Naime, ovo je slika kad je stara 62 dana:
p8220393.jpg
[/URL]
a ovo je slika danas (3 dana poslije):
image0099o.jpg
[/URL]
image0100w.jpg
[/URL]

Da li je moguce da u tako kratkom roku toliko pistila posmedji, a vrhovi samo malo dobe na debljini? (jos nisam ovo dozivio). Nista drugacije nisam radio nego do sad, osim sto sam dodao jos jednu 20W zarulju pa mi se temperatura popela za 3 stupnja... Jucer sam ju maknuo jer mislim da se toliko grije zbog dvozilnog kabla koji ne moze to hendlati. Mislim ju jos jednom pognojiti full dozom pa tjedan dana ispiranja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.