Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.04.2011
35
4
0
45
hazeboy je napisao(la):
Jao samo bi mi pozar falio.hvala ti na informaciji al odlucio sam spojit rade par utikaca na 2.5 kvadrata jer isplativije mi je nego kupovat neki super extra tuning produzmi za 300kn.ali hvala sad kad cu spajat takvo nesto imat cu to na umu.
Pogledaj zuto zelena je uzemljenje.(OBAVEZNO).A sa glinericom proveri.Ako ti se upali sijalica na glinerici,onda je to faza.(STRUJA) A na masi nece da ti se upali lampica na glinerici (NEMA STRUJE) ali ti je potrebna za kompletnu monofaznu struju.
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
ludi skorpion je napisao(la):
Pozdrav kralju.Zalivam je 2 puta nadjubrenom vodom pa onda obicnom sa hidrogenom (3 ml na 1 litar) ph 5,8 - 6.Pitao sam koje temperature treba da bude voda? Sobne ili treba da se dogreva do neke odredjene temperature.Sobna temperatura mi je 26 noc 28 dan.

Vjerujem da moze biti sobne temperature i da nece skoditi, no danas sam na youtubu na nekom video vidio da covjek odrzava temperaturu vode na 23 stupnja pa bih da nam ovi iskusniji to potvrde ak je istina??
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Monk je napisao(la):
Vjerujem da moze biti sobne temperature i da nece skoditi, no danas sam na youtubu na nekom video vidio da covjek odrzava temperaturu vode na 23 stupnja pa bih da nam ovi iskusniji to potvrde ak je istina??

a šta reći....ja zalivam direkt iz pipe zimi i ljeti....mislim da nekog pravila nema i da ne triba glavu razbijat time...naravno ne zalijevati vodom temperature blizu ništici i toplo/vrucom vodom :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
ja ostavim da malo odstoji, cisto zbog hlora, uglavnom bude na sobnoj temperaturi, nikada nisam merio a i ne nameravam i ne znam za tu pricu o 23C niti cemu to
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
@zlo&naopako to sam isto mislio pitat ovdje al reci cete mi da sam dosadan itd.uglavnom mislio sam kupit u bauhausu one kao za garaze i za van.sa poklopcem.te mi se nekak cine malo kvalitetnije.al ja mislim ako spojim u seriju 4 utikaca da ce se snaga rasporedit.bitna mi je glavna zica da je bar 2.5.i naravno tom debljinom i spojit 4 utikaca.
@skorpion jel glinerica ispitivac il probirstift?( kak cudno izgleda napisano probirstift)
Znam ja sta je uzemljenje.plava svjetli crna ne.(u pravilu) .uzemljenje ide u zemlju.sve sam ja to spojio vec al sa produznim.mene je u biti samo zanimalo kako to spojit u seriju jer jbg nikad nisam imao priliku to cut negdje il radit.

Ma najbitnije je da je temperatura vode kojom zaljevas sobne temp.ali i ja sam vidio negdje da ljudi kontroliraju temp vode kad zaljevaju.kazu da temp zemlje mora bit mislim za 2-3 stupnja veca od sobne.u cervantesovom filmu prikazuju neke grijace za tegle.
 
09.07.2011
0
0
0
32
pozdrav, imam želju zasadit nešto :D, i prije nego to napravim prikupljam informacije, jedna od njih je može li uspjeti skank u prostoru gdje je jedino visina regulirana sa 40+ cm, ali u tih 40ak cm mora stati i zemlja, i biljka i svjetlo, te ako može uspjeti koliko bi mogao dobit po biljci, a ako može uspjeti eto vam mene sa još pitanja :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
jel ti to planiras pc-box? ako da, imas dosta dnevnika na tu temu pa prelistaj malo, verovatno ces naci odgovore i na ta druga pitanja ;)
 
09.07.2011
0
0
0
32
nije to pc-grow box, iako sam razmišljao o njemu, odustao sam. to ti je prostor iznad ormara u mojoj sobi, tj između ormara i stropa, i vidim čim se spominje pc-box da je moguće, samo ako mi možete reći, koliko mogu dobiti u prosjeku ploda, oprostite ako postoje već ovakva pitanja, ali spržen sam i ...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
zeleni, to zaista zavisi od gomile faktora: broja biljaka, sorte, rasvete, ventilacije, vode, djubrenja, treninga za koji se odlucis, tvoje vestine... ne znam koliko ti je isplativo, na posude gubis bar 10~15 cm od visine, kad krene cvetati ima soba da ti snjofa... mada nije nemoguce, zavisi sad i od sirine i dubine, da bi mogao da odradis neki trening sa njima... u svako slucaju nemoj ocekivati "veliki zeleni" grm :)
 
01.10.2011
16
0
0
34
Jel istina da biljka moze da proizvede vishe thc-a ako npr. poprskamo secerom rastvorenim u vodi i pustimo mushice da je sisaju? Chuo sam da tad biljka izbacuje thc kao odbrambeni mehanizam...pa ako je to tachno jel to znachi da ce morati da proizvede i vishe thc nego shto joj je optimum?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
sumnjam... nekako mi zvuči kao priča za malu djecu. čekaj da netko drugi još odgovori...
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Biljka izlučuje THC radi zaštite od UV zračenja, nema to veze s obranom od mušica i drugih nametnika.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
Veljas je napisao(la):
Jel istina da biljka moze da proizvede vishe thc-a ako npr. poprskamo secerom rastvorenim u vodi i pustimo mushice da je sisaju? Chuo sam da tad biljka izbacuje thc kao odbrambeni mehanizam...pa ako je to tachno jel to znachi da ce morati da proizvede i vishe thc nego shto joj je optimum?

ma kakvi, nikad cuo niti negde procitao
 
09.07.2011
0
0
0
32
ovako, duljina i širina ne igraju nikakvu ulogu samo visina mi je fiksna na 40ak cm, i sad ja sam mislio da napravim nekakvu posudu za zemlju površine 0.5-1 m² visine 5-10 cm, i tu stavit zemlju(oće li to bit dovoljno za 3, 4 biljke), i time imam 35+ cm za biljku, i stavio bi mylar foliju i one eko žarulje, te možda jednu neonku, tehničke karakteristike nisam odredio, to ću proporcionalno biljkama i kvadraturi odredit, a da nemogu puno dobit to znam, moja procjena(upitna je, ako možeš i tu dat procjenu) je 25-35 g, naravno skank, uzgoj 3, 4 mjeseca, ali ukratko zanima me može li uspjet na toj maloj visini i koliko bi mogao dobit hvala!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
ne znam kako ce ti se razviti koren u tih 5~10cm, mislim da je plitko, al' mozda i prodje, a biljoze bi morao svakako trenirati, tj. obarati, znaci da ne idu vertikalno gore nego da se pruzaju sto vise horizontalno.
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Moze da uspe....sve se moze kada se hoce :) ... samo zaboravio si i nekih 10-15cm razdaljinu biljke od sijalice(mada ovo mozes da resis staklom)+5cm velicina same sijalice...mozes da je izcimas lstom malo jache....
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
81
48
Nema smisla sa 40cm visine išta radit.70,80 minimalno , 20cm na zemlju, 20 na rasvjetu i 40 za igrat se.
Šta veća visina manje problema sa temperaturom i više mjesta za pogreške.A dobit ćeš od biljaka onoliko koliko im pružiš.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
cooina je napisao(la):
Moze da uspe....sve se moze kada se hoce :) ... samo zaboravio si i nekih 10-15cm razdaljinu biljke od sijalice(mada ovo mozes da resis staklom)+5cm velicina same sijalice...mozes da je izcimas lstom malo jache....

ne mora (i ne treba) biti tolika razdaljina ako radi sa cfl, a spominje i neonku
 
20.04.2011
35
8
0
43
Ne razumijem cemu kompliciranje? Kako god uzmes mozes ga okrenuti na bilo koju stranu bez da se jebes sa propelerima. Sto zelis dobiti?

Ma mislia san da stavin vent kupaonski 125 pa na njega alu cijev koji spojiš na cooltube pa opet sa druge strane ct-a alu cijev pa van boxa. Jer na vent mogu spojit alu cijev samo sa jedne strane. Znači tia bi da vent vuče zrak iz boxa i da puše na žarulju kroz cooltube i kroz drugu stranu izlazi vani. Mislin da tako bolje hladi. Nego na princip usisa. Kad bi ima vent na koji mogu alu cijev spojit sa oba dvije strane onda ga mogu samo okrenuti al vako nemogu kad je kockast sa jedne strane. Neznan jesi me ubra što mislin reći
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Kao sto rekoh ako razdvoji staklom ok, ako ne, stavice je na 2-5 cm? i proveravatje svakih 5 sati da vrh ne dodirne sijalicu,i tako 2+meseca+ temperatura na tih 5 cm(bez stakla) ima sigurno da mu prelazi 35 ako ne i 40 c
PowerSeed je napisao(la):
ne mora (i ne treba) biti tolika razdaljina ako radi sa cfl, a spominje i neonku
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.